Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 412788 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #555 Dátum: 2010. Június 09. - 16:52:37 »

"Sajnos nekem a Milo, van den Eynde, Sensas, X21 sokkal jobban bejött, mint az olcsóbbak"

Én úgy gondolom, hogy komoly versenyen van nekik létjogosultságuk, de ha az ember csak lemegy horgászni, elég 1-2 kg kukoricaliszt, meg egy fél liter csonti, és inkább a csontiba rakni a pénzt, mint drága etetőanyagba.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #556 Dátum: 2010. Június 09. - 17:31:59 »

Gondolom. Most próbának megvettem ezt, meglátjuk mi lesz az eredmény. Legközelebb nem tudom mit veszek.

Azt mondom Neked, hogy szinte mindegy mit használsz, (bizonyos határok között) sokkal fontosabb, hogy hogyan használod. Lehet egy drága agyonreklámozott etetőanyagot olyan szarul megkeverni, hogy mindent csinál, de halat nem hoz. Lehet egy olcsó kaját megfelelően fogóssá tenni, szintúgy.

Nem akarok én márkát mondani, (pedig tudnék  Vigyorog ). Ami a lényeg, tudd, hogy mire akarod használni. Ha etetőkosárba szánod, valami feederre kitalált etetőanyagot vegyél. Nagyon fontos a nedvesítése! Inkább mindig 2 X keverd át - a két nedvesítés között várj 15 percet-, óvatosan adagolva a vizet, nehogy kulimász legyen belőle. Az nem baj, ha éppen csak bele tudod gyúrni a kosárba, tehát kissé szárazabb. ez az etetőanyag a kosárból szinte kirugja magát, sokkal inkább kifejti csalogató hatását, mint az amelyik egy napot ázva is benne van kitekerésnél. Az etetőanyagod hatékonyságát élőanyaggal (csonti, vágott giliszta), szemes dolgokkal (főtt búza, kukorica) tudod hatékonyabbá tenni. Ehhez el kell találnod azt az optimális nedvességet, amivel még sok szemest, illetve élőanyagot tudsz bejuttatni úgy, hogy nem esik szét a levegőben, és a fenékre érve elkezd bontani. Ez vonatkozik a kézzel gyúrt gombócra is, és az etetőbe szánt kajára is. Általában az etetőkosába jó a kicsit szárazabb, a kosár megfogja, gombócban nem biztos, hogy egyben be tudod juttatni ezt a szárazságut. Az a jól nedvesített kaja amit egy kézmozdulattal gombóccá tudsz nyomni, és egy enyhe új nyomással szétmorzsalékszik.

Én óvnálak a mindenféle agyon aromázástól, meg tuningolástól. Pontyos víz: Csonti, kukorica a kajába. Esetleg ragasztott csonti becsúzlizva. De nyugodtan teheted a ragsztott csontit a kosárba is.

Hirtelen ennyi.

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #557 Dátum: 2010. Június 09. - 23:00:56 »

Endre, teljesen egyetértek, de a Gábor által felvetett Haldorádós kaja majdnem ugyanilyen árban van, mint a fentiek. Ha már magyar, jó és nem túl drága akkor Tímár (ha reklám akkor kiveszitek  Ördög)

Én pár éve szinte csak a T.már etetőanyagait használom. Meglehetősen eredményesen. Az én mixem a következő pontyra: Előre beáztatok (mindig az adott horgászvíz vizével!!!) kb fél kg kukoricapogácsát. Amíg a torti szívja magát, addig a 3kg-os epres T.márt, összekeverem még szárazon egy kis "fandenáj" epres aromával, meg egy kevés angolmorzsával. Ha a kukoricapogi teljesen grízessé válik, összegyúrom a száraz mixszel. Ezt átrostálom, majd, ha kell, mégegyszer nedvesítek. Újabb rosta után garantáltan homogén az anyag. Belekeverek még másfél-két doboz kukoricát, majd lefojtott csontival elegyítem. Ezt azért szoktam alkalmazni, mert így nagyobb mennyiségű élőanyagot tudok a vízbe juttatni, és nem kell attól tartanom, hogy a csontik vízközt, vagy már akár a levegőben szétrúgják a gombócot. Viszont mikorra az etetőanyag elkezd oldódni a fenéken, addigra a csontik is magukhoz térnek és elkezdik a virgonckodást.
Keszegfélékre ugyanez a receptem, csak ott a  T.már dévér speciál etetőanyag vált be, nem teszek mellé külön aromát, elhagyom a torten maist, minimális a kukorica és sokkal több az angolmorzsa, valamint vágott trágyagilisztával is dúsítom.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #558 Dátum: 2010. Június 09. - 23:07:15 »

Én pár éve szinte csak a T.már etetőanyagait használom. Meglehetősen eredményesen. Az én mixem a következő pontyra: Előre beáztatok (mindig az adott horgászvíz vizével!!!) kb fél kg kukoricapogácsát. Amíg a torti szívja magát, addig a 3kg-os epres T.márt, összekeverem még szárazon egy kis "fandenáj" epres aromával, meg egy kevés angolmorzsával. Ha a kukoricapogi teljesen grízessé válik, összegyúrom a száraz mixszel. Ezt átrostálom, majd, ha kell, mégegyszer nedvesítek. Újabb rosta után garantáltan homogén az anyag. Belekeverek még másfél-két doboz kukoricát, majd lefojtott csontival elegyítem. Ezt azért szoktam alkalmazni, mert így nagyobb mennyiségű élőanyagot tudok a vízbe juttatni, és nem kell attól tartanom, hogy a csontik vízközt, vagy már akár a levegőben szétrúgják a gombócot. Viszont mikorra az etetőanyag elkezd oldódni a fenéken, addigra a csontik is magukhoz térnek és elkezdik a virgonckodást.
Keszegfélékre ugyanez a receptem, csak ott a  T.már dévér speciál etetőanyag vált be, nem teszek mellé külön aromát, elhagyom a torten maist, minimális a kukorica és sokkal több az angolmorzsa, valamint vágott trágyagilisztával is dúsítom.

Mennyit kóstál egy ilyen adag etetőanyag?  Fejvakarás
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #559 Dátum: 2010. Június 09. - 23:23:42 »

Az epres kaja 850, az aroma 1000 (de elég sokáig kitart), egy zacskó kukoricapogácsa 800 (2 pecára elég), a csonti 400-500 Ft, egy zacskó angolmorzsa kb egy ezres (de ez elég 8-10 alkalomra), a kukorica 200 körül mozog.
A dévéres éteknél még kalkulálni kell 3 doboznyi 130 Ft-os trágyagilisztával.
Hhhhh, a vadászat tényleg olcsóbb tud lenni...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #560 Dátum: 2010. Június 09. - 23:24:45 »

Az epres kaja 850, az aroma 1000 (de elég sokáig kitart), egy zacskó kukoricapogácsa 800 (2 pecára elég), a csonti 400-500 Ft, egy zacskó angolmorzsa kb egy ezres (de ez elég 8-10 alkalomra), a kukorica 200 körül mozog.
A dévéres éteknél még kalkulálni kell 3 doboznyi 130 Ft-os trágyagilisztával.
Hhhhh, a vadászat tényleg olcsóbb tud lenni...

Köszönöm válaszod!  Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #561 Dátum: 2010. Június 10. - 09:13:12 »

Endre, teljesen egyetértek, de a Gábor által felvetett Haldorádós kaja majdnem ugyanilyen árban van, mint a fentiek. Ha már magyar, jó és nem túl drága akkor Tímár (ha reklám akkor kiveszitek  Ördög)

Ja jóóóó, nem is figyeltem.... :Mosolyog
Ha magyar zacskós anyag akkor nekem is Tímár vagy Katus, de a Tímár jobb és olcsóbb.... Wave
Naplózva

Üdv End
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #562 Dátum: 2010. Június 10. - 12:02:18 »

lehető legtöbb élőanyag  Igen

Áztatott, ill. főzött kukorica, ill. nyár végén a tejes, illetve a Bonduelle  Igen  Etetőkosárba anyagnak ami nekem  - legalábbis ahol horgásztam eddig, ott mindenhol bevált - a főzött/forrázott kukoricadara, megbolondítva valilíaaromával. Nem ázik ki egykönnyen a kosárból, és a kárászok/keszegek nem szórakoznak vele, mert nincs benne csonti/lisztkukac, stb. A ponty, és az amúr úgy eszi, hogy öröm nézni.

(a dióverő ezeket hordja jól  Kacsint Ördög )

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #563 Dátum: 2010. Június 11. - 17:15:10 »

Az est eredménye: 4 ponty, 1 kárász, 1 keszeg.

De sajnos egyik se az én botomra.... na majd legközelebb.

Illetve volt egy kapásom ami félúton leakadt valamiért pedig nagyon vehemensen indult meg, görbült is a masszív bot.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #564 Dátum: 2010. Július 12. - 08:46:13 »

Senki nem volt pecázni Urak?

Nekem leakadt a száktól fél méterre egy 7-7,5kg-os  tükör
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #565 Dátum: 2010. Július 12. - 09:04:58 »

Senki nem volt pecázni Urak?

Nekem leakadt a száktól fél méterre egy 7-7,5kg-os  tükör
De...szombat délelőtt...
Több darab nyurga, tő, és tükörponyty 6-10kg között...nem számoltam.
Feederrel...16-os főzsinór, 14-es előke... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #566 Dátum: 2010. Július 12. - 09:24:36 »

De...szombat délelőtt...
Több darab nyurga, tő, és tükörponyty 6-10kg között...nem számoltam.
Feederrel...16-os főzsinór, 14-es előke... Ördög
Ja...2260B Gamakatsu, 8-as. Piál
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #567 Dátum: 2010. Július 13. - 16:13:32 »

Kis kedvcsinálónak...
Nézegettem a régi horgász fotóimat és ezt találtam. Biztosan jópáran fogtatok már ennél nagyobb halat, de nekem ez örökre emlékezetes marad. Ugyanis matchbottal, 14-es zsinórral, direktbe kötött 12-es horoggal akasztottam a tó azon részén, ahol vízbe dőlt ágak, tuskók találhatók a vízben. Közel negyed órát fárasztottam, ezalatt, bármilyen hihetetlenül is hangzik, legalább 8-10-szer fordítottam ki őkelmét a tuskók közül. Gyakorlatilag esélytelen voltam... Fogás helye: Ozora, Vadász-tó (Ma már más néven fut, de nekem ez jobban tetszik... Kacsint)
A súlyát nem mértem meg, de igen, az egy másfeles palack.  Meglepődött  Vigyorog



Fogtam nálánál előtte is, utána is nagyobbat, de nehezebben fáraszthatót soha.
A fotó után pedig természetesen visszanyerte a szabadságát.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #568 Dátum: 2010. Július 13. - 22:12:13 »

Szép potyka.  Igen
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #569 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 15:26:06 »

Ezt a csodaszép 35kg-os jószágot, egy horgásztársam fogta tegnap délelött.Klasszikus 2 horgos fenekezőfelszerelésen vesztett rajta, amely kukoricával volt csalizva.Hossz:173cm



Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: