Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169775 alkalommal)
F.Máté
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #300 Dátum: 2011. Március 10. - 11:05:20 »


Sziasztok!

Most adtam le a társaság papírjait és a hivatalba azt mondták,hogy a tavalyról maradtakat meghosszabbítják 3000 Ft. illetéké és amíg az új ki nem jön addig veheted a régi típusút annyit amennyit akarsz,de amikor kijött az új (amit nem tudnak mikor jön ki csak találgatnak)a régit dobhatod ki.Tehát sokat nem szabad bevásárolni.

Üdv:F.Máté
Naplózva
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #301 Dátum: 2011. Március 10. - 21:10:29 »

Ne sürgessétek szegény hivatalnokokat, majd megszakadnak a munkában Mosolyog !
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #302 Dátum: 2011. április 29. - 13:50:56 »

Módosult a KKVE eszközökről szóló rendelet.

A közbiztonságra különösen veszélyes eszközökrõl szóló 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R1.) 3. §
(2) bekezdése helyébe a következõ rendelkezés lép:
„(2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom
a) a Magyar Honvédségre, a rendvédelmi szervekre, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalra, a nemzetbiztonsági
szolgálatokra, a Magyar Köztársaság területén állomásozó fegyveres szervekre, továbbá azokra a szervekre és személyekre, melyeknek a közbiztonságra különösen veszélyes eszköz birtoklását, használatát jogszabály megengedi;

b) azokra a rendeltetésszerûen munkavégzés, sport, hagyományõrzõ tevékenység, a vadászati törvény hatálya alátartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre.
ba) Amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és
bb) amelyek esetében – a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történõ használaton, a szükséges
szállításon kívül – az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik.


c) Azokra a rendeltetés szerûen munkavégzés, sport, hagyományõrzõ tevékenység, a vadászati törvény hatálya alátartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során, vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre.
Amelyek közterületen lévõ jármû belsõ tereiben más illetéktelen személy számára nem hozzáférhetõ módon rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben vannak elhelyezve;

d) azokra az eszközökre, amelyek használata filmfelvétel, színházi elõadás, illetve más hasonló rendezvény
megtartásához szükséges;
e) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem tartalmazó, legfeljebb
20 gramm töltõanyag tömegû gázsprayre, kivéve a közterületen vagy nyilvános helyen szervezett rendezvényeket.”
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #303 Dátum: 2011. április 29. - 14:46:03 »

 Igen  Táncol Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #304 Dátum: 2011. április 29. - 19:33:14 »

Tud-e valaki olyan jogszabályi helyet idézni, linkelni, ami szabályozza, hogy meddig működhet egy IB úgy, hogy nincs meg minden tisztségviselő.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #305 Dátum: 2011. április 29. - 21:18:04 »

Roli! Emelem

Én ilyen megkötést még sehol sem olvastam. Szerintem igazából nem szabályozza semmi, hacsak a saját alapszabály nem. A régebbi társaságomban úgy volt szabályozva, hogy az IB a következő közgyűlésig, választásig bárkit felkérhet a fea ellátására! Szerintem viszont vannak olyan tisztségek (pl gazd felelős ) aki nélkül a működés nem igazán elképzelhető. Mert ugye pénzkezelésre senkit nem lehet kijelölni!
Szerintem egy telefont megérne a kérdésed, a megyei ügyész felé akihez a vt-od tartozik!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #306 Dátum: 2011. április 30. - 20:35:21 »

Tud-e valaki olyan jogszabályi helyet idézni, linkelni, ami szabályozza, hogy meddig működhet egy IB úgy, hogy nincs meg minden tisztségviselő.

Üdv!

Én tennék egy erőtlen kísérletet a válaszra. A jogszabályokat nézve pontos határidőt nehéz találni arra vonatkozóan, hogy milyen határidőn belül kell pótolni a tisztségviselőt. Ami viszont kiolvasható az a "mielőbb" kifejezés és ez leginkább azoknak kell, hogy sürgős legyen akik továbbra is a vezető testületben leledzenek hiszen a beosztás be nem töltésének a hiányából eredő jogi következmények őket terhelik vastagon. Az alapszabályok, alapítóokiratok több esetben erre a részletre is kitérnek. A kötelezően betöltendő tisztségek nélkül még átmenetileg sem működhet társaság, erre az időszakra megbizás alapján  kell betöltetni a tisztséget a tisztségviselő megválasztásig.
Én így gondolom.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #307 Dátum: 2011. Május 09. - 20:10:42 »

Üdvözletem az Uraknak!

Érdeklődnék, hogy tud-e valaki tanácsot adni hogy mit tegyek, ha letelik a 60 nap miután a megszerzési kérelmet beadtam? A 30-ik nap leteltével sem kaptam a rendőrségtől a meghosszabbításról papírt.. Egyébként az egri rk.-ról van szó.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #308 Dátum: 2011. Május 10. - 09:42:09 »

Üdvözletem az Uraknak!

Érdeklődnék, hogy tud-e valaki tanácsot adni hogy mit tegyek, ha letelik a 60 nap miután a megszerzési kérelmet beadtam? A 30-ik nap leteltével sem kaptam a rendőrségtől a meghosszabbításról papírt.. Egyébként az egri rk.-ról van szó.

Üdv!

Én is hasonló cipőben járok. szabályosan beadtam a hosszabbítási kérelmet az adatkérőre is megjött a nemleges válasz az rk-ra és mégsem történik semmi pedig 13-án lejár a tartásim. Telefonon a kiemel főelőadótól azt a választ kaptam, hogy a hosszabbítási kérelmeket az egész országból Budapesten intézik és két hölgy az ügykezelője. Továbbá ha lejár a tartásim akkor lehetőleg ne mozogjak a fegyverrel majd ő telefonon értesit a bejegyzés és tárolóhely ellenőrzés időpontjáról.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #309 Dátum: 2011. Május 10. - 10:22:14 »

 Nem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #310 Dátum: 2011. Május 10. - 12:44:34 »

Üdv!

Én is hasonló cipőben járok. szabályosan beadtam a hosszabbítási kérelmet az adatkérőre is megjött a nemleges válasz az rk-ra és mégsem történik semmi pedig 13-án lejár a tartásim. Telefonon a kiemel főelőadótól azt a választ kaptam, hogy a hosszabbítási kérelmeket az egész országból Budapesten intézik és két hölgy az ügykezelője. Továbbá ha lejár a tartásim akkor lehetőleg ne mozogjak a fegyverrel majd ő telefonon értesit a bejegyzés és tárolóhely ellenőrzés időpontjáról.

Nos, én hasonló cipőben jártam!
Ma elintéztem mindent.
Először is, mint írtam már korábban, bementem az V. kerület Szalai u. 16. számban lévő Országos Igazságszolgáltatási Tanács Hivatalához és az egy órás sorban állás után, kétperces ügyintézést követően kezembe vettem a hőn áhított papírlapot, amit az ott dolgozó három hölgy közül az egyik kitöltött.
Megtudtam tőlük azt is, hogy a mai naptól a rendőrség ismét hozzáfér az adatokhoz, így gyorsabb lesz megint az ügyintézés.
A gyámsági igazolással a kezemben bementem a kapitányságra és érvényesítettem a tartásimat.
Közben megkérdeztem az előadót, hogy valóban hozzáférhetnek-e mától az adatokhoz. Azt mondta, hogy elméletben úgy volt, hogy a mai naptól igen, de a valóságban nem.
Egyébként a tárolási helyet 04.01.-én ellenőrizték, de a jegyzőkönyv még nem volt az előadónál, így haza kellett mennem, hogy az én példányomat bemutassam. Ja, és a sárga borítékban feladott igazolás, hozzám megérkezett a feladás után másfél héttel, a rendőrségen még ez sem volt meg, ezt is be kellett vigyem bemutatni.
Reggel 7 óra 15 perctől, 12 óra 4 percig tartott az ügyem elintézése. És vagy 160 km.
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #311 Dátum: 2011. Május 10. - 12:49:39 »

RWS:

Boldog ember... akkor te már  Sam6  Ördög
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #312 Dátum: 2011. Május 10. - 12:51:12 »

Nos, én hasonló cipőben jártam!
Ma elintéztem mindent.
Először is, mint írtam már korábban, bementem az V. kerület Szalai u. 16. számban lévő Országos Igazságszolgáltatási Tanács Hivatalához és az egy órás sorban állás után, kétperces ügyintézést követően kezembe vettem a hőn áhított papírlapot, amit az ott dolgozó három hölgy közül az egyik kitöltött.
Megtudtam tőlük azt is, hogy a mai naptól a rendőrség ismét hozzáfér az adatokhoz, így gyorsabb lesz megint az ügyintézés.
A gyámsági igazolással a kezemben bementem a kapitányságra és érvényesítettem a tartásimat.
Közben megkérdeztem az előadót, hogy valóban hozzáférhetnek-e mától az adatokhoz. Azt mondta, hogy elméletben úgy volt, hogy a mai naptól igen, de a valóságban nem.
Egyébként a tárolási helyet 04.01.-én ellenőrizték, de a jegyzőkönyv még nem volt az előadónál, így haza kellett mennem, hogy az én példányomat bemutassam. Ja, és a sárga borítékban feladott igazolás, hozzám megérkezett a feladás után másfél héttel, a rendőrségen még ez sem volt meg, ezt is be kellett vigyem bemutatni.
Reggel 7 óra 15 perctől, 12 óra 4 percig tartott az ügyem elintézése. És vagy 160 km.

Ez azért durva!  Fejvakarás

Nekem az orvosi fog hamarosan lejárni.
Az mostanság is csak annyi, hogy a házi orvostól beszerzett igazolást beviszem és bejegyzik?
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #313 Dátum: 2011. Május 10. - 12:55:29 »

Ez azért durva!  Fejvakarás

Nekem az orvosi fog hamarosan lejárni.
Az mostanság is csak annyi, hogy a házi orvostól beszerzett igazolást beviszem és bejegyzik?

Igen, az orvosi még csak annyiból áll, de ki tudja mi lesz majd ebből is? Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #314 Dátum: 2011. Május 10. - 12:57:42 »

Nos, én hasonló cipőben jártam!
Ma elintéztem mindent.
Először is, mint írtam már korábban, bementem az V. kerület Szalai u. 16. számban lévő Országos Igazságszolgáltatási Tanács Hivatalához és az egy órás sorban állás után, kétperces ügyintézést követően kezembe vettem a hőn áhított papírlapot, amit az ott dolgozó három hölgy közül az egyik kitöltött.
Megtudtam tőlük azt is, hogy a mai naptól a rendőrség ismét hozzáfér az adatokhoz, így gyorsabb lesz megint az ügyintézés.
A gyámsági igazolással a kezemben bementem a kapitányságra és érvényesítettem a tartásimat.
Közben megkérdeztem az előadót, hogy valóban hozzáférhetnek-e mától az adatokhoz. Azt mondta, hogy elméletben úgy volt, hogy a mai naptól igen, de a valóságban nem.
Egyébként a tárolási helyet 04.01.-én ellenőrizték, de a jegyzőkönyv még nem volt az előadónál, így haza kellett mennem, hogy az én példányomat bemutassam. Ja, és a sárga borítékban feladott igazolás, hozzám megérkezett a feladás után másfél héttel, a rendőrségen még ez sem volt meg, ezt is be kellett vigyem bemutatni.
Reggel 7 óra 15 perctől, 12 óra 4 percig tartott az ügyem elintézése. És vagy 160 km.

Azt a kibas..t kú..a.......
Ez azért dúrva egy kicsit! Dühhh
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: