Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 224401 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Május 06. - 11:38:30 »

Szervusz Lajos!

Köszi a képeket!
Nekem egy dolog nem tiszta. Belül egy mechanika működik, vagy csak a lökdöséstől esnek ki a kukorica szemek?
Jól látom, a csőbe bemenő szár is le van hegesztve.
 ÖrömNeked
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Május 06. - 11:54:35 »

Szia Forend!
Hasonlóan jártam, mint TE. Hátulról érkezett a konda. Négy méterrel mögöttem megálltak, szimatoltak. Aztán megkerülték a kis erdőt, és szemből jöttek. Ott is megállt a koca a bokor mögött 3-4 méterre szimatolni. Na, először az én gatyám is tele lett. Május elseje, sok kis malac...Gondoltam, ha bejönnek hozzám, ki sem tudom húzni az íjat olyan gyorsan.  Stoel
A koca érezte, hogy ott vagyok, de nem tartott veszélyesnek. Mozdulatlanul ültem. Csak kocák voltak, és kismalacok. Nem volt köztük lőhető. Egyik alkalommal jöttek süldők is, de olyan közel voltak, hogy húszas tüskével fölé lőttem.
Ez a fajta les azoknak való, akik szeretik az adrenalint, és jól működik a záróizmuk. Bion

 Bion Taps

Én nagyon szeretem az ehez hasonló helyzeteket, a Leg Durvább az volt, hogy kinéztem egy komoly kanak a váltóját, biztos voltam már benne, hogy ismét jönni fog, (a stoppolo kirakva paradicsomos hal), és kb 8 métere leültem a tuskósórba. Szépen indúlt a dolog egy dám tehén a borjával, elépdelt elöttem, majd nemsokára halk reccccsenéseket hallotam puska válba begyorsítva, szívem a torkomba, aztán semmi-semmi, de valami furcsa lett, így vettem egy nagy levegőt és próbáltam koncentrálni, a halk zörejekre, és hirtelen olyan érzés fogott el mintha valami figyelne, szépen lassan elnéztem oldalra és kb 1,5 m-re egy nagy disznófej bámúlt rám Körömrágás
Utánna mint ahogy odakerült el is tünt, azóta se láttam a nyomát ott...
És én voltam a balf@sz, mert nem vettem észre, hogy pont a másik váltójára ültem, csak azt ritkábban használta...
Nem nagyon bírtam aludni aznap éjszaka, és akinek elmeséltem egyöntetűen hülyének tartott, hogy az éjszaka közepén az erdőben, a földön lesem a disznót. Bion
Naplózva

Üdv End
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Május 06. - 11:57:10 »

Sziasztok !

A mozgó kép sajnos nem sikerült, pedig úgy jobban követhető lenne a dolog.
A kilógó száron  felül, benn a csőben, egy köracél rudacska van keresztben. Ez akadályozza meg a szár kiesését, és mozgatja a kukoricát a csőben.
A szár mozog, nincs lehegesztve, az alsó végén lévő vaspogácsa ellensúly, visszahúzza, miután a disznó elengedte.
A cső alsó részén keresztbe tett hosszú csavarnak nincs jelentősége, kicsit nagy lett két kifolyó nyílás és állandóan potyogott a szem, ezzel csak lyukat szükítették.
Belső mechanika nincs, csak a disznó és a gravitáció működteti.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Május 06. - 11:57:53 »

Szervusz Lajos!

Köszi a képeket!
Nekem egy dolog nem tiszta. Belül egy mechanika működik, vagy csak a lökdöséstől esnek ki a kukorica szemek?
Jól látom, a csőbe bemenő szár is le van hegesztve.
 ÖrömNeked

Én úgy gondoltam-értelmeztem: hogy azt a korongot lökdösik felfele, és a bemenő szár nincs lehegesztve, hanem mozog fel-le, és belül gondolom van rajta egy laposva, vagy valami kereszt és ez álltal megmozgatják az oda szorúlt kukoricát ami kipotyog.
Vagy valami ilesmi, elég Magyaros lett Fejvakarás
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Május 06. - 13:18:50 »


 Bion Taps

Én nagyon szeretem az ehez hasonló helyzeteket, a Leg Durvább az volt, hogy kinéztem egy komoly kanak a váltóját, biztos voltam már benne, hogy ismét jönni fog, (a stoppolo kirakva paradicsomos hal), és kb 8 métere leültem a tuskósórba. Szépen indúlt a dolog egy dám tehén a borjával, elépdelt elöttem, majd nemsokára halk reccccsenéseket hallotam puska válba begyorsítva, szívem a torkomba, aztán semmi-semmi, de valami furcsa lett, így vettem egy nagy levegőt és próbáltam koncentrálni, a halk zörejekre, és hirtelen olyan érzés fogott el mintha valami figyelne, szépen lassan elnéztem oldalra és kb 1,5 m-re egy nagy disznófej bámúlt rám Körömrágás
Utánna mint ahogy odakerült el is tünt, azóta se láttam a nyomát ott...
És én voltam a balf@sz, mert nem vettem észre, hogy pont a másik váltójára ültem, csak azt ritkábban használta...
Nem nagyon bírtam aludni aznap éjszaka, és akinek elmeséltem egyöntetűen hülyének tartott, hogy az éjszaka közepén az erdőben, a földön lesem a disznót. Bion

Ez az igazi "feeling"  a disznóvadászatban. Igen
Másik változata mikor rámész a kondára, közel vagy, hirtelen valamitől megriadnak és nagy robajjal elindulnak... pont feléd Körömrágás  Nyihi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Május 06. - 14:35:56 »

Szia Lajos!

Köszönöm a választ!
Most már értem! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Május 06. - 20:49:24 »

Szia Forend, Jan!
"kb 1,5 m-re egy nagy disznófej bámult rám".  Bion  Igen
Ez a jó a disznóvadászatban. Mindig tudnak meglepetést szerezni, és az egyetlen vad, amitől félni is lehet...főleg, ha földön ülsz. Voltak élményeim lessátorból is. Szemből kiszúrták a lőablakot, és a sátor mögé mentek felderíteni. fél óráig járkáltak morogva 3 méterrel mögötte, hogy kiderítsék, van-e benne ember. Aztán elkaptak valami légáramlatot, és már ugrottak is. Először majdnem betojtam, de utoljára már vadászlázam sem volt. Tudtam, hogy nem jönnek előre. A sátrat sem szabad váltóra tenni.
Ez a sátram.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Május 06. - 21:05:16 »

Sziasztok !

A mozgó kép sajnos nem sikerült, pedig úgy jobban követhető lenne a dolog.
A kilógó száron  felül, benn a csőben, egy köracél rudacska van keresztben. Ez akadályozza meg a szár kiesését, és mozgatja a kukoricát a csőben.
A szár mozog, nincs lehegesztve, az alsó végén lévő vaspogácsa ellensúly, visszahúzza, miután a disznó elengedte.
A cső alsó részén keresztbe tett hosszú csavarnak nincs jelentősége, kicsit nagy lett két kifolyó nyílás és állandóan potyogott a szem, ezzel csak lyukat szükítették.
Belső mechanika nincs, csak a disznó és a gravitáció működteti.
Köszi a képeket és a leírást, kettőt én is bíztosan készítek belőle kipróbálásra.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Május 12. - 22:14:15 »

Ma jártam az osztrák szomszédoknál körülnézni. Túranap volt náluk, kicsit becsatlakoztam.
Ezt a szerkezetet találtam az egyik szórójukon. Elmés eszköz, régebben egyszer már láttam katalógusban, Sautrommel-nek hívják.


Hasonlót mi is használtunk régebben. Egy nagy alu tejeskanna, kifúrva körbe, kiláncolva és megtöltve kukoricával. Jól működött az is, tuti felébredtél ha megérkezett a konda. Úgy zörögtek vele, hogy még a szomszéd hegyoldalban is hallani lehetett.
Persze a mai alu árak mellett, ellopnák néhány nap alatt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Május 13. - 07:04:38 »

Ma jártam az osztrák szomszédoknál körülnézni. Túranap volt náluk, kicsit becsatlakoztam.
Ezt a szerkezetet találtam az egyik szórójukon. Elmés eszköz, régebben egyszer már láttam katalógusban, Sautrommel-nek hívják.


Hasonlót mi is használtunk régebben. Egy nagy alu tejeskanna, kifúrva körbe, kiláncolva és megtöltve kukoricával. Jól működött az is, tuti felébredtél ha megérkezett a konda. Úgy zörögtek vele, hogy még a szomszéd hegyoldalban is hallani lehetett.
Persze a mai alu árak mellett, ellopnák néhány nap alatt.


Ilyen görgetőetető nálunk is működik egy pár, igen hasznos jószág.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Május 13. - 21:45:52 »

Nálunk is használ az egyik tagunk ilyet.
2 hétig elkerülték a disznók a szóróját, de úgy látszik megszokják.
A problémám, hogy az őz és a szarvas is lökdösi, tehát a takarmányt feleszi belőle...ergo a disznónak ugyanúgy ásó bekészít és a kukoricát elásni.

Tehát a szórón felül hagyott takarmány lehet a szarvasé őzé, az elásott meg a disznóké.
Mert ami belefér az pár nap alatt kiszórva is elfogy, nem megy tönkre...akkor meg minek az ilyen hókuszpók?

Nem rosszallásból kérdezem csak nem látom túl nagy értelmét.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Május 14. - 06:14:04 »

Ahova regebben jartunk vadaszni ott muanyag hordobol csinaltak meg. Korbe lukakat vagtak bele es lelancoltak. (Megis elloptak. Talan a lanc miatt ) Fa testápoló
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Június 15. - 09:04:44 »

Sziasztok!

Mi is változtattunk az automata etetőnkön és a biztonság miatt elhagytuk a csörlös megoldást, így elkerülhetjük hogy levágják az etetőt.
2 hónapja 10 darabot szereltünk fel egy erdészetnek és semmi probléma nincs velük, pedig a környéken elég huncut emberek élnek.
Létrával lehet feltölteni, és mivel napelem is bevan épitve így nem kell az akumulátorral sem bibelődni.

Feltöltök egy képet az egyik etetőröl, remélem meni fog.

Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Június 16. - 06:29:15 »

Szervusz Lóránd!

Tetszik a megoldásotok!  Igen Mekkora napelem és hova van beépítve?

Látom betekertétek a fát szögesdróttal.
Naplózva
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Június 17. - 09:10:39 »

Mivel ezek a kisebb etetőink, ezért 6 V-os rendszerrel dolgozunk, és ennek elég egy kis napelem.
A fát körbe kellett tekerjük mert a mackók felmennek és tönkreteszik az etetőt.

Par kepet meg kuldok az etetőkről, ahol jól látszik hogy milyen utat csináltak a fán a macik, és a sáros nyomokat az etetőn.








Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: