Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 545685 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #315 Dátum: 2009. Március 31. - 08:16:09 »

Tegnap sajnos elvetélt az egyik nyulam. Nem tudom mi lett vele, a kicsik fejlettségi állapota szerint kb.egy hét múlva kellett volna világra jönniük... :'(
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #316 Dátum: 2009. Március 31. - 20:39:19 »

Az enyémek már alakitottak a helyen.Kapartak új kijáratot.Remélem lesz szaporulat is.Itt azért szinte teljesen természetes módon élhetnek.
Biztos sokat dolgoznak a föld alatt,mert rengeteget esznek.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #317 Dátum: 2009. Március 31. - 20:41:18 »


Biztos sokat dolgoznak a föld alatt,mert rengeteget esznek.

És már a szomszéd háza alatt vannak! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #318 Dátum: 2009. Március 31. - 23:28:26 »

Létezhet az, hogy a második generáció is megszületett az idén a mezeinyulaknál?
Mert két teljesen különböző méretű nyúlfiakat láttam ma!!! Vállat von
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #319 Dátum: 2009. április 01. - 07:03:48 »

Létezhet az, hogy a második generáció is megszületett az idén a mezeinyulaknál?
Mert két teljesen különböző méretű nyúlfiakat láttam ma!!! Vállat von
Létezik.Mi sajnos már találtunk elpusztulva üregi nagyságú kisnyulat.Kiló körüli volt.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Steve
Vendég
« Új üzenet #320 Dátum: 2009. április 01. - 07:45:33 »

De alapvetően rengeteg "szülő" nyulat is látok a területen. Ami ebben döbbenetes az az, hogy nekik már a télen is lenniük kellett valahol, de vadászaton nem találtuk őket... Vállat von Legalább is a teríték adatok ezt a mennyiségű nyulat nem indokolja. Vagy éppen ez indokolja? Fejvakarás
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #321 Dátum: 2009. április 01. - 07:59:19 »

De alapvetően rengeteg "szülő" nyulat is látok a területen. Ami ebben döbbenetes az az, hogy nekik már a télen is lenniük kellett valahol, de vadászaton nem találtuk őket... Vállat von Legalább is a teríték adatok ezt a mennyiségű nyulat nem indokolja. Vagy éppen ez indokolja? Fejvakarás
Biztos, hogy már volt egy alom, mert a hó elolvadása után mi is találtunk pár elpusztult nyulfiókát. Azóta pedig újabb kisnyulakat lehet látni és ezek biztos,hogy nem egy időben születtek.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #322 Dátum: 2009. április 01. - 08:35:15 »

És már a szomszéd háza alatt vannak! Vigyorog

Vagy a spájzban...  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #323 Dátum: 2009. április 01. - 21:46:02 »

Vagy a spájzban...  Nyihi

Az már foglalt, ott az oroszok vannak! Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #324 Dátum: 2009. április 10. - 08:59:57 »

Túl vagyok az első elléseken.Hátelég negatív a tapasztalatom... 9-ből9 anya szétszórta a kicsinyeit. Azt hiszem az volt a baj, hogy túlságosan forgalmas helyen vannak a ketrecek, így állandóan zavarva érezték maguk.Azt hiszem visszatérek az eredeti terveimhez, ami költséges ugyan, de talán megoldja a zárva tartást, de nagyjából természetes körülmények között.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #325 Dátum: 2009. április 23. - 13:56:36 »

Az alábbi képet azoknak teszem fel, akik azt hiszik, hogy a kinigli teljesen veszélytelen állat:



A történet: tegnap megpróbáltam megfogni egy nőstényt, hogy betegyem a bakhoz. Úgy látszik, ő nem akart szaporodni, mint a nyulak, mert elég nehezen viselte azt, hogy megfogtam a grabancánál és igen hevesen rugdalózott, miáltal sikerült kiverekednie magát a markomból. Ahogy utánanyúltam, a két hátsólábával pont az én kezemről rugaszkodott a ketrec belsejébe, így aztán szépen felszántotta a bőrt az alkaromon. Most úgy néz ki, mintha egy macskát próbáltam volna megfürdetni...

Tanulság: a vadállat, ha ketrecben van, attól még vad marad, illik vele óvatosan bánni...

 NoComment
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #326 Dátum: 2009. április 23. - 19:36:42 »

Vérnyúl!!
Hozzátok az anatóliai szent kézigránátot!!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #327 Dátum: 2009. április 23. - 21:31:41 »

"A történet: tegnap megpróbáltam megfogni egy nőstényt, hogy betegyem a bakhoz. Úgy látszik, ő nem akart szaporodni, mint a nyulak, mert elég nehezen viselte azt, hogy megfogtam a grabancánál és igen hevesen rugdalózott, miáltal sikerült kiverekednie magát a markomból. Ahogy utánanyúltam, a két hátsólábával pont az én kezemről rugaszkodott a ketrec belsejébe, így aztán szépen felszántotta a bőrt az alkaromon. Most úgy néz ki, mintha egy macskát próbáltam volna megfürdetni..."

...és a "sérüléseidről" ezt a dumát az asszony beveszi?  Bion Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #328 Dátum: 2009. április 24. - 07:45:43 »

"A történet: tegnap megpróbáltam megfogni egy nőstényt, hogy betegyem a bakhoz. Úgy látszik, ő nem akart szaporodni, mint a nyulak, mert elég nehezen viselte azt, hogy megfogtam a grabancánál és igen hevesen rugdalózott, miáltal sikerült kiverekednie magát a markomból. Ahogy utánanyúltam, a két hátsólábával pont az én kezemről rugaszkodott a ketrec belsejébe, így aztán szépen felszántotta a bőrt az alkaromon. Most úgy néz ki, mintha egy macskát próbáltam volna megfürdetni..."

...és a "sérüléseidről" ezt a dumát az asszony beveszi?  Bion Bion Bion Bion Bion Bion
Be, mert ott volt ő is mellettem, tehát látta... Bion Ez a szerencsém Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #329 Dátum: 2009. április 24. - 16:57:19 »

Be, mert ott volt ő is mellettem, tehát látta... Bion Ez a szerencsém Nyihi
...mázlista.... Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: