Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285493 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #675 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 09:25:00 »

Urak!  Emelem

Kinek mi a tapasztalata  a síppal "átvert" (nem elhibázott!) bakkal? Be lehet még azt hívni?

Ááá, tán nem disznó ez... Mosolyog Wave

Kitartás meghozza a gyümölcsét, mint a többiek is írták képes még hibázás után is visszajönni ha nagyon be van gőzölve, de másnap simán bejön.

Naplózva

Üdv End
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #676 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 09:27:21 »

Nálunk is elkezdődött! Megkezdem a szokásos összefoglalómat ha megengeditek.
Üzekedés 2012

Július 31
 
Mint nálunk eddig szinte minden évben, az idén sem volt a mai napig semmi mozgás.
Reggel a területhatárt jelentő úton, a szomszéd területen láttam egy párt.
 Motor le. Távcső.
Egy középkorú bak fiatal sutával. Előszedem a gidasípot. Jó 350-400 méterre vannak. Sípolok. A bak figyel és elkezd jönni. A sutát nem érdekli a síp, de a határozottan közelítő bakot nem akarja elhagyni, ezért jön a bak után.
Közben háromnegyed hat lévén több autó elhúz a munkába igyekvőkkel, a köztem, és az őzek között lévő műúton. Ilyenkor a bak megáll. Amint elmegy a kocsi, a hívásra jön tovább. Végül 50 méterre bejön, Ekkor a suta elindul visszafelé. A bak jönne is tovább a sípra meg a suta után is menne. Nem fújok többet erre elkullog a suta után.
Ez után elég sok részét körbejártam a területnek,  hívtam is több helyen, de csak egy gidás suta jöttbe gidahangra. Suta hívóhangra semmi.

Aug. 1.

Reggel a méheimet füstöltem. Utána később már nyolc óra felé a vasút mentén cserkeltem.
Jobbról, napraforgó, balról tárcsázott tarló. Kétoldalt sűrű bokrok a sínek mellett.
A kilátás igen szűkös. Hívok egy helyen . 10 percig se gida se sutahangra semmi.
Továbbmegyek, akkor veszem észre a napraforgószélén álló kis villás bakot húsz méterre.
Nem láttam a bokroktól még várni kellett volna, akkor kijön a sínekre. Fotózni nem hagyja magát.
300métert feljebb megyek. Itt már jó nagy a takarás . Leülök a földre onnan hívok sutahanggal. A fényképező mellettem a földön.
Pár hívás után szemből jön egy bak. Szinte velem szemben a sínek másik oldalán áll meg amint észre vesz.. 8-10 méterre lehet. Szép gyöngyös érett szürke pofájú bak. Nyúlok a gépért közben fújom a sípot, de csak „röptében” tudom lefotózni. Ha egy jó vadász ül mellettem, megtudta volna lőni, annyi időt hagyott.
Délután jött volna egy vadász, aki lemondta. Egy másik jön, de lehet csak későn.
Remélem a következő napokban teríték fotókkal is tudok szolgálni.
Folyt. köv.



Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #677 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 09:35:30 »

Szik  EmelemTaps Igen Vártam már , remélem jó sokat írsz majd ! 
Kár hogy nem tart sokáig az őzhívás  Rííí    Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #678 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 10:44:13 »

Emelem
Engedjék meg Uraim, hogy bemutassam az idei első beugró vendégem.
Ma hajnalban 6:16-kor ugrott be.
Lassan-lassan beindulnak.  Mosolyog
(Bács megye, Harta)
Tegnap este (július 31) borító bakot sikerült Fotoz.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #679 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 12:55:30 »

Idézet
Tegnap este (július 31) borító bakot sikerült Fotoz.
És hol a fotó???  Ördög Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #680 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 13:02:45 »

Gratulálok a bakodhoz Robi!
Szinte együtt vadásztam Veled.

Köszi Attila, talán egyszer még élesben is átéljük közösen az őzhívás élményét!  Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #681 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 13:09:07 »

Gyula, örömmel olvasom minden beszámolód és a kép, a pillanat remek!
Feri, bejön a bakod, kitartás. Nekem is volt ilyen élményem. Túl közel jött, elugrasztottam sajnos, nem bíztam a másnapban, de akkor nekem bejött és meglett az a bak, amiért nagyon oda voltam.  Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #682 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 13:10:29 »

És hol a fotó??? 
Memóriakártyán
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Stefi
Vendég
« Új üzenet #683 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 13:12:25 »

Nálunk is elkezdődött! Megkezdem a szokásos összefoglalómat ha megengeditek.
Üzekedés 2012



Nem rossz bak !  Így röptében sem .     Igen
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #684 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 13:28:50 »

Nem rossz bak !  Így röptében sem .     Igen
Sőt! Akár röptében is Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #685 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 13:38:20 »

Még a bakot is , nemhogy a legyet . . . !!!   Ördög  Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #686 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 16:19:33 »

Károly, Gyula!  Emelem

Köszönöm a tanácsot,
Tegnap este beugrott az Öreg Koma egészen 5 méterre, aztán eszeveszetten rohant el, mikor rájött, hogy hibázott. Ma reggel se kép se hang, este csak síp nélkül leskelődöm, aztán majd holnap reggel újra buttolok!
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #687 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 16:47:32 »

Károly, Gyula!  Emelem

Köszönöm a tanácsot,
Tegnap este beugrott az Öreg Koma egészen 5 méterre, aztán eszeveszetten rohant el, mikor rájött, hogy hibázott. Ma reggel se kép se hang, este csak síp nélkül leskelődöm, aztán majd holnap reggel újra buttolok!
 Emelem


Szia Feri!

Ne aggódj, fog az még ugrani a sípra... 
Ha viszi a vére, akkor bolond a bak, és ismét sikerül majd becsapni.
Ha van olyan ismerősöd akinek a sípolási tudásában megbízol, akkor megpróbálhatjátok azt, hogy ő hív, te meg egy alkalmas helyen várod a bakot. Így kisebb az esélye annak hogy kiszúr, mivel minden figyelmét a sípolás, és annak a környezete fogja lekötni.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #688 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 19:10:09 »

Szia Feri!


Ha van olyan ismerősöd akinek a sípolási tudásában megbízol, akkor megpróbálhatjátok azt, hogy ő hív, te meg egy alkalmas helyen várod a bakot. Így kisebb az esélye annak hogy kiszúr, mivel minden figyelmét a sípolás, és annak a környezete fogja lekötni.

Klasszikus megoldás !  Igen   Ha nagyon jön a sípra akkor szinte csak szügyön lehet meglőni . Nem baj ha középkaliberű a fegyver és a távcső nagyítása alacsonyabb !
Én mind két esetre tudok példát. Volt mikor a becsapott bakot másnap is sőt harmadik napon is be lehetett hívni de olyan is volt ami csak később került elő. Ne add fel !      Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #689 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 20:55:05 »

Sziasztok!
Tegnap sikerült behívnom néhány bakot, és a bénázásom ellenére egyik-másikról még fotót is készítettem.
A fotók minősége hagy némi kívánni valót maga után, de hát a körülmények sem voltak ideálisak sajnos...
Érdekelne a véleményetek erről a bakról:




Ő is körbejárt párszor...



Róla nem tudtam több képet csinálni, mert túl közel jött és lapítottam  Stoel

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: