Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 224348 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #555 Dátum: 2013. április 22. - 19:57:08 »

Lehetőleg cumis üveggel ... Ördög Stoel Na az lenne a meglesett pillanatokban a képek képe.  Stoel Stoel
Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
tejes
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #556 Dátum: 2013. Június 09. - 21:54:06 »

Szevasztok!
Én arra lennék kíváncsi, szerintetek a közönséges gyertyán jó magasles anyagnak?
Hát nagyon remélem, mert csináltam egy vegyes magaslest!
4 akác láb, 8 mogyoró andrás,  2 gyertyán (padló) tartó és a padlója is gyertyánból van!
Még nem csináltam gyertyánból semmit, ezért várom az okosabbak hozzászólását!
Köszönöm!
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #557 Dátum: 2013. Június 10. - 06:47:16 »

Szevasztok!
Én arra lennék kíváncsi, szerintetek a közönséges gyertyán jó magasles anyagnak?
Hát nagyon remélem, mert csináltam egy vegyes magaslest!
4 akác láb, 8 mogyoró andrás,  2 gyertyán (padló) tartó és a padlója is gyertyánból van!
Még nem csináltam gyertyánból semmit, ezért várom az okosabbak hozzászólását!
Köszönöm!

Nem a Luca székét kell ilyen sok féle fából összeépíteni?

Egyébként jó, alkalmas erre.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #558 Dátum: 2013. Június 10. - 07:21:42 »

Szevasztok!
Én arra lennék kíváncsi, szerintetek a közönséges gyertyán jó magasles anyagnak?
Hát nagyon remélem, mert csináltam egy vegyes magaslest!
4 akác láb, 8 mogyoró andrás,  2 gyertyán (padló) tartó és a padlója is gyertyánból van!
Még nem csináltam gyertyánból semmit, ezért várom az okosabbak hozzászólását!
Köszönöm!

Énszerintem viszonylag hamar megkorhad.
A gyertyán is meg a mogyoró is.
Tartósabb lett volna tisztán akácból, vagy kőrisből.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #559 Dátum: 2013. Június 10. - 07:55:06 »

Szevasztok!
Én arra lennék kíváncsi, szerintetek a közönséges gyertyán jó magasles anyagnak?
Hát nagyon remélem, mert csináltam egy vegyes magaslest!
4 akác láb, 8 mogyoró andrás,  2 gyertyán (padló) tartó és a padlója is gyertyánból van!
Még nem csináltam gyertyánból semmit, ezért várom az okosabbak hozzászólását!
Köszönöm!

A mogyorót azonnal dobd ki, a gyertyán maradhat, míg nem látod, hogy romlik, de az se fog sokáig tartani.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #560 Dátum: 2013. Június 10. - 08:47:14 »

Szevasztok!
Én arra lennék kíváncsi, szerintetek a közönséges gyertyán jó magasles anyagnak?
Hát nagyon remélem, mert csináltam egy vegyes magaslest!
4 akác láb, 8 mogyoró andrás,  2 gyertyán (padló) tartó és a padlója is gyertyánból van!
Még nem csináltam gyertyánból semmit, ezért várom az okosabbak hozzászólását!
Köszönöm!
Nyárfa.Itt az van...sz@rtig...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #561 Dátum: 2013. Június 10. - 11:39:26 »

Szevasztok!
Én arra lennék kíváncsi, szerintetek a közönséges gyertyán jó magasles anyagnak?
Hát nagyon remélem, mert csináltam egy vegyes magaslest!
4 akác láb, 8 mogyoró andrás,  2 gyertyán (padló) tartó és a padlója is gyertyánból van!
Még nem csináltam gyertyánból semmit, ezért várom az okosabbak hozzászólását!
Köszönöm!
Szia!
Isten igazából bármilyen fő teherviselő elemnek, akácon kívül bármi mást beépíteni nem annyira szerencsés dolog.
Ha a les oldalát mással borítod, az nem szentségtörés, de pont az alját tartó kereszt-stafnikat ne csináld másból.
A gyertyán száraz környezetben egy igen teherbíró, szívós és tartós faanyag (szerszámnyélnek pl. egyenesen kiváló), de nedves környezetben gyorsan megpunnyad.
Igaz ennek legalább látható jelei vannak, időben jelezve a romló állapotát.

A mogyorónak nincsen ilyen állapota, az egyszer csak minden előzetes jel nélkül egyenes vonalban keresztül törik!!!!!
A mogyoróból készült alkatrészeket cseréld le és a gyertyánokat figyeld, hogy amikor kell, akkor időben tudd cserélni őket.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
tejes
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #562 Dátum: 2013. Június 10. - 17:42:54 »

Köszönöm a tanácsokat!
Azért van ennyiféle fából összerakva, mert nem találtam jobbakat!
A 4 akácoszlop láb csúcsátmérője 20 cm és ezek voltak a legvékonyabbak abban a vágásérett erdőcsíkban, ahová lest csináltam!
Én is úgy gondoltam, hogy elég erős és tartós a gyertyán és szerintem a mogyoróval se lesz bajom, mert mind a gyertyánt, mind a mogyorót előfúrtam!
De majd az idő eldönti, hogy meddig bírja!
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #563 Dátum: 2013. Június 10. - 19:20:25 »


Én is úgy gondoltam, hogy elég erős és tartós a gyertyán és szerintem a mogyoróval se lesz bajom, mert mind a gyertyánt, mind a mogyorót előfúrtam!
De majd az idő eldönti, hogy meddig bírja!

Hát, ha előfúrtad, akkor biztosan nem korhad el.  Röhög
Az idő meg eldönti, abban biztos lehetsz, csak ne legyen rajta, alatta épp senki.  Vigyorog

Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #564 Dátum: 2013. Június 10. - 19:56:40 »

Szia!
Isten igazából bármilyen fő teherviselő elemnek, akácon kívül bármi mást beépíteni nem annyira szerencsés dolog.
Ha a les oldalát mással borítod, az nem szentségtörés, de pont az alját tartó kereszt-stafnikat ne csináld másból.

Néhány lest már csináltam, csináltunk barátokkal.
Eddig a hántolatlan akác bírta legrövidebb ideig!
Az előző lesem, ami talán 6-8 évig bírta, akác lábakon és a padlót tartó akácon kívül kőris andrásokból és létrából, meg tölgy deszkából készült. Itt minden jó állapotú volt az akácot kivéve! A padlót tartó akác el is tört a végén, ekkor szedtem szét a lest.
Természetesen azt elismerem, hogy a fűrészelt, hántolt akác (ilyenek a társasági leseink) az majdnem örök élet.
Tavaly készítettünk egy újat az egyik barátommal. Ezúttal a lábak és több tartóelem, meg a létra hántolt kőrisből, akác padlóból és nyárfadeszkából készült. Kíváncsi leszek az élettartamára.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #565 Dátum: 2013. Június 10. - 20:10:23 »

Az oldaldeszka lehet akár nyárfadeszkából is, az is bírja tizenévig.
Az alja, meg a padlódeszkát tartó stafnik viszont már más kérdés.

Aljadeszkának minimum tölgy, a többi meg lehetőleg hántolt agáca.
Lábnak a kérgezett vörösfenyő se mindentudó, 8-10 évnél az se tud többet.

Viszont láttam már olyan, szinte babkaró vastagságú virágoskőris rudakból összeszegelt lest, ami szerintem időtlen idők óta kint lehetett, és a mai napig áll, mint a Katiban a gyerek.
Ránézésre az is csoda, hogy áll, aztán meg se nyekken, ahogy fölmegy rá az ember. Mert elbír!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
tejes
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #566 Dátum: 2013. Június 10. - 20:59:22 »

Nem a korhadás ellen fúrtam elő, hanem a repedés  megelőzése miatt! Okos Okos
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #567 Dátum: 2013. Június 10. - 21:31:45 »

Nem a korhadás ellen fúrtam elő, hanem a repedés  megelőzése miatt! Okos Okos
Ha elolvasod Csaba hozzászólását,nem hosszában,hanem keresztben törik. Annak meg aztán fúrhatod.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Esztelneki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #568 Dátum: 2013. Július 10. - 19:48:52 »

Egy gyorsan összeszerelhető les változat pár képen. Elég egy akkus fúrógép imbuszkulcs és egy csavarbehajtó fejjel az összeszereléshez. Kissé aránytalan,  OOO de ez volt az első lesem. Sajnos a legtöbb helyre nem lehet hosszútávra kitenni  Nem ,de ez egy magánterületre készült.


az egész elfért egy kis utánfutón


a padló váza (nem a kínai)


a háttérben a lecserélt kényelmetlen ülőke




a műanyag háttámlás állítható magasságú forgószék is felkerült a végén
Naplózva

Ahol a szarvas inni jár,
moccanatlan a nyír s a nyár:
még a fűszál is tiszteleg,
mikor a szarvas inni megy,
megáll akkor a patak is,
egy pillanatig áll a víz:
s õ lépked, ringatja magát,
agancsa égő, ékes ág.

Kányádi Sándor
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #569 Dátum: 2013. Július 10. - 22:49:50 »

Ügyes  Igen
Nem mozog-zörög ha megmozdulsz rajta? Esetlet annyira "passzos", vagy a csavarok meg vannak rendesen húzva, hogy ne mozogjon?
Én is egyre többet gondolkodom, hogy kellene valami mobil kakasülõ, kukorica melletti tarlóra  Kacsint

Van egy területrészünk, ahol végig az erdõ mellett vannak a lesek, de idén valahogy pont úgy vetettek, hogy egyik elõtt sem lesz tarló, így marad a szék, vagy a mobil les. Amitõl picit tartok az az, hogy feltûnik a vadnak az a valami ami tegnap este még nem volt ott...  Vállat von

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: