Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169772 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #120 Dátum: 2010. Február 09. - 18:36:43 »

Azt tudja valaki, hogy mikortól lép életbe az új rendelkezés? Március 1-től?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #121 Dátum: 2010. Február 09. - 19:10:30 »

Ha jól értelmeztem, van olyan része, ami 8 nap, van ami 15 nap múlva a kihirdetéstől, és van ami csak márc. 1 után! ( Vadszállítási nyomtatványok)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #122 Dátum: 2010. Február 09. - 19:18:40 »

Ha jól értelmeztem, van olyan része, ami 8 nap, van ami 15 nap múlva a kihirdetéstől, és van ami csak márc. 1 után! ( Vadszállítási nyomtatványok)

Konkrétan minket már nem érint, mert az előző évi tervben engedélyezett számú tehén és koca is el lett ejtve, de ahol nem, ott vajon már most is lövik?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #123 Dátum: 2010. Február 09. - 19:23:01 »

Szia János!

Engem mindig elszomorít, ha azt hallom,  januárban még lövik a teheneket, és a kocákat! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #124 Dátum: 2010. Február 09. - 19:34:37 »

... márc. 1 után! ( Vadszállítási nyomtatványok)
Van egy nagyobb összegem rá,hogy nem kerül ki a társaságokhoz időre. Vigyorog
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #125 Dátum: 2010. Február 09. - 20:02:50 »

Szia János!

Engem mindig elszomorít, ha azt hallom,  januárban még lövik a teheneket, és a kocákat! Szomorú

Januári hajtásokban szinte mindig esik koca, ez kivédhetetlen dolog. A hajtás - a jelenlegi gyakorlat szerint- nemigen alkalmas arra, hogy szelektíven vadásszanak az elállók.

Egyébként sejtem hogy a mi áll a koca tilalom eltörlése mögött. Nyilván az, hogy a disznó vadászható éjjel-nappal, lámpával is, egész évben, sörétessel, golyóssal (energia megkötés nélkül), egyénileg, hajtásban stb stb... tehát minden lehetséges módon könnyítették a vadászatát, mégis szaporodik, folyamatosan nő az állomány.  De úgy hiszem, erre a koca folyamatos vadászata sem fog megoldást nyújtani.

Hogy a tehenet miért lehet febr végéig lőni, illetve hogy kerül az őz a terelésen lőhető fajok közé, arról viszont fogalmam sincs. De érdekelne az illetékesek magyarázata.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #126 Dátum: 2010. Február 09. - 20:07:22 »

Jani!
Nem a hajtásban lőtt kocákra gondoltam!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #127 Dátum: 2010. Február 09. - 20:11:26 »

Januári hajtásokban szinte mindig esik koca, ez kivédhetetlen dolog. A hajtás - a jelenlegi gyakorlat szerint- nemigen alkalmas arra, hogy szelektíven vadásszanak az elállók.

Egyébként sejtem hogy a mi áll a koca tilalom eltörlése mögött. Nyilván az, hogy a disznó vadászható éjjel-nappal, lámpával is, egész évben, sörétessel, golyóssal (energia megkötés nélkül), egyénileg, hajtásban stb stb... tehát minden lehetséges módon könnyítették a vadászatát, mégis szaporodik, folyamatosan nő az állomány.  De úgy hiszem, erre a koca folyamatos vadászata sem fog megoldást nyújtani.

Hogy a tehenet miért lehet febr végéig lőni, illetve hogy kerül az őz a terelésen lőhető fajok közé, arról viszont fogalmam sincs. De érdekelne az illetékesek magyarázata.


Janikám, hát azért, amiért az értetlenjei pár éve irreálisan megdobták az őz kilövések számát.
Nálunk az akkor megszokott 35-36 bak helyett a "döntéssel" ezt feldobták 58-ra, a 60 körüli őz tarvadat először 120-ra, majd utána "visszavették" 90-re.
Oszt majd hajtásban lőtt bakok közül mennyi lesz sutának könyvelve?
Kérdezem én a zerge miért szerepel a felsorolásban, miközben vadászati idénye nincs?
Azért, hogy valaki elmondhassa, hogy mint jogalkotó mekkorát alkotott, mert változtatott a Vtv.-n?
Egy statisztikai strigula az "intézkedései" között, vagy netán tervben van a zerge vadászatának engedélyezése valami vadaskertben? Vállat von Ördög

Sok a nagyvad bizonyos lobbikörök szerint, ezért csapatni kell.
Ha ez csak úgy megy, hogy lőjük az őzet rigliben, a kocát meg bármikor, hát akkor majd így.
Egyébként külön engedéllyel eddig is lehetett őzre vadászni hajtásban a Dunántúlon.
Kérték és megkapták, ennyi.

Szépen ívelünk lefelé a vadgazdálkodás ranglétráján.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #128 Dátum: 2010. Február 09. - 20:28:14 »

Jani!
Nem a hajtásban lőtt kocákra gondoltam!

Hát ezt területe válogatja. Nálunk a kocák zöme hajtásban esik, a többi vadkáron.

De egyébként nem értem, hogy a januári kocalövés miért rosszabb mint a decemberi, vagy november végi? Akkor is benne van már a malac.
  
Az utódnevelés korai időszakában ugyanúgy a meglőtt kocával együtt pusztul a malacainak nagy része. Elvileg csak a malacok-süldők leválasztásától a búgásig tart az az időszak, amikor a koca elejtése nem jelenti törvényszerűen a szaporulat pusztulását is.
De persze a vadászati idényt nem lehetett ehhez igazítani, mert akkor mi lett volna a nyári vadkár elhárítással? Ahol nem egyszer fordul elő, hogy csak a koca látszik ki a gabonából, tehát értelemszerűen azt lövi a pógár, aztán elcsodálkozik a szerteszét futó -vagy épp anyjukat el nem hagyó malacok láttán.



Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #129 Dátum: 2010. Február 09. - 20:42:34 »

Ez igaz Jani, októberben is fényképeztek csíkos malacokat vezető kocát. Szinte már egész évben van kismalac. De nem mindegy a méret! Azért januárban már nagyobb a valószínűsége, hogy zsigereléskor már kilós magzat.
A sutában is benne van a gida októberben, de mégsem akkora, mint januárban!
Tudja a fene? Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #130 Dátum: 2010. Február 09. - 20:51:27 »

A sutában is benne van a gida októberben, de mégsem akkora, mint januárban!

Embrionális diapauza, novemberben indul újra fejlődésnek a magzat.
Talán nem véletlen hogy anno január 31-ig tartott csak az őz tarvad idény, most meg ugye februárban is lehet lőni.
Megjegyzem lőttem már 1-2 csenevész gidát februárban, amik ilyenkorra mutatták meg mennyire kivalók.
De a sutát februárban, az már tényleg erős.

Habár a történethez az is hozzátartozik, hogy október óta járkál egy nagy testű suta a lesem körül.
Akkor is egyedül volt, most is, őz tarvad nem esett azon a környéken vagy 2-3 éve.
Akkora feje van mint egy megtermett baknak, de szép lassan rajzolódik ki a gerince, meg a forgója.
Szerintem valami vén matróna lehet, akinek nem futott gidára...egyre sem.
Nem fostos, nem gombás, símán beveri a szórón a maga tisztes adagját kukoricából.
A minap egyszerre evett egy igazán jó, ereje teljében lévő sutával.
Óriási volt a kontraszt a 2 suta között a fiatalnak már szépen telt a has, látszik, hogy a szervezet a vehemmel foglalkozik.
Emennek meg semmi, síma "októberi has" kivehető a vékonya...tehát vehem az nista.
Szóval előfordulhat hogy ő lesz az első februári sutám.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2010. Február 09. - 20:54:29 »

Szerintem egyértelmű a módosítás lényege.
Törvényesen lehet apasztani a disznót immáron egész évben, az őzet meg hajtásban (is).

Majd lehet szépen forgatni a terítéken a tar bakokat mint a franciák... :Mosolyog
Meg lehet majd mondani, hogy "abbaja sűrűbe te se láttad vóna, hogy van agancsa..." ...stb. Türelmetlenül
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #132 Dátum: 2010. Február 09. - 21:54:24 »

Kérdezem én a zerge miért szerepel a felsorolásban, miközben vadászati idénye nincs?

Úgy tudom azért, hogy egyszerűbb legyen behozni a külföldön lőtt zergét, és gondolom a trófea otthoni törvényes tárolását is leegyszerűsíti.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #133 Dátum: 2010. Február 10. - 10:45:31 »

2010. február 15.-én életbe lép az új
21/2010. (II. 9.) Korm. rendelet
a fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet módosítása.


www.magyarkozlony.hu/pdf/2646

Na az is vehetne  két forintért erőszakot a jó k........ aki ezt összehozta!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 10. - 11:48:05 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #134 Dátum: 2010. Február 10. - 10:56:49 »

2010. február 15.-én életbe lép az új
21/2010. (II. 9.) Korm. rendelet
a fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet módosítása.


Na az is vehetne két forintért erőszakot a jó k........ aki ezt összehozta!
Narkósk....? Ördög
Sajnos ez van.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: