Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730134 alkalommal)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #615 Dátum: 2009. Január 24. - 19:40:23 »

Gratulálok! Emelem
Öreg kutya nem vén kutya.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #616 Dátum: 2009. Január 24. - 19:42:57 »

 Emelem Csipesz
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #617 Dátum: 2009. Január 25. - 23:08:14 »

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #618 Dátum: 2009. Január 26. - 08:32:27 »

Gratulálok Peti! Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #619 Dátum: 2009. Január 26. - 11:59:42 »

Gratulálok Péter!  Igen

Mennyi idős az eb?

A hétvégén egyik este lőttem a vegyescsövűvel söréttel egy rókát és egy borz aggastyánt. Mindkét vad ck. 35 lépésre volt. A róka csak "összeszakadt", a szemből kicsit srég álló borz alig húzta magát odébb egy-két lépést és a tacsik már kezelésbe vették.

Most már megnyugodtam, jó ez a sörétes cső, jó ez a patron.  Táncol

 Wave
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #620 Dátum: 2009. Január 26. - 13:03:12 »

Gratulálok Péter!  Igen

Mennyi idős az eb?

A hétvégén egyik este lőttem a vegyescsövűvel söréttel egy rókát és egy borz aggastyánt. Mindkét vad ck. 35 lépésre volt. A róka csak "összeszakadt", a szemből kicsit srég álló borz alig húzta magát odébb egy-két lépést és a tacsik már kezelésbe vették.

Most már megnyugodtam, jó ez a sörétes cső, jó ez a patron.  Táncol

 Wave

 Emelem

Csak így tovább! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #621 Dátum: 2009. Január 26. - 13:04:40 »

Gratulálok Anti! Emelem
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #622 Dátum: 2009. Január 26. - 13:07:54 »

Gratulálok Anti.

Jó puska jó lőszer JÓ az a terület is.  gyozo gyozo gyozo Vadász
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #623 Dátum: 2009. Január 26. - 21:27:19 »

Most 24.-én hétvégén Kecskemét közelében voltam egy duvad vadászaton.
4 szakaszban történt a hajtás.
Leállók csapatába kerültem, amikor oszlott a csapat az eligazítás után.
Sajnos elég kevesen voltunk, igy nagy távolságokat kellett hagynunk.
1. szakasz.
Fenyvesben történt kb 5-600m volt
Egy keskeny 4-5m-es uton álltam ahol az utban egy bukkanó volt.
Bal szélső elálóként, de sajnos a hajtás vége tőlem balra 170 m re ért ki jobbra melettem kb 100m -re volt a másik leálló.
No de itt nem is történt izgalmas, néhány kerge szajkót leszámítva, amijk szerintem reggel benyomtak valami gyorsítót.
2. szakasz,
Ahol kiértek, onnan indultak tovább, mink autóval kimentünk egy kb 1000m-re levő keresztútra leállni.
Itt ki a jobb sarokra kerültem, oldalt egy puska volt melettem még, aki felzárkózott a hajtás vonalába amint elérték.
Kb 10 perce ment ez a szakasz az oldalszélen valamizajt észleltem, de messze tőlem, de a hajtóktól is.
Őzek váltottak ki az erdőből.
Nem sokkal később kb ugyanott megjelent egy gyönyörü róka.
Hatalmas, tőlem kb 130m-re.
Egyenes, sík út volt jól láttam. Az oldal leállótó és köztem volt kb. 60 m re lehetett a rókától, amikor a róka át akart "ugrani" az úton, de remek lövést adott le bock puskájából a szomszédom és gyönyörűen karikára vetődött, mint egy nyúl.
Hatalmas, saccolásunk szerint 6-7 kg egy gida is megirigyelhette volna.
Ebben a szakaszban tőlem balra a végen volt egy ravaszdi még.
De sajnos a leálló melett elment 3 méterre. Sajnos az idős vadász kollega nem tudott a hirtelen megjelenő célra ráfordulni, igy amikor hátra kiment nyilt terepre a melette 50m-re álló lőtt rá, de sajnos elment.
Amikor kiért a hajtósor, akkor hoztak még egy rókát, ami kicsit büdös, kicsit rühes, kicsit (nagyoooon) bolhás volt, de a miénk már.
3.szakasz,
szintén fenyves volt, ez a leghosszabb, kb1500 m
Ugyanugy jobbról a második voltam, nem egészen a sarkon.
a saroktól az oldal elálló 50m-re felment, én a saroktól 90-100m re kerültem, tólem balra 130m re volt a következő puska.
Egy homokbányás csrjés rész szélén álltam ahol kér fenyvessáv találkozott.
A sávok közt a nyiladék 30 m lehetett. Már hallom a hajtókat motoszkálás a sarok felől ugy 80m re.
Először azt hittem az egyik kutya a hajtóktól eljöt, de látom ám , hogy ott a nagy lehetőség. Egy szép róka lépett ki és elinult szépen lassan felém.
Fullos csokk, 8as nike extra sörét a csőben.
Állati lassan szaglászva jött örökkévalóságnak tűnt amikor bejött ugy 45-50 m.ig, amikor felkapta a fejét és keresztben a 30 m es nyiladékon át akart szaladni.
Ekkor a nyiladék közepén rálőttem. Ugrott egy nagyot, kb 2m-t és hemperedett egyett.
a baj az volt hogy egy halvány puklija a homokbányának eltakarta érkezésének helyét.
Amire kiléptem 3 lépést a hupli mögöl mászott be a sürü erdősávba . No én a maradék 2-t utánnaengedtem azon nyomban, de belépet az erdőbe.  :'(
Nem hagytam el a helyem, mondván már közelednek nehogy baj legyen nem mentem utánna, majd a hajtósor ha kiér.
reméltem, hogy 20-30 m után ott lesz, hisz az első lövésből kapott rendesen, igaz ahogy belegondolok és a képet felidézem a fara kapott.
Sajnálatos módon nem találtuk meg. :'( :'( :'(
Sörétes puskával az első vadam lett volna.......
4. szakasz men tartogatott különöset, egy akácos volt, sajnos rengeteg szeméttel, és igen kevés vaddal.
Őzek jöttek elő a sürüből csak, meg a hajtás végén a hajtósor MosolyogMosolyog

Röviden ennyi történt, az időnk gyönyörű napsütéses volt se köd, se eső, se sár, szóval ideális hajtásidő az évszakhoz képest 110%-os.
Ezennel is köszönöm Örhalmi Csabi barátomnak a meghívást erre a csodálatos napra.

Íme pár kép a szegényes, de élménydús terítékünkről.

A kicsi az a rühes bolhás, a nagy az természetesen az említett gyönyörűség.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #624 Dátum: 2009. Január 26. - 21:41:05 »

 Igen Emelem
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #625 Dátum: 2009. Január 27. - 08:11:03 »


Íme pár kép a szegényes, de élménydús terítékünkről.


Gratulálok! Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #626 Dátum: 2009. Január 27. - 08:18:17 »

Szia Ansch!

Sajnálom, hogy nem lett meg az első söréttel ejtett vadad. A róka nagyon szívós,  vastag téli bundájának és szikár izomzatának köszönhetően. Pláne, ha hátracsúszik a sörét.

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #627 Dátum: 2009. Január 27. - 08:30:27 »

Szia Ansch!

Sajnálom, hogy nem lett meg az első söréttel ejtett vadad. A róka nagyon szívós,  vastag téli bundájának és szikár izomzatának köszönhetően. Pláne, ha hátracsúszik a sörét.

 Wave


Teljesen egyetértek Petivel! Igen Ilyen távolságon már szerencse is kell, főleg ha futtában lövöd! Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #628 Dátum: 2009. Január 27. - 09:43:40 »

Köszönöm szépen.

Igen, valószínű a szerencse tényező cserben hagyott rendesen, de aszem következő alakalomra 4mm es söréttel indulok, a vastag bundára való tekintettel.

Köszi

 Mosolyog Mosolyog Vadász
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #629 Dátum: 2009. Január 27. - 10:24:06 »

Köszönöm szépen.

Igen, valószínű a szerencse tényező cserben hagyott rendesen, de aszem következő alakalomra 4mm es söréttel indulok, a vastag bundára való tekintettel.

Köszi

 Mosolyog Mosolyog Vadász

Csak lemaradtál róla kicsit, ennyi az egész. Ha kimondottan rókára megy a játék, nem túlzás a 6-os sörét sem, bár előtte érdemes egy lőképet nézni papíron.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: