Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169772 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #150 Dátum: 2010. Február 10. - 15:58:29 »

Érdekes dolog ez, mert ezek szerint ezek a személyek egy civil ruhás rendőrnél több lehetőséget kapnak az önvédelemre, ha úgy adódik, mert esetükben nem kell vacakolni a rejtett módban hordott pisztoly elővakarásával.
(...és akkor magáról a pisztolyról nem is beszéltünk. Ördög)

Ez tipikusan annak a vonulatnak a hatására került bele, hogy a fegyver látványa már önmagában is elrettentő erő.Vagyis ha látják, hogy a biztonsági őrnél fegyver van, akkor kétszer is meggondolják, hogy megtámadják.
Én meg fordítva gondolom, ha látja, hogy milyen fegyver van az őrnél, akkor már adtunk neki egy támpontot, hogy milyet szerezzen be ha nyerni akar a meccsen. Nem
Ez végül is jó lesz a rendőrségnek mert az összes hülye turista a biztonsági őröktől fog útbaigazítást kérni mert azt gondolja az a rendőr aki nyíltan viselheti a fegyverét Nyihi Nyihi Nyihi
A közterület felügyelők már így is panaszkodnak mert mindenki őket nézi rendőrnek az új egyenruhájukban. Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #151 Dátum: 2010. Február 10. - 16:07:39 »

Én meg fordítva gondolom, ha látja, hogy milyen fegyver van az őrnél, akkor már adtunk neki egy támpontot, hogy milyet szerezzen be ha nyerni akar a meccsen. Nem

Janó, ezt szinte az összes kriminológus és rendőrségi szakértő elmondta, de a tv. alkotót a szakma nem érdekli!
A vagyonőr, meg a bizt. őr hordhassa kint a 38-as, vagy 357-est...aztán meg jön a "reteklubbi-hír", hogy AK-val, meg Mosberggel támadnak a fegyveres rablók.
A tisztességes képzés nélküli vagyonőrnek meg a 9-ből 7 szem a mellkasában figyel, vagy a 7.92-es acélmagvast nem állította meg az ajtó és az is valakinek a fejében "figyel".
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #152 Dátum: 2010. Február 10. - 16:14:23 »

Janó, ezt szinte az összes kriminológus és rendőrségi szakértő elmondta, de a tv. alkotót a szakma nem érdekli!
A vagyonőr, meg a bizt. őr hordhassa kint a 38-as, vagy 357-est...aztán meg jön a "reteklubbi-hír", hogy AK-val, meg Mosberggel támadnak a fegyveres rablók.
A tisztességes képzés nélküli vagyonőrnek meg a 9-ből 7 szem a mellkasában figyel, vagy a 7.92-es acélmagvast nem állította meg az ajtó és az is valakinek a fejében "figyel".


Na de mekkora sikere és respektje  lesz a pattanásos képű vagyonőrnek a 8-10 éves kisfiúk körébe. Hú a bácsinak mekkora puskája van...
Bár legutóbbi bemutatón hallottam jól felkészült apukáktól is.
"Ne izgujjá fiam azok csak airsoft fegyverek". Aztán volt ám besz@rás amikor " megszólalt az "airsoft" Sorozat Lő Gun
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #153 Dátum: 2010. Február 10. - 17:13:00 »

Rendben, de akkor miért nincs ott pl. a medve és a farkas is, vagy egyéb olyan vadfaj, amire a magyar vadászok közül bárki vadászhat, aki meg tudja fizetni?

Mert egyenlőre nem a komplett Kárpátokat akarják visszavenni, csak pár jobb zergés részt. :Mosolyog Bion
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #154 Dátum: 2010. Február 10. - 17:21:02 »

Mert egyenlőre nem a komplett Kárpátokat akarják visszavenni, csak pár jobb zergés részt. :Mosolyog Bion

Hááát ha már a Fogarast belekanyarítják.....  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #155 Dátum: 2010. Február 10. - 17:45:28 »

Mert egyenlőre nem a komplett Kárpátokat akarják visszavenni, csak pár jobb zergés részt. :Mosolyog Bion

Bakker, erre nem gondoltam... Bion
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #156 Dátum: 2010. Február 11. - 08:53:37 »

Rendben, de akkor miért nincs ott pl. a medve és a farkas is, vagy egyéb olyan vadfaj, amire a magyar vadászok közül bárki vadászhat, aki meg tudja fizetni?

Nem tudom Roland, de a zergével kapcsolatban, mintha ezt olvastam volna valahol.

De mondjuk azért a farkas és a medve más kategória. Nálunk fokozottan védettek, és -ha nem tévedek- a Washingtoni egyezményben is szereplő veszélyeztetett fajok.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #157 Dátum: 2010. Február 11. - 16:33:55 »

Nem tudom Roland, de a zergével kapcsolatban, mintha ezt olvastam volna valahol.

De mondjuk azért a farkas és a medve más kategória. Nálunk fokozottan védettek, és -ha nem tévedek- a Washingtoni egyezményben is szereplő veszélyeztetett fajok.

Nagykakas, kiskakas, grouse...stb. folytassam?
Anti, az elvet nézzük, ne azt, hogy melyik micsoda.  Kacsint
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #158 Dátum: 2010. Február 11. - 19:27:46 »

Nagykakas, kiskakas, grouse...stb. folytassam?
Anti, az elvet nézzük, ne azt, hogy melyik micsoda.  Kacsint


Mondom, nekem ez rémlik. Aztán majd kiderül a pontos válasz, hacsak nincs az is 80 évre titkosítva!  Bion
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #159 Dátum: 2010. Február 12. - 18:11:53 »

Sziasztok!
Én már túl vagyok az első "aktuson", egyszerre kértem vásárlásit, meg az érvényesség meghosszabbítását, mert így csak + 3100 Ft és nem kell duplán fizetni az igazolásért, ugyanis az csak három hónapig érvényes! Fej a falba Nem erkölcsi bizonyítványt kell kérned (sárga csíkos boríték a postán) egy vadász erkölcseit ugyan ki merné megkérdőjelezni Bion, hanem igazolást, hogy nem folyik ellened eljárás (zöld csíkos boríték)! A díja ugyanaz, csak a nyomtatvány más!

Üdv!
Topi
 

S.O.S.
Ma voltam postán vettem adatlapot a sárga borítékot adták mert a zöld az erkölcsi. Már elnézést de mi a lófaszt kell itt bejelölni 5-ös  pont a felhasználás célja: gondolom ide azt írom "fegyvermegszerzési kérelem" 7-es pont ez mi? 8-as pont ez mi ? ezeket kell jelölni? Nem akarom hogy máshova küldjék küldjék csak az én címemre azt majd én beviszem a Teve utcába így legalább nem mondhatják hogy nem kapták még meg. LÉGYSZI SEGÍTSETEK GYŰLÖLÖM AZ ADATLAPOKAT FŐLEG HA NEM ÉRTEM . hA MEGTENNÉ VALAKI HOGY PONTRÓL PONTRA SEGÍT PÁLINKÁVAL KÖSZÖNNÉM MEG.
Üdv
 Zsolt 
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #160 Dátum: 2010. Február 12. - 19:50:51 »

Üdv Zsolt65 !  2 héten belül megvan ,.az eredeti megy az Igrend-be .Nekem igy készült ,Ajánlva kell feladni  és leadni az igazolóvevényt .Legalábbis vidéken .De nem árt előbb segítséget kérni a kitőltéshez.Csekket befizetni beregasztani a lapon kijelőlt helyre,.és boritékban feladni .Hamar meglett . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #161 Dátum: 2010. Február 12. - 20:25:03 »

Köszönöm. No nekem is a kitöltéssel  van gondom ehhez kérek segítséget.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #162 Dátum: 2010. Február 12. - 20:50:15 »

"...PÁLINKÁVAL KÖSZÖNNÉM MEG."

Persze! Örömödben belöknél két bögrével, mi meg itt száradnánk meg! Vigyorog

Nem láttam még ilyet, de ha vársz hétfőig segítek!
Én akkor veszem meg azt a szép színes borítékot! (nőjön köröm a farkára aki kitalálta!)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #163 Dátum: 2010. Február 15. - 17:36:23 »

Üdv Attila
 Vettél szép színes borítékot?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #164 Dátum: 2010. Február 15. - 17:40:34 »

Majd holnap megyek! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: