Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143391 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #600 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 12:00:59 »

Mindehhez még annyit szeretnék hozzátenni, hogyan lehet az, hogyha felbukkan egy nagyobb értékű hirdetés valamelyik hirdetési portálon, abban több a helyesírási hiba, mint egy dilettánsoknak rendezett helyesírási verseny nevezett írásai között? Komolyan ide jutottunk???
Most olvastam egyet, két sorban a következők: müszaki álapot, terep gumi, gajtörövel, személyauto...  Rííí Rííí Rííí Rííí
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #601 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 12:31:40 »

Az inaktív embereket miért nem büntetik meg valahogyan? Ha már tag, éljen vele szerintem, örüljön, hogy rendszeres vadászati lehetőségei vannak....

Majd ha területes tag leszel, rájössz, hogy addig jó amíg sok az inaktív tag és oda mész a területen ahová akarsz. Nem jó az, ha minden vadászat fejvakarással kezdődik a a beírókönyvnél mert az összes általad eltervezett hely foglalt.
Persze ehhez az is kell, hogy az inaktív tag is befizesse a tagdíjat és ebből megéljen a társaság, ellenkező esetben előbb utóbb összedől a rendszer.
Régen a pártmanusok és egyéb "nagyemberek" gondolták úgy, hogy nekik alanyi jogon jár a vadászat és akkor is felvetették magukat egy-egy társaságba, ha soha nem jártak ki vadászni, ma a földtulajdonos urak meg a vadásztársaságokat a területtel zsaroló erdészek közt van sok ilyen. Akinek meg kell küzdeni a belépésért meg a rávaló előteremtéséért, az ki is jár, az megbecsüli a lehetőséget.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #602 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 12:40:27 »

Sziasztok!

Nem tudom, ki olvasta az e havi Nimródban Dr. Buzgó József cikkét "Vadlétszám - vadészlétszám" címen.
Egészen érdekes cikk....
Azt írja, hogy a vadásztársaságok tagjain belül a tagok 10-12 %-a jár ki heti rendszerességgel vadászni, a többség energiáinak jelentős részét leköti mások vadászati lehetőségeinek korlátozása. Ha egy országos szaksajtóban ilyen cikkek jelennek meg, miért nem történnek változtatások? Én tudom, hogy ez régi probléma, jó magyar virtus, de miért nem tesz ellene senki??? Az inaktív embereket miért nem büntetik meg valahogyan? Ha már tag, éljen vele szerintem, örüljön, hogy rendszeres vadászati lehetőségei vannak....
Személyes ismeretségi körömben van olyan vadász, akinél egy eljárás alatt lévő tag, akinek a fegyverei éppen be vannak vonva (név, helyszín említése nélkül, mielőtt nyilvános rágalmazásért bárkinek is megfordulna a fejében valami), elérte, hogy a területre csak kísérővel mehet ki, és bármikor ellenőrizhetik, holott a bűne csak annyi volt, hogy frissen felvett tagként kísérőnek nem az éppen kint lévő hivatásos vadász, hanem a fegyvertelen saját lánya volt beírva. Hogyan vehet részt egy ilyen embert közgyűlésen? Hogyan szavaztathat? Hány ilyen van még? Tudom, hogy kell a tag, a tagdíj, mindennel tisztában vagyok, de az ilyen gerinctelen embereket azonnal kizárnám a társaságból...

Azt is írja, hogy rengeteg a vad, a lelövések száma nem elég arra, hogy például a túlszaporodott vaddisznóállományt féken tartsa. De kérdezem én, ilyen árak mellett a hozzám hasonló vékonypénzű, nyálcsorgató fiatalok, akik a lábunkat is lejárnánk egy-egy vad elejtéséért mikor fognak tudni kifizetni ilyen horror árakat? Csak egy vadkáras kiülés 5-10 ezer forint körül mozog. Csak a kiülés.... nem számoltam az odajutást, ami a mai üzemanyagárak mellett sem olcsó. Tagságról az ember már álmodni sem mer... még ha be is tudnék lépni, elgondolkodnék, hogy mikor szakad ki a társaságból egy jó terület, valami nagybirtokos kénye-kedve szerint...

Mi a véleményetek erről? Miért csak cikkeznek erről, aztán szépen elülnek az állóvízbe dobott kő fodrai, minden megy tovább a régi kerékvágásban,  a hozzám hasonlóak pedig feszülő herével (egy autótesztben olvastam...) olvassák a híreket, az elejtéseket, és azon ábrándoznak, hogy majd egyszer ők is... talán...

Most ezt ki kellett magamból írnom....

Véleményetek? Észrevételek?

A vadásztársaságok jogilag "társadalmi szervezet"-ek, vagy minek hívják, lényeg, hogy önállóak, azt tesznek ,bizonyos kötöttségek mellett természetesen, amit megszavaz a tagság. Ebbe "fentről" paranccsal beleszólni demokráciában  Vigyorog nem lehet.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #603 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 13:20:33 »

"Azt írja, hogy a vadásztársaságok tagjain belül a tagok 10-12 %-a jár ki heti rendszerességgel vadászni, a többség energiáinak jelentős részét leköti mások vadászati lehetőségeinek korlátozása. Ha egy országos szaksajtóban ilyen cikkek jelennek meg, miért nem történnek változtatások? Én tudom, hogy ez régi probléma, jó magyar virtus, de miért nem tesz ellene senki??? Az inaktív embereket miért nem büntetik meg valahogyan? Ha már tag, éljen vele szerintem, örüljön, hogy rendszeres vadászati lehetőségei vannak...."

Éljen a lóf.szt! Maradjon otthon, oszt dögöljön, ne a bírónál harcoljon, így odamegyek, ahová akarok  Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #604 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 13:27:29 »

Sziasztok!

Nem tudom, ki olvasta az e havi Nimródban Dr. Buzgó József cikkét "Vadlétszám - vadészlétszám" címen.
Egészen érdekes cikk....
Azt írja, hogy a vadásztársaságok tagjain belül a tagok 10-12 %-a jár ki heti rendszerességgel vadászni, a többség energiáinak jelentős részét leköti mások vadászati lehetőségeinek korlátozása. Ha egy országos szaksajtóban ilyen cikkek jelennek meg, miért nem történnek változtatások? Én tudom, hogy ez régi probléma, jó magyar virtus, de miért nem tesz ellene senki??? Az inaktív embereket miért nem büntetik meg valahogyan? Ha már tag, éljen vele szerintem, örüljön, hogy rendszeres vadászati lehetőségei vannak....
Személyes ismeretségi körömben van olyan vadász, akinél egy eljárás alatt lévő tag, akinek a fegyverei éppen be vannak vonva (név, helyszín említése nélkül, mielőtt nyilvános rágalmazásért bárkinek is megfordulna a fejében valami), elérte, hogy a területre csak kísérővel mehet ki, és bármikor ellenőrizhetik, holott a bűne csak annyi volt, hogy frissen felvett tagként kísérőnek nem az éppen kint lévő hivatásos vadász, hanem a fegyvertelen saját lánya volt beírva. Hogyan vehet részt egy ilyen embert közgyűlésen? Hogyan szavaztathat? Hány ilyen van még? Tudom, hogy kell a tag, a tagdíj, mindennel tisztában vagyok, de az ilyen gerinctelen embereket azonnal kizárnám a társaságból...

Azt is írja, hogy rengeteg a vad, a lelövések száma nem elég arra, hogy például a túlszaporodott vaddisznóállományt féken tartsa. De kérdezem én, ilyen árak mellett a hozzám hasonló vékonypénzű, nyálcsorgató fiatalok, akik a lábunkat is lejárnánk egy-egy vad elejtéséért mikor fognak tudni kifizetni ilyen horror árakat? Csak egy vadkáras kiülés 5-10 ezer forint körül mozog. Csak a kiülés.... nem számoltam az odajutást, ami a mai üzemanyagárak mellett sem olcsó. Tagságról az ember már álmodni sem mer... még ha be is tudnék lépni, elgondolkodnék, hogy mikor szakad ki a társaságból egy jó terület, valami nagybirtokos kénye-kedve szerint...

Mi a véleményetek erről? Miért csak cikkeznek erről, aztán szépen elülnek az állóvízbe dobott kő fodrai, minden megy tovább a régi kerékvágásban,  a hozzám hasonlóak pedig feszülő herével (egy autótesztben olvastam...) olvassák a híreket, az elejtéseket, és azon ábrándoznak, hogy majd egyszer ők is... talán...

Most ezt ki kellett magamból írnom....

Véleményetek? Észrevételek?
Azért ez nagyon igaz,amit pedzegetsz,én is írtam már hasonló hangulatú megjegyzést nemrégiben. Sok minden nem tetszik nekem sem,de partvonal mellől kiabálva,a nevünk kuss. Édesapámmal beszélgetve a vadászat jelenlegi és jövőbeli helyzetéről,előjött egy régi történet B.doktorról, aki kiment a 80'-as években a területre összelövöldözött 8 nyulat (akkor még volt miből),aztán hazament,mint aki jól végezte dolgát. A felesége 2 hét múlva a kocsiban ülve érezte ,hogy nagyon büdös van... A csomagtartóban rohadt a 8 tapsi.Ha minden marad,ahogy jelenleg áll a vadászat 2017-től a területek 90%-án a B.doktorok jelenkori megfelelői fognak vadászni. Ne legyen igazam. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #605 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 13:37:05 »

Nemrégen egy baráti társaságban voltunk, ahol egy régi iskolatársról, akivel vagy hét éve nem találkoztunk, kiderült, hogy vadászik, mégpedig területes. Korábban az életben nem hallottam vadról, vadászatról beszélni vagy bármi érdeklődést mutatni a vadászat iránt. Namármost kiderült, hogy ő úgy lett tag, hogy mg-i vállalkozó, földtulajdonos, így alakítottak egy társaságot néhányan. Tavaly háromszor, idén egyszer volt vadászni, a terület egyébként a kert végében kezdődik. Nagyon jó cimbora, rendes srác, de a vadászatról ugyanannyit tud, mint hét éve. Pl nem tudta, hogy milyen kaliberű a fegyvere, illetve azt sem, hogy milyen gyártmány.

Saigy, ha igazad lesz, elég sanyarú lesz a helyzet
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #606 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 13:41:10 »

B.doktort helyettesítsd be a barátoddal és könnyen látható mi vár ránk.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #607 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 13:50:44 »

Én ezt is megértem, és azoknak a tagoknak, aki a kényelmesek helyett mennek ki, sokkal jobb, mert válogathatnak a területrészek közül...
De miért van az, hogy ha valaki földtulajdonos, de annyi vonzalma sincsen a vadászathoz, mint egy szőlőkarónak, az csont nélkül tag lehet? Lefogadom, hogyha kimennek, nem a dúvadat lövik, hanem azt, amin minél több hús van.
Tisztelet a kivételnek, biztos van köztük is rendes ember, aki tiszteli a vadat.
Ám sajnos, ha az ilyen B.doktorok kerülnek túlsúlyba, lehúzhatjuk magunkat a vécén. A lapokban fennhangon hirdetik, hogy lám-lám van még öreg bika! Ha véletlenül elesik egy időben elejtett, érett, öreg harcos, de vajon ezekre hány idő előtt lőtt mínuszos bika?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #608 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 14:16:32 »

Én ezt is megértem, és azoknak a tagoknak, aki a kényelmesek helyett mennek ki, sokkal jobb, mert válogathatnak a területrészek közül...
De miért van az, hogy ha valaki földtulajdonos, de annyi vonzalma sincsen a vadászathoz, mint egy szőlőkarónak, az csont nélkül tag lehet? Lefogadom, hogyha kimennek, nem a dúvadat lövik, hanem azt, amin minél több hús van.
Tisztelet a kivételnek, biztos van köztük is rendes ember, aki tiszteli a vadat.
Ám sajnos, ha az ilyen B.doktorok kerülnek túlsúlyba, lehúzhatjuk magunkat a vécén. A lapokban fennhangon hirdetik, hogy lám-lám van még öreg bika! Ha véletlenül elesik egy időben elejtett, érett, öreg harcos, de vajon ezekre hány idő előtt lőtt mínuszos bika?

Amíg nem lesz szemléletváltás, addig marad a mostani "áldásos" helyzet. Ameddig a tagok (mindegy hogy vt vagy földtulajdonosi közösség) többsége szexuál kimenni vadászni, csak sír, hogy sok a vadkár, viszont ahhoz meg nem járul hozzá, hogy más külön térítés nélkül, pusztán szenvedélyből megtegye azt, ami neki a kötelssége lenne, hogy aki vendéget kísér, az ne azt nézze, hogy az adott vad lőhető-e, hanem azt, hogy mekkorát cseng utána a kassza és még lehetne sorolni, addig csak ülünk a "dagonyában" és dobáljuk egymásra a sarat.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #609 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 15:06:40 »

Amíg nem lesz szemléletváltás, addig marad a mostani "áldásos" helyzet. Ameddig a tagok (mindegy hogy vt vagy földtulajdonosi közösség) többsége szexuál kimenni vadászni, csak sír, hogy sok a vadkár, viszont ahhoz meg nem járul hozzá, hogy más külön térítés nélkül, pusztán szenvedélyből megtegye azt, ami neki a kötelssége lenne, hogy aki vendéget kísér, az ne azt nézze, hogy az adott vad lőhető-e, hanem azt, hogy mekkorát cseng utána a kassza és még lehetne sorolni, addig csak ülünk a "dagonyában" és dobáljuk egymásra a sarat.

Mekkora gumicsont...
Sajnos.

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #610 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 20:49:15 »

Én ezt is megértem, és azoknak a tagoknak, aki a kényelmesek helyett mennek ki, sokkal jobb, mert válogathatnak a területrészek közül...
De miért van az, hogy ha valaki földtulajdonos, de annyi vonzalma sincsen a vadászathoz, mint egy szőlőkarónak, az csont nélkül tag lehet? Lefogadom, hogyha kimennek, nem a dúvadat lövik, hanem azt, amin minél több hús van.
Tisztelet a kivételnek, biztos van köztük is rendes ember, aki tiszteli a vadat.
Ám sajnos, ha az ilyen B.doktorok kerülnek túlsúlyba, lehúzhatjuk magunkat a vécén. A lapokban fennhangon hirdetik, hogy lám-lám van még öreg bika! Ha véletlenül elesik egy időben elejtett, érett, öreg harcos, de vajon ezekre hány idő előtt lőtt mínuszos bika?


Tomek!

Remélem Pilisen meg fogod látni, hogy egy Földtulajdonosi Társaság is tud jól működni!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #611 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 21:43:22 »

Tomek!

Remélem Pilisen meg fogod látni, hogy egy Földtulajdonosi Társaság is tud jól működni!

Már miért ne tudna? Csak sajnos nem mindenhol van Soma hukk kapitány  Rííí
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #612 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 09:27:10 »

Vadkárra félretéve . . . !   OOO  :Mosolyog

Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #613 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 10:36:53 »

Vadkárra félretéve . . . !   OOO  :Mosolyog


Ez kevés rá a gazdák szerint.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #614 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 14:16:59 »

Tomek!

Remélem Pilisen meg fogod látni, hogy egy Földtulajdonosi Társaság is tud jól működni!

"Így jut el az emberhez, az intézmény helyett..."  /Cseh Tamás/
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: