Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729684 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #915 Dátum: 2009. Március 15. - 12:18:15 »

Köszönöm a válaszokat! Igen
Igazából a trófea miatt kérdeztem, mert a tarlókon számos rókát szoktam lőni, és valamit szeretnék kezdeni azokkal, amik jó állapotban maradnak.

Én is úgy láttam ahogy Anti írta: csak fel volt lógatva a falra dísznek.
Küldök mailt!  Send Mail
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
vadkan20
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #916 Dátum: 2009. Március 17. - 22:35:56 »

sziasztok!nekem 1 nagy kérdésem lenne.méghozzá az hogy ti hallottatok-e olyan gépröl diktafon magno vagy ilyesmi.ami 4 hangot nyulsirás,egércincogás,ölyv,szuka róka hangját adja ki.én tudom h, van ilyen és sok rókát is lötek már eláltal csak ők meg kölcsön kapták.ha valaki tudna segiteni abban hogy hol lehet ilyet kapni,nagyon megköszönném.válaszotokat elöre is köszönöm
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #917 Dátum: 2009. Március 17. - 22:43:59 »

sziasztok!nekem 1 nagy kérdésem lenne.méghozzá az hogy ti hallottatok-e olyan gépröl diktafon magno vagy ilyesmi.ami 4 hangot nyulsirás,egércincogás,ölyv,szuka róka hangját adja ki.én tudom h, van ilyen és sok rókát is lötek már eláltal csak ők meg kölcsön kapták.ha valaki tudna segiteni abban hogy hol lehet ilyet kapni,nagyon megköszönném.válaszotokat elöre is köszönöm


Szia!
Először is légyszi szedd össze magad és próbáljál a magyar helyesírás szabályai szerint írni. Itt ez a szokás.
Másrészt, amit kérdezel az tiltott vadászati eszköz.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #918 Dátum: 2009. Március 17. - 22:44:36 »

Az ilyen eszközök használata TILOS!
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #919 Dátum: 2009. Március 17. - 23:02:11 »

Srácok! Igen Igen Igen

Ez az eszköz nem tiltott vadászati eszköz, "csak" vadászat rendjének megsértése... Mosolyog

Először törölni akartam, de a magam részéről kívánatosnak tartanám, ha ez a hsz. elrettentésül itt maradna.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #920 Dátum: 2009. Március 18. - 08:44:59 »

Egy csomó rókát lőttem már ölyvhanggal behívva! De vigyázni kell, a gatyásölyv hangjára csak télen jön a róka!  Vadász Röhög BEE

Félelmetes...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #921 Dátum: 2009. Március 18. - 09:51:45 »

Egy csomó rókát lőttem már ölyvhanggal behívva! De vigyázni kell, a gatyásölyv hangjára csak télen jön a róka!  Vadász Röhög BEE

Félelmetes...

Az ölyv hangját mivel utánzod, van valami eszköz, síp vagy ilyesmi?
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #922 Dátum: 2009. Március 18. - 10:01:15 »

"ti hallottatok-e olyan gépröl diktafon magno vagy ilyesmi.ami 4 hangot nyulsirás,egércincogás,ölyv,szuka róka"

Én csak erre reagáltam. Pár hozzászólással az enyém előtt. Kicsit meglepődtem ??? Fejvakarás
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #923 Dátum: 2009. Március 18. - 10:09:41 »

Már többször tapasztaltam én is amikor a rókák cserkelik be az ölyveket. Ilyenkor költés kezdetén amikor többet visítanak az ölyvek elég óvatlanok, meg a róka sem figyel a vadászra annyira amikor mászik a fára. Ilyenkor elég könnyű elejteni, csak az a szar ha fennakad az ágon amikor esik lefelé. A múlt évben is egy úgy beszorult hogy fel kellett mászni és levágni egy ágat, hogy le lehessen piszkálni.  :Mosolyog  Bibíí
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #924 Dátum: 2009. Március 18. - 10:16:42 »

"ti hallottatok-e olyan gépröl diktafon magno vagy ilyesmi.ami 4 hangot nyulsirás,egércincogás,ölyv,szuka róka"

Én csak erre reagáltam. Pár hozzászólással az enyém előtt. Kicsit meglepődtem ??? Fejvakarás

Még sose hallottam ilyet, azért kérdeztem. Vállat von
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #925 Dátum: 2009. Március 18. - 10:24:12 »

Hát én sem hallottam még soha! De szerintem a kérdésfeltevő sem! Vigyorog

Bár úgy látom, Szik ebben tapasztaltabb nálunk! Bion Bion Bion
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #926 Dátum: 2009. Március 18. - 10:41:17 »

Már többször tapasztaltam én is amikor a rókák cserkelik be az ölyveket. Ilyenkor költés kezdetén amikor többet visítanak az ölyvek elég óvatlanok, meg a róka sem figyel a vadászra annyira amikor mászik a fára. Ilyenkor elég könnyű elejteni, csak az a szar ha fennakad az ágon amikor esik lefelé. A múlt évben is egy úgy beszorult hogy fel kellett mászni és levágni egy ágat, hogy le lehessen piszkálni.  :Mosolyog  Bibíí
Szervusz!

Ez jo volt!!! [:-)

Egyszer hajnali vaddiszno lesen ultem es egy fiatal roka jott a les fele. Keso volt mar a visszavaltashoz, igy gondoltam meglovom. Mar rajta tancolt a szalkereszt, amikor eszrevettem, hogy egy hatalmas patkanyt visz a szajaban. De tenyleg, nagy es undorito patkany volt. A rokara nem lottem ra viszont csendben tovabb figyeltem. Valoszinuleg a ruham csak adott valamilyen kis motoszkalo zajt, mert a roka bejott a les ala, letette a patkanyt, majd elkezdett maszni felfele a lepcson!!! Mar feluton jart, amikor egymasra csodalkoztunk, volt nagy rohanas!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #927 Dátum: 2009. Március 18. - 10:43:21 »

Még sose hallottam ilyet, azért kérdeztem. Vállat von
Szervusz!
A Cabela's-nal lehet kapni csali hangokat ado elektromos keszuleket. Ez ugy tunik, az USA-ban legalis, de Magyarorszagon nem!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #928 Dátum: 2009. Március 18. - 11:26:30 »

Idézet
Ez az eszköz nem tiltott vadászati eszköz, "csak" vadászat rendjének megsértése

Ez az eszköz tiltott vadászati eszköz. "A vad megtévesztésére szolgáló elektromos akusztikai eszköz."
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #929 Dátum: 2009. Március 18. - 11:28:42 »

Szervusz!
A Cabela's-nal lehet kapni csali hangokat ado elektromos keszuleket. Ez ugy tunik, az USA-ban legalis, de Magyarorszagon nem!

Tudom. Az "eszköz" alatt nem ilyesmire gondoltam, hanem síp, vagy mint a buttoló, vagy valami hasonlóra.

Nekem őzhívás idején gidahangra többször jött be róka, de sose lőttem rá, mindig vártam az őzre. Viszont felmerült a fórumon, hogy télen érdekli-e a rókát a gidahang. Próbáltam többször is, úgy hogy figyeltem a rókát a keresőben és közben fújtam a sípot. Nem mozdultak rá, pedig biztosan hallották.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: