Oldalak: 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 412771 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1890 Dátum: 2015. április 25. - 01:07:37 »

Kepekrol meg ne feledkezz Csaba (telefon is jo) !
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1891 Dátum: 2015. április 25. - 06:22:11 »

Az első dévérre nem kellett többet várni 15 percnél, utána megállás nélkül támadtak, ha nekik való csalit tettem fel.
Gilisztára, fenéken őrült módon jöttek a gardák, amin igen elcsodálkoztam, mert régen csak úgy fogtam belőlük, ha elkapták menet közben a könnyű úszóst bedobás után a felsőbb rétegben.




Azt hiszem én is elcsábultam volna !  Nem szól szám  Nagyon szeretem a gardát "ressre sütve"  Nyálcsorog - sajnos a Dunán nagyon ritkán jön , igaz akkor mint egy handzsár akkorák !  Többet is fogtam a woblerrel is és nem kabátba hanem szabályosan rávágott a műcsalira.    Emelem

Horgász Hölgyek és Urak !  Május elsején nyílik Madocsán a régi hajóállomás felújított épületében tucatnyi kövezés - rugany központjában közvetlen vízparton a Viza Vendégház. Pályázatok útján az ökoturizmus jegyében épült újjá a sokat látott állomás. Mögötte vezet az új elvileg Bölcskétől - Gemencig vezető A Duna töltésén ívelő burkolt kerékpár út . A közelben "subrintó" az az betonozott csónak leeresztő található .
A másik nevezetesség hogy kb 400 -re lejjebb Paks irányába  Stefi tanyája található Mosolyog amit "lórumtársaknak" nem illik elkerülni.  Emelem

Információ : www.vizavendeghaz.hu -n      A honlap részben még feltöltés alatt
Naplózva
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #1892 Dátum: 2015. április 26. - 14:35:43 »

Habár a krézigránátos tarisznyámat itthon felejtettem, azért egész jól sikerült a tegnapi peca Vigyorog
Reggel kissé megkéstem (nem sikerült interneten napijegyet vennem, mert elszállt előző este a netünk és Siófokon 8-kor kezdenek a központban), mire kiértem fél 9 után, már tele volt
a nyugati móló vége.
A közepére tudtam lepakolni, egy éppen távozó spori helyére, aki tömött szákkal hagyta el a pályát, zömmel dévért fogott, de volt a szákban pár garda is (ami elég gáz, mert tilalmi idő védi éppen a "látott halat").
Kiakasztott zsinórral csináltam két etetett helyet 10-10 dobással a két feedernek (nem is vittem mást magammal) és elkezdtem girnyóval és csemege kukoricával a pecát.
Az első dévérre nem kellett többet várni 15 percnél, utána megállás nélkül támadtak, ha nekik való csalit tettem fel.
Gilisztára, fenéken őrült módon jöttek a gardák, amin igen elcsodálkoztam, mert régen csak úgy fogtam belőlük, ha elkapták menet közben a könnyű úszóst bedobás után a felsőbb rétegben.
Közben új szomszédom akadt egy idős helyi bácsi személyében, aki szintén gátlások nélkül pakolta el a gardákat a drótszákba. Mikor szóltam neki, hogy nem lesz-e ebből baj, akkor igen csúnyán nézett.....de nem változott semmi.
Délután kis méretű lebegő pelletre beköszönt két ponty is, de nem volt kedvem méregetni őket (amúgy itt is változás van a Balcsin, mert a ponty mérete 35 cm!), így mentek is egyből vissza.
A szomszéd szeme olyan szikrákat vetett a látványtól, azt hittem megüti a guta Ördög
A 8 db hazahozott másfél tenyeres dévérből most sütöttem meg 5-öt, amit be is termeltünk a gyerekkel kettesben, hármat Édesanyám kapott, mert igen kedveli a balatoni keszeget Igen
Mivel tegnap reggel elkapott az ihlet és mindjárt éves parti jegyet vettem, ezért idén úgy hiszem az eddigieknél sűrűbben elő fogok fordulni valahol a Balaton partján.....de legközelebb éjjel indulok és a hajnali első fénysugarak már a parton találnak Vigyorog
"Petri Heil!" Kacsint  Peca

   Legközelebb éjjelre gyere! Nevet

   Gtatula! Nevet
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1893 Dátum: 2015. április 29. - 18:36:32 »


Azt hiszem én is elcsábultam volna !  Nem szól szám  Nagyon szeretem a gardát "ressre sütve"  Nyálcsorog - sajnos a Dunán nagyon ritkán jön , igaz akkor mint egy handzsár akkorák !  Többet is fogtam a woblerrel is és nem kabátba hanem szabályosan rávágott a műcsalira.    Emelem

Horgász Hölgyek és Urak !  Május elsején nyílik Madocsán a régi hajóállomás felújított épületében tucatnyi kövezés - rugany központjában közvetlen vízparton a Viza Vendégház. Pályázatok útján az ökoturizmus jegyében épült újjá a sokat látott állomás. Mögötte vezet az új elvileg Bölcskétől - Gemencig vezető A Duna töltésén ívelő burkolt kerékpár út . A közelben "subrintó" az az betonozott csónak leeresztő található .
A másik nevezetesség hogy kb 400 -re lejjebb Paks irányába  Stefi tanyája található Mosolyog amit "lórumtársaknak" nem illik elkerülni.  Emelem

Információ : www.vizavendeghaz.hu -n      A honlap részben még feltöltés alatt


Szia Stefi!
- Nagyon szeretem a gardát "ressre sütve"  - Milyen az a "resstre" sutes?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1894 Dátum: 2015. április 29. - 18:41:53 »



Szia Stefi!
- Nagyon szeretem a gardát "ressre sütve"  - Milyen az a "resstre" sutes?

A ressre sütött garda úgy készül, hogy a garda mindkét oldalán ejtesz minimum 72 vágást egy éles késsel, ezzel a sűrű irdalással felaprítod a temérdek Y szálkát. Enyhén besózod, majd beforgatod fűszeres lisztbe ( én borsos kukorica lisztet használok felesben rétesliszttel) majd jó forró olajban szép pirosra sütöd. A bordái ropognak, teljesen átsül, szinte ropogós az egész hal.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1895 Dátum: 2015. április 29. - 20:12:41 »

A ressre sütött garda úgy készül, hogy a garda mindkét oldalán ejtesz minimum 72 vágást egy éles késsel, ezzel a sűrű irdalással felaprítod a temérdek Y szálkát. Enyhén besózod, majd beforgatod fűszeres lisztbe ( én borsos kukorica lisztet használok felesben rétesliszttel) majd jó forró olajban szép pirosra sütöd. A bordái ropognak, teljesen átsül, szinte ropogós az egész hal.

 Emelem

Kosz Voldi!
Mar olvasasatol is osszefutott a nyal a szamban Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1896 Dátum: 2015. április 29. - 20:16:55 »


Kosz Voldi!
Mar olvasasatol is osszefutott a nyal a szamban Igen

Akkor még rásegítek egy kicsit:



Autentikusan parázs felett kell sütni, földbe szúrt fa nyársakon, időnként megforgatva, hogy minden oldala piruljon:

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1897 Dátum: 2015. április 30. - 06:06:32 »


Ez nem autentikus, mert csak 50-55 vágást látok..... Ördög

Amúgy az irdalás és sózás után nem szoktad állni hagyni a halat?
Én minimum egy napot adok neki, berétegezve egy tálba, vöröshagyma karikákkal és utána jön a paprikás-borsos kukoricaliszt..... Kajat Nyálcsorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1898 Dátum: 2015. április 30. - 07:06:49 »

Ez nem autentikus, mert csak 50-55 vágást látok..... Ördög

Amúgy az irdalás és sózás után nem szoktad állni hagyni a halat?
Én minimum egy napot adok neki, berétegezve egy tálba, vöröshagyma karikákkal és utána jön a paprikás-borsos kukoricaliszt..... Kajat Nyálcsorog

Nem, nem szoktam, és szerintem hiba is, mert a sótól nagyon sok ízletes nedv távozik egy nap alatt. Mondom szerintem.

Lesózom az egészet, majd az elejét már forgatom is a fűszeres lisztbe. Mindig csak annyit panírozok, - hogy ne ázzon el a panír, mert akkor már másképp sül -, ami éppen belefér a serpenyőbe.

Nagyon fontos a megfelelő hőmérsékletű olaj,  ha nem elég forró, - vagy nagyon hideg a hal és visszahűti a zsiradékot, ha sok kerül bele egyszerre, - akkor nem sülni fog, hanem főni.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1899 Dátum: 2015. április 30. - 07:45:00 »

Ami még nagy kedvenc, az a "sneci chips".

Amikor találok vállalkozó szellemű cimborákat, akik besegítenek a tisztításba, akkor nagy mennyiséget szoktunk sütni. Én simán bevállalom a pikkelyezést egyedül.  Ördög  ( Vödör, kevés víz bele, sok sneci, akksis fúró, egy erre a célra fenntartott WC-kefe, néhány pörgetés a vödörben, és máris "fémtiszta" az összes hal.

A belezés macerásabb, arra kell a több szorgos kéz.

A snecit nem kell irdalni, csak sót kap, viszont pihen utána egy fél órát, majd szárazra itatom törlőpapírral, és megy a forró olajba. Tényleg szárazra, roppanósra kell sütni.

Muzsdéjt szoktam csinálni mellé, abba tunkolva fenomenális.

Azt mondom, piacképes termék lenne a balatoni strandokon!  8-10 sneci chips (mondjuk darabos dunai sneciből),  egy jó adag muzsdéj papírtálcán, leverné a hamburgert!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1900 Dátum: 2015. április 30. - 11:11:17 »

Ami még nagy kedvenc, az a "sneci chips".

Amikor találok vállalkozó szellemű cimborákat, akik besegítenek a tisztításba, akkor nagy mennyiséget szoktunk sütni. Én simán bevállalom a pikkelyezést egyedül.  Ördög  ( Vödör, kevés víz bele, sok sneci, akksis fúró, egy erre a célra fenntartott WC-kefe, néhány pörgetés a vödörben, és máris "fémtiszta" az összes hal.

A belezés macerásabb, arra kell a több szorgos kéz.

A snecit nem kell irdalni, csak sót kap, viszont pihen utána egy fél órát, majd szárazra itatom törlőpapírral, és megy a forró olajba. Tényleg szárazra, roppanósra kell sütni.

Muzsdéjt szoktam csinálni mellé, abba tunkolva fenomenális.

Azt mondom, piacképes termék lenne a balatoni strandokon!  8-10 sneci chips (mondjuk darabos dunai sneciből),  egy jó adag muzsdéj papírtálcán, leverné a hamburgert!


Te ! Horgászínyenc !   Igen   Tartozol egy sörrel mert a gardák és snecik ressre sütés leírásával nagyon beindultak a gyomornedveim. Hát ha még a tenyeres karika, kárász, kaszakő csuka  Fejvakarás  kősüllő vagy SÜGÉR hasonló elkészítéséről is beszámoltál volna .  Nyálcsorog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1901 Dátum: 2015. április 30. - 11:25:56 »


   Tartozol egy sörrel mert a gardák és snecik ressre sütés leírásával nagyon beindultak a gyomornedveim.

Még mit nem! A sörtől, sok lesz a savad, innod kell egy, pálinkát, amitől meg "semmi savam nem volt", így hát inni kell 5 liter bort. (a'la Bödőcs)

Róka fogta csuka ez!

Ezt a sügér elkészítést a Duna-Deltában tanultam:

A sügér hasát felvágod, pikkelyesen, kiveszed a kopoltyú lemezeket, eltávolítod a beleket, ha ügyesen sikerül, kimosni sem kell. Picit megsózod, teszel a hasüregbe egy csík szalonnát, de nem azt a szuperhibrid hús disznóét, hanem azt a finom fehér puha olvadósat!

Betekered a sügeret több réteg alufóliába és parázsba veted. Időnként fordítasz rajta. negyed óra, húsz perc (parázstól és hal mérettől függően) elkészül.

Picit pihenteted, majd kibontva, belülről a hasüreg felől szétnyitod és kieszed az ízletes halat a bőréig.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1902 Dátum: 2015. április 30. - 11:37:55 »

Még mit nem! A sörtől, sok lesz a savad, innod kell egy, pálinkát, amitől meg "semmi savam nem volt", így hát inni kell 5 liter bort. (a'la Bödőcs)

Róka fogta csuka ez!

Ezt a sügér elkészítést a Duna-Deltában tanultam:

A sügér hasát felvágod, pikkelyesen, kiveszed a kopoltyú lemezeket, eltávolítod a beleket, ha ügyesen sikerül, kimosni sem kell. Picit megsózod, teszel a hasüregbe egy csík szalonnát, de nem azt a szuperhibrid hús disznóét, hanem azt a finom fehér puha olvadósat!

Betekered a sügeret több réteg alufóliába és parázsba veted. Időnként fordítasz rajta. negyed óra, húsz perc (parázstól és hal mérettől függően) elkészül.

Picit pihenteted, majd kibontva, belülről a hasüreg felől szétnyitod és kieszed az ízletes halat a bőréig.
Tényleg jártál a Duna-Deltába. Taps
Stefi meg kihagyta a törpeharcsát! Türelmetlenül
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1903 Dátum: 2015. április 30. - 12:39:55 »

Ami még nagy kedvenc, az a "sneci chips".

Amikor találok vállalkozó szellemű cimborákat, akik besegítenek a tisztításba, akkor nagy mennyiséget szoktunk sütni. Én simán bevállalom a pikkelyezést egyedül.  Ördög  ( Vödör, kevés víz bele, sok sneci, akksis fúró, egy erre a célra fenntartott WC-kefe, néhány pörgetés a vödörben, és máris "fémtiszta" az összes hal.

A belezés macerásabb, arra kell a több szorgos kéz.

A snecit nem kell irdalni, csak sót kap, viszont pihen utána egy fél órát, majd szárazra itatom törlőpapírral, és megy a forró olajba. Tényleg szárazra, roppanósra kell sütni.

Muzsdéjt szoktam csinálni mellé, abba tunkolva fenomenális.

Azt mondom, piacképes termék lenne a balatoni strandokon!  8-10 sneci chips (mondjuk darabos dunai sneciből),  egy jó adag muzsdéj papírtálcán, leverné a hamburgert!
Nagyon jól hangzik!!! 1090,-- HUF vagy 4 ajró és mehetne a büfébe. 😀😀😀
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1904 Dátum: 2015. április 30. - 12:40:28 »

Nagyon jól hangzik!!! 1090,-- HUF vagy 4 ajró és mehetne a büfébe. 😀😀😀

De mi az a muzsdéj?  Stoel
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: