Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169775 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #60 Dátum: 2010. Január 05. - 13:31:16 »

Erre próbáltam én is célozni a saját példámmal. Nem biztos (sőt!), hogy a lentről jövő javaslatok rosszak voltak. Csak senkit nem érdekeltek ...

Gondolom későn is lettek tájékoztatva, már amikor szavazás volt, így már nem tudtak mit csinálni. Pláne hogy le is sz*rták őket.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #61 Dátum: 2010. Január 05. - 13:38:18 »

Hát igen, nem tartom valószínűnek, hogy Viktor, Nyikita vagy Székely Pista bácsi találta ki ezt a baromságot
Fejvakarás


 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #62 Dátum: 2010. Január 05. - 13:43:43 »

Hát igen, nem tartom valószínűnek, hogy Viktor, Nyikita vagy Székely Pista bácsi találta ki ezt a baromságot

Hát ja.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2010. Január 05. - 17:03:04 »

Civil munkacsoport.
•   Dr. Bokros Gábor (ügyvéd, Kaliber magazin )
•   Dr. Nyikos Attila (ügyvéd, Magyar Vadászlap)
•   Dr. Paróczai Csaba (,ügyvéd)
        Dr. Székely István (OMVK)
•   Dr. Szép Viktor
        Cseterki Imre (SCI Elnök)
•   Kovách Sándor (Magyar Fegyverkereskedők Szövetségének főtitkára)
        Kovács István (ny.á.r.ezr.,)
•   Kovács Tibor (Sportlövő szövetség)
        Suba Ferenc (SCI)
        Sándor József (fegyerműves)
        Szabó Péter (NIKE-Fiocchi igazgatója)
és még sokan mások ................



Hát a lista alapján uraim azért tessék már elgondolkodni, hogy akkor mire is az alkotmányossági, meg jogszabályi probléma amit ez a munkacsoport összehozott?
Ha jól látom van jogász bőven...vagy nem jól látom?
Mellesleg ez a Kovách Sándor a "hegyivados" Kovách? ...mert akkor gratulálok...

Mondjuk hiányolok egy Szajkó István, vagy Kócsa István nevet...
Azt már le sem merem írni, hogy a 2 vadászfórum tulajdonosának neve láttán sem lepődnék meg, mert a (vadász)társadalmi igényekre van némi rálátásuk.
Sejtésem szerint jóval több, mint 1-2 listán szereplő névnek.
Legalább mondjuk egy "társalgási szinten" meghívhatták volna őket.

...mert úgy látom itt elsősorban olyan gyakorlati tanácsokkal kellett volna ellátni a jogászokat, amiket ők - elvárásom szerint - megfelelő köntösbe bújtatnak és tárnak a törvényalkotó elé.
A jogászok szerepét én elsősorban ebben látnám, nem pedig a törvényben foglalt gyakorlatias és frappáns ötletek kidolgozásában...ez a szakemberek feladata (lenne).

Persze nem ismerem az egész törvényi szöveget, így nem is kívánom a munkát minősíteni, de én azt gondolnám, hogy a szakemberek által jól összegyűrt ötleteket a jogászok kompakt csomaggá formálják és az így kerül az OGY elé.

Ellenkező esetben sok értelmét nem látom a dolgoknak.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #64 Dátum: 2010. Január 05. - 17:54:16 »

Mindig elborzadok, hogy miért kell nekünk mindig a véglet lennünk? Ha nem az EU-nak nyalunk be meleg szarig akkor közröhely tárgyává tesszük magunkat. Ez amit most csináltak.... kiírhatták volna inkább nagy betükkel, hogy "Senkinek nem akarunk fegyvert adni, bibibííí"

Reménykedem a változásban és hogy előbb utóbb csak győz valamikor már a racionalitás.

Addig is az úriember lesz a kedvenc traktorosom az biztos.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #65 Dátum: 2010. Január 05. - 20:11:01 »

...mert úgy látom itt elsősorban olyan gyakorlati tanácsokkal kellett volna ellátni a jogászokat, amiket ők - elvárásom szerint - megfelelő köntösbe bújtatnak és tárnak a törvényalkotó elé.
A jogászok szerepét én elsősorban ebben látnám, nem pedig a törvényben foglalt gyakorlatias és frappáns ötletek kidolgozásában...ez a szakemberek feladata (lenne).

Persze nem ismerem az egész törvényi szöveget, így nem is kívánom a munkát minősíteni, de én azt gondolnám, hogy a szakemberek által jól összegyűrt ötleteket a jogászok kompakt csomaggá formálják és az így kerül az OGY elé.

Ellenkező esetben sok értelmét nem látom a dolgoknak.

Normál esetben ennek így is kéne működnie.

Ha tényleg demokráciaként működne ez a most csak demokráciának nevezett katyvasz.
Ha ott fönn tényleg államférfiak lennének. Akik előbbre tudják helyezni a köz (akit tulajdonképpen szolgálnak!!!) érdekét a saját meg a mittudonénmilyen lobbi meg csoportérdeknek.
Ha a most ottlévő képviselőink mindegyike nem lenne mélységesen meggyőződve arról, hogy a spanyolviaszt ő, és csakis ő képes megsz@rni. Még akkor is, ha nincs is hozzá lyuk a seggén...
Ha........

Ha nem magyarisztánban élnénk...  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #66 Dátum: 2010. Január 06. - 09:34:47 »

Most olvastam hogy lehet elektronikusan is rendezni ezt a hatósági bizonyítványt. (persze utalva a védelmi pénzt)
Legalább nem kell a postára menni.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #67 Dátum: 2010. Január 06. - 14:47:58 »

Most olvastam hogy lehet elektronikusan is rendezni ezt a hatósági bizonyítványt. (persze utalva a védelmi pénzt)
Legalább nem kell a postára menni.
Hol olvastad?  Hogy néz ki, már kettőt láttam ha az volt, nem vagyok benne biztos.
Naplózva

hunter55
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #68 Dátum: 2010. Január 06. - 15:18:02 »

Hol olvastad?  Hogy néz ki, már kettőt láttam ha az volt, nem vagyok benne biztos.
Itt nézd meg: http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/kozos/index.php?k=letoltheto_hu_erkolcsi

Először töltsd le az Általános nyomtatványkitöltő alkalmazást és utána a Hatósági bizonyítvány iránti kérelmet.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #69 Dátum: 2010. Január 06. - 16:00:29 »

Itt nézd meg: http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/kozos/index.php?k=letoltheto_hu_erkolcsi

Először töltsd le az Általános nyomtatványkitöltő alkalmazást és utána a Hatósági bizonyítvány iránti kérelmet.

Ba@@a meg és linux alatt kenjem a hajamra?

Milyen alapon akar kötelezni egy állami cég hogy windowst használjak???? Más oprendszer nem is létezhet?
Ja vegyem meg esetleg használjam feketén???
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #70 Dátum: 2010. Január 06. - 16:01:41 »

Ba@@a meg és linux alatt kenjem a hajamra?

Milyen alapon akar kötelezni egy állami cég hogy windowst használjak???? Más oprendszer nem is létezhet?
Ja vegyem meg esetleg használjam feketén???

Sanyi, ez baj. Vállat von
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #71 Dátum: 2010. Január 06. - 16:26:10 »

Mondjuk az apeh is a hajára kenheti  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #72 Dátum: 2010. Január 06. - 16:27:44 »

Itt nézd meg: http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/kozos/index.php?k=letoltheto_hu_erkolcsi

Először töltsd le az Általános nyomtatványkitöltő alkalmazást és utána a Hatósági bizonyítvány iránti kérelmet.
Köszönöm,itt már jártam . Ha ez az ami kell, nekem működik!
Naplózva

hunter55
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #73 Dátum: 2010. Január 06. - 16:32:42 »

Sanyi, ez baj. Vállat von

Nekem nem,mondjuk mert perpill nem nagyon érint. De a gépemen megy a linux,beszari ember vagyok valahogy nem akarom az elérni hogy a gépem adataim zombivá váljanak. Mellesleg hiába jogtiszták a szoftvereim ha sok az ütközés stb és semmi megoldást nem nyújtanak,hisz csak használója és nem a tulajdonosa  az sw-nek  Woest Woest Woest Woest Woest
Nemhiába fordulok egyre inkább az ubuntu irányába...

Egyszer ha szükségem lesz erre a nyomtatványra akkor esetleg meg mehetek postára idő pénz stb...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #74 Dátum: 2010. Január 11. - 11:17:33 »

A hatósági bizonyítvány ügyintézéséről némi infó.

"Adalék az új törvényi előírás teljesíthetőségéhez: ma voltam a Teve utcában. Nyitásra mentem, általános tájékoztatóval kezdték- bár 2 helyen ki is van plakátolva- külön a gp, illetve az éles fegyvereseknek. A jó hír az volt, hogy a helyi postán már árulják az "adattovábbítás iránti kérőlapot".
A másik, hogy személyesen is be lehet vinni a hivatalba: 1097 Budapest, Vaskapu u. 30/b.
H-SZ: 9-15 illetve P: 9-12 Telefon: 4552110
Beszéltem velük, ha 11.00-ig leadják még aznap kész-megvárható! Ha a jelzett időponton túl ér oda a T. delikvens, akkor másnap kell érte menni.
A lényeg viszont az, hogy ennek plusz díja van: 1300.- Ezt a díjat is csekken kell befizetni. A csekket ott adják. Vagyis a szolgáltatási díj: 4400.- összegre módosul. Ezt ők soron kívüli eljárásnak hívják. Ehhez még hozzájön a 150.- nyomtatvány ( adatkérő lap) Összesen a lehúzás anyagi része: 4550.-! "
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: