Oldalak: 1 ... 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586208 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3765 Dátum: 2016. Március 19. - 09:15:12 »

Csakhogy mi egy tengerrel idébb vagyunk, ahol nincs, és nem is lesz biztosítás vadkárra!
Bár, ez az új vadkáralapos dolog már majdnem olyan, csak nem a gazdálkodó fizeti be a biztosítási díjat...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3766 Dátum: 2016. Március 19. - 10:07:14 »

Nem tudom min vagytok annyira meglepődve, és mit értetlenkedtek? Fejvakarás
Jobb lenne, ha ti is megtanulnátok értelmezni és véleményezni  (hogy klasszikust idézzek) a magyar törvényeket és rendeleteket! Röhög Stoel
Ne tessék itt arra hivatkozni, hogy itthon senki nem köt vad által okozott kárra (és sok egyéb másra sem) biztosítást, senki nem kötelezi a gazdát a vadkár megelőzésére, és évtizedekig "játszhatnak" egyesek kizárólag a vadkárra. Azon is ideje lenne túllépni, hogy a tulajdonos teljesen kivonja magát az összes költség alól, elég csak kiadni a vadászat jogát másnak. Csak azt nem értem, ha én kiadom pl. a lakásomat albérletbe, miért kell nekem fizetni állagfenntartásra, vagy a fejlesztésre vonatkozó költségeket, ha az államra ugyan ez nem vonatkozik?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3767 Dátum: 2016. Március 19. - 18:12:04 »

Nem tudom min vagytok annyira meglepődve, és mit értetlenkedtek? Fejvakarás
Jobb lenne, ha ti is megtanulnátok értelmezni és véleményezni  (hogy klasszikust idézzek) a magyar törvényeket és rendeleteket! Röhög Stoel
Ne tessék itt arra hivatkozni, hogy itthon senki nem köt vad által okozott kárra (és sok egyéb másra sem) biztosítást, senki nem kötelezi a gazdát a vadkár megelőzésére, és évtizedekig "játszhatnak" egyesek kizárólag a vadkárra. Azon is ideje lenne túllépni, hogy a tulajdonos teljesen kivonja magát az összes költség alól, elég csak kiadni a vadászat jogát másnak. Csak azt nem értem, ha én kiadom pl. a lakásomat albérletbe, miért kell nekem fizetni állagfenntartásra, vagy a fejlesztésre vonatkozó költségeket, ha az államra ugyan ez nem vonatkozik?

Attila neked ugye nincs földed?  Fejvakarás  Vállat von
Nem ilyen fekete vagy fehér ez sem.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3768 Dátum: 2016. Március 19. - 18:29:27 »

Attila neked ugye nincs földed?  Fejvakarás  Vállat von
Nem ilyen fekete vagy fehér ez sem.

Tudom Zsolti, de nem akartam jobban belemenni a témába.  Azon kaptam fel a vizet, hogy megint ezer kilométerekről kapunk okos tippeket, mintha ez csak a mi ( gazdák és vadászok) nemtörődömségünkön múlna.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3769 Dátum: 2016. Március 20. - 07:47:32 »

Tudom Zsolti, de nem akartam jobban belemenni a témába.  Azon kaptam fel a vizet, hogy megint ezer kilométerekről kapunk okos tippeket, mintha ez csak a mi ( gazdák és vadászok) nemtörődömségünkön múlna.

Miért? A közelkeleti problémákat is meg tudják oldani, ha legalább egy óceán van köztük.  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3770 Dátum: 2016. Március 20. - 08:29:34 »

Miért? A közelkeleti problémákat is meg tudják oldani, ha legalább egy óceán van köztük.  Ördög

      Ördög             Emelem

Az a baj hogy ha a vad gépjárműben okozott kárra a vadászok kötnék a biztosítást és a vad termésben okozott kárra is a magyar olyan "találékony" hogy más kár szinte nem is keletkezne .
A 30 centi magas homokon vegetáló kukoricáról vagy a jégverésesről is kiderülne hogy a vad miatt nincs 120 mázsás átlagtermés mert füstölt csülökkel Röhög oda lehet produkálni a vad nyomát .   Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3771 Dátum: 2016. Március 20. - 09:06:13 »

      Ördög             Emelem

Az a baj hogy ha a vad gépjárműben okozott kárra a vadászok kötnék a biztosítást és a vad termésben okozott kárra is a magyar olyan "találékony" hogy más kár szinte nem is keletkezne .
A 30 centi magas homokon vegetáló kukoricáról vagy a jégverésesről is kiderülne hogy a vad miatt nincs 120 mázsás átlagtermés mert füstölt csülökkel Röhög oda lehet produkálni a vad nyomát .   Emelem

Körömmel!  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #3772 Dátum: 2016. Március 20. - 15:33:11 »

Tisztelt Vadász Társak!
Az új törvények értelmében tiltott a kereső éjjellátók használata,mert ez nekem nem tiszta!?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3773 Dátum: 2016. Március 20. - 15:58:15 »

      Ördög             Emelem

Az a baj hogy ha a vad gépjárműben okozott kárra a vadászok kötnék a biztosítást és a vad termésben okozott kárra is a magyar olyan "találékony" hogy más kár szinte nem is keletkezne .
A 30 centi magas homokon vegetáló kukoricáról vagy a jégverésesről is kiderülne hogy a vad miatt nincs 120 mázsás átlagtermés mert füstölt csülökkel Röhög oda lehet produkálni a vad nyomát .   Emelem
Röhög Igaz csupa jobb lábas disznó járt a tengeriben...
Az idei aszályban 8 mázsa/ha kukorica produkálódott...Volt is pár gazda aki látva a "siralomvölgyet" elkezdte erősen verni az asztalt a komoly vadkáráért...(szeptemberben esett pár napig az eső és a bikavadászat miatt lezárt területen randalíroztak egy kicsit a cucuk,de a termésátlagban a tevékenységük már nem tudott romlást okozni...)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #3774 Dátum: 2016. Március 20. - 16:01:37 »

Tisztelt Vadász Társak!
Az új törvények értelmében tiltott a kereső éjjellátók használata,mert ez nekem nem tiszta!?
Sőt! Minden mesterséges fényforrás tiltott!
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3775 Dátum: 2016. Március 20. - 17:00:17 »

Körömmel!  Vigyorog


Ja, ezt otthon leleményességnek  hivják amiért esetleg ennye-bennye jár. A tengeren tullon meg adócsalásnak amiért meg börtönbüntetés.  Táncol
- ezért is fölkaphatnád a vizet  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3776 Dátum: 2016. Március 20. - 17:34:22 »



Ja, ezt otthon leleményességnek  hivják amiért esetleg ennye-bennye jár. A tengeren tullon meg adócsalásnak amiért meg börtönbüntetés.  Táncol
- ezért is fölkaphatnád a vizet  Emelem

Mondjuk hogy nem is adócsalás, mert más neve van de a büntetőértéke egyenlő az adócsalással. Valószinül azért mert itt az állam által büntetőjoggal felruházott állami szervet csapsz be, otthon meg egy mindenki által (tisztelet a kivételnek) lenézett hobiegyesületet......
Állami szinten, a Kamara szintjén kellene a tiszteletet megerősiteni nem pedig a földbirtok nagyságát alapulvéve.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3777 Dátum: 2016. Március 20. - 17:47:02 »



Ja, ezt otthon leleményességnek  hivják amiért esetleg ennye-bennye jár. A tengeren tullon meg adócsalásnak amiért meg börtönbüntetés.  Táncol
- ezért is fölkaphatnád a vizet  Emelem

Azt hiszem, ezt a hozzászólásomnak sem értetted!
Nem füstölt csülökkel, hanem körömmel.
 
De ez mitől adócsalás?
Egyébként a csalás itt is csalás. Szerintem jogtalan haszonszerzés kísérlete, amit a Btk is egyértelműen tartalmaz.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3778 Dátum: 2016. Március 20. - 19:00:58 »

Azt hiszem, ezt a hozzászólásomnak sem értetted!
Nem füstölt csülökkel, hanem körömmel.
 
De ez mitől adócsalás?
Egyébként a csalás itt is csalás. Szerintem jogtalan haszonszerzés kísérlete, amit a Btk is egyértelműen tartalmaz.

Értem én a csülkeidet Attila  Ördög  Taps
De ne is törődj velem, belőlem csak egy morgós vénember, és a tehetetlen düh beszél. 
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3779 Dátum: 2016. Március 20. - 20:55:34 »

Szóval adott egy átfedett terület (ajánlás után) az ellenfél be adja a meghatalmazásait 67+-ról a vadászatih-nak, de ezen a területen szív jó emberek élnek ezért nekem is meg van a meghatalmazásuk....A békéltetés előtt vigyem be a saját meghatalmazásaimat, hogy az ellen ne jusson 67 -hez, vagy értesülök hatóságilag az átfedett 67-ről és aztán ,egyáltalán értesítenek a támadásról? , két azonos meghatalmazás esetén a vad-hat dönt, hogy kié a jogilag megfelelő meghat. vagy majd a bíróságon fogunk sok időt ezzel eltölteni? , ha a vad-hat -hoz  ilyen módon bejuttatott meghat.-ok érvénytelenek akkor a terület az ajánlotthoz kerül??
Naplózva
Oldalak: 1 ... 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: