Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730039 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1050 Dátum: 2009. Június 04. - 18:30:30 »

Gratulálok Jani! Igen Emelem
Én már megtanultam, hogy ennek a gyors, pici magnak mennyire tiszta terep kell! Tényleg elég egy fűszál, hogy teljesen máshova menjen a lövés...

Off...

Szevasz Peti!

Mint a vd. élményeinkben is beszámoltam nemrégiben lőttem egy süldőt a 22-250-essel, ráadásul UMC, azaz fúrt végű lövedékkel.
Kb. 1 m-t kellett a magnak a kemény szárú és levelű gyapotban menni, mire a disznó homlokához ért...és az bizony oda ment ahová céloztam, igaz nem volt nagy a lőtáv sem...viszont itt meg a sebesség hihetetlen nagy.
Szóval nem tudom mi az igazság.
Mától új fejezet van, mert Ballistic Tip lövedékre lőttem a puskámat át, és a homokból még kisebb maradványtestet is vettem ki... Kacsint
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1051 Dátum: 2009. Június 04. - 19:36:03 »

Gratulálok Jani! Igen Emelem
Én már megtanultam, hogy ennek a gyors, pici magnak mennyire tiszta terep kell! Tényleg elég egy fűszál, hogy teljesen máshova menjen a lövés...

.223-as Partizannal lőttem, még pár darab van belőle, ha elfogy kipróbálok mást. Nem vagyok elájulva tőle.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1052 Dátum: 2009. Június 05. - 01:08:01 »

Tegnap este kinn ültem egy napraforgóvetés szélén. Szerda este egy két tagú kansüldő „kondából” egy barátom terítékre hozta az egyik fekete csuhást, az utánkeresésnél sok túrást találva bíztam benne, hogy a megmaradt sertevad másnap is esetleg kilép és elvéti a lépést. Ez nem történt meg, de élmény így is volt bőven...
Az erdőt végig cserkeltem kiülés előtt, gréderelt utak vannak most, igen halk járást lehetővé téve. Temérdek vadnyom... Egy helyen túrt-fújt-morgott is a disznó az út melletti csenderesben, de a nagy lombban meglátnom nem sikerült. Egyedül volt, vélhetően kan - egy igazi "vadrejtőben". Aztán majdnem a vetés szélén jártam, mikor hallom, valami sertepertél. Nézelődök a keresővel: vörös… Mosolyog Egy idei anyányi méretű kölyökróka (ahogy a Nyírségben nevezik „pujaróka”) bujkál a sűrűben. Aztán még egy, majd a kopott csuhás anyjuk is megjelenik. Ott lehet a kotorékuk, és talán épp akkor indultak ők is az esti cserkelésre... Gondoltam az egyik ifjoncot puskavégre kapom, de amikor én odébb léptem, ő is. Így szinte mindig takarta valami.
Felülve a lesre egy jó óra múltán, fehér bojtra lettem figyelmes. Aztán a gazdája, egy szintén kopott szőrű róka is meglett a keresőben, próbált eliszkolni a napraforgó egyik sorában, a kövesút irányába. Cuppantottam rá, de nem reagált. A gyorsított fegyverrel követtem, majd amikor kissé megtorpant, odalőttem. A torkolattűz elvakított, de hamarosan megláttam, hogy a róka eszeveszett sebességgel rajtol vissza a tölgyerdő védő oltalmába, szemmel láthatólag ép bőrrel. Most Ő volt ügyesebb, valószínű lépett amikor lőttem, nem volt nehéz belehúzni a lövésbe.
A vélt kotoréktól vonyított egy kölyök amikor indultam a kocsihoz, valamint láttam egy egész kis, de már nem igazán pettyes gidát az úton átiszkolni. Csodás kis teremtvény volt.
Semmi különleges nem történt, valahogy mégis magával ragadott az este, azért írtam meg. Talán egy életen át emlékezetes marad...

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1053 Dátum: 2009. Június 05. - 07:34:38 »

Most Ő volt ügyesebb, valószínű lépett amikor lőttem, nem volt nehéz belehúzni a lövésbe.

 Emelem Wave
Balázs! Ő lett volna az első? Ha este kimész ugyanott megtalálod őket. Ha kell a bőre sörétest vigyél.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1054 Dátum: 2009. Június 05. - 12:21:13 »

Hát Balázs a rókát 06-al nem olyan nehéz elhibázni... Bion Rííí
Én tegnap este, lőttem meg életem első rókáját, amit szemből el bírtam találni? (szembe ült velem), jó lőttem már kettőt így, de azok nem voltak messzebb 15 méternél, ezt most jó 120-ról, muszáj volt lőni mert a szél alá ért, a kacsák meg fogynak....
 Wave
A kölkök ma is ott lesznek, ahogy Szik is írta, sőt érdemes hajnalban szétnézni az utakon és este, ha akar az ember lehet "dolgozni Nem szól szám"
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 05. - 14:33:51 írta wetzlar » Naplózva

Üdv End
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1055 Dátum: 2009. Június 05. - 13:05:21 »

Balázs! Ő lett volna az első? Ha este kimész ugyanott megtalálod őket. Ha kell a bőre sörétest vigyél.

Szia Gyula, dehogy az első, csak már rég elkerül a siker, most bíztam benne  Ördög Majd legközelebb Kacsint
A bőre nagyon kopott, félig vedlett volt szegénynek, lehet, hogy a szűcs becsavarodna tőle  Bion

Jut eszembe, a borzok vajon teljesen kivedlettek? Vagy még lehet bennük téli szőr maradéka?  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1056 Dátum: 2009. Június 05. - 13:09:30 »

Hát Balázs a rókát 06-al nem olyan nehéz elhibázni... Bion Rííí
Én tegnap este, lőttem meg életem első rókáját, amit szemből el bírtam találni? (szembe ült velem), jó lőttem már kettőt így, de azok nem voltak messzebb 15 méternél, ezt most jó 120-ról, múszály volt lőni mert a szél alá ért, a kacsák meg fogynak....
 Wave
A kölkök ma is ott lesznek, ahogy Szik is írta, sőt érdemes hajnalban szétnézni az utakon és este, ha akar az ember lehet "dolgozni Nem szól szám"


Hát nem egy nagy szórású sörétes az biztos  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1057 Dátum: 2009. Június 06. - 13:22:43 »


Jut eszembe, a borzok vajon teljesen kivedlettek? Vagy még lehet bennük téli szőr maradéka?  Vállat von
Valamelyik nap kint lestem a disznót, de csak fújást hallottam kettőt mert pont szél irányból jött. Ott volt két borz utána a szórón. Már mind a kettő szép vékony nyári szőrben.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1058 Dátum: 2009. Június 06. - 13:28:29 »

Valamelyik nap kint lestem a disznót, de csak fújást hallottam kettőt mert pont szél irányból jött. Ott volt két borz utána a szórón. Már mind a kettő szép vékony nyári szőrben.

Köszi az infot Gyula! Tegnap egy borz nekem is bejött a les alá, fújt, morgott, keresgélt, de nem jött ki a vetésre.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #1059 Dátum: 2009. Június 06. - 17:45:54 »

Sziasztok!
Gratula az elejtőknek!
Tegnap egy igen emlékezetes rókavadászatban volt részem Szálas Jenci barátommal az új M0-s mellett. Hétfőn szúrtam ki egy rókacsaládot a silónak levágott tritikálé tarlón. Egy magasabbra vágott részen volt a kotorék, csak a felüljáróról lehetett észrevenni. Akkor három kölyköt és két felnőttet véltem felfedezni. Szóltam Jencinek azonnal, de csak szerdán jutottunk ki. Pechünkre egy tag már beírt előttünk és mivel nem tudtuk elérni sehogy ugrott a dolog. Pénteken azonban már estefelé fél 7 körül kint voltunk a helyszínen. A felüljáróról azonosítottuk be a helyszínt, mire egy kölyök megjelent a kotoréknál. Kissé megijedtünk, hogy elkéstünk az elhelyezkedéssel, így amint eltűnt, azonnal igyekeztünk elérni a leshelyet, amit egy magasfeszültségű oszlop tövében foglaltuk el, a kotoréktól mintegy 120m-re. Szinte azonnal megjelentek a kölykök. Egy, majd még egy, majd még egy... Szép sorjában jöttek elő. A végén 6 kölyök volt kint a tarlón. Időnként hol egy kergetőző őzpár(!!!), hol egy vércse kergette vissza a kotorékba a kölyköket. A haditerv az volt, hogy megvárjuk a szukát, majd azt elejtve a kölyköket is megpróbáljuk elejteni. Türelmesen várakoztunk, figyelgetve a kölyköket. Hol imitálták a vadászat mesterségét, hol egy fácántyúk szárnyával hadakoztak. Fél 9-kor megjelent a szuka, majd amint a kotorék közelébe ért, megszólalt a Krico 222-es.  A szuka egyébként nagyon le volt srtapálva, hiába, a kölyöknevelés nem egyszerű náluk sem...
Két kölyök visszament a kotorékba, de Jenci rendbetette őket is.
Íme a teríték...

Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #1060 Dátum: 2009. Június 06. - 17:56:19 »

Üdvözöllek!
Gratulálok a szép rókaterítékhez.Írigyelek mert régebben én is sok rókát lőttem,még kezdő vadász koromban mert sokkal több időt tudtam a vadászatra száni.Most már inkább azt a kevés időt amit vadászattal tölteni inkább a disznók lessésével töltöm. De igazából nem tudom miért mert egy ilyen jó kis rókavadászat is tud olyan izgalmas lenni.
Gratula! Képek :1. rókák amik bedöltek a nyúlsírósípnak
                      :2. egy jan.-feb. szezon úgy 1998 körül
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1061 Dátum: 2009. Június 06. - 18:41:34 »

Jakec, Te nagy rókavadász vagy, gratulálok!
Legtöbbször én is a disznók miatt engedem el a rókát, mint tegnap este is (30-ra volt csak), aztán se róka, se disznó!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1062 Dátum: 2009. Június 11. - 11:01:36 »

Jakec!
Örülök, hogy megismerhetlek! Szép teríték! Emelem

Tegnap vittem ki pár almát, és szétszórtam egy váltó mellett a disznóknak, hátha megállnak. Disznó helyett kisróka jött. Először eprészett a fekete eper fa alatt, aztán felfedezte az almát. Volt némi bűntudatom, amikor az íjat felemeltem, hogy kisvukot meg akarom lőni. Aztán jöttek a testvérei és olyan hancúrozást csaptak, hogy le is tettem az íjat. Az almákat meg jóízűen megették. :'(
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #1063 Dátum: 2009. Június 11. - 12:33:53 »

Sziju!
Én is örülök, hogy megismertelek. Annak meg még jobban, hogy vannak még ilyen igaz vadászok mint Te , mert manapság tele van az erdő csupa lődühös mindent elejteni akaró emberrelé, s most azért nem írtam azt, hogy vadász, mert én az ilyen embereket nem tartom vadásznak.Talán az ijjas vadászok között nincsenek ilyenek, mert azért az íjászat egy más világ. Igaz én nem íjászkodom de a baráti körömben van néhány srác aki íjjal vadászik. Csodálom azokat akik evvel az ősi módszerrel vadásznak. Minden elismerésem nekik.
üdv: Jakec!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 11. - 18:14:52 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1064 Dátum: 2009. Június 13. - 09:38:21 »

Szia Jakec!

"Talán az ijjas vadászok között nincsenek ilyenek"

Ez teljesen emberfüggő, nem a vadászat módja határozza meg..., amúgy meg teljesen egyetértek veled.
 Wave

Tegnap én is kimentem megnézni a rókáékat, meg is láttam egyet a dűlő úton kifelé, kocsival túl mentem rajt, hogy jó legyen a szelem, már akkor is gyanús volt, hogy ez nem kölök róka.
Szépen visszasomfordáltam, és vártam egy 10 percet. Ezután láttam meg, hogy tőlem jobbra ugrándozik a zabban, gyorsan lefeküdtem az árokszélbe, és már hívtam is.
Szépen jött is, már csak olyan 60 körül volt, mikor lépteket hallottam balról, ahogy a fejemet fordítottam, egy öreg róka, egy egérrel a szájába fogadott kb. 1 méterről. OOO Bion Nyihi
Nem tudom melyikünk lepődött meg jobban, de lefagytunk kb. 10-20 másodpercre mind  a ketten Bion, majd megkérdeztem tőle szép magyarosan: "Te Oszt" ekkor a ugrott el, a másikra még lőhettem volna, de most megúszta---

Sajnos egy kicsit ilyenkor ez "munka", nem mindig van gyomra az embernek.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 13. - 11:28:49 írta Pyrus » Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: