Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 412771 alkalommal)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1125 Dátum: 2012. Február 22. - 09:07:57 »

Stefi!
Az igazi Magyar Halászlé! Jogos a kérdés?
Mindenesetre ha ott élnék szívesen elsüllőznék én is, de a pontyokat nem vetném meg. Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1126 Dátum: 2012. Február 22. - 09:29:05 »

Igaz ugyan,hogy nem nekem irtad,meg odebb is lakok Bentshaft-tol vagy 700 km-re nyugatra,de itt nemigen eszik meg a kifogott halat. Szepen visszaengedik.

Csak a bolban vasarolt halat fogasztjak.Azt mar meg sem emlitem,hogy a canadaiak nemnagyon foznek.

Érdekes világ lehet!

Eszembe jut a Moldova történet.
Továbbszolgáló őrmester már a haját tépi, mert több hetes vesződség után sem tudja megtanítani az újoncot a tökéletes vigyázzmenetre.
Megkérdi tőle:
- Mi volt a maga foglalkozása, katona, mielőtt bevonult?
- Docens voltam az ELTE filozófia tanszékén.
- Mi az a docens?
- Hát... olyan tanárféle.
- Maga tanár?!!??!! Úristen, mi lehetnék ott én?
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1127 Dátum: 2012. Február 22. - 09:38:03 »

Nekünk magyaroknak ez egy igazi csemege és el tudom képzelni hogy milyen finom ízű lehet a ponty és harcsa azokban a tiszta vizekben !

Nemcsak hogy tiszta, de biztosan mérettől függetlenül zsírmentes.
Basszus, gyerekek, menjünk ki kollektive, mint 56-ban a soproni erdészek. Stefi megfogja, Boar megfőzi, én meg könyvelek meg kasszírozom a bevételt.
Megélnénk halászléből meg harcsapaprikásból. Mikor már nagyon únjuk, nagy duzzogva elfogadunk valakitől néhány vaddisznót. Persze, kicsit kéretjük magunkat előtte.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1128 Dátum: 2012. Február 22. - 09:40:39 »

 Taps Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Táncol
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1129 Dátum: 2012. Február 22. - 09:56:09 »

Nemcsak hogy tiszta, de biztosan mérettől függetlenül zsírmentes.
Basszus, gyerekek, menjünk ki kollektive, mint 56-ban a soproni erdészek. Stefi megfogja, Boar megfőzi, én meg könyvelek meg kasszírozom a bevételt.
Megélnénk halászléből meg harcsapaprikásból. Mikor már nagyon únjuk, nagy duzzogva elfogadunk valakitől néhány vaddisznót. Persze, kicsit kéretjük magunkat előtte.  Ördög
Aha...
Egy ausztráliába szakadt hazánkfia meghívta a barátait egy halászlére. Ízlett nekik, meg is ették, csak valaki megkérdezte, miből van, az úriember pedig bevallotta, hogy pontyból.
A városból is el kellett neki költözni, akkora balhé lett belőle, hogy ponttyal etette a jónépet...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1130 Dátum: 2012. Február 22. - 10:00:25 »

Aha...
Egy ausztráliába szakadt hazánkfia meghívta a barátait egy halászlére. Ízlett nekik, meg is ették, csak valaki megkérdezte, miből van, az úriember pedig bevallotta, hogy pontyból.
A városból is el kellett neki költözni, akkora balhé lett belőle, hogy ponttyal etette a jónépet...

horvátországi nyaralás alatt a tulaj csinált grillezett tengeri halat. Kérdezte szeretjük-e a halat és milyen halat eszünk. Mikor mondtam, hogy ponty, harcsa, keszeg, úgy nézett rám, hogy megrettentem  Ördög
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1131 Dátum: 2012. Február 22. - 10:05:17 »

Üdv ! Az  egyik horgász ismerősöm volt kint / Kanada /főzött is , de nem volt elragadtatva a pontytól ,. Viszont a csukára pergetést alig bírta
abbahagyni holmi lazacozásért  Röhög  Emelem
H.országban finom a grillezett , roston sült hal ! Csak nagyon hangosan rá kell szólni a séfre ne öntse le olajjal  Rííí ja és mehet több fokhagyma  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1132 Dátum: 2012. Február 22. - 10:09:58 »

Üdv ! Az  egyik horgász ismerősöm volt kint / Kanada /főzött is , de nem volt elragadtatva a pontytól ,. Viszont a csukára pergetést alig bírta
abbahagyni holmi lazacozásért  Röhög  Emelem
H.országban finom a grillezett , roston sült hal ! Csak nagyon hangosan rá kell szólni a séfre ne öntse le olajjal  Rííí ja és mehet több fokhagyma  Igen
Csukapergetést én sem hagynám ott. Aztán főznék egy jóféle csukapörköltet a tápos kanadaiaknak, azt egyék, ne a füstölt lazacot... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1133 Dátum: 2012. Február 22. - 10:12:14 »

Csukapergetést én sem hagynám ott. Aztán főznék egy jóféle csukapörköltet a tápos kanadaiaknak, azt egyék, ne a füstölt lazacot... Ördög

Ha elvisztek, megígérem, hogy gyúrok hozzá lebbencs tésztát!  Ördög 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1134 Dátum: 2012. Február 22. - 10:20:10 »

Pedig itt is volt rengeteg csuka a mögöttem levő kis-dunán / Csőhidi- pálya / gyerekkoromban  OOO ,. A bolgár kertész vasvillával is szedett ki annyit amennyit akart / de nem akart sokat , elég volt a családnak /a kövezés + mederszélesítés tönkre tette az egészet .
Akkor megyünk csukázni ?  Röhög   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1135 Dátum: 2012. Február 22. - 10:29:56 »

Egy ausztráliába szakadt hazánkfia meghívta a barátait egy halászlére. Ízlett nekik, meg is ették, csak valaki megkérdezte, miből van, az úriember pedig bevallotta, hogy pontyból.
A városból is el kellett neki költözni, akkora balhé lett belőle, hogy ponttyal etette a jónépet...
Olvastam erről, azt tartják a pontyról, hogy jóval nagyobb arányban raktároz nehézfémeket, mint a többi, őshonos halfajtájuk.
Ezért már állati takarmányt sem készítenek belőle, hanem csak szerves trágyát, amiből az ülepítés során kivonják a higanyt, ólmot, hasonló nyalánkságokat.
Rossz volt látni a képeket, amik a pontycsapdákat mutatták be, amint az ívásra igyekvő 5-15 kilós halak ezreit markolóval rakodják konténerekbe Meglepődött
Én meg fogok évente mondjuk 100-at, amiből vissza is eresztek 80-at egy búcsú Wave kíséretében.
Hiába no, ahány ház.....annyi házifeladat Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1136 Dátum: 2012. Február 22. - 10:30:37 »

Aha...
Egy ausztráliába szakadt hazánkfia meghívta a barátait egy halászlére. Ízlett nekik, meg is ették, csak valaki megkérdezte, miből van, az úriember pedig bevallotta, hogy pontyból.
A városból is el kellett neki költözni, akkora balhé lett belőle, hogy ponttyal etette a jónépet...

Kutya legyek, ha ezt értem, de Janika krabótját sem! A paprikás lisztbe forgatott, jó ropogósra sütött keszegnél, kárásznál ízletesebb csemegét nehezen tudok elképzelni.
Nem mondanám, hogy a balatoni fogas megvetendő eledel, de ha dönteni kéne, én bizony inkább a tökéletesen elkészített kárászt választanám helyette.
A tejfölös-fokhagymás sült csuka - kontra harcsapaprikás nyekkenccsel, nos ez már nagyon határeset.
Azt meg nem is mondom, hogy a halászlét ponyt nélkül el sem tudom képzelni.
Tengeri halakat nem nagyon ismerem, azokkal amiket ettem nem mérvadók, mert fagyasztottak. Talán lazacot ettem Finnországban, ami aránylag friss lehetett, de nem adott akkora élményt, hogy innéttől megvetően nézzek bármilyen édesvízi halra.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1137 Dátum: 2012. Február 22. - 16:23:59 »

Hát ez nagy baj ! A jó halat visszaengedik ? Talán azért mer a pucolás már macerás "munka" ? Helyette csinálnak egy kis zacskóslevest ?
Bentshaft,optica2 ! Engedjetek meg egy személyes kérdést . Ettetek már igazi magyar HALÁSZLEVET ? 
Nekünk magyaroknak ez egy igazi csemege és el tudom képzelni hogy milyen finom ízű lehet a ponty és harcsa azokban a tiszta vizekben !
Persze elképzelhető hogy én se pontyot ennék ha ott a finom lazac,sügér,süllő stb..

Persze,hogy eszunk! Az en csaladom a szegedi halaszlet reszesiti elonyben,jo sok ikraval. Nalunk ugyan nem lehet pontyot fogni (nincs) de az azsiai boltban lehet kapni. Viszont talaltam egy kicsi tavat,amiben 1-1.5 kg-os aranykaraszokat lehet fogni.Paprikaslisztben megforgatva,jo ropogosra sutve kivalo csemege.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1138 Dátum: 2012. Február 22. - 16:25:51 »


Bentshaft,optica2 ! Engedjetek meg egy személyes kérdést . Ettetek már igazi magyar HALÁSZLEVET ? 


Igen en szemelyesen ketszer. Utoljara nehany eve mikor ott voltunk a nejem rokonjai mondjak, hogy elmegyunk hajokazni a kis dunara (Mosonmagyarovar) es ebedre kikotunk egy csardanal es eszunk finom halaszlevet; ugy is tortent csak a halaszle nem volt finom, egy csomo le hal nelkul benne, vagyis nagyon ritka volt benne.....pedig allitolag egy jo halaszle hely.
Maskor meg ugyancsak Movar kornyeken egy kis faluba ugrottunk ki halaszlere, az jobb volt de ugy csipett, hogy leizzadtam, mondjuk az en hibam volt mert csiposet kertem.....dehat...?
Nahat ezek voltak a tapasztalataim.
Ide latogato rokonok foztek itt halaszlevevet harcsabol es pontybol mit fogtunk .....na abba ozt volt hus boven, a leves elegge eros hal izu volt; en szivesen ettem nem zavart de napokig allt a hutobe nem nagyon ment az "ittenieknek"  Vigyorog   Nincsenek szokva az eros hal izu halhoz.....sot nem is ettek azelott olyat.

Amikor a folyoba (Red River) horgasztunk itt a harcsara es pontyra a  szoban forgo halaszlehez  a folyo menten volt meg par horgasz, mikor lattak, hogy megtartjuk a harcsakat es a pontyot miket fogtunk  elkezdtek oda hozni a pontyjaikat harcsaikat ahogyan fogtak ki es allandoan kerdeztek nagy mosolyogva, hogy akarjuk-e ?  a rokonok csak bamultak teljesen meg voltak rokonyodve, nem jott, hogy higgyjek, hogy ezek csak ugy nekunk adjak a nagy pontyokat, harcsakat. Kesobb mi is dobaltuk vissza oket mar annyi volt.      





  
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1139 Dátum: 2012. Február 22. - 16:38:24 »


Persze elképzelhető hogy én se pontyot ennék ha ott a finom lazac,sügér,süllő stb..

Stefi itt sugert vederszamra lehet fogni nincs semmilyen korlatozas rajuk....habar en a '80-as evek ota nem horgasztam rajuk, neha fogok egyet, egyet veletlen sullozeskor  de visszaengedem mert tul kicsik es szalkasak  Mosolyog....habar olajsutobe egybe kirantva nagyon finomak.......de jobb a sullo  OOO
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: