Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 204191 alkalommal)
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #300 Dátum: 2009. November 25. - 10:44:22 »


Szevasz Horridó!

1. Magam sose megyek utánna. Főleg mióta tőlem alig 3 m-re sikerült megállítanom egy támadó 3 éves kancsit. Ha nem a duplagolyós van velem, akkor biztosan máskép sült volna el a dolog mert az első lövéssel ijedtemben fölé lőtem. Pedig semmi terepakadály nem volt "csak" 1,5 magas csalán a Duna árterületén. Ha akkor megsérülök igen nagy bajban lettem volna mert több hektáros csalánban nehezen találtak volna rám! Azóta egyedül sose fogok utánkeresésbe ..... 

2. Minden vadásztársaságnak kötelező olyan vadászatra alkalmas (képzett és vizsgázott) kutyát tartani amilyen vadra a területen engedélyezett vadászni. Ilyenkor hagyom, hogy a disznós kutya megkeresse a bérét. 

3. És ha elveszik .... Veszett már el több is és amíg vadásznak rá fog még elveszni vad rossz találat miatt. Elkövetek mindent azért, hogy mi hamarabb megszabadítsam a szerencsétlent a kínjától, de csak egy bizonyos határig. Ebben e kérdésben engedtessék meg nekem, hogy önző legyek.

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #301 Dátum: 2009. November 25. - 11:27:53 »

Szia Taki!
Mit csinálsz akkor a sebzett disznóval, ha nem mész utána?

Nem hinném, hogy megvárod, míg kijön. De! Azt ugye látjuk, hogy ez már rég nem etikai probléma. Meg aztán, amikor az ember laposkúszik a bozótba a sebzett disznó után, és szórakozik a töltögetéssel, főleg ha közben szembejön a sebzett vad, az legalább annyira balesetveszélyes, ha nem jobban, mint biztosított fegyverrel menni utána. Édesmindegy: veszélyes üzem. Ha baj van, így is, úgy is elővesznek.

Mindannyian tudjuk, hogy fegyverrel mikor mit lehet és mit nem. Társas vadászaton találkozókor ne hadonásszunk töltött puskával. Akrobatamutatványt szintén ne a csövön levő állapotában végezzünk. A többi meg önfegyelem dolga. (abba bele se menjünk, hogy hány vadászház fala lyukas az ürítés miatt)
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #302 Dátum: 2009. November 25. - 11:37:11 »

Szevasz Nagysas!

Vadászház fala lyukas ?! - Padlója!

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #303 Dátum: 2009. November 25. - 11:57:03 »

Néha a rutin többet ér, mint a törvények szó-betű szerinti betartása! Mondanék példát, de nem vadászos, tehát OFF lenne. (mit kapok ezért, te jó isten  Bion )
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #304 Dátum: 2009. November 25. - 16:56:38 »

forestpress.hu/jie_hu/index.php?option=c...d=16494&Itemid=1    Na ezt a másik fórumon taglalják. Érdekes.
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #305 Dátum: 2009. November 25. - 16:59:47 »

Nem megy ez a belinkelés nekem,itt a lényeg a cikkből.   
Vadászok oktatása (Magyar Hírlap)       Nyomtatás        Email
2009. november 21. - Ökoterror - Éjjellátót is lehet szerelni ezentúl a puskákra az új vadászati törvény szerint. A „nagyszerű" változtatást a törvényalkotó azzal az indokkal próbálta a jogszabály vitájában védeni, hogy csak csekély tudású eszköz használatát teszi lehetővé a jágernek. A szemnek láthatatlan sugarakat kibocsátó megvilágító-berendezés pontos teljesítményét is előírja - mintha ezzel bármi is változna a lényegen, hiszen az ember e készülék révén jogtalan előnyre tesz szert. Mielőtt félreértene valaki: semmi bajom a vadászattal - ha nemes hagyományai szerint űzik. Ahogy Széchenyi Zsigmond, Nádler Herbert, Bársony István, Kittenberger Kálmán vagy Fekete István leírta. Az ettől eltérő, modern gépeket és digitális technikát fölvonultató vadűzéstől ellenben hidegrázást kapok: ez ugyanis normális embernek nem okozhat örömöt. Ha rajtam múlna, minden éjjellátós (vagy erre ácsingózó) puskást beutalnék egy féléves tanfolyamra, ahol szakavatott oktatók révén elmagyaráztatnám nekik a tisztességes vadűzés fogalmát, valamint az egyenlő esélyekről is ejtetnék néhány szót. Aki pedig nem felelt meg a vizsgán, azt örökre kizárnám az erdőből... LMA
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #306 Dátum: 2009. November 25. - 17:15:06 »

Nem megy ez a belinkelés nekem,itt a lényeg a cikkből.   
Vadászok oktatása (Magyar Hírlap)       Nyomtatás        Email
2009. november 21. - Ökoterror - Éjjellátót is lehet szerelni ezentúl a puskákra az új vadászati törvény szerint. A „nagyszerű" változtatást a törvényalkotó azzal az indokkal próbálta a jogszabály vitájában védeni, hogy csak csekély tudású eszköz használatát teszi lehetővé a jágernek. A szemnek láthatatlan sugarakat kibocsátó megvilágító-berendezés pontos teljesítményét is előírja - mintha ezzel bármi is változna a lényegen, hiszen az ember e készülék révén jogtalan előnyre tesz szert. Mielőtt félreértene valaki: semmi bajom a vadászattal - ha nemes hagyományai szerint űzik. Ahogy Széchenyi Zsigmond, Nádler Herbert, Bársony István, Kittenberger Kálmán vagy Fekete István leírta. Az ettől eltérő, modern gépeket és digitális technikát fölvonultató vadűzéstől ellenben hidegrázást kapok: ez ugyanis normális embernek nem okozhat örömöt. Ha rajtam múlna, minden éjjellátós (vagy erre ácsingózó) puskást beutalnék egy féléves tanfolyamra, ahol szakavatott oktatók révén elmagyaráztatnám nekik a tisztességes vadűzés fogalmát, valamint az egyenlő esélyekről is ejtetnék néhány szót. Aki pedig nem felelt meg a vizsgán, azt örökre kizárnám az erdőből... LMA


Lehet hogy le vagyok maradva. Nem "csak" 1. gen keresőkről van szó, már céltávcsőről is? No nem mintha változtatna a dolog lényegén, de azért nem mindegy.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #307 Dátum: 2009. November 25. - 17:56:27 »



3. És ha elveszik .... Veszett már el több is és amíg vadásznak rá fog még elveszni vad rossz találat miatt. Elkövetek mindent azért, hogy mi hamarabb megszabadítsam a szerencsétlent a kínjától, de csak egy bizonyos határig. Ebben e kérdésben engedtessék meg nekem, hogy önző legyek.

üdv.
Taki
Taki, én általában nagyon egyetértek Veled, de ebben nem. Illetve az a "bizonyos határ" az ott van, ameddig a lábam, szemem, eszem képes követni a sebzett nyomát. A bőröm féltése ebben a játszmában nem szempont, ha megcsinálta az ember a "balhét", vállalja is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #308 Dátum: 2009. November 25. - 18:01:46 »

Nem megy ez a belinkelés nekem,itt a lényeg a cikkből.   
Vadászok oktatása (Magyar Hírlap)       Nyomtatás        Email
2009. november 21. - Ökoterror - Éjjellátót is lehet szerelni ezentúl a puskákra az új vadászati törvény szerint. A „nagyszerű" változtatást a törvényalkotó azzal az indokkal próbálta a jogszabály vitájában védeni, hogy csak csekély tudású eszköz használatát teszi lehetővé a jágernek. A szemnek láthatatlan sugarakat kibocsátó megvilágító-berendezés pontos teljesítményét is előírja - mintha ezzel bármi is változna a lényegen, hiszen az ember e készülék révén jogtalan előnyre tesz szert. Mielőtt félreértene valaki: semmi bajom a vadászattal - ha nemes hagyományai szerint űzik. Ahogy Széchenyi Zsigmond, Nádler Herbert, Bársony István, Kittenberger Kálmán vagy Fekete István leírta. Az ettől eltérő, modern gépeket és digitális technikát fölvonultató vadűzéstől ellenben hidegrázást kapok: ez ugyanis normális embernek nem okozhat örömöt. Ha rajtam múlna, minden éjjellátós (vagy erre ácsingózó) puskást beutalnék egy féléves tanfolyamra, ahol szakavatott oktatók révén elmagyaráztatnám nekik a tisztességes vadűzés fogalmát, valamint az egyenlő esélyekről is ejtetnék néhány szót. Aki pedig nem felelt meg a vizsgán, azt örökre kizárnám az erdőből... LMA

Szerintem hagyjuk az ilyen jereváni rádió tipusu hirecskéket, nem érdemes vele fogalkozni. Még a nevét sem vállaja a "szerző".
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #309 Dátum: 2009. November 25. - 18:27:06 »

...
Jan,

IGAZAD VAN! De a vadászat egyik legfontosabb követelménye a fegyelem. A jogalkotót addig kell cseszegetni míg a törvény vagy a jogszabály nem került elfogadásra. Amint az érvénybe lépett nekünk vadászoknak nem marad más hátra, mint azt maradéktalanul betartani. Könnyű vagy nem könnyű valakinek egy előíráshoz ragaszkodni az önvédelmen és a szükséghelyzeteken kívül nem ismerek olyan helyzetet ahol jogi következmények nélkül megszeghetem a törvényt.

üdv.
Taki 
   

Üdv!

Sebzett vad utánkeresése az én értelmezésem szerint teljes mértékben kimeríti a szükséghelyzet fogalmát.


"És ha elveszik .... Veszett már el több is és amíg vadásznak rá fog még elveszni vad rossz találat miatt. Elkövetek mindent azért, hogy mi hamarabb megszabadítsam a szerencsétlent a kínjától, de csak egy bizonyos határig. Ebben e kérdésben engedtessék meg nekem, hogy önző legyek."


Mondjuk az is megérne pár sort, hogy mi a súlyosabb etikai vétség: otthagyni egy sebzett vadat, vagy bal oldalra tűzni a töretet?

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #310 Dátum: 2009. November 25. - 18:59:36 »

"Mondjuk az is megérne pár sort, hogy mi a súlyosabb etikai vétség: otthagyni egy sebzett vadat, vagy bal oldalra tűzni a töretet?"
Igaz!
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #311 Dátum: 2009. November 25. - 20:54:38 »

 Bravó
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #312 Dátum: 2009. November 25. - 21:11:02 »


Szevasz Feri!

Féltél Te már az életedben úgy igazán? Nem vagyok az a beszari ember – kétszer lőttem meg pár méterre tőlem a rám támadó diszót, egyszer a medve hajtott le más vadász által megpiszkolt és a medve által leütött, elásott szarvasbikáról.  Azonkívül  műrepülök, tehát van róla sejtelmem, hogy mi az a adrenalin.  De nekem nehezen magyarázod be Feri, hogy -  „A bőröm féltése ebben a játszmában nem szempont, ha megcsinálta az ember a "balhét", vállalja is.“ A rókabőr is a rókának a legdrágább! Az én bőröm pedig nekem a legdrágább! Azért az ember természetéből eredő ösztönös félelmet és a félelem diktálta elővigyázatosságot ne akarjátok összekeverni a vadászetikával. A „balhét” ott  követed el, mikor megpiszkolod a vadat . Ez lehet ügyetlenség, tudatos baromság,  de lehet puszta véletlen is egy láthatatlan fűszál képében.  Itt még beszélhetünk etikáról – főleg az első két esetben. De egy ostobaságot egy másik ostobasággal, hogy a testi épségemet veszélyeztetve is bemegyek utána a kőkényesbe nem lehet helyrehozni. Ezt nekem senki ne hasonlítsa a kalapon viselendő bal oldali törethez.

Jan, Sanyooo,


Nem tudom milyen gyakorlott vadászok vagytok,  de feltételezem, hogy ejtettetek már el sok vadat. Ha csak az apróvadat vizsgáljuk egy sikeres vadászat alatt a terítéken kívül   +hány százaléka van a vadnak megsebezve! Ugye  ismerős, hogy megbillen ugyan,  de tovaszárnyal  és bitangul elvész valamelyik távoli erdőben, nádasban, sásosban  vagy több 100 hektáros kukoricásban, ahol senki nem keresi. Pedig az is szenved, az is belázosodik és ugyanojan kilátsátalan a helyzete, mint megsebzett nagyvadnak. De őt senki nem keresi,  mert nem érdemes. Nincsen trófeája, nincsen rajta sok hús stb. Kollégák az apróvadnak nagyjából  az elejtett  mennyiség  +7 százaléka  veszik így el.  Ezért miért nem viszi senki a bőrét vásárra. Miért nem vetkőzik neki és beúszik a decemberi vízbe a szárnyazott  libáért, kacsáért?  Annak nem fáj a sebzés? Miért nem megyünk utána  „ ameddig a lábam, szemem, eszem képes követni a sebzett nyomát… „ Ugye Jan ez is megérne pár sort?

Üdv.
Taki


Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #313 Dátum: 2009. November 25. - 22:39:34 »

Szevasz Feri!

Féltél Te már az életedben úgy igazán? Nem vagyok az a beszari ember – kétszer lőttem meg pár méterre tőlem a rám támadó diszót, egyszer a medve hajtott le más vadász által megpiszkolt és a medve által leütött, elásott szarvasbikáról.  Azonkívül  műrepülök, tehát van róla sejtelmem, hogy mi az a adrenalin.  De nekem nehezen magyarázod be Feri, hogy -  „A bőröm féltése ebben a játszmában nem szempont, ha megcsinálta az ember a "balhét", vállalja is.“ A rókabőr is a rókának a legdrágább! Az én bőröm pedig nekem a legdrágább! Azért az ember természetéből eredő ösztönös félelmet és a félelem diktálta elővigyázatosságot ne akarjátok összekeverni a vadászetikával. A „balhét” ott  követed el, mikor megpiszkolod a vadat . Ez lehet ügyetlenség, tudatos baromság,  de lehet puszta véletlen is egy láthatatlan fűszál képében.  Itt még beszélhetünk etikáról – főleg az első két esetben. De egy ostobaságot egy másik ostobasággal, hogy a testi épségemet veszélyeztetve is bemegyek utána a kőkényesbe nem lehet helyrehozni. Ezt nekem senki ne hasonlítsa a kalapon viselendő bal oldali törethez.

Jan, Sanyooo,


Nem tudom milyen gyakorlott vadászok vagytok,  de feltételezem, hogy ejtettetek már el sok vadat. Ha csak az apróvadat vizsgáljuk egy sikeres vadászat alatt a terítéken kívül   +hány százaléka van a vadnak megsebezve! Ugye  ismerős, hogy megbillen ugyan,  de tovaszárnyal  és bitangul elvész valamelyik távoli erdőben, nádasban, sásosban  vagy több 100 hektáros kukoricásban, ahol senki nem keresi. Pedig az is szenved, az is belázosodik és ugyanojan kilátsátalan a helyzete, mint megsebzett nagyvadnak. De őt senki nem keresi,  mert nem érdemes. Nincsen trófeája, nincsen rajta sok hús stb. Kollégák az apróvadnak nagyjából  az elejtett  mennyiség  +7 százaléka  veszik így el.  Ezért miért nem viszi senki a bőrét vásárra. Miért nem vetkőzik neki és beúszik a decemberi vízbe a szárnyazott  libáért, kacsáért?  Annak nem fáj a sebzés? Miért nem megyünk utána  „ ameddig a lábam, szemem, eszem képes követni a sebzett nyomát… „ Ugye Jan ez is megérne pár sort?

Üdv.
Taki




Kedves Taki!
Én nem akarok vitatkozni veled, pedig néha engem is megdöbbentenek egyes hozzászólásaid.  Van egy magyar szólás-mondás: "Más szemében meglátja a szálkát, sajátjában a gerendát!?  Megbocsáss, de ez a véleményem.
Vadászüdvözlettel sanyooo
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #314 Dátum: 2009. November 26. - 07:26:36 »

Szevasz Feri!

Féltél Te már az életedben úgy igazán? Nem vagyok az a beszari ember – kétszer lőttem meg pár méterre tőlem a rám támadó diszót, egyszer a medve hajtott le más vadász által megpiszkolt és a medve által leütött, elásott szarvasbikáról.  Azonkívül  műrepülök, tehát van róla sejtelmem, hogy mi az a adrenalin.  De nekem nehezen magyarázod be Feri, hogy -  „A bőröm féltése ebben a játszmában nem szempont, ha megcsinálta az ember a "balhét", vállalja is.“ A rókabőr is a rókának a legdrágább! Az én bőröm pedig nekem a legdrágább! Azért az ember természetéből eredő ösztönös félelmet és a félelem diktálta elővigyázatosságot ne akarjátok összekeverni a vadászetikával. A „balhét” ott  követed el, mikor megpiszkolod a vadat . Ez lehet ügyetlenség, tudatos baromság,  de lehet puszta véletlen is egy láthatatlan fűszál képében.  Itt még beszélhetünk etikáról – főleg az első két esetben. De egy ostobaságot egy másik ostobasággal, hogy a testi épségemet veszélyeztetve is bemegyek utána a kőkényesbe nem lehet helyrehozni. Ezt nekem senki ne hasonlítsa a kalapon viselendő bal oldali törethez.
Üdv.
Taki

Szia Taki!
Félni leginkább a fogorvosnál féltem, de ott nagyon. Utánkeresés közben volt pár csiklandós helyzetem, de ott nem volt időm félni, még megijedni sem. Másztam már én is vadvédelmi kerítésre a sebzett disznó elől, sajnos összedőlt az a vacak Vigyorog. Az első disznóm, egy kan 18cm-es bicskákkal, nekemfordult. Édesapám sörétese volt nálam(hajtásban) s-ball plastic-al töltve. A kan visszatört és elém vetette a rosszsorsa. Élő disznót olyan közelről addig még nem láttam. Meglőttem alsó csővel, nekemfordult kb tíz méterről, a felső csővel valószínűleg elhibáztam, aztán ott álltam a térdigérő szederindában üres puskával, a töltények a katonai kezeslábas belső zsebében, a disznó meg jött felém. Nem volt idő még megijedni sem. Valahogy belenéztem a szemébe és már nem nézett, nem volt szemkontaktus csak jött felém, a habos vér jött a száján. Páros lábbal ugrottam fel a levegőbe, a disznó meg nekirohant a mögöttem álló fiatal fának és ott elfeküdt, a következő pillanatban meg már rajta voltak a kutyák. Így kezdődött, így lettem "disznóvadász". Azóta nem volt olyan sebzésem, aminek ne mentem volna utána, akár négykézláb is. Volt, amit félbe kellett hagynom mert lemerült minden lámpám, másnap reggel pedig elutaztam. Megkértem egy ismerős mezőőrt, nézzen utána. Utánanézett de egyedül nem bírt vel, a hivatásos vadászunk segítségét kérte...évekig hallgattam a dolgot...
Taki, nem az izgalmat keresem én sem a dologban, de hajt valami makacsság a sebzett után, háttérbe szorul a becses bőrkém féltése.
Üdv!
Feri
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: