Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 235055 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #375 Dátum: 2012. Július 31. - 14:18:04 »

Üdv Urak!

Végre elkészült a Brno Super vegyescsövűm felújítása. Kisebb hiányosságok még vannak, pl még készül a nyilt irányzék, de már hadrafogható a jószág.  Mosolyog

Üdv mindenkinek: monti Emelem

 Nyálcsorog Nyálcsorog Nyálcsorog Gratulálok hozzá! használd jó egészséggel, kapjál tőle sok örömöt!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #376 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 20:14:37 »

Üdv Urak!

Nos sikerült felavatni a Brno-t a múlt hétvégén. Vendégségben lőttem a Barátomnál egy bakot. Lőtáv kb 100 méter, háromlábú lőbotról. A találat kicsit hátracsúszott, májat is ért. Érzésem szerint elkaszált a lövedék egy gallyat, mert az akácsorban találtam egy frissen letört ágacskát. Nem tudom ez mennyiben befolyásolta a lövedék röppályáját, de minimális roncsolással egy ugrás után tűzben rogyott a vad. Meglepett a 6,5-es lövedékhatása, mert gerincet nem ért a lövés, csak a májkapui nagy ereket roncsolta igaziból, illetve a rekeszizmot sértette. Nem könnyű fegyver ez kis vegyescsövű, de ez - a lőbotról használva - kifejezetten segítette a célzást.
Képet rövidesen mellékelek!

Vadászüdvözlettel: monti


« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 07. - 20:20:13 írta Sakac » Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #377 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 20:20:30 »

Gratulálok az "avatáshoz"!
Nagyon formás lett a puskád...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #378 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 20:25:40 »

Gratulálok az "avatáshoz"!
Nagyon formás lett a puskád...
 Emelem

Köszönöm! De ez a puskaműves érdeme is!  Mosolyog  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #379 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 20:30:35 »

Köszönöm! De ez a puskaműves érdeme is!  Mosolyog  Emelem
Igen, ez így igaz!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #380 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 08:22:48 »

Üdv Monticola!
Gratulálok! Jó puska, jó bak! Igen Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #381 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 08:25:55 »

 Igen
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #382 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 16:21:38 »

Gratulálok a szép vegyescsövű fegyveredhez illetve a sikeres vadászathoz is,Monticola!

Valóban,nem könnyű fegyverek ezek,az enyém( ZH 304-es 7*57R-12/70) a múltkor mértem, 4,8kg-ot mutatott a mérleg...,de így valóban jól,stabilan fekszik a lő boton!
Milyen lőszert használsz hozzá?!-az egyik képen látni egy dobozt,talán RWS?!

Nekem nagyon jól bevált a sima Soft Point 9grammos cseh lőszer,a fegyver szereti,most nyáron júniusban 13rókát hoztam terítékre(50-200m között),egyet hibáztam(talán ez volt a legközelebb...,érthetetlen is volt kicsit)! És őzre is nagyon jó,eddig mindig tűzben rogyott a vad(8db),pedig nem ért gerincet a lövedék,és a kimenet sem nagy!
Disznót még nem lőttem vele,arra van még pár darab Hirtenberger Nosler Partition 11,3-grammos lőszerem,amivel eddig 3db süldőt sikerült lőni!

További sok szép élményt kívánok e fegyverrel!

Üdv.  Emelem

Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #383 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 00:12:27 »

Sebipeti!

Köszönöm a jókívánságot és a gratulációt!
Igyekszem válaszolni a kérdéseidre, de előtte szeretném elismerésemet kifejezni a rókaterítékedhez! Ez nem akármilyen lőtudásról tesz tanúbizonyságot!
A 7x57R egyébként a másik számomra szimpatikus kaliber a "kicsik" közül. Valamiért én ezt mániákusan egy gavallérpuska képében tudom elképzelni a fegyverszekrényemben. És egyre jobban kezdem elképzelni Ördög Ördög Ördög (Anya még nem tudja... Mosolyog Mosolyog Mosolyog, de majd rájön...)
Lőszer: Igen RWS 8,2 gr. Kegelspitz amit most lövök a fegyverből. Eddig 2 bak  került terítékre vele, gerincet itt sem ért egy estben sem, de helyben maradt mindkettő. Az egyik kimondottan rossz lövés volt, hátracsúszott, májat érő, és mégis tüzben rogyott a vad. S&B lőszert adtak a puskához amikor vettem. Ezzel lőttem egy süldőt. Korábban leírtam itt, azt is átütötte, és nem ment egy lépést sem. Engem egyszerűen lenyűgözött ez a kaliber. Nem gondolom mindenhatónak, de jól helyezett lövést feltételezve a Kárpát-medencében bármit teritékre képes hozni. A fegyverrel pedig úgy lehet lőni, mint egy légpuskával  Mosolyog Súlyos, de így jól is fekszik, a hátralökés, meg elenyésző.
Még egy pár szót érdemel a sörétes cső. Tegnap hajnalban kiültem nézelődni. A les aljából egysercsak zajt hallottam, hát egy süldő róka igyekezett felkapaszkodni - !!! - a létrán. A mozdulatomat azonban kiszúrta, és eliszkolt. A szomszédos lucernán igyekezett egérutat nyerni, de ekkor már rajta voltam, és meghúztam a hátsó ravaszt. Lelépett 55 lépésről bukot fel a ravazdi és nem is mozdult egyet sem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #384 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 11:08:42 »

Még egy pár szót érdemel a sörétes cső. Tegnap hajnalban kiültem nézelődni. A les aljából egysercsak zajt hallottam, hát egy süldő róka igyekezett felkapaszkodni - !!! - a létrán. A mozdulatomat azonban kiszúrta, és eliszkolt. A szomszédos lucernán igyekezett egérutat nyerni, de ekkor már rajta voltam, és meghúztam a hátsó ravaszt. Lelépett 55 lépésről bukot fel a ravazdi és nem is mozdult egyet sem
Monti!  Igen  Igen  Igen
A vegyescsövű szerelem alapja, amit írtál. Az, hogy bármelyik pillanatban választhatsz golyó vagy sörét között. Egy apróvadas, dúvadban jól ellátott területen megfizethetetlen az előnye a többi fegyvertípushoz képest. Rókát lesni mentem és szarkát lőttem söréttel. A beszálló varjakat akartam abajgatni, rókát lőttem golyóval...
Tegnap este ismételten tanúbizonyságát adta előnyeinek. Vadásztársammal mentünk rókalesre, sikerült is lőnie egyre. Helyben maradt, de szüksége volt a kegyelemlövésre. A vergődő szerencsétlent elhibázta másodjára, harmadikat pedig már nem tudott leadni: elakadt a lőszer. Ekkor jött képbe az én kombim: a 6-os sörét egy pillanat alatt megváltotta a szenvedéstől. (Golyóval nagy valószínűséggel elhibáztam volna én is.)
Most úgy szoktam kombinálni a dolgot, hogy területbejárásnál 8-as (ritka esetben 10-es extra) sörét kerül a csőbe. Ezeket a jobb mellényzseb rejti. Lesen és alkonyatkor, amikor már csak a róka játszik, akkor pedig bal zsebben lapuló 6-ost használok. (Ha valami miatt váltanom kell, akkor azonnal tudom, melyik zsebhez kapjak.)
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #385 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 22:08:33 »

Monti!  Igen  Igen  Igen
A vegyescsövű szerelem alapja, amit írtál. Az, hogy bármelyik pillanatban választhatsz golyó vagy sörét között. Egy apróvadas, dúvadban jól ellátott területen megfizethetetlen az előnye a többi fegyvertípushoz képest. Rókát lesni mentem és szarkát lőttem söréttel. A beszálló varjakat akartam abajgatni, rókát lőttem golyóval...
Tegnap este ismételten tanúbizonyságát adta előnyeinek. Vadásztársammal mentünk rókalesre, sikerült is lőnie egyre. Helyben maradt, de szüksége volt a kegyelemlövésre. A vergődő szerencsétlent elhibázta másodjára, harmadikat pedig már nem tudott leadni: elakadt a lőszer. Ekkor jött képbe az én kombim: a 6-os sörét egy pillanat alatt megváltotta a szenvedéstől. (Golyóval nagy valószínűséggel elhibáztam volna én is.)
Most úgy szoktam kombinálni a dolgot, hogy területbejárásnál 8-as (ritka esetben 10-es extra) sörét kerül a csőbe. Ezeket a jobb mellényzseb rejti. Lesen és alkonyatkor, amikor már csak a róka játszik, akkor pedig bal zsebben lapuló 6-ost használok. (Ha valami miatt váltanom kell, akkor azonnal tudom, melyik zsebhez kapjak.)
 Emelem

 Igen Igen
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #386 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 22:13:38 »

Üdv!  Wave

Majd ha nagy leszek biztos lesz nekem is egy igazi puskám, de addig tökéletesen elégedett vagyok a vegyescsövűmmel!  Ördög Igen
Rengetegszer bizonyította már az előnyét e készség. Ha a duplát viszem, mindig hiányérzetem van!  Kacsint
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #387 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 23:03:10 »

Üdv!  Wave

Majd ha nagy leszek biztos lesz nekem is egy igazi puskám, de addig tökéletesen elégedett vagyok a vegyescsövűmmel!  Ördög Igen
Rengetegszer bizonyította már az előnyét e készség. Ha a duplát viszem, mindig hiányérzetem van!  Kacsint
Druszám, én meg, ha egyszer én is nagy leszek, akkor lesz egy bock duplagolyósom, egy vegyes váltócsővel... Akarom mondani: vegyes csövű egy duplagolyós váltócsővel...Addig meg jó mindkettőnknek az a kis cseh Brno 502-es, igaz?  Kacsint
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #388 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 07:31:40 »

Monti!  Igen  Igen  Igen
A vegyescsövű szerelem alapja, amit írtál. Az, hogy bármelyik pillanatban választhatsz golyó vagy sörét között. Egy apróvadas, dúvadban jól ellátott területen megfizethetetlen az előnye a többi fegyvertípushoz képest.

 Igen
Igen főleg ilyen területen előnyös, de a nagy nádas szélében sem rossz ez, főleg disznóra vadászva. Én is Hozzád hasonlóan szortírozom a lőszereket. A különbség annyi, hogy én szinte kizárólag 8-as sörétet használok mindkét vegyescsövűbe. (RC 4 35g. töltettel) illetve gyöngygolyót. (RC 4 Evolution, illetve Original Brenneke). Szórón, vagy egy váltón elülve ez megint tökéletes választás. Ha közelre kell lőni szükség esetén lehet gyorsan duplázni. Egy esetleges utánkeresésnél meg nem kell magyarázni egy ilyen fegyver előnyeit. Persze ésszel kell használni ezt a fegyvert, de aki megszokja biztos nem keveredik bele a két csöbe. Kezdőként persze nekem is voltak "keveréseim".  Mosolyog Egyszer egy a szőlösorban felém ballagó macskát lőttem torkon a 9,3-assal a sörét helyett Mosolyog Ebből különösebb baj nem lett, csak a macska terítékre hozatalanák közgazdasági mutatói lettek kicsit rosszabbak Ördög A másik emlékezetes figyelmetlenségem volt amikor malacokat vártam kisszéken ülve. Hallottam is a zörgést a nádban, óvatosan feltoltam a gyorsítót... és megjelent egy hatalmas róka... odalőttem a 8-as söréttel... Hát elsőre azt hittem felrobbant a puska, mert természetesen elment a golyós cső  is. Róka meglett, én meg egy kicsit megfontoltabbá váltam... (A hátralökő erőt mindenkinek a fantáziájára bízom Ördög Ördög Ördög ) De ezek az első évben voltak amikor vegyescsövűm lett, aztán azóta sem volt keverés.
Tegnap hajnalban megint megszólalt a kis 6,5-es és egy malackát rakhattam fel a platóra utána. Ma pedig a tepsibe Vigyorog Eddig a 9,3-as volt a nagy szerelem, de ez a kis 6,5-ös is egyre jobban befészkeli magát a szívembe Mosolyog
Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #389 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 09:20:07 »

Tegnap hajnalban megint megszólalt a kis 6,5-es és egy malackát rakhattam fel a platóra utána. Ma pedig a tepsibe Vigyorog Eddig a 9,3-as volt a nagy szerelem, de ez a kis 6,5-ös is egyre jobban befészkeli magát a szívembe Mosolyog
Igen  Igen  Igen
Tegnap Anti fórumtársunk mesélt egy jó kis történetet a 6,5-es vegyesének a teljesítményéről. Több, mint meggyőző...
Reméljük felteszi majd.

Ilyen mellényúlásom szerencsére csak egy volt eddig: egy szarkát vettem észre, villámgyorsan egy tízes sörétet toltam a csőbe, céloztam, aztán... csett. A golyós cső billentyűjét húztam el.  Nyihi Szerencsére a szarka megvárt, úgyhogy hamar kiköszörültem a csorbát.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: