Oldalak: 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 [265] 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729676 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3960 Dátum: 2013. Január 22. - 18:16:14 »

Üdv.
Én most csináltam a magyar fa sípból magyar agancs sípot. A hangja nekem jónak tűnik, a rókákat még nem kérdeztem. Külsőre nekem szebb így, és egy darabig örökös. Majd teszek fel képet, ha valaki szeret barkácsolni szerintem érdemes
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3961 Dátum: 2013. Január 22. - 18:38:44 »

J.vadász  Emelem Emelem ! Igen az összeset kipróbáltam . A  régi nyúl befogásokra emlékezve 
választottam , igaz otthon meg volt házi nyúl . Így kerestem azt a hangot amit már ismertem .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3962 Dátum: 2013. Január 22. - 19:07:10 »

Üdv Lacus!
Köszönöm a tanácsot!
Nekem is a fából készült készlet a legszimpatikusabb. Igen
A sípjaimat én is az "emlékeim" alapján szoktam behangolni.
Van itthon egy szem nyulunk is, de annyira szelíd és kedves,
hogy nem volna szívem "hangadásra" kényszeríteni. Vigyorog
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3963 Dátum: 2013. Január 22. - 21:56:32 »

Üdv
Az, , egy szem nyulatok:-)" az szerintem üregi leszármazott. Én még azthiszem nem hallottam házinyulat sírni,pedig volt nekünk is, de gondolom a mezei hangja az más. Nemrég volt itt szó a tenterfield hívóról, hogy az talán az üregi(és a házi) hangja. Valaki nyúltulaj esetleg meghallgathatná a nyulát. Ilyen tenterfield féle hívót csináltam, van is hangja:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3964 Dátum: 2013. Január 23. - 08:24:29 »

Üdv
Az, , egy szem nyulatok:-)" az szerintem üregi leszármazott. Én még azthiszem nem hallottam házinyulat sírni,pedig volt nekünk is, de gondolom a mezei hangja az más. Nemrég volt itt szó a tenterfield hívóról, hogy az talán az üregi(és a házi) hangja. Valaki nyúltulaj esetleg meghallgathatná a nyulát. Ilyen tenterfield féle hívót csináltam, van is hangja:-)

Üdv!
A mezei nyúl hangja mélyebb és "érdesebb", mint a házinyúlé.
A házinyúl magasabb hangon sír, de azt is mondhatnám, hogy visít.

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #3965 Dátum: 2013. Január 23. - 08:50:25 »

Üdv!
A mezei nyúl hangja mélyebb és "érdesebb", mint a házinyúlé.
A házinyúl magasabb hangon sír, de azt is mondhatnám, hogy visít.


Mi az,hogy ÉRDESEBB ??  Vállat von Felénk a mezei nyulak úgy ordítanak mint az oroszlán  Meglepődött Ha felülnél egy lesre a lucerna föld szélén ,nem mernél leszállni ember... Ott kucorognál reggelig halálra rémülten és azon imádkoznál,hogy nehogy lerázzanak róla a nyulak és megegyenek.Bizony. Felénk akkora nőnek,hogy simán fejbe rúgják a vizslát és onnan a szerencsétlen állat palotapincsinek képzeli magát .
A viccet félretéve menj el nyulat hálózni és bevésődik a hang .Ha elállítódik pl egy párás időben a fasípod akkor is pár perc és visszahangolod. Nálam volt,hogy eközben beugrott a róka  Kacsint   Volt meglepetés  Röhög
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #3966 Dátum: 2013. Január 23. - 13:48:18 »

Nem kell ennek olyan nagy jelentőséget tulajdonítani. Az emberek hangjának is más a hangszíne, mélysége, tájszólása, mégis érted amit mond mindegyik. Ugyanúgy az állatoké is egyedileg változó. Aki már volt nyúlbefogáson, vagy nagy körvadászaton ahol többször hallott nyúlsírást, az tudja, hogy szinte alig van egyező hang , mind más A róka is tudja, és ha akar ugyanúgy bejön a mélyebb és a magasabb hangokra is.
Hívni kell sokszor, több helyen, akkor a siker sem marad el. Ahol nem jött a róka ott is ugyanúgy lehet próbálkozni máskor vagy később. Nem kell minden kudarcból messzemenő következtetéseket levonni.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #3967 Dátum: 2013. Január 23. - 15:07:00 »

Nem kell ennek olyan nagy jelentőséget tulajdonítani. Az emberek hangjának is más a hangszíne, mélysége, tájszólása, mégis érted amit mond mindegyik. Ugyanúgy az állatoké is egyedileg változó. Aki már volt nyúlbefogáson, vagy nagy körvadászaton ahol többször hallott nyúlsírást, az tudja, hogy szinte alig van egyező hang , mind más A róka is tudja, és ha akar ugyanúgy bejön a mélyebb és a magasabb hangokra is.
Hívni kell sokszor, több helyen, akkor a siker sem marad el. Ahol nem jött a róka ott is ugyanúgy lehet próbálkozni máskor vagy később. Nem kell minden kudarcból messzemenő következtetéseket levonni.

Én úgy tapasztaltam ,hogy a fiatalabb és öregebb nyulak hangja változik .Vagyis ,ha fiatalabb akkor magasabb a hang ha öregebb akkor mélyebb érdesebb  Emelem tiszteletem!!
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #3968 Dátum: 2013. Január 23. - 15:23:39 »

Szik!  Igen  Igen  Igen      Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 23. - 15:34:04 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #3969 Dátum: 2013. Január 23. - 15:46:18 »

Aminek van jelentősége az,hogy lehetőleg Te vedd észre előbb a rókát ,ha meg észrevett és leül ,mereven bámul feléd akkor pislognod sem érdemes mert a radarjai be vannak élesítve és éppen az adást próbálja befogni.Majd ha újra elindul akkor emelt a puskát és onnan tiéd az előny .
Bizony mondom,hogy jó vadászni a rókára csak próbálgasd szorgalmasan és rájössz . Igen
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3970 Dátum: 2013. Január 23. - 16:40:04 »

Mi az,hogy ÉRDESEBB ??  Vállat von Felénk a mezei nyulak úgy ordítanak mint az oroszlán  Meglepődött Ha felülnél egy lesre a lucerna föld szélén ,nem mernél leszállni ember... Ott kucorognál reggelig halálra rémülten és azon imádkoznál,hogy nehogy lerázzanak róla a nyulak és megegyenek.Bizony. Felénk akkora nőnek,hogy simán fejbe rúgják a vizslát és onnan a szerencsétlen állat palotapincsinek képzeli magát .
A viccet félretéve menj el nyulat hálózni és bevésődik a hang .Ha elállítódik pl egy párás időben a fasípod akkor is pár perc és visszahangolod. Nálam volt,hogy eközben beugrott a róka  Kacsint   Volt meglepetés  Röhög

Üdv Bütyök!
A több, mint két évtized alatt volt néhányszor lehetőségem nyulat hálózni. Kacsint
Az ott szerzett "hangélmények" alapján bátorkodtam leírni a hozzászólásomat. Stoel
Egyébként meg nem vagyok egy ijedős fajta....pedig túl vagyok egy-két -szó szerint-életveszélyes szituáción.... Röhög
De az egy más történet.... Vigyorog
Üdv: J. vadász Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3971 Dátum: 2013. Január 23. - 18:08:55 »

A mély - magas hangnak azért van egy pici jelentősége . A mély hang nagyobb távolságra jut el
mint a magas . Szerintem ezért is érdemes variálni . A én csak a hangszín miatt válogattam ,
de a táskában mindet viszem ,.  Röhög  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #3972 Dátum: 2013. Január 23. - 22:38:57 »

Köszönöm szépen a segítséget.
Ha valóban bírja a fa is és három mosás után is teszi a dolgát, akkor bizony megpróbálom.

FEHOVA még nem biztos, az új munkahelyen a szabi meglehetősen ritka.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3973 Dátum: 2013. Január 24. - 16:26:52 »

 Már arra kezdek gyanakodni, hogy a határon a fináncok nem akarják átengedni azt a jó kis szibériai ájert ami nyugat-Magyarországot boldogította. Tegnap a havazásban este agy rudi cső elé került és ott is maradt, de ma totál csőd. Három kutyával (vezér a sokat emlegetett Kira) 11 kotorékot, átereszcsövet és egyéb lukat néztünk át. Totálisan hiába. Tíz órára olyan verőfényes napsütést kaptunk, hogy csak na. Tegnap este a havazásban még vérmes reményekkel készítgettem össze a cuccom, sörétkosár nélküli "Burán" töltények, ásó, kapa (a nagyharangot azért otthon hagytam), gumikesztyű, miegymás és most felsülés. Mikor lesz már nálunk tél? A legbosszantóbb meg az, hogy mire az első kotorékhoz értem tiszabecsi kolléga már megtelefonálta, hogy a harmadik rókánál tart kazalból ugrasztva. Nálunk kazlak nincsenek, de azt nem tudom hova tenni, hogy az olvadozó hóban tisztán megtalálom fél kilenckor a róka nyomát mely szerint hajnalban távozott hazulról. Most mondjátok meg van az ilyennek lelki világa? Fényes nappal kiteszi magát a szabad mező veszedelmeinek, ahelyett, hogy otthon várná a vendéget?
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #3974 Dátum: 2013. Január 24. - 17:09:19 »

Már arra kezdek gyanakodni, hogy a határon a fináncok nem akarják átengedni azt a jó kis szibériai ájert ami nyugat-Magyarországot boldogította. Tegnap a havazásban este agy rudi cső elé került és ott is maradt, de ma totál csőd. Három kutyával (vezér a sokat emlegetett Kira) 11 kotorékot, átereszcsövet és egyéb lukat néztünk át. Totálisan hiába. Tíz órára olyan verőfényes napsütést kaptunk, hogy csak na. Tegnap este a havazásban még vérmes reményekkel készítgettem össze a cuccom, sörétkosár nélküli "Burán" töltények, ásó, kapa (a nagyharangot azért otthon hagytam), gumikesztyű, miegymás és most felsülés. Mikor lesz már nálunk tél? A legbosszantóbb meg az, hogy mire az első kotorékhoz értem tiszabecsi kolléga már megtelefonálta, hogy a harmadik rókánál tart kazalból ugrasztva. Nálunk kazlak nincsenek, de azt nem tudom hova tenni, hogy az olvadozó hóban tisztán megtalálom fél kilenckor a róka nyomát mely szerint hajnalban távozott hazulról. Most mondjátok meg van az ilyennek lelki világa? Fényes nappal kiteszi magát a szabad mező veszedelmeinek, ahelyett, hogy otthon várná a vendéget?
" sörétkosár nélküli "Burán" töltények"
Ez milyen lőszer? Nem hallottam még ilyenről.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 [265] 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: