Oldalak: 1 ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730173 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3600 Dátum: 2012. Május 14. - 14:06:39 »

Üdv minden Rókavadásznak!

Szép öreg kan volt, éppen szőrváltásban.


Csabi, gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3601 Dátum: 2012. Május 14. - 15:01:55 »

Urak!
Gratulálok a sikeres rókavadászoknak!
 Emelem
Üdv.: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3602 Dátum: 2012. Május 15. - 11:10:18 »

Gratulálok!  Igen Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
kiralyierdesz
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #3603 Dátum: 2012. Május 16. - 09:59:19 »

Gratulálok az elejtőnek.
Akkor itt a május 1.-ei róka elejtése.
Mondom az unokaöcsémnek: -Kinézünk holnap hajnalba? Költői kérdés volt, persze kapva kapott az alkalmon.
Ugyis mennem kell megetetnem a szórókat, akkor menjünk hajnalba, a gyerek szereti mert ilyenkor több vadat látunk,
meg hátha találkozunk a két kutyával ami itt csatangol már vagy három hete. (a tarkát elhibáztam két lövésből a múlt héten)
Mire a hajnalpir a Felhegy felett kifehéredett, már a Sötétmályba kanyarogtunk felfelé a fiatalosok között. A terv az volt, hogy végig megyünk a Sötétmálygerincen a Gecejig onnan vissza a ferde úton a szóróig aztán a főfeltárón fel az autóhoz.
A kerítésben láttunk egy fiatal bakot és egy szarvastehenet. A bak három ugrásból eltűnt, a tehén megtalálta amit keresett, a lyukat a kerítésen és nagy vidáman elporolt a bontott tölgyesben. A tető közelébe érve sűrű puffanások jelezték muflonok vannak alattunk. Óvatosan a meredek szélére cserkeltünk ahonnan láttuk a hat fiatal kost meg a hét-nyolc jerkét, bárányt. A fiatal kosok ilyenkor sem bírnak magukkal erősen csépelik egymást, ezzel elárulva hol vannak. Visszahátráltunk az útra és folytattuk utunkat. A Geceji fenyő felett újabb mufloncsapattal találkoztunk 10-15 jerke, bárány. Megpróbáltam őket fényképezni de az én gépemnek messze voltak. Elugrasztottuk őket és az élt megkerülve rétegvonal mentén a hegy másik oldalán cserkeltünk lefelé a ferde úton. A fiatalos felett három fiatal kosra mentünk rá amikről már sikerült jó képet csinálni, igaz nem voltak csak vagy 60-70 méterre.
 
Megunták a pózolást és elkocogtak a vékony rudas gyertyánosba. Alig cserkeltünk 100 métert egy rókát vettem észre az úton ahogy igen szimatol valamit. Annyira el volt foglalva vele, hogy nem vett észre bennünket pedig csak 70-80 méterre voltunk. Bot szét, puska rá, sneller, biztosító, a koma ebben a pillanatban elindult az útszéli gazos felé. Az eleje már benn volt a fűben mikor elengedtem a lövést. A rálövés helyén 5-6 csepp vért találtunk. Körcsapázással találtam meg kb. 8 méterre a következő vércseppet ahonnan már végig volt vér a vadig. Jó lapocka mögötti lövéssel elment vagy 20 métert. 7X64 S&B
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #3604 Dátum: 2012. Május 16. - 10:25:03 »

Gratulálok, a képekért is!  Emelem
Naplózva

Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #3605 Dátum: 2012. Május 18. - 00:54:49 »

Csabi, gratulálok!
 Emelem
Köszi Gabi!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #3606 Dátum: 2012. Május 18. - 15:45:02 »

A vidám kis társaság Vigyorog

 Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #3607 Dátum: 2012. Május 18. - 16:00:09 »

 Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3608 Dátum: 2012. Május 28. - 15:41:21 »

Kedves Fórumtársak!

Érdeklődnék nálatok mi a helyzet rókafronton?

Nálunk már kijárnak az aprókák a kotorkékokból. 2 idei süldőrókát sikerült elcsípnem eddig.
Tegnap kinn voltunk vadkáros területeken esti lesen, rágtam a kefét rendesen! 7, azaz hét rókát láttam! Egyik se volt lőtávon belül. Egyik kotorékban volt 3 süldőróka + az anyjuk, ezen felül még 3 rókát láttunk. Ma este szerencsét próbálok!

Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #3609 Dátum: 2012. Május 28. - 16:22:10 »

Kedves Fórumtársak!

Érdeklődnék nálatok mi a helyzet rókafronton?

Nálunk már kijárnak az aprókák a kotorkékokból. 2 idei süldőrókát sikerült elcsípnem eddig.
Tegnap kinn voltunk vadkáros területeken esti lesen, rágtam a kefét rendesen! 7, azaz hét rókát láttam! Egyik se volt lőtávon belül. Egyik kotorékban volt 3 süldőróka + az anyjuk, ezen felül még 3 rókát láttunk. Ma este szerencsét próbálok!







Idén még egy darab süldő rókát sem láttam! Rííí Rííí Rííí
Szinte teljesen eltűnt a róka a területről!
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3610 Dátum: 2012. Május 28. - 22:12:27 »

Kedves Fórumtársak!

Érdeklődnék nálatok mi a helyzet rókafronton?
Nálunk elég jó szaporulat ígérkezik...  Nyihi
Esett már pár darab: fiatal is, öreg kan is, tegnapelőtt pedig az egyik vadásztársam lőtt egy idősebb szukát, amelynek nem voltak kiszopva az emlői. Legalább miatta nem kellett lelkiismeretfurdalást érezni.
Sajnos nekem mostanában nincs szerencsém velük... Pedig volt olyan estém, hogy 4 különböző példány is felbukkant a közelemben, de még lövéshez sem jutottam. (Kifogásokkal simán tudnék szolgálni...  Ördög Mindegyik megállná a helyét...  Ördög )
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #3611 Dátum: 2012. Május 31. - 00:53:53 »

Kedves Fórumtársak!

Érdeklődnék nálatok mi a helyzet rókafronton?

Nálunk már kijárnak az aprókák a kotorkékokból. 2 idei süldőrókát sikerült elcsípnem eddig.
Tegnap kinn voltunk vadkáros területeken esti lesen, rágtam a kefét rendesen! 7, azaz hét rókát láttam! Egyik se volt lőtávon belül. Egyik kotorékban volt 3 süldőróka + az anyjuk, ezen felül még 3 rókát láttunk. Ma este szerencsét próbálok!


Üdv!
Nálunk elég sok a róka, bár minden évben igyekszünk apasztani a létszámot, már aki kijár vadászni és nem sajnálja a lőszert illetve nem fél, hogy elriasztja a nemesebb vadat a lövéssel.
 Egész éjszakás vadkár elhárításon voltam egy fenyves melletti düledező, rozoga lesen kuporogva. Kb. fél egy magasságában szöszmötölést, apróbb roppanásokat hallottam a fenyvesből, majd csend. Keresővel hiába pásztáztam a kukorica vetést és az erdőszélt, nem láttam semmit, de hirtelen róka ugatás hangzot fel. A fegyverlámpát felvillantva kerestem a hang gazdáját, de már csak az erdőbe beugró ( valószínüleg) szukát láttam. Tovább pásztázva 2 süldő rókát vettem észre amint az anyjuk után iszkoltak. Elég elhamarkodottan próbáltam a hátsót meglőni, természetesen sikerült lemaradni róla.
Hajnalban ugyan ezen a lesen kuporogva a keresőben mozgást észleltem, először nyúlnak véltem a kb. 10 cm-es gazban csellengő jószágot, de amint ki ért a pár centis kukoricába, már láttam, hogy süldő róka. Kb 40 m-ről nem volt nagy művészet az elejtése. Lövés után még egy-kettőt legyintett a farkával és elcsendesedett. Alig telt el talán negyed óra az elejtett róka irányából kerregő hangot hallottam. Mivel már kezdet elég jól világosodni, így szabadszemmel is láttam a mozgolódó kis ravaszdit, azt hittem, feléledt a meglőtt róka. A fegyvertávcsővel megcélozva meglepődve láttam, hogy egy másik kisróka áll az elejtett felett és azt tépi, miközben morog a fél méteres tisztes távolságot tartó testvéreire.
Mivel a morgolódó háttal volt, ezért a testvérei közül a távolabb ülőt céloztam meg, a porfelhő elszáltával láttam, hogy eltaláltam a megcélzottat, de azt is láttam, hogy a másik kettő mitsem törödött a vergődővel. Az egyik ugyanúgy tépte az elsőnek meglőttet, míg a másik csak ült tövább. A társát tépőt céloztam meg következőnek, de sajnos a kapkodásban elvétettem. Miközben új lőszert toltam a csőbe azt láttam, hogy az előbb meglőtt kisróka már a gazos szélét elérte és a testvére követi. Mielőtt az is elérhette volna a takarást nyújtó gazost sikerült meglőni. A társát tépő még ekkor sem érezte a veszélyt, továbbra is morogva harabdálta az élettelen testet. Újabb lőszert toltam a csőbe, céloztam és.......
csett.???? Hoppá kifogyott a tár. Az éjszeka nem töltöttem új lőszert az elhibázott lövés után a tárba. A lőszertartóból két lőszert húztam elő, betáraztam, csőre töltöttem és a kis morgósnak még ez sem volt elég, hogy mentse az írháját, ez lett a veszte. A lesről leszálva elindultam megkeresni a gazosba bemenekülő sebzettet, de mint kiderült a gazost már az sem érte el. A négy kisróka közül az az egy volt kan amelyik az elsőnek elejtettet tépte. Ami meglepő volt, nem csak játékból tette, mert a nyaknál elég jól ki is rágta a társát, tette mindezt úgy, hogy nem látszott rajta, hogy kiéhezett, rosszul táplált lett volna.
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #3612 Dátum: 2012. Május 31. - 17:35:48 »

Üdv!
Nálunk elég sok a róka, bár minden évben igyekszünk apasztani a létszámot, már aki kijár vadászni és nem sajnálja a lőszert illetve nem fél, hogy elriasztja a nemesebb vadat a lövéssel.
 Egész éjszakás vadkár elhárításon voltam egy fenyves melletti düledező, rozoga lesen kuporogva. Kb. fél egy magasságában szöszmötölést, apróbb roppanásokat hallottam a fenyvesből, majd csend. Keresővel hiába pásztáztam a kukorica vetést és az erdőszélt, nem láttam semmit, de hirtelen róka ugatás hangzot fel. A fegyverlámpát felvillantva kerestem a hang gazdáját, de már csak az erdőbe beugró ( valószínüleg) szukát láttam. Tovább pásztázva 2 süldő rókát vettem észre amint az anyjuk után iszkoltak. Elég elhamarkodottan próbáltam a hátsót meglőni, természetesen sikerült lemaradni róla.
Hajnalban ugyan ezen a lesen kuporogva a keresőben mozgást észleltem, először nyúlnak véltem a kb. 10 cm-es gazban csellengő jószágot, de amint ki ért a pár centis kukoricába, már láttam, hogy süldő róka. Kb 40 m-ről nem volt nagy művészet az elejtése. Lövés után még egy-kettőt legyintett a farkával és elcsendesedett. Alig telt el talán negyed óra az elejtett róka irányából kerregő hangot hallottam. Mivel már kezdet elég jól világosodni, így szabadszemmel is láttam a mozgolódó kis ravaszdit, azt hittem, feléledt a meglőtt róka. A fegyvertávcsővel megcélozva meglepődve láttam, hogy egy másik kisróka áll az elejtett felett és azt tépi, miközben morog a fél méteres tisztes távolságot tartó testvéreire.
Mivel a morgolódó háttal volt, ezért a testvérei közül a távolabb ülőt céloztam meg, a porfelhő elszáltával láttam, hogy eltaláltam a megcélzottat, de azt is láttam, hogy a másik kettő mitsem törödött a vergődővel. Az egyik ugyanúgy tépte az elsőnek meglőttet, míg a másik csak ült tövább. A társát tépőt céloztam meg következőnek, de sajnos a kapkodásban elvétettem. Miközben új lőszert toltam a csőbe azt láttam, hogy az előbb meglőtt kisróka már a gazos szélét elérte és a testvére követi. Mielőtt az is elérhette volna a takarást nyújtó gazost sikerült meglőni. A társát tépő még ekkor sem érezte a veszélyt, továbbra is morogva harabdálta az élettelen testet. Újabb lőszert toltam a csőbe, céloztam és.......
csett.???? Hoppá kifogyott a tár. Az éjszeka nem töltöttem új lőszert az elhibázott lövés után a tárba. A lőszertartóból két lőszert húztam elő, betáraztam, csőre töltöttem és a kis morgósnak még ez sem volt elég, hogy mentse az írháját, ez lett a veszte. A lesről leszálva elindultam megkeresni a gazosba bemenekülő sebzettet, de mint kiderült a gazost már az sem érte el. A négy kisróka közül az az egy volt kan amelyik az elsőnek elejtettet tépte. Ami meglepő volt, nem csak játékból tette, mert a nyaknál elég jól ki is rágta a társát, tette mindezt úgy, hogy nem látszott rajta, hogy kiéhezett, rosszul táplált lett volna.
   Gratulálok!  Emelem
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3613 Dátum: 2012. Június 01. - 00:11:39 »

Gratulálok!  Igen Igen
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3614 Dátum: 2012. Június 27. - 17:01:39 »

Üdv Rókavadászok!
Tegnap esti patakparti cserkelés eredménye:



Egyben életem legrövidebb lövését adtam le rá. Kedvenc kombipuskám sörétes csöve most sem hagyott cserben. Én a gáton, Ő közvetlenül a vízparton csörtetett. Az éberebb és kevésbé hangos került most ki győztesen. Általában ez fordítva szokott lenni. Tavalyi, igencsak leagarasodott, szőrváltás közepén járó szuka volt. A sörétraj minden létfontosságú szervét érte: fej, nyak, szív, tüdő, gerinc...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: