Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 222071 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1125 Dátum: 2019. November 04. - 16:44:04 »

Rosszúl mondtam. A PDF 3. oldalától van a cikk.
Naplózva

Jó szelet!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1126 Dátum: 2019. November 04. - 20:29:00 »

Még egy gondolat. Ki kell tapaszatlni, mert minden típusú főző másképp viselkedik.

Meg minden cefre is.
Az egyik (pl. szőlő) könnyedén kiadja a cuccot, a másikból (pl körte) úgy kell kiimádkozni. Nem csak az eltérő szeszmennyiség miatt, mert pl. jóval több időbe telt lefőzni 10 liter körtét, mint kétszer annyi szőlőt. A cefre mennyisége ugyanannyi volt. A szőlő jött, ahogyan a csövön kifért, a körtével meg folyamatosan a húzd meg - ereszd meg játék ment.
Pár éve egy menetessel főzök. Ne térj át! Jobb a kihozatal, kevesebb idő és fűtőanyag kell, gyakorlatilag semmi savanyúvíz, de szerintem semlegesebb, szegényesebb az ízvilág.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1127 Dátum: 2019. November 04. - 22:26:06 »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy kb. 1200 liter 20-as mustfokból kiforrott borból, az egylépcsős eljárással, kb. hány liter 49 szeszfokos párlatra lehet számítani?   ZSU
100 liter bor nagyjából 20 liter pálinkát ad.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1128 Dátum: 2019. November 05. - 20:00:53 »

Meg minden cefre is.
Az egyik (pl. szőlő) könnyedén kiadja a cuccot, a másikból (pl körte) úgy kell kiimádkozni. Nem csak az eltérő szeszmennyiség miatt, mert pl. jóval több időbe telt lefőzni 10 liter körtét, mint kétszer annyi szőlőt. A cefre mennyisége ugyanannyi volt. A szőlő jött, ahogyan a csövön kifért, a körtével meg folyamatosan a húzd meg - ereszd meg játék ment.
Pár éve egy menetessel főzök. Ne térj át! Jobb a kihozatal, kevesebb idő és fűtőanyag kell, gyakorlatilag semmi savanyúvíz, de szerintem semlegesebb, szegényesebb az ízvilág.

Igen ez így van. A birs is nehezen adja meg magát. Általában a sűrűbb, alkoholban szegényebb cefrékre igaz.

Én is így tapasztalom. Az egyfázisú főzővel talán illatosabb, a kisüstivel talán ízesebb pálinkák készűlnek. Persze ez általánosítás, főzőmester, és  berendezés  függő is a dolog.
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1129 Dátum: 2019. November 12. - 09:10:02 »

Igen ez így van. A birs is nehezen adja meg magát. Általában a sűrűbb, alkoholban szegényebb cefrékre igaz.

Én is így tapasztalom. Az egyfázisú főzővel talán illatosabb, a kisüstivel talán ízesebb pálinkák készűlnek. Persze ez általánosítás, főzőmester, és  berendezés  függő is a dolog.


A bírs főzésénél tapasztaltam hogy kétlépcsős főzés esetén az első lépcső ízvilága különösen a közepén valami fantasztakus . A második főzés után az egész közel sem adja ki azt az ízt .  Fejvakarás Azon eszeltem hogy mi lenne ha az első főzet közepének a legjavát kivenném és azzal "hígítanám" fel a második lépcsőben lejött párlatot ? Próbálkozott e már valaki ilyesmivel ?  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1130 Dátum: 2019. November 12. - 10:14:09 »

Próbálkozott e már valaki ilyesmivel ?  Emelem

Ha jól tudom, a románok, és úgy hívják, hogy cujka. Ölég' borzalmas.
Nem véletlen az, hogy két lépcsőben főzünk egy hagyományos kisüstit. Ha kiveszed a közepét, abban gyakorlatilag 40 % alkohol, meg 60 % savanyúvíz van.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1131 Dátum: 2019. November 12. - 14:45:32 »

Ha jól tudom, a románok, és úgy hívják, hogy cujka. Ölég' borzalmas.
Nem véletlen az, hogy két lépcsőben főzünk egy hagyományos kisüstit. Ha kiveszed a közepét, abban gyakorlatilag 40 % alkohol, meg 60 % savanyúvíz van.





Pedig az akkor nagyon jó ízű volt .
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1132 Dátum: 2019. November 12. - 15:10:22 »


Pedig az akkor nagyon jó ízű volt .
Néha(!) előfordul, hogy az első főzésnél is van olyan szakasz, ami jó illatú vagy jó ízű -esetleg mindkettő, de ez még ritkább-, de mivel kiszámíthatatlan, hogy melyik cefre, melyik főzési szakaszban ilyen, ezért biztosan jó megoldás a kétszeri főzés. Kisüstinél.
Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1133 Dátum: 2019. November 12. - 16:22:10 »


Pedig az akkor nagyon jó ízű volt .

Vegyél ki egy pár decit, aztán majd meglátod.
Ha jó, megtartod, ha nem, hozzáöntöd a többi finomításhoz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1134 Dátum: 2019. November 12. - 21:31:35 »

Vegyél ki egy pár decit, aztán majd meglátod.
Ha jó, megtartod, ha nem, hozzáöntöd a többi finomításhoz.

Végül is igaz .  Kacsint
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1135 Dátum: 2019. November 13. - 18:24:57 »

Ha jól tudom, a románok, és úgy hívják, hogy cujka. Ölég' borzalmas.
Nem véletlen az, hogy két lépcsőben főzünk egy hagyományos kisüstit. Ha kiveszed a közepét, abban gyakorlatilag 40 % alkohol, meg 60 % savanyúvíz van.




 Szia Lajos! Nem tudod jól. A cujka az maga az egész első főzet a farka nélkül. A Kárpátokon túl főzik. Első éves baka ként elég sokszor kelett kóstoljam. Egy borzalom. Hány
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1136 Dátum: 2019. November 14. - 09:12:05 »

Szia Lajos! Nem tudod jól. A cujka az maga az egész első főzet a farka nélkül. A Kárpátokon túl főzik. Első éves baka ként elég sokszor kelett kóstoljam. Egy borzalom. Hány

Micsoda sanyarú katonaéleted lehetett Lehel !  Kacsint Ördög

Sok hülyeségre rávesz a "szükség" katonaként .  Sikerült kóstolni élesztős pálinkát  :Mosolyog  tablettás Markazi "kabernét"  :Mosolyog és Zalai  "nyihát" .  Ez utóbbi valami zalai fehér szőlőböl tán nohából készül olyan savanyú hogy a szánkat úgy összehúzta mint a nyihogó ló .  Röhög   Szörnyű volt . Szerintem a kulacs belső falát is oldotta . Lövészetkor a zárásra kirakott katona 2-3 napi konzerv adagjáért igen jelentős mennyiséget adtak belőle .  Röhög

Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1137 Dátum: 2019. November 14. - 09:45:11 »

Micsoda sanyarú katonaéleted lehetett Lehel !  Kacsint Ördög

Sok hülyeségre rávesz a "szükség" katonaként .  Sikerült kóstolni élesztős pálinkát  :Mosolyog  tablettás Markazi "kabernét"  :Mosolyog és Zalai  "nyihát" .  Ez utóbbi valami zalai fehér szőlőböl tán nohából készül olyan savanyú hogy a szánkat úgy összehúzta mint a nyihogó ló .  Röhög   Szörnyű volt . Szerintem a kulacs belső falát is oldotta . Lövészetkor a zárásra kirakott katona 2-3 napi konzerv adagjáért igen jelentős mennyiséget adtak belőle .  Röhög
Mi a soltvadkerti ezerjóval nem bírtunk.Áprilisban már "idei" volt  Röhög...Hogy elfogyjon,muszáj volt "borversenyt" csinálnunk,ami abból állt,h fél literes korsóból húzóra,időre. (esély se legyen megkóstolni  Ördög). Ha jól emlékszem egy békési gyerek nyert, 3 másodpercen belül volt.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1138 Dátum: 2019. November 14. - 10:47:21 »

Széplassan elfogyunk, azok, kik a katonaélményeket értelmezni tudják... Rííí
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1139 Dátum: 2019. November 14. - 10:53:22 »

24 órás felhagyott objektumügyelet, május, napsütés, madárdal, a szimatszatyorban 2 kiló konzerv, egy kis rúd szalámi, két pár gyulai, egy kétkilós kenyér, három doboz szofi.
Haverok behoztak 5 sört. Géppipi a sarokba, kihúztuk a matracot, tábortűz és élveztük az életet.
Soha nem lesz olyan jó dolgom.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: