Oldalak: 1 ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586206 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2820 Dátum: 2015. április 26. - 16:54:20 »

Nem szerettem volna azt a benyomást kelteni, mint ha te lettél volna. Wave
Igen Emelem Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2821 Dátum: 2015. április 26. - 18:12:51 »

Hülyeség...ebből is volt már balhé (jogosan),hogy a haver beírta a havert...
Vhr. 65. § (1) A vadász a vadászat megkezdése előtt köteles a jogosultnál az előírt rendben jelentkezni. Egyéni vadászat esetén - ha ettől eltérő helyi szabályt nem állapítanak meg - a jogosultnál való jelentkezésnek minősül a vadászatnak a vadászati napló vezetésére meghatározott szabályok szerinti bejegyzése is. A vadász e rend szerinti jelentkezésével a jogosult hozzájárulása a vadászathoz megadottnak tekintendő.
Tehát nem a kutyája,nem a szomszéd menyecske,hanem személyesen ő maga!!!

Na meg ez !

(A Vtv. 58. §-ához)

47. §70 (1) Az egyéni, illetve a társas vadászati naplót és terítéknyilvántartást a 13. számú mellékletben foglalt minta szerint területrészenként elkülönítve kell vezetni. Minden vadászatot új sorszámon, annak megkezdése előtt kell naplózni, a vadászat várható befejezésével együtt. A bejegyzett befejezési időponton túl a vadász vadászati tevékenységet nem végezhet. Egyéni vendég- vagy bérvadászat esetében a vadászatot a kísérővadász jegyezi be, társas vadászat esetében pedig a vadászatvezető. Amennyiben a vadászaton vadelejtés, sebzés, hibázás vagy bármilyen vadászati, illetve rendkívüli esemény történt akkor a vadászat végén - egyéni vadászat esetén a vadász, társas vadászat esetén a vadászatvezető, bér- és vendégvadászat esetén pedig a kísérővadász - a vadászati napló megfelelő rovatába bejegyezni, valamint a bejegyzést aláírásával hitelesíteni köteles.
(2) A vadászjegyet, az egyéni lőjegyzéket, a hivatásos vadász szolgálati naplóját, az egyéni, illetve a társas vadászati napló és teríték-nyilvántartást és a jogosult által vezetett dokumentumokat a vadász, illetve a jogosult - az eredeti bejegyzésekkel - az utolsó bejegyzést követő legalább 5 évig köteles megőrizni. A vadász, illetve a jogosult 5 napon belül köteles bejelenteni a vadászati hatóságnak, ha a felsorolt dokumentumok közül bármelyik elveszik, megsemmisül, vagy azt tőle eltulajdonítják.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2822 Dátum: 2015. Május 02. - 10:23:33 »

No, csak megszületett.....

2015. évi L. törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény módosításáról

Változások:


A jogosult a vadászható állat által okozott kárért való felelősség Polgári Törvénykönyvben foglalt szabályai alapján köteles a mezőgazdálkodáson és erdőgazdálkodáson kívül másnak okozott kárt megtéríteni azzal, hogy a vadászatra jogosult ellenőrzési körén kívül eső oknak a vadászati jog gyakorlásán és a vadgazdálkodási tevékenység folytatásán kívül eső okot kell tekinteni.

A vadászható állat által okozott kárért való felelősség és a fokozott veszéllyel járó tevékenységért való felelősség találkozása esetén a Polgári Törvénykönyvnek a veszélyes üzemek találkozására vonatkozó szabályait kell alkalmazni.”


(Ez a törvény a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.
Felhívom a figyelmet, hogy az összefoglaló tájékoztató jellegű további részletekért a vonatkozó törvény részletes tanulmányozása szükséges!
A jogszabály elérhetősége: http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/hiteles/MK15058.pdf )

Lefordítva "Vadászfórumra" ez azt jelenti, hogy visszakanyarodtunk a régi, kezelhető rendszerhez, az objektív és feltételek nélküli, ránk erőszakolt felelősségvállalás rémálmától.
A legdurvább példa egy vad-gépjármű ütközésen keresztül vezethető talán le, ahol mondjuk jelentős, akár több tízmilliós anyagi kár keletkezett.
A mostanáig érvényben lévő PTk. szerint ezért minden esetben a vadászatra jogosult kellett, hogy hely álljon.
Könnyű elképzelni, hogy ennek mik lennének a következményei, egy mai, átlagos Vt. esetében. (arról már ne is beszéljünk, hogy mi van akkor, ha meg is hal valaki).

Mostantól a helyzet így fest:
Ha felróható a károkozás a vadászatra jogosultnak (pl. hajtást tartott az út mentén és erre nem figyelmeztette a közlekedőket, vagy olyan vadgazdálkodási létesítményt tart fenn a közút mellett, ami miatt a vad előfordulásának esélye ott aránytalanul megnő, nem helyez ki vadveszélyre figyelmeztető táblákat az általa veszélyesnek tartott útszakaszokra, stb...), akkor jó eséllyel születik olyan bírósági ítélet, hogy a jogosult viseli az anyagi következményeket.
DE ha a jogosult minden, tőle elvárható intézkedést megtett annak érdekében, hogy az ellenőrzési körén belül megelőzze a károkozást, akkor csak a saját maga kárát kell viselnie, esetenként (pl a szakértői vizsgálat során megállapított fokozott gyorshajtás, ittas állapotú járművezetés, nem megfelelő műszaki állapot, stb...) kártérítésre tarthat igényt.

A közúti közlekedésben résztvevők számára pedig még mindig ott a lehetőség, hogy casco biztosítás útján biztosítsák magukat az esetleges következmények ellen.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2823 Dátum: 2015. Május 03. - 07:49:55 »

A nem a látási és útviszonyoknak megfelelő relatív gyorshajtás is beleletartozhat?
Naplózva
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2824 Dátum: 2015. Május 09. - 17:04:20 »


 Az aki pedig a megjegyzés rovatba olyan baromságokat ír amit senki nem kérdezett vagyis egyáltalán nem kötelező az  "  úgy járt  " !    Emelem

 Ahogy Csaba írta úgy kell azt a naplót kitölteni , minden más felesleges . Én csak azt írom be amit a napló "kérdez" ha malac is a rovat azt kéri hogy ivara ? - Akkor a válasz az ivar és nem malac v süldő stb. A szarvasnál is (pedig lényeges lenne) de nem kérdés hogy tehén vagy ünő vagy borjú . Érdekes eset lehet a bikaborjú beírása - de "Aki nem hiszi járjon utána!"

Stefi, ezek szerint az "ivara" kérdésre minden vadfajnál csak kétféle megnevezés kerülhet beírásra: vagy "hím", vagy "nő(stény)? Bocs, nem "kákáncsomó", de "hülye kérdésre" nem érdemes "nem hülye" választ adni, mert az ezek szerint 3 hónapba kerül...
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2825 Dátum: 2015. Május 09. - 18:20:52 »

Stefi, ezek szerint az "ivara" kérdésre minden vadfajnál csak kétféle megnevezés kerülhet beírásra: vagy "hím", vagy "nő(stény)? Bocs, nem "kákáncsomó", de "hülye kérdésre" nem érdemes "nem hülye" választ adni, mert az ezek szerint 3 hónapba kerül...
Nálunk ez a két jel kerül be a beírókönyvbe:
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2826 Dátum: 2015. Május 09. - 18:21:39 »

Bocs, de kisebbet nem találtam.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2827 Dátum: 2015. Május 10. - 07:36:18 »

Nálunk ez a két jel kerül be a beírókönyvbe:



Na ez a két jel elég is !  Főleg ha csak az egyiket rajzolod be .   Ördög   A kérdés : Ivara ?  A válasz meg elegendő jogilag . Ha többet akarnak tudni akkor szabályozzák úgy vagy a társaság tegye kötelezővé.                                           Emelem             
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2828 Dátum: 2015. Május 10. - 12:53:20 »

Nálunk ez a két jel kerül be a beírókönyvbe:
...simán elfogadja a Hatóság!
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2829 Dátum: 2015. Május 10. - 17:05:57 »

...simán elfogadja a Hatóság!
Tudom, nagyon régóta használjuk. Azóta többször is ellenőriztek bennünket.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2830 Dátum: 2015. Május 11. - 12:17:15 »

Tudom, nagyon régóta használjuk. Azóta többször is ellenőriztek bennünket.


Tegnapi beírás .

Faja : Malac    Ivara: emse    Erdei szórón világos nappal 20 órakor  8 kilós malacka erdei szórón .    ( Hű de nagy vadász , hű de nagy hőstette !  Hány  )
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2831 Dátum: 2015. Május 11. - 12:30:20 »


Tegnapi beírás .

Faja : Malac    Ivara: emse    Erdei szórón világos nappal 20 órakor  8 kilós malacka erdei szórón .    ( Hű de nagy vadász , hű de nagy hőstette !  Hány  )
Lehet 7,5 J feletti légpuskával lőtte. Azzal meg nem is olyan rossz. Ördög
Naplózva
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2832 Dátum: 2015. Május 11. - 20:29:15 »

Sziasztok!

A jó múltkorában írtam egy barátom hogy járt egy borz lövés miatt. Na most engem is megtaláltak ugyan úgy egy borz miatt. Február 13.-án mentem ki vadászni a könyvbe beírtam, hogy 17:00-20:00-ig. A borzt meglőttem 17:12-kor a könyvbe beírtam, hogy 1 lövés borzra meglőve alá 19:40 mert akkor érkeztem vissza a könyvhöz. Szerintetek most mi a picsa lesz? Mit is mondhatnék, hogy megvédjem az igazamat. A barátomat Szabolcs megye vizsgálta 3 hónap vadászjegy bevonás. Engem Pest megye fog holnap.

Előre is köszönöm!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2833 Dátum: 2015. Május 11. - 21:41:57 »

Szia Kero84! Emelem

Áruld már el, miért kell beírni a vad alá időt? Ha a vad alá írsz egy időt, azt én is az elejtés idejének érteném! Ha lősz három vadat egy este, mindegyiknél be kell írni, hogy mikor ejtetted el?
Ha beírod magad 17 órától 24 óráig, akkor ezen idő alatt nyugodtan vadászhatsz a törvényes feltételekkel! Ha  előbb pl. 21 órakor befejezted a vadászatot, akkor a megjegyzésbe beírod, hogy a vadászat befejezve 21 órakor.

Ez valami helyi sajátosság? Ha kimész délutántól 23 óráid tarvadra és  disznóra, és még világosban meglősz egy tarvadat, akkor is meg kell szakítanod a vadászatot , hogy beírd az időt, vagy minden ilyen esetben feljelentenek?

Egyébként ki, és mivel  bizonyítja, hogy mikor lőtted a vadat?
Ne hagyd magad!!! Álljon eléd az aki látta, hogy mikor lőtted!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2834 Dátum: 2015. Május 11. - 21:47:27 »

Sziasztok!

A jó múltkorában írtam egy barátom hogy járt egy borz lövés miatt. Na most engem is megtaláltak ugyan úgy egy borz miatt. Február 13.-án mentem ki vadászni a könyvbe beírtam, hogy 17:00-20:00-ig. A borzt meglőttem 17:12-kor a könyvbe beírtam, hogy 1 lövés borzra meglőve alá 19:40 mert akkor érkeztem vissza a könyvhöz. Szerintetek most mi a picsa lesz? Mit is mondhatnék, hogy megvédjem az igazamat. A barátomat Szabolcs megye vizsgálta 3 hónap vadászjegy bevonás. Engem Pest megye fog holnap.

Előre is köszönöm!

Ha rajtam múlana semmi nem lenne ! Viszont szerintem megtanulod hogy " hallgatni arany " vagyis csak azt írod be a könyvbe amit kell .  Nem szól szám
Na és sok minden mást is megtanulsz . De azt inkább nem írom le .......................................  De így amit leírtál az okirati bizonyíték arra hogy tiltott időben lőttél borzot.
Már csak az az érdekes hogy Téged hogyan találtak meg.   Vállat von  Azért vannak elképzeléseim .             Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: