Oldalak: 1 ... 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 [834] 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753705 alkalommal)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #12495 Dátum: 2017. április 23. - 22:32:48 »

Ha a helix aluminium, akkor a k3 gavallér baszküllje is az??
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #12496 Dátum: 2017. április 24. - 07:46:41 »

Egy Sauer202-t cseréltem le Helixre.
... a Sauer a legnehezebb...

Pedig a 200-ashoz képest a 202 már egy sokkal bádogosabb darab.

Teszem hozzá, nem igazán értem azt a vadászi törekvést, hogy egy puska könnyű legyen. A nehezebb puskának nagyobb a tehetetlensége, kisebbet rúg, és célzáskor stabilabban áll a vadász kezében, sokkal kevésbé táncol szabadkézi lövésnél, mint egy pillekönnyű eszköz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12497 Dátum: 2017. április 24. - 08:19:16 »

Pedig a 200-ashoz képest a 202 már egy sokkal bádogosabb darab.

Teszem hozzá, nem igazán értem azt a vadászi törekvést, hogy egy puska könnyű legyen. A nehezebb puskának nagyobb a tehetetlensége, kisebbet rúg, és célzáskor stabilabban áll a vadász kezében, sokkal kevésbé táncol szabadkézi lövésnél, mint egy pillekönnyű eszköz.

 Emelem

 Igen Én is ezt vallom!
Azért itthon nem mászunk ötezres hegyeket, 5 km-es cserkeléskor meg azért "nagy nehezen" Kacsint csak elbírok egy 5-6 kg-os puskát...
De kinek a pap...  Vállat von

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12498 Dátum: 2017. április 24. - 08:26:42 »

Pedig a 200-ashoz képest a 202 már egy sokkal bádogosabb darab.

Teszem hozzá, nem igazán értem azt a vadászi törekvést, hogy egy puska könnyű legyen. A nehezebb puskának nagyobb a tehetetlensége, kisebbet rúg, és célzáskor stabilabban áll a vadász kezében, sokkal kevésbé táncol szabadkézi lövésnél, mint egy pillekönnyű eszköz.

A Sauer 200-as minden változatát gyártották ugyan úgy dural és stahl változatban is, a dural volt a drágább minden kategóriában a súly az viszont beszédes a stahl fél kilőval volt nehezebb mint a dural de a dural így is megütötte a három kilót. van az ismerettségi körömben olyan, aki nem is tudja milyen tokozattal készült eszköze van. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #12499 Dátum: 2017. április 24. - 08:57:52 »

Ha a helix aluminium, akkor a k3 gavallér baszküllje is az??

Igen .
És a Merkel gyártotta Haenel-é is ,és jó néhány Heym ,és Blaser,és ...

Jó reggelt.
A 30 éves minőségi acélpuska ára meg már az egunon is az egekben van.
Pont ezen dolgok miatt.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #12500 Dátum: 2017. április 24. - 09:59:18 »

A Sauer 200-as minden változatát gyártották ugyan úgy dural és stahl változatban is, a dural volt a drágább minden kategóriában a súly az viszont beszédes a stahl fél kilőval volt nehezebb mint a dural de a dural így is megütötte a három kilót. van az ismerettségi körömben olyan, aki nem is tudja milyen tokozattal készült eszköze van. Emelem

Engem is jegyezhetsz azok közé, akiknek fogalmuk sincs, mi az a dural meg a stahl. Megvettem 25 éve, időnként lövök vele egy disznót, vagy egy szarvast, időnként megtisztítom aztán ennyi.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12501 Dátum: 2017. április 24. - 10:01:46 »

Engem is jegyezhetsz azok közé, akiknek fogalmuk sincs, mi az a dural meg a stahl. Megvettem 25 éve, időnként lövök vele egy disznót, vagy egy szarvast, időnként megtisztítom aztán ennyi.

Kész, ennyi a lényeg! Akinek meg gondok okoz valamilyen szempontból, az majd keresi a megoldást. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #12502 Dátum: 2017. április 24. - 10:37:41 »

Engem is jegyezhetsz azok közé, akiknek fogalmuk sincs, mi az a dural meg a stahl. Megvettem 25 éve, időnként lövök vele egy disznót, vagy egy szarvast, időnként megtisztítom aztán ennyi.
Az enyém biztos stahl, mert egy párás éjszaka elég neki, hogy berozsdásodjon... Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12503 Dátum: 2017. április 24. - 10:58:27 »

Igen .
És a Merkel gyártotta Haenel-é is ,és jó néhány Heym ,és Blaser,és ...

Jó reggelt.
A 30 éves minőségi acélpuska ára meg már az egunon is az egekben van.
Pont ezen dolgok miatt.

Egekben??
Három éve egy két napos hajtásra az egyik régi vadászismerős, egyébként egy tök értelmes, sok tekintetben klasszikus elveket valló srác, beállított egy ilyen helixes csodával....
Kettő valmennyiről alkudta le  a bótban1,8-ra....  Rííí Rííí Woest Woest B+.......!!!

300-as Winmagban valami ötvenvalahány (közelebb az ötvenhez, mint a hatvanhoz) centis csővel. B+!!!!

Tök nevetséges lettem volna (magam számára is...), ha egy ilyen kétmilliós csodát elkezdtem volna fikázni.... pedig nemhogy a 90-es Sauerrel nem cseréltem volna el, de még a nem mai gyerek Tikkámat sem adtam volna oda érte......

Annyit mondtam csak, hogy nagyon szép (B+.. legalább szép lett volna... lófaxot, csak csicsás volt, de hogy szép????  szörnyű volt! OOO) Fel nem foghattam, hogy egy egyébként értelmes ember, hogy adhatott ki ezért majd két gurigát...... Fejvakarás Fejvakarás Vállat von

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12504 Dátum: 2017. április 24. - 11:33:33 »

Egekben??
Három éve egy két napos hajtásra az egyik régi vadászismerős, egyébként egy tök értelmes, sok tekintetben klasszikus elveket valló srác, beállított egy ilyen helixes csodával....
Kettő valmennyiről alkudta le  a bótban1,8-ra....  Rííí Rííí Woest Woest B+.......!!!

300-as Winmagban valami ötvenvalahány (közelebb az ötvenhez, mint a hatvanhoz) centis csővel. B+!!!!

Tök nevetséges lettem volna (magam számára is...), ha egy ilyen kétmilliós csodát elkezdtem volna fikázni.... pedig nemhogy a 90-es Sauerrel nem cseréltem volna el, de még a nem mai gyerek Tikkámat sem adtam volna oda érte......

Annyit mondtam csak, hogy nagyon szép (B+.. legalább szép lett volna... lófaxot, csak csicsás volt, de hogy szép????  szörnyű volt! OOO) Fel nem foghattam, hogy egy egyébként értelmes ember, hogy adhatott ki ezért majd két gurigát...... Fejvakarás Fejvakarás Vállat von

 Emelem

Addig amíg a keresleti oldal (a piac) nem "büntet" recesszióval, addig a gyártók büntetlenül kihasználják, a fogyasztók(jelen esetben a vadászok) műszaki érzékenységének diverzitásából eredő lehetőségeket. A könnyűfémek alkalmazása önmagában még nem jelentene problémát ha, az a megfelelő helyen és mennyiségben történne. Az, hogy itt egymás vérét isszuk csőhosszúság és egyéb más tekintetében, az is annak a jele, hogy sokszor jól sikerült tudományos magyarázatokba göngyölik a novumot, és ez igaz a jelenleg tárgyalt fegyversúly csökkentést eredményező megoldásokra is. A fegyvergyártók is csak a piacról élnek, mondjuk addig nincs is ezzel gond amíg az én egészségem(mentális is Ördög) nem kerül feláldozásra ennek oltárán. Aztán az, hogy itt egymás fejéhez vágjuk, hogy nemá az a pár centi meg pár deka miatt...hát de. Ördög Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #12505 Dátum: 2017. április 24. - 11:42:59 »

Fel nem foghattam, hogy egy egyébként értelmes ember, hogy adhatott ki ezért majd két gurigát...... Fejvakarás Fejvakarás Vállat von
 Emelem

Attól függ mennyiből kell az 1,8-at kiadni-
Hál' Istennek nekem nem fáj 500 Ft egy jó kávéra (habár nem napi rendszerességgel), de sajnos vannak, akik a 200-at is meggondolják. Szomorú
Lehet így volt ez a nála is. Egyszer- egyszer belefér, ráadásul egy új Cz szett árát lealkudva.  Taps

 Emelem


Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12506 Dátum: 2017. április 24. - 12:55:13 »

Addig amíg a keresleti oldal (a piac) nem "büntet" recesszióval, addig a gyártók büntetlenül kihasználják, a fogyasztók(jelen esetben a vadászok) műszaki érzékenységének diverzitásából eredő lehetőségeket. A könnyűfémek alkalmazása önmagában még nem jelentene problémát ha, az a megfelelő helyen és mennyiségben történne. Az, hogy itt egymás vérét isszuk csőhosszúság és egyéb más tekintetében, az is annak a jele, hogy sokszor jól sikerült tudományos magyarázatokba göngyölik a novumot, és ez igaz a jelenleg tárgyalt fegyversúly csökkentést eredményező megoldásokra is. A fegyvergyártók is csak a piacról élnek, mondjuk addig nincs is ezzel gond amíg az én egészségem(mentális is Ördög) nem kerül feláldozásra ennek oltárán. Aztán az, hogy itt egymás fejéhez vágjuk, hogy nemá az a pár centi meg pár deka miatt...hát de. Ördög Emelem

Lehet, hogy nem fejeztem ki magam elég pontosan, és kár volt belekevernem a csőhosszt és az árat is.
Ugye, egy vadászházban - merthogy a kulminális élvezetek közül az ízek élvezetén és a kulturált italfogyasztáson (csak egy pohárkával, szigorúan csak egy pohárkával...) kívül - hamarosan előkerülnek a beutaltak új vadászeszközeinek elmaradhatatlan mustrája... nnna, énnekem ennek keretében volt alkalmam az eszközt tüzetesebben megszemlélni.....
És azon szörnyülködtem magamban folyamatosan, hogy ki az aki ezt piacra dobta, és ki az aki ezt megveszi  Fej a falba Fej a falba.... hogy mennyiért, azt most hagyjuk. (...és mint látjuk mégis.. jó sz@r marketinges lennék... Ördög Ördög)
Maga a puska volt számomra szörnyű... úgy ahogy van az egész. Nem tudom, hogy - ha nem tudnám a fogyasztói árát - mennyit adnék egy hélixért, de alig hiszem, hogy - ha valaki kényszerítene, hogy vennem kell - kétszáz ezernél többre taksálnám a puskát.
De biztos elhaladt felettem az idő, én azért csak maradnék vadászpuskák esetében a klasszikus megoldásoknál.
Ha pedig modernkedünk, hát az AR 10-esnek vannak jópofa, modern, minőségi klónjai….. én ezekből szemezgetnék, azok legalább még "szépek" is.
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12507 Dátum: 2017. április 24. - 13:03:17 »

Attól függ mennyiből kell az 1,8-at kiadni-
Hál' Istennek nekem nem fáj 500 Ft egy jó kávéra (habár nem napi rendszerességgel), de sajnos vannak, akik a 200-at is meggondolják. Szomorú
Lehet így volt ez a nála is. Egyszer- egyszer belefér, ráadásul egy új Cz szett árát lealkudva.  Taps

 Emelem


Azt hiszem, ha valaki hirtelen hozzám vágna 1,8 gurigát, hogy márpedeig ebből golós vadászpuskát KELL vennem, annyi sok szép gondolatom támadna, nem az a szörnyűség...... Hát nem vagyunk egyformák, a srácnak nem volt rá panasza, valami Norma burgyingot szarul lőtt, de a valami másik Normát meg jól, egyébként szerette..... Vállat von
Rosszindulatú gondolat talán, hogy 1,8 millió kiadása után nekem sem merne lenni rossz gondolatom az eszközzel kapcsolatban? Stoel Stoel Stoel
Pénztől függetlenül formáltam véleményt, a horror ár csak ráadás. Kacsint

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12508 Dátum: 2017. április 24. - 13:07:32 »

Lehet, hogy nem fejeztem ki magam elég pontosan, és kár volt belekevernem a csőhosszt


Mindenkinek van valami "flúgja"  Okos  Neked a csőhossz .   Nyihi

Mondjuk a magnumok esetében az 51 cm csőhossz már nálam is a hülyeség netovábbja de én legalább meg tudom érteni a szellemi sérülteket is.   Stoel   Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12509 Dátum: 2017. április 24. - 13:14:32 »

Mindenkinek van valami "flúgja"  Okos  Neked a csőhossz .   Nyihi

..........

Ó, ha csak ennyi lenne.......... Kacsint Röhög
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 [834] 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: