Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 142989 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1005 Dátum: 2013. Június 17. - 10:27:16 »

Kezdésnek tán mindjárt fel is négyelhetnénk.....
Jutna belőle 4 vadászház ormára 1-1 darabka, intő jelnek  Ördög

.. NoNo ..    ..
..Attilából, csak EGY van! ..Mások, többen vannak.., ők könnyebben pótolhatók!  Vigyorog   Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1006 Dátum: 2013. Június 17. - 11:55:37 »

Felnégyelni?  Jó hogy nem darálni! Tasli Elrettentésre meg használjátok csak a fényképemet! 
Egyébként nem kell a púder, én sem vagyok egy fokkal sem különb az átlagnál. Sőt!  Fejvakarás Nekem is megvannak a magam hibái -állítom több is mint másnak- csak a Vadászat ahol maximálisan betartok minden írott, és íratlan szabályt. Másról meg nem beszélek! Vigyorog

Higgyétek el amit évek óta csinálok kurva hálátlan feladat. Voltam én már vaskalapos zsaru , "  jöttment külföldi (nem helyi)  aki mi a faszt akar itt reformálni?", Találtak már elejtett vadat annál a lesnél ahonnan egy órával azelőtt mentem el, (csak nem tudták, hogy a tőlem 100 méterre vadászó vadőrrel mentem vissza a házhoz, és nem volt lövés, és még sorolhatnám.  Volt aki alig várta, hogy egy szálkát találjon és kizárathasson! Eddig megúsztam! Röhög
A tíz éve tartó ugatásom most kezd beigazolódni. Már  mondják, hogy b+ mindenben igazad volt, és azok most a legnagyobb szájúak, azok állnak legjobban mellém akik eddig fogást kerestek rajtam. Persze, most hogy az ő pénzük is bánja, már kezdik felfogni!  2008 -óta évente jegyzőkönyvbe vetettem, hogy nem stimmel a kassza, a beszámoló. Erre tavaly kibukott egy évek óta tartó sikkasztás. Aztán találtam hozzá még annyit, mint ami elsőre kibukott! 
Az elmúlt években egyre több módosításomat fogadták el, és az idén módosítás nélkül, egyhangúlag elfogadta a közgyűlés az általam összeállított összes szabályzatot. Higgyétek el kemény! Végre elindult egy új szemlélet, kezdik megérteni, hogy ha vadászni akarunk a jövőben ez így nem mehet tovább. Persze azért van egy -két ember a húszból akinek nem tetszik a szabályozás, de azoknak a napjai megvannak számlálva.
Tény,  nekem kiemelten figyelni kell minden mozdulatomra, mondatomra, de higgyétek el meg lehet szokni, főleg ha soha nem voltam a szabálytalanságok elkövetője. (Én pl. nem veszem elő a fegyveremet ha pl. a sebkötözőm otthon felejtem. Ez van.  Vállat von )

Igen, valóban az emberekben van egy nagy adag egymásra várás, és "ne én legyek a rossz" szemlélet. Inkább hallgat. Az is igaz, hogy a társaságokon belül annyi összefonódás, annyi vaj van a fülek mögött, hogy nem is mernek egymásnak szólni, mert akkor mindenki bilit borít.   Na, de ennek az időnek lassan vége. Egyre több az újabb vadász, akiknél még kevés a "vaj", és ezeket lehet alakítani a társaságokat.
Persze ebben is nagyon nagy különbség van -legalább is szerintem- egy apró és egy nagyvadas tagság között. Egy apróvadason sokkal kevesebb a kompetencia, sokkal jobban figyelik egymást az emberek, (talán van ebben irigység is bőven) és nagyon kevesen reszkírozzák meg egy nyúl, vagy egy-két fácán miatt a tagságukat, fegyverüket. Egyetlen nagyvad lövése -legalább is nálunk- nem marad titok egy percig sem, így elvinni is nehezebb. Nem mondom, hogy nem fordul elő, de ezek általában csak azok merik megreszkírozni akik haza tudják vinni helyben úgy, hogy az ellenőrzés esélye 1%.
Azt én sem tudtam soha megérteni, hogyan tud sok nagyvadas társaság minden vadat hazavinni vadászrészként??
Nálunk még az is gond lenne,  ha sok lenne a saját felhasználás (ebéd, ..) és már rég padlót fogtunk volna, ha nem fizetjük meg a vadhúst! Jó, a keveset nehezebb osztani.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1007 Dátum: 2013. Június 17. - 13:20:49 »

Felnégyelni?  Jó hogy nem darálni! Tasli
Ördög  Röhög  Emelem
A Fővadász Úr darálója nálam van kölcsönbe . . . !   Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1008 Dátum: 2013. Június 17. - 14:03:24 »

Barátaim!  Emelem

Zsíros vagyok, rágós vagyok, (tudom Boar: büdös is) és talán még mérgező is! Szerintem már a halak is kihánynának!  Vigyorog
Akkor meg minek darálnátok le?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1009 Dátum: 2013. Június 17. - 14:11:03 »

Akkor meg minek darálnátok le?
Mert darálni jó Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1010 Dátum: 2013. Június 17. - 15:34:17 »

Meg aztán egyik  Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatósága , mint Vadászati Hatóság  sem  rendelt el darálási tilalmat . . . !!!     Ördög  Röhög

 Wave Emelem

             
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1011 Dátum: 2013. Június 17. - 16:03:37 »

Úgy járnátok, mint Ivan Kuzmics, aki megette anyósát, és húsmérgezést kapott!

Azért megnyugtató a tudat, hogy velem még foglalkoztok, nem úgy mint: " Mi ez? Bástya elvtársat már meg sem akarják gyilkolni? Én már szart érek?" Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1012 Dátum: 2013. Június 17. - 16:05:25 »

Mi ez? Bástya elvtársat már meg sem akarják gyilkolni? Én már szart érek?" Vigyorog
Papa:
- Gyerekek, ti már le sem szartok engem
Gyerekek:
- Dehogynem Papaaaaaaaaa!
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1013 Dátum: 2013. Június 17. - 16:26:45 »

Mond fiam, miért nem nyitod ki végre a szádat? Miért hagyod, hogy mindenki a fejedre sz@rjon?  Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1014 Dátum: 2013. Június 17. - 16:38:35 »


Akkor meg minek darálnátok le?
Eladásra...
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #1015 Dátum: 2013. Június 17. - 17:05:49 »

Akkor meg minek darálnátok le?

Kolbászba???  Wave
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1016 Dátum: 2013. Június 17. - 17:09:29 »

Akkor meg minek darálnátok le?

Még garis' a daráló.   Nyihi

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #1017 Dátum: 2013. Június 17. - 17:18:22 »

Kár a paprikáért.  Röhög Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1018 Dátum: 2013. Június 17. - 17:20:38 »


Nekem is megvannak a magam hibái -állítom több is mint másnak- csak a Vadászat ahol maximálisan betartok minden írott, és íratlan szabályt. Másról meg nem beszélek! Vigyorog


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1019 Dátum: 2013. Június 17. - 20:04:17 »

Látom, itt már csak a modik, meg admin offol!    Türelmetlenül 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: