Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169782 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2010. Január 04. - 18:44:47 »

Szia Lajos!

Azért ez nem ilyen egyszerű.
Az adott bcs.-ek törvényi tényállását figyelmesen elolvasva látszik, hogy ezeknél mi a CÉLZAT!
Az általad említett pénztári befizetés elmulasztása azért nem egyből sikkasztás...ehhez bizonyítani kell, hogy az adott pénzzel SZÁNDÉKOSAN a SAJÁTJAKÉNT rendelkezett, azt elvonva a cégtől és vissza nem térítve azt!
A hűtlen kezeléssel is vigyázni kell, de egy vezetőnek azt tudomásul kell venni, hogy a rá bízott vagyonnal, értékkel - az ezért felvett fizetésért  Ördög- jó gazda módjára kell gazdálkodnia.
Azért kapnak a vezetők több bért, mert felelősséggel tartoznak a döntéseikért.
Szerintem ezzel tisztába van aki ilyen babérokra tör.
Megjegyzem hűtlen kezelést sem csak vezető követhet el.
(munkám során éppen nemrégiben találkoztam ilyennel, de itt óriási felelőtlenséget - meg okirat hamisítást - követett el az elkövető.)

A csalás mezsgyéjére viszont CSAK AZ táncol át, aki csalni akar.
Ezt gondatlanul nem lehet elkövetni.

A lopás meg a garázdaság azt hiszem egyértelmű. Kacsint
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #46 Dátum: 2010. Január 04. - 19:09:49 »

A lopás és a paráznaság  persze, azokat azért nem is említettem.

A másik hármat viszont évtizedek óta itt érzem lebegni a fejem felett, holott meggyőződésem, hogy igyekszem a dolgomat tisztességesen végezni.
Tudom ugyanakkor, hogy egy rossz időpontban eladott kukorica tétel és egy rosszakaró, akár elég lehet a hűtlen kezeléshez.
No mindegy, bízzunk Istenben és tartsuk szárazon a füst nélküli puskaport.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #47 Dátum: 2010. Január 04. - 19:29:27 »

Wetzlar  Igen

Nem jártam nagyon utána. ( volt sok más dolgom) Csak amit folyosókon hall az ember, de én úgy tudom, hogy a Civil Bizottság javaslatait nem nagyon vették figyelembe mert sok alkotmányossági és jogszabályi  hiba volt benne.
Az OGY képviselőről meg az a véleményem, hogy ezt önmagában se átlátni se értelmezni nem tudta. Valaki a kezébe adta a paksamétát és ő meg beterjesztette. Mutatni kell az állampolgár felé, hogy ő X db törvényjavaslat módosítást terjesztett elő, tehát válasszák meg továbbra is. Az azért megnézném, hogy mellette hány nagy tudású jogi egyetemet végzett ember nyomta meg az igen gombot. Mert igazából azon múlik.

Lajos . A kiszámítható élet unalmas. Bion Nem jobb ha van benne egy kis izgalom Nyihi
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #48 Dátum: 2010. Január 04. - 19:38:47 »

Üdv ! Van ,volt egy sörétes fegyverem .Beadtam bizományba vadászboltba.Az Igrend.-ben bejelentve ,engedélyből kihúzva .Ha nem tudják eladni ,akkor újra kérelem és most még + erkőlcsi. Igy kerül vissza ami az enyém gyakorlatilag ,mert ugye nem kelt el . Taps .......
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2010. Január 04. - 19:40:29 »

Nem jártam nagyon utána. ( volt sok más dolgom) Csak amit folyosókon hall az ember, de én úgy tudom, hogy a Civil Bizottság javaslatait nem nagyon vették figyelembe mert sok alkotmányossági és jogszabályi  hiba volt benne.


Ha ez igaz - mégegyszer, ha ez igaz - kérdem én kiket kértek fel erre a feladatra, akiknek indítványait jogszabályi, meg alkotmányossági hibák miatt nem fogadták el?
Nem lett volna illendő hozzáértőket delegálni ebbe a bizottságba?  Vállat von
Kik voltak ebben, kíváncsi lennék rá?
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #50 Dátum: 2010. Január 04. - 20:36:22 »

Ha ez igaz - mégegyszer, ha ez igaz - kérdem én kiket kértek fel erre a feladatra, akiknek indítványait jogszabályi, meg alkotmányossági hibák miatt nem fogadták el?
Nem lett volna illendő hozzáértőket delegálni ebbe a bizottságba?  Vállat von
Kik voltak ebben, kíváncsi lennék rá?

No, igen. Szerintem itt van a kutya elhantolva. Mikor érünk el oda, hogy a rosszul elvégzett munka számonkérése nem csak az állampolgárnak jár, hanem a hivatalnoknak, törvényt előterjesztőnek, stb-stb... Hány órát számláztak vajon ki erre is mint szakvéleményezésre, hány órát dolgozott valaki feleslegesen illetve rosszul. Mindezt a MI pénzükből. Minden felelősségre vonás veszélye nélkül a szakmaiság kizárásával. Ez így kicsit érdekes.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #51 Dátum: 2010. Január 05. - 10:20:26 »

Amúgy én nem értem miért szopatnak minket az erkölcsi bizonyitvánnyal. Ha jol tudom ezzel azt bizonyítod, hogy nem vagy büntetett előéletű, vagy éppen az voltál...és a BM állítja ki a központi nyilvántarás alapján, bár ebben nem vagyok biztos  Fejvakarás. Annyira nem is számít.
De a lényeg az, hogy mi a holtkórós kur.a a...ért (már bocsánat) nem tudják ők elintézni ezt. Miért neked kell már megint rohangálni, egy újjabb dolgot észben tartani...
Az is ésszerűbb megoldás ha megemelik a "védelmi pénzt" (az illetéket)...na mindegy...
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #52 Dátum: 2010. Január 05. - 10:30:21 »

Amúgy én nem értem miért szopatnak minket az erkölcsi bizonyitvánnyal. Ha jol tudom ezzel azt bizonyítod, hogy nem vagy büntetett előéletű, vagy éppen az voltál...és a BM állítja ki a központi nyilvántarás alapján, bár ebben nem vagyok biztos  Fejvakarás. Annyira nem is számít.
De a lényeg az, hogy mi a holtkórós kur.a a...ért (már bocsánat) nem tudják ők elintézni ezt. Miért neked kell már megint rohangálni, egy újjabb dolgot észben tartani...
Az is ésszerűbb megoldás ha megemelik a "védelmi pénzt" (az illetéket)...na mindegy...

Egy kis pontosítás az Erkölcsi bizonyítvánnyal kapcsolatban: Az új előírások hatósági bizonyítványt kérnek, mely bizonyítvány szintén a postákon igényelhető meg, de teljesen más nyomtatványon, mint az erkölcsi bizonyítvány! Ha valaki erkölcsi bizonyítványt lobogtat, azt nem lehet elfogadni, mivel az nem a nekünk szükséges adatokat tükrözi. Tehát ha az előírt hatósági bizonyítványt igénylitek meg, akkor az azt is tartalmazni fogja, hogy ha valaki a hátrányos jogkövetkezmények alól már mentesült, de adatai a bűnügyi nyilvántartásban még szerepelnek, így nem fogtok hamis adatokat közölni.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #53 Dátum: 2010. Január 05. - 10:50:06 »

Egy kis pontosítás az Erkölcsi bizonyítvánnyal kapcsolatban: Az új előírások hatósági bizonyítványt kérnek, mely bizonyítvány szintén a postákon igényelhető meg, de teljesen más nyomtatványon, mint az erkölcsi bizonyítvány! Ha valaki erkölcsi bizonyítványt lobogtat, azt nem lehet elfogadni, mivel az nem a nekünk szükséges adatokat tükrözi. Tehát ha az előírt hatósági bizonyítványt igénylitek meg, akkor az azt is tartalmazni fogja, hogy ha valaki a hátrányos jogkövetkezmények alól már mentesült, de adatai a bűnügyi nyilvántartásban még szerepelnek, így nem fogtok hamis adatokat közölni.

Értem.
Viszont akkor is intézhetnék ők...ha már anniy adatot lekérnek rólad, amikor beadod a kérelmet megszerzésire, megnézik kaphatsz-e....én nem látom benne a logikát.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #54 Dátum: 2010. Január 05. - 10:50:52 »

Értem.
Viszont akkor is intézhetnék ők...ha már anniy adatot lekérnek rólad, amikor beadod a kérelmet megszerzésire, megnézik kaphatsz-e....én nem látom benne a logikát.
Fizess...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #55 Dátum: 2010. Január 05. - 10:54:20 »

Értem.
Viszont akkor is intézhetnék ők...ha már anniy adatot lekérnek rólad, amikor beadod a kérelmet megszerzésire, megnézik kaphatsz-e....én nem látom benne a logikát.

Persze, nem is ezért írtam, csak hogy felhívjam a figyelmet, hogy ne erkölcsit igényeljen aki most vásárlási kérelem előtt áll!
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #56 Dátum: 2010. Január 05. - 11:40:37 »

Persze, nem is ezért írtam, csak hogy felhívjam a figyelmet, hogy ne erkölcsit igényeljen aki most vásárlási kérelem előtt áll!

Gondoltam. Én sem Veled akartam kötekedni, hanem aki megalkotta.  Emelem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #57 Dátum: 2010. Január 05. - 11:42:31 »

Fizess...

Ja.
Mentsük ami menthető:  De akkor emeljék meg az illetéket. Úgy legalább nem neked kell egy újabb papírt beszerezned, ők meg úgyan úgy megkapják a pénzt.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #58 Dátum: 2010. Január 05. - 13:02:39 »

Nem lett volna illendő hozzáértőket delegálni ebbe a bizottságba?  Vállat von
Kik voltak ebben, kíváncsi lennék rá?

Civil munkacsoport.
•   Dr. Bokros Gábor (ügyvéd, Kaliber magazin )
•   Dr. Nyikos Attila (ügyvéd, Magyar Vadászlap)
•   Dr. Paróczai Csaba (,ügyvéd)
        Dr. Székely István (OMVK)
•   Dr. Szép Viktor
        Cseterki Imre (SCI Elnök)
•   Kovách Sándor (Magyar Fegyverkereskedők Szövetségének főtitkára)
        Kovács István (ny.á.r.ezr.,)
•   Kovács Tibor (Sportlövő szövetség)
        Suba Ferenc (SCI)
        Sándor József (fegyerműves)
        Szabó Péter (NIKE-Fiocchi igazgatója)
és még sokan mások ................

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #59 Dátum: 2010. Január 05. - 13:25:41 »

Ejha, elég acélos lista, ill. arány ( § :  Vadász 1:4 )  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: