Oldalak: 1 ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 [237] 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586218 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #3540 Dátum: 2016. Február 18. - 11:51:24 »

...a takarneteshez hatósági vagy jegyzői hozzáférés kell...

Bárki előfizetheti. Van valamennyi éves díj, meg egy ezres minden tulajdoni lap, ami bár nem hiteles, de naprakész.

Ha ez így rendeleti szinten is engedve lesz,az nagy könnyítés a papíralapúhoz képest,ami a lehetetlenségig leterheli a földhivatalt csúcs szezonban,mikor akár tizesével is kérhetik ugyanarra a helyrajzi számra a földkönyvet Nevet   

Igazad van, eddig én papoltam mindig, hogy legyen előbb hatályos VHR. Ez valóban csak a tervezetben van, jelenleg.

Néhány fogalmat pontosítsunk az általános tisztán látás miatt.
Egy adott ingatlanról, amelynek önálló helyrajzi száma van, arról általában tulajdoni lap készül. Ez lehet hiteles, van nem hiteles. A hiteles - ha jól csalódom - 6000 Ft/db. A nem hiteles takarnetről kérhető, vagy a fent említett hozzáféréssel, vagy bármelyik  közjegyzőnél illetve az ügyvédek többségénél. Ennek díja megegyezés kérdése.
A földkönyv egy nagyobb területről, például egy községhatárról kiadott lista, amely az adott területen lévő ingatlanok adatait tartalmazza. A tulajdonosi adatokkal kiegészített földkönyvben a tulajdonosok legfontosabb adatai és tulajdoni hányaduk is szerepel.
Ilyet csak a földhivatal készít.
Mivel kigyűjtés útján készül, időbe telik, amíg meglesz.  Minimum egy hónapot számolni kell rá.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Grandli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #3541 Dátum: 2016. Február 21. - 22:26:15 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/02/21/a_tajegysegi_fovadaszok_es_a_nagyvadletszam_apasztasa
Mit szóltok hozzá?  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3542 Dátum: 2016. Február 22. - 09:33:10 »


Teljes mértékig egyetértek a cikk írójával.
Ezt az egészet egy politikai érdekből létrehozott, szakmailag feleslegesnek, egyszerű pénzkidobásnak tartom amelynek előbb utóbb a teljes költségét a társaságokra fogják hárítani. Talán több értelme lenne, ha ezt az induló közel 1 milliárd forintot, és az évi fél milliárdot vadgazdálkodási pályázatokra fordítanák.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3543 Dátum: 2016. Február 22. - 14:50:52 »

Teljes mértékig egyetértek a cikk írójával.
Ezt az egészet egy politikai érdekből létrehozott, szakmailag feleslegesnek, egyszerű pénzkidobásnak tartom amelynek előbb utóbb a teljes költségét a társaságokra fogják hárítani. Talán több értelme lenne, ha ezt az induló közel 1 milliárd forintot, és az évi fél milliárdot vadgazdálkodási pályázatokra fordítanák.

Hát akkor mi lesz a sok hivatalnokkal, akiket most építenek le?
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3544 Dátum: 2016. Február 23. - 08:39:10 »


Nagyon összeszedett cikk,csak előre jósolni tud mindenki,meg találgatni. Arról is olvasnék,hogy a laikus civilek miért is útálják a vadászokat egyre jobban,valamint egyes érdekcsoportok szánt szándékkal provokálnak és lejáratnak,szerveződnek,és ez ellen miért nem történik soha semmi érdemleges lépés!? Az meg hogy a politikai szél és csatározás ezt a szakmát is eléri és olyanokat is csapkod a hulláma,akik valóban vadászni akarnak,nem politizálni, nem státusszimbólumbként  arcoskodni,hanem gazdálkodni,együttműködni akarnak,az egyre nyilvánvalóbb.
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #3545 Dátum: 2016. Február 23. - 18:18:48 »

Nagyon összeszedett cikk,csak előre jósolni tud mindenki,meg találgatni. Arról is olvasnék,hogy a laikus civilek miért is útálják a vadászokat egyre jobban,valamint egyes érdekcsoportok szánt szándékkal provokálnak és lejáratnak,szerveződnek,és ez ellen miért nem történik soha semmi érdemleges lépés!? Az meg hogy a politikai szél és csatározás ezt a szakmát is eléri és olyanokat is csapkod a hulláma,akik valóban vadászni akarnak,nem politizálni, nem státusszimbólumbként  arcoskodni,hanem gazdálkodni,együttműködni akarnak,az egyre nyilvánvalóbb.

Az egy dolog, hogy a laikus civilek utálják a vadászokat. De ez a jelenség nem tudom, hogy a magyarságból fakad-e, hogy a vadászok -puskások- is utálják a vadászokat?!(Persze tisztelet a kivételnek  Stoel )
A civilek többsége meg a puskásokkal találkozik, akik igazán lejáratják a vadásztársadalmat. Az eddigi megjelent jósló cikkek egyikében olvastam, hogy a vadászok számának 20-25 %-os csökkenése várható az új törvény, területek megalakulása stb hatályba lépése után. A puskások, vagy a vadászok fognak lemorzsolódni?! Egyáltalán van-e olyan "vadász" aki kijelentené magáról, hogy ő puskás, nem hiszem. És itt az ördögi kör, hogy ezek a nagy vadászok feszítik a húrt a civilekkel szemben és ezért tartunk itt.
Amikor megnézek egy vadászfilmet -nem a Csejtei félét, vagy elolvasok egy Fekete István írást jó elkalandozni, hogy milyen is volt régen a vadászat, sőt még aki tényleg vadászokkal vadászott is az életében, el sem tudja mondani, megértetni a puskás társadalommal mi is a vadászat. És akkor a mindenhezértővadásztársaságitagokról ne is beszéljünk. Na lehet túlságosan a lelkemre vettem...  Mosolyog  Tasli
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3546 Dátum: 2016. Február 23. - 20:50:24 »

Az egy dolog, hogy a laikus civilek utálják a vadászokat. De ez a jelenség nem tudom, hogy a magyarságból fakad-e, hogy a vadászok -puskások- is utálják a vadászokat?!(Persze tisztelet a kivételnek  Stoel )
A civilek többsége meg a puskásokkal találkozik, akik igazán lejáratják a vadásztársadalmat. Az eddigi megjelent jósló cikkek egyikében olvastam, hogy a vadászok számának 20-25 %-os csökkenése várható az új törvény, területek megalakulása stb hatályba lépése után. A puskások, vagy a vadászok fognak lemorzsolódni?! Egyáltalán van-e olyan "vadász" aki kijelentené magáról, hogy ő puskás, nem hiszem. És itt az ördögi kör, hogy ezek a nagy vadászok feszítik a húrt a civilekkel szemben és ezért tartunk itt.
Amikor megnézek egy vadászfilmet -nem a Csejtei félét, vagy elolvasok egy Fekete István írást jó elkalandozni, hogy milyen is volt régen a vadászat, sőt még aki tényleg vadászokkal vadászott is az életében, el sem tudja mondani, megértetni a puskás társadalommal mi is a vadászat. És akkor a mindenhezértővadásztársaságitagokról ne is beszéljünk. Na lehet túlságosan a lelkemre vettem...  Mosolyog  Tasli
Sokunkban felmerül mostanában a kérdés:hogyan tovább... Én a területváltás-a vadászat teljes felszámolása-szájbefogás/tűrés lehetőségek között ingadozom... Vegeza szavaival élve,nem sírok mint egy fürdőskva,csak nem látom az alagút végét az éjjellátón,meg a vadászat értékét a húsmérlegen... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #3547 Dátum: 2016. Február 23. - 21:03:56 »

Sokunkban felmerül mostanában a kérdés:hogyan tovább... Én a területváltás-a vadászat teljes felszámolása-szájbefogás/tűrés lehetőségek között ingadozom... Vegeza szavaival élve,nem sírok mint egy fürdőskva,csak nem látom az alagút végét az éjjellátón,meg a vadászat értékét a húsmérlegen... Ördög

Ez jó!  Vigyorog  Ördög

 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3548 Dátum: 2016. Február 23. - 21:18:14 »

 Fejvakarás
Nagy pénzek vannak itt!  Mészáros csak a kezdetek kezdete!

https://www.magyarvadasz.hu/index.php?p=vadaszhirek&id=1857
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3549 Dátum: 2016. Február 24. - 06:47:00 »

Fejvakarás
Nagy pénzek vannak itt!  Mészáros csak a kezdetek kezdete!

https://www.magyarvadasz.hu/index.php?p=vadaszhirek&id=1857

Majd amikor az állami már nem lesz állami...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3550 Dátum: 2016. Február 24. - 08:15:09 »

Majd amikor az állami már nem lesz állami...

Szerintem nincs messze az az idő
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3551 Dátum: 2016. Február 24. - 08:18:04 »

Szerintem nincs messze az az idő
Erre megy ki a KEHI!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3552 Dátum: 2016. Február 24. - 12:15:22 »

Fejvakarás
Nagy pénzek vannak itt!  Mészáros csak a kezdetek kezdete!

https://www.magyarvadasz.hu/index.php?p=vadaszhirek&id=1857


Én azt hallottam, hogy már rég nem vagyunk "vadászati nagyhatalom"! Mi az igazság?  Fejvakarás
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3553 Dátum: 2016. Február 24. - 12:27:48 »

Erre megy ki a KEHI!

Nagyjából pont  Igen
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #3554 Dátum: 2016. Február 24. - 13:49:16 »

Bocsánat, hogy ide is beteszem, tudom, hogy nem 100% ide tartozik, de a vonatkozó témát most hanyagolja a társaság, a kérdés (pontosabban a válasz) viszont nagyon időszerű, így kérném szíves segítségetek.....

"sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy vadászfegyvert, EU-s fegyverútlevéllel, az EU-n belül, nem fegyver átalakítási céllal (céltávcső és szerelék felszerelése) jogszerűen a külföldi, egyébként erre értelemszerűen engedéllyel rendelkező fegyver és lőszerforgalmazónál otthagyhatom-e egy fegyver átadási megállapodással?"

köszönöm
Naplózva
Oldalak: 1 ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 [237] 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: