Oldalak: 1 ... 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 [239] 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729678 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3570 Dátum: 2012. Március 24. - 23:18:20 »

Egy kis preparált csirkefej.(lásd. Védett állatok topic) Képet nem készítettél? Azokból lehetne következtetni,lehetőségeket kizárni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3571 Dátum: 2012. Március 25. - 08:45:37 »

Egy kis preparált csirkefej.(lásd. Védett állatok topic) Képet nem készítettél? Azokból lehetne következtetni,lehetőségeket kizárni.

Nem fotóztam, de elég "avíttas" volt már mindegyik, szag után találtam rájuk.
A hely jellege miatt nem gondolnék mérgezésre. Nagyvadas terület, nem sok vizet zavar a róka. 90 %-ban saját tulajdon, falu messze van, mg-i ok is szinte kizárható.
A rabsickodás is, mert aki erre adja a fejét, nem rókát lő, ha meg mégis, akkor hazaviszi.
Valami fertőzésre gyanakszom.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Gringo13
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #3572 Dátum: 2012. Március 25. - 11:23:11 »

Nem fotóztam, de elég "avíttas" volt már mindegyik, szag után találtam rájuk.
A hely jellege miatt nem gondolnék mérgezésre. Nagyvadas terület, nem sok vizet zavar a róka. 90 %-ban saját tulajdon, falu messze van, mg-i ok is szinte kizárható.
A rabsickodás is, mert aki erre adja a fejét, nem rókát lő, ha meg mégis, akkor hazaviszi.
Valami fertőzésre gyanakszom.

Hello,

esetleg Aujeszky-betegség?
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3573 Dátum: 2012. Március 25. - 19:50:23 »

Üdvözlet Lajos!
Ilyen esetekben-ha van vizsgálatra elküldhető állapotú tetem-csak állatorvosi (labor) vizsgálat tud biztos eredményt adni.
Bármelyik fertőző betegség lehet. Ezek közül talán a veszettség esélye a legkisebb.
Jó pár évvel ezelőtt például a Gödöllői-dombságban babesiózis volt. Volt egy csomó megbetegedett kutya is.
Abban az évben mi területünkön is nagyon megritkult a rókaállomány. Esetleg ez is okozhatta az általad talált rókák elhullását.
A jó öreg Természet mindig talál valami megoldást a populációk szinten tartására.
Egy biztos: A tetemekkel nagyon óvatosan kell bánni! Az ember egészsége mindennél fontosabb!
Tapasztalatból beszélek, engem idáig kétszer akartak veszettség gyanúja miatt oltani.
Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3574 Dátum: 2012. Március 25. - 22:21:46 »

Üdvözlet Lajos!
Ilyen esetekben-ha van vizsgálatra elküldhető állapotú tetem-csak állatorvosi (labor) vizsgálat tud biztos eredményt adni.
Bármelyik fertőző betegség lehet. Ezek közül talán a veszettség esélye a legkisebb.
Jó pár évvel ezelőtt például a Gödöllői-dombságban babesiózis volt. Volt egy csomó megbetegedett kutya is.
Abban az évben mi területünkön is nagyon megritkult a rókaállomány. Esetleg ez is okozhatta az általad talált rókák elhullását.
A jó öreg Természet mindig talál valami megoldást a populációk szinten tartására.
Egy biztos: A tetemekkel nagyon óvatosan kell bánni! Az ember egészsége mindennél fontosabb!
Tapasztalatból beszélek, engem idáig kétszer akartak veszettség gyanúja miatt oltani.
Üdvözlettel: J. vadász

Nem tapogatjuk.
Egyet, ami a telepre jött be megdögleni, a gyerek vasvillával kivitte az erdősávba, aztán bökött neki két ásónyom takarót.
A többit, az erdőn csak 3 lépés távolságból szemléltük meg.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3575 Dátum: 2012. Március 26. - 08:07:04 »

Nem tudom, mi lehet a rókákkal.
Eltelt idestova 50 év anélkül, hogy döglött rókát láttam volna a határban (azon kívül persze, amit lőttünk), most tavasszal meg már négy tetembe botlottam bele. Olyan helyen, ahol kizárt, hogy vadásztárs pattintotta volna le.
Egy erősen rühös volt, de a többinek épnek tűnt a kabátja.

Lajos, február végén, március elején ugyanezt tapasztaltuk mi is. Egy hét alatt 4 döglött rókát találtunk, egymástól néhány km-re. Volt, ami legelőn egy pocsolyában feküdt, volt, ami kotorék mellett, a harmadik a falu vízműtelepe közelében, az utolsó pedig egy fiatalosban, egy üres disznóvacok mellett.
Gondolkoztunk is, mi érhette őket, de fogalmunk sem volt. A vadászat szinte 100%-ban kizárva.

De a babesiózis vagy az Aujesky-betegség magyarázat lehetne.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3576 Dátum: 2012. Március 26. - 08:47:23 »

Lehet, hogy tényleg a Természet sokallja a rókalétszámot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #3577 Dátum: 2012. Március 26. - 15:46:58 »

Lehet, hogy tényleg a Természet sokallja a rókalétszámot.

Szerintem az még akár jól is jöhet pár rókás területnek, ha van egy kicsit nagyobb természetes elhullás.
Azt lenne jó tudni, hogy más vadra is veszélyes-e ez a "rejtélyes-kór" vagy csak rókáékat gyéríti.
Naplózva

J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3578 Dátum: 2012. Március 26. - 18:28:57 »

Üdv pbence!
Valóban nem árt ha apróvadas területen csökken a rókalétszám. Főleg kölyöknevelés idején, amikor gőzerővel "üzemel a menza".
Viszont a határban látható és más hús- illetve- dögevők számára is hozzáférhető rókatetem további fertőzések forrása is lehet.
Ahogyan írtad a "rejtélyes kór", amíg be nem azonosították, addig nem tudható, hogy milyen veszélyes lehet a többi vadfajra.
Jogos a felvetésed, és ahogy a soraidból kitűnik az aggodalmad is.
Üdvözlettel: J.vadász

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3579 Dátum: 2012. Március 26. - 19:16:28 »

Lehet, hogy tényleg a Természet sokallja a rókalétszámot.
Lajos !
Ne titkold tovább a vadőröd elől ezt a címet . Már kellett volna küldenie egy észlelési jelentést , egy cseppmentes csomaggal együtt . . . !  Nyihi
Zalaegerszeg
Göcseji utca 24
06 92 549-180

 Vigyorog Wave Emelem
Naplózva
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #3580 Dátum: 2012. április 02. - 22:48:31 »



Tegnap este egerészett a les környékén.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #3581 Dátum: 2012. április 03. - 14:32:56 »

Gratulálok Karcsi!  Emelem
Milyen kaliberrel lőtted a komát?
Naplózva

Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #3582 Dátum: 2012. április 04. - 10:55:12 »

Gratulálok Karcsi!  Emelem
Milyen kaliberrel lőtted a komát?


Köszönöm.

Eddig mindig 22-250 volt a rókára használt kaliber, most mivel disznóra ültem ki a 300 Win. mag. volt nálam.
A távolság  70 méter.  Ilyen közelről nem tépte meg nagyon, pedig kabalából a fröcsögős SPCE van nálam használatban.  Olyan szemtelenül egerészett, hogy nem tudtam ellenállni a csábításnak. Korán is volt nagyon és gondoltam, hogy ilyenkor még nem zavarja az éjszakai disznózást.

Karcsi
Naplózva
partosbence
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #3583 Dátum: 2012. április 09. - 21:49:41 »

Mai napi termés. Délután kettőkor Én és a ,,kis" barátom a 0.22LR CZ511-es elindultunk egy kis cserkelésre. Mai napomat úgy terveztem hogy mindenképp ragadozót szeretnék lőni. Már 2 napja elterveztem a cserkelést de az idő nem nagyon engedett utamra de a mai nap számomra megváltás volt. Két völgy közé igyekeztem néha-néha meg-meg álltam hallgattam a madár csicsergést és a madarak dala közben meghallottam egy apró reccsenést. Elő kaptam a Devana rókahívó készletet abból is a menyéthangot. Elég meredek dombnak az alján voltam, mikor megszólaltattam a sípot és abban a pillanatban a bokor mögül előugrott a kis ravaszdi. Vállhoz vettem a .22-est, nyaktőre céloztam és eleresztettem a mintegy 2,6g-os CCI Velocitort. Lőtáv 60m volt. Távcsőből láttam hogy a róka abban a pillanatban tűzbe rogyott.

« Utoljára szerkesztve: 2012. április 09. - 22:03:58 írta Pyrus » Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3584 Dátum: 2012. április 16. - 11:16:05 »

Tegnap egy nagyon kellemetlen és érthetetlen élményben volt részem. Délután kimentem rókát hívni egy erdőszéli lesre. Szemben két árok is fut egymástól nem messze. Az egyik nádas, a másik bokros. Itt elég gyakran szoktam rókát látni, ejtettem is már el. Felültem a lesre és fújtam egyet a nyúlsíróval. A szél pont szembe fújt velem, így csak arra kellett ügyelnem, hogy meg ne pillantson a róka. Épp hogy elkészültem a pipa tömésével és izzításával, amikor a bokros árokparton szaladt a róka és a lessel szemben elindult felém. Olyan gyorsan futott, alig tudtam befogni a céltávcsőbe, meg persze 10-en felejtettem a nagyítást. Mikor végre követni tudtam, már nem volt messzebb 60 méternél. Rásípoltam, ekkor elkezdett tőlem balra srégen futni. Ez már kedvezőbb volt, és a következő sípolásra meg is állt. Lapockán a szálkereszt, a lövés földhöz vágta. Egyet tekeredett, majd felugrott és három lábon, irgalmatlanul gyorsan távozott. A lapockáján ott tátongott a 9.3-as által ejtett seb. Sajnos nem lett meg, pedig rengeteget kerestem, sőt egy ismerősöm is kijött segíteni. Az érthetetlen az egészben, hogy a rálövés környékén sem találtunk sem vért, sem szőrt, se csontot. Ahol beváltott az erdőbe, ott sem volt semmi nyom. Minden lehetséges menekülési irányt többször ellenőriztünk, de se egy csepp vért, se egy kenést nem fedeztünk fel. Olvastam már ilyen történeteket, hogy érhetetlen módon oldott kereket a róka, de átélni, na ezt nem kívánom senkinek. Nem zárult valami jól a hétvége, ráadásul a reggeli ébresztőnél is ez volt az első gondolatom, ami azóta sem megy ki a fejemből. Szomorú
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 [239] 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: