Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 413188 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #495 Dátum: 2010. Június 05. - 22:35:04 »

Üdv, Druszám!  Emelem
Kezdőként mindenképpen ajánlanám egy match bot beszerzését, ha az úszós horgászatot szeretnéd kipróbálni. Az úszós finomszerelékes horgászat minden csínját-bínját meg tudod tanulni rajta. Nagyon sok jó és használható márka fut ebben a kategóriában. Viszont az orsónál nem szabad kompromisszumot kötnöd. A Sh...no bármely darabja megfelelő lesz számodra. Javasolnám a harcifékes játékszereket 40-es (4000-es) méretben. A match dobot úszós, míg a mély dobot feeder horgászathoz tudnád használni. A fenekező pecát pedig egy medium, esetleg egy medium/heavy feeder pálcával lehetne leginkább elsajátítani.
Aztán ősszel indul a csuka/süllő szezon, erre pedig egy 20-50 grammos pergetőbot a legalkalmasabb. Az ehhez tartozó orsód legalább 40-es legyen és itt mindenképpen fonott zsinórt ajánlanék 15-20-as méretben. Műcsalikból meg Dunát lehetne rekeszteni. Nekem csukára a Salmo 2részes csukaimitációja jött be, süllőre pedig nagyon jók a R...la cég wobblerei, valamint a különböző twisterek és gumihalak is. De az élőhalas/halszeletes csalik sem lebecsülendők.
Ha kifejezetten pontyra szeretnél pecázni, akkor Bobakos fórumtárs tudna bővebben felvilágosítani róla, ő nagyon ismeri a bojlis horgászat különböző rafinériáit.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #496 Dátum: 2010. Június 06. - 10:42:00 »

Köszönöm a választ!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #497 Dátum: 2010. Június 06. - 10:57:35 »

 Üdv Gábor ! A módszer és a kifogandó hal ,élőhely ,határozza meg milyen eszköszt vegyél ,.
Ne költsél feleslegesen ,mert ha csak időleges , nem vesztesz sokat .,Nagyon jó felszerelést lehet már kapni olcsón is .
Ird le , és segítünk. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #498 Dátum: 2010. Június 06. - 11:13:42 »

Elsősorban az úszós-nádas horgászat tetszik a legjobb valamint a pergetés.

Fenekezni csak másodlagosan akarok.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #499 Dátum: 2010. Június 06. - 11:38:28 »

Most kifejezetten a Spro Classix Tele Allround botokat nézegetem. Elvileg kezdésnek ez jó lenne picit mindenre.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #500 Dátum: 2010. Június 06. - 11:46:44 »

Gábor a kiválazstot bot méretét az autó határozza meg  Ördög  Mekkora halak élnek a nádban ? Fejvakarás
Pl. a tihanyi nádban / de hiányzik/ is elég  ,egy    két vagy három részes 3 lbs bot .Teleszkópost csak drágán kapsz .
/ ami nem egy durung  / .,Pergetni pl. elég egy 60-90 gr. dobósúlyú gerincesebb kétrészes ,2.70-3 m hosszban.  
Orsó : 50 -es pergetni /legalább 5.6 fordulat/ és úszózni .Kezdő horgásznak ennyi elég is .Ne vegyél sok kacatot !!!!
Viszont ércsipesz mindig jól jön.  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #501 Dátum: 2010. Június 06. - 11:48:13 »

Hol nézed ?
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #502 Dátum: 2010. Június 06. - 11:50:13 »

 NoNo Ha mindenre jó egy picit, akkor leginkább egeret püfölni a gátoldalon, vagy ősszel mikor érik a dió, arra lesz kiváló.

Nincs olyan bot és igazából felszerelés, ami kicsit mindenre jó.
Márnára egy SPRO Iron X 330-as 40-90-es feeder-t használok 22-es monofillel.
Pergetni, főleg domira és süllőre, egy Berkley Cherryvood 2,15-ös kétrészes karbont, 5-20 gr dobóval 18-22-es monóval.
De fogtam már ezzel a cuccal Salmo Slider 7-essel 7,15-ös csukát is.
Úsztatni, 6-os bolót, ugyancsak karbon, és Shimanó 5-20 dobóval 18-as monóval. A márna, nem viccel. Főleg a dunán. Kacsint
Az orsó, az nálam minden esetben min. 40-es méretű. A dobátmérő végett kisebb a hurkásodás veszélye is. De, kizárólag jó minőségű orsó legyen!!! Ezen, tényleg ne spórolj. Pl. Shimano Sahara GT. Tökély! Mosolyog

Üdv. Pista
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #503 Dátum: 2010. Június 06. - 11:53:02 »

Köszönöm az eddigi válaszokat most rohanok papámhoz csepelre mert mondta ad nekem mindent. Meglátjuk ez alatt mit értett és miket kapok. Mosolyog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #504 Dátum: 2010. Június 06. - 12:13:02 »

Kisvadasz1  Wave ! A boló nádban ? Fejvakarás   ,,, 2.15 -ös pl.francia öből /csepel/: hinár , nád előtt vagy felette vezetni a halat , mücsalit  Fejvakarás 

Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #505 Dátum: 2010. Június 06. - 13:20:38 »

Gábor! Örülök hogy végre Te is növeled azon vadászok táborát, akik nem csak kicsit hülyék, és tudtak maguknak választani egy másik "olcsó"
elfoglaltságot is.
Hidd el, mindig örömmel tölt majd el a vízparton hogy ott max három oldalról vesznek körbe idegesítő emberek. Bion

A felszereléssel kapcsolatban csak annyit, hogy inkább kerüld a teleszkópos botokat!
Ne babonázzon meg hogy "azokat nem kell mindig szerelni".
Mindenképp jobban jársz két, háromrészes botokkal.
Azok a blankok sokkal erősebbek, jobb karakterisztikát lehet velük elérni már alacsonyabb ár mellett is.
Orsó ügyben már leírták előttem a legfontosabbakat. (precíz letapadásmentes fék, viszonylag nagy dobátmérő, finom működés) Ebben nincs kompromisszum!
Ha kitalálod hogy mire lenne szükséged, mindenképp hívj! Találunk rá jó megoldást. Kacsint
Bojlizásban, feederezésben szívesen segítek praktikákkal is, a többi módszert én csak ugatom. Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #506 Dátum: 2010. Június 06. - 13:35:28 »

Üdv!

Mostanság igen erősen kezdek megfertőződni a horgászattal. Az utolsó löketet a mai nap adta meg amikor egy igen méretes ponty fárasztása közben eltört cimborám botja, szerelék szakadt, én meg azt mondtam, hogy ez volt az utolsó csepp a pohárban, én is szeretnék horgászni.

Kérem akinek van kedve/ideje az írjon nekem pár tanácsot leginkább horgász felszerelés vásárlásának ügyében. Kis pénzből gazdálkodom most így jól jönnek a tanácsok.

Köszönöm Wave

Szia!
Nézz körül itt, én csak náluk vásárolok, nincs nagy flanc, viszont olcsó! A drága felszerelés pont akkorát reccsen, ha rálép valaki, mint az olcsó, hidd el!  Bion
http://www.dam-silstar.hu/   
Jó szörfölést!  Wave
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #507 Dátum: 2010. Június 06. - 14:24:45 »

Most kaptam ajándékba két Silstar teleszkópos botot, Silstar AX 2660-as  orsóval, valamint egy Spro pergetőt.

Azt mindenféleképpen javasolta nagypapám, hogy az orsókon a damilokat cseréljem le jobbra és újabbra mert nagyon régi van rajta.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #508 Dátum: 2010. Június 06. - 14:26:04 »

Gábor! Örülök hogy végre Te is növeled azon vadászok táborát, akik nem csak kicsit hülyék, és tudtak maguknak választani egy másik "olcsó"
elfoglaltságot is.
Hidd el, mindig örömmel tölt majd el a vízparton hogy ott max három oldalról vesznek körbe idegesítő emberek. Bion

A felszereléssel kapcsolatban csak annyit, hogy inkább kerüld a teleszkópos botokat!
Ne babonázzon meg hogy "azokat nem kell mindig szerelni".
Mindenképp jobban jársz két, háromrészes botokkal.
Azok a blankok sokkal erősebbek, jobb karakterisztikát lehet velük elérni már alacsonyabb ár mellett is.
Orsó ügyben már leírták előttem a legfontosabbakat. (precíz letapadásmentes fék, viszonylag nagy dobátmérő, finom működés) Ebben nincs kompromisszum!
Ha kitalálod hogy mire lenne szükséged, mindenképp hívj! Találunk rá jó megoldást. Kacsint
Bojlizásban, feederezésben szívesen segítek praktikákkal is, a többi módszert én csak ugatom. Wave


Köszi Ákos! Feltétlen kereslek majd. Engem is erdész/vadász ismerőseim vittek bele a bűnbe de én is látom, hogy ez se normális társaság és biza itt is lehet bőven időt meg pénzt ölni.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #509 Dátum: 2010. Június 06. - 14:31:34 »

Most kaptam ajándékba két Silstar teleszkópos botot, Silstar AX 2660-as  orsóval, valamint egy Spro pergetőt.

Azt mindenféleképpen javasolta nagypapám, hogy az orsókon a damilokat cseréljem le jobbra és újabbra mert nagyon régi van rajta.

Milyen vízen horgászol majd?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: