Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 236283 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #225 Dátum: 2011. Október 25. - 19:55:01 »

Vadásztársak!
Colos tubusú a céltávcsövem és Zastava 7x64 lesz a puskám, mennyibe kerül egy szerelék hozzá?? Fejvakarás Vállat von
Válaszokat előre is köszönöm! Emelem


Én itt nézelődnék! Kacsint

http://www.pi-montages.com/hu/bemutatkozas.html
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #226 Dátum: 2011. Október 25. - 19:57:17 »

Attila! Köszönöm! Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #227 Dátum: 2011. Október 25. - 20:40:08 »

Üdv Dama!

E-mail címedre írtam privátot olvasd el és ha érdekel írj vissza!
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #228 Dátum: 2011. Október 26. - 11:07:01 »

Kedves Dama!

Másfél évvel ezelőtt rendeltem meg Komlóról a szintén Zastava puskámra a nem oldható távcsőszereléket. A fegyver M98-as rendszerű, tehát az "eredeti" Mauser "zászlózáras", akkor 21000 forintba került, ehhez adódott az 1800 forintos postai szállítási költség.
Nekem 30mm-es tubusátmérőjű gyűrűkre volt szükségem a céltávcsőhöz. Csütörtökön rendeltem, hétfőn a lakásomra hozta ki az MPL.
Jó minőségű szerelék, amellett szerintem szép a kivitele is, annak ellenére, hogy M98-as pont olyan magas, hogy a biztosító zászlót kényelmesen és biztonságosan lehet kezelni. Viszont célzás közben nem kell az arcomat túl magasra emelni.
Ha érdekel privátban küldök képet!

                                                                                                                        Üdv! B
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #229 Dátum: 2011. Október 26. - 17:17:23 »

Urak!
Köszönöm a segítséget úgy néz ki megoldódott a szerelék gondom! Emelem
Üdv: Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #230 Dátum: 2011. November 21. - 17:47:23 »

Kérem, valaki szakértő erősítsen (vagy cáfoljon) meg, ugye jól tudom, hogy a ZKK és a CZ távcsősín egyforma méretű?

Üdv: Péter
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
sab
Vendég
« Új üzenet #231 Dátum: 2011. November 21. - 17:49:31 »

Kérem, valaki szakértő erősítsen (vagy cáfoljon) meg, ugye jól tudom, hogy a ZKK és a CZ távcsősín egyforma méretű?

Üdv: Péter

Igen. Emelem

Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #232 Dátum: 2011. November 21. - 17:50:49 »

Igen. Emelem



Ez nagyon gyors volt, köszönöm szépen!!!  Igen   Emelem 
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
sab
Vendég
« Új üzenet #233 Dátum: 2011. November 21. - 21:07:58 »

 Emelem
Ez nagyon gyors volt, köszönöm szépen!!!  Igen   Emelem 
Naplózva
Roli
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #234 Dátum: 2011. December 13. - 22:19:31 »

Jó napot az Uraknak!


Segítségre lenne szükségem.
Ismerősömnek van egy CZ/BRNO 502es vegyescsövű vadászfegyvere,szeretném meglepni egy hozzá való távcsőszerelékkel,mármint nem a gyári ZEISS távcsöves dologgal hanem olyannal amibe saját távcsövet tud tenni.
Van is neki egy annak 25,4es tubusa van.ehhez szeretnék venni szereléket ami felmegy erre a puskára.
Találtam is egy cseh oldalt csak nem látok kimondott 502hez valót erre szeretném megkérni a hozzáértőket,hogy válasszák ki melyik modell kompatibilis  a barátom puskájával.

http://www.gunshop.cz/cs/optika-437/montaze-pro-puskohledy-102/ocelove-326/
http://www.puskohlady-optika.sk/scripts/zbozi.php?KID=39
http://www.frybortzbrane.cz/?p=p_247&iCategory=247&iPage=3

Ezt a 3 helyet találtam első körben,nem tudom Magyarországon be lehetne e szerezni,esetleg a hazai PI-Mont-ból?

Válaszukat előre is köszönöm!


Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #235 Dátum: 2011. December 14. - 07:29:10 »

Jó napot az Uraknak!


Segítségre lenne szükségem.

Szervusz!
Próbálkozz komlói szerelékkel fix kivitelben. Az én 502-esemen is az van valószínűsíthetőleg.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
sab
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2011. December 14. - 07:29:28 »

Jó napot az Uraknak!


Segítségre lenne szükségem.
Ismerősömnek van egy CZ/BRNO 502es vegyescsövű vadászfegyvere,szeretném meglepni egy hozzá való távcsőszerelékkel,mármint nem a gyári ZEISS távcsöves dologgal hanem olyannal amibe saját távcsövet tud tenni.
Van is neki egy annak 25,4es tubusa van.ehhez szeretnék venni szereléket ami felmegy erre a puskára.
Találtam is egy cseh oldalt csak nem látok kimondott 502hez valót erre szeretném megkérni a hozzáértőket,hogy válasszák ki melyik modell kompatibilis  a barátom puskájával.

http://www.gunshop.cz/cs/optika-437/montaze-pro-puskohledy-102/ocelove-326/
http://www.puskohlady-optika.sk/scripts/zbozi.php?KID=39
http://www.frybortzbrane.cz/?p=p_247&iCategory=247&iPage=3

Ezt a 3 helyet találtam első körben,nem tudom Magyarországon be lehetne e szerezni,esetleg a hazai PI-Mont-ból?

Válaszukat előre is köszönöm!




PI mont több szempontból is jobb választás lenne.

Hazai gyártmány. ( igaz Magyar magyar terméket vesz ha megoldható)
Minőséget képvisel
Oldalban állítható ( ez nagyon lényeges)
Árban is korrekt.
 Emelem
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #237 Dátum: 2012. Január 28. - 14:28:35 »

Tisztelt Fórumozók,

jómagam kezdő vadász vagyok, és tanácsot szeretnék kérni. Jelenleg beszerzés alatt áll nálam egy Delta titanium 2,5-10x56 -os céltávcső, és első puskának egy CZ 550-t szeretnék "alá" venni. Kérdéseim az alábbiak:

1. Ha szeretném a fegyvert néha nyílt irányzékkal is használni, akkor ugyebár oldható szerelékkel kell szerelni. Erre egy mozdulattal vissza lehet tenni a távcsövet úgy, hogy nem kell megint belőni? (és tapasztalatok alapján mennyi az esély rá, hogy ha egyszer fent lesz a távcső, akkor majd esetenként le akarnám venni a fegyverről?)
2. Én célzásnál szeretek "ráfeküdni" a fegyver tusára (és a nyakam sem túl rövid), lehetséges-e álltani a fix/oldható szerelékekekre a távcsövet úgy feltenni, hogy maga a távcső valamennyivel előre tolva legyen rögzítve? (hogy lövéskor ne tolja ki a szemem  Kacsint
3. A CZ 550-esen a nyílt irányzékán a célzó tüske körül a csőtorkolatnál van egy "sátorvas", gondolom azért, hogy a fizikai behatásoktól védje. Viszont ebből adódóan magasabb szerelékre kell tenni a céltávcsövet, hogy ez a szerkezet ne lógjon bele a céltávcső képébe?  Ha igen, akkor ez milyen mértékben jelentős ? Teszem azt emiatt érdemes lenne sima 550-es helyett 550 LUX-ot venni? (utóbbinak magasabb a tusája).

Elnézést, ha nagyon amatőr kérdéseket teszek fel, de tapasztalataim a nullához közelítenek (alulról).

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!  Emelem

Szabolcs
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #238 Dátum: 2012. Január 28. - 15:25:21 »

Szervusz, légy üdvözölve "minálunk" Emelem!
1. Ha szeretném a fegyvert néha nyílt irányzékkal is használni, akkor ugyebár oldható szerelékkel kell szerelni. Erre egy mozdulattal vissza lehet tenni a távcsövet úgy, hogy nem kell megint belőni?
A távcső választásod eleve megkérdőjelezi a céltávcső leszerelésének szükségét. Egy 2,5-10x nagyítású távcső elméletileg a bozótban való utánkereséstől az éjszakai lesvadászatig mindenre alkalmas. Ezt leszerelni leginkább csak akkor indokolt, ha valamilyen probléma adódik és nem használható a céltávcső. De ez azért elég ritka eset. ha távolabbra mész vadászni és egy stabil fix szerelékkel van feltéve a cső, egy db. imbuszkulcs nem növeli jelentősen a csomag tartalmát és a probléma azonnal áthidalható.

2. lehetséges-e álltani a fix/oldható szerelékekekre a távcsövet úgy feltenni, hogy maga a távcső valamennyivel előre tolva legyen rögzítve? (hogy lövéskor ne tolja ki a szemem  Kacsint
Lehetséges, amennyit a gyűrűk helyzete, vagy a sín hossza enged, annyit alapból lehet vele játszani. Általában az elég is kell legyen.

3. A CZ 550-esen a nyílt irányzékán a célzó tüske körül a csőtorkolatnál van egy "sátorvas"..
Az a sátorvas inkább akkor fog csak "zavarni", ha kis nagyításra állítod a távcsövet, megnő a látószög és alulról szellemképként be fog lógni a képbe. De emiatt nem szabad magasabbra szerelni a távcsövet, mert sokkal többet veszítesz ez által, mivel annál harmonikusabb a fegyver viselkedése más-más lőtávok esetében, minél közelebb esik egymáshoz a cső és a céltávcső tengelye. Inkább dobd le róla azt a bumfordi vasdarabot, egyébként sem néz ki valami jól, sőt szerintem egyenesen elcsúfítja az amúgy pofás kis fegyvert Stoel
Üdv:
GCs.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Dosi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #239 Dátum: 2012. Január 28. - 17:03:46 »

Üdvözletem az Uraknak!

Lenne egy kérdésem. Nemrégen kaptam meg a komlói szerelékemet. Izs 18-as fegyverhez, gyűrűs, fix szerelék. A szerlék talpon a hátsó rögzítő csavar előtt van egy fém pöcök, ami függőlegesen keresztül megy a szereléktalpon és oldalról egy pici csavar kilazításával lehet állítani a magasságát. Az alsó része profilra van marva ennek a csapnak.

Na ez mire való. Néztem, de a fegyveren nincs kimarva lik neki (gondoltam azzal lehet még rögzíteni elmozdulás ellen).

Megtisztelő válaszokat előre is köszönöm.


Üdv: a Dosika
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: