Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 413183 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1080 Dátum: 2012. Január 15. - 09:47:39 »

Koszonom, gratulalok en is, ezek milyen fajta pisztrangok?  ....igy mint a tied, meg nem lattam halat elkeszitve.
Mi itt (ebbe a tartomanyba) altalaban 3 fajta vadan elo (mas nincs is)  pisztrangfajtara horgaszunk : szivarvanyos, barna, es amerikai tavipisztrang....

Köszönöm szépen.

Nos, a bal oldali szivárványos pisztráng, egy privát tóból fogtam még tavaly, csak amolyan mintadarab, napijegy ellenében bármelyik pisztrángos tavon foghat bárki ilyet, de még jóval nagyobbat is (60 deka volt).
A nagyobb pedig egy még igazi vadvízi sebes pisztráng hím. Öreg korukra így meggörbül és "lazacos" lesz a szájuk, azért is van kissé olyan csukára-lazacra emlékeztető feje.

Halfejet, ha van rá mód mindig így készítek ki. Sajnos az első alanyom a nagy pisztrángom volt, Ő még nem sikerült túl szépre, ellenben a bal oldali már sokadik halfejem volt,  ezért is szebben száradt ki, ráadásul a színei is gyönyörűen megmaradtak.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #1081 Dátum: 2012. Január 18. - 14:49:41 »

Gyönyörű halakat fogtok!

Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #1082 Dátum: 2012. Január 18. - 14:52:16 »

Ez sem semmi méret:


http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok/bulvar/rekorder-orias-busa-kerult-elo-a-tisza-holtagabol-foto-423055

Rekorder óriás busa került elő a Tisza holtágából

2012. január 18. 07:38 Szoljon.hu

busa | Páratlanul szerencsésen alakult Sólyom Károly tiszaföldvári horgász 2012. évi évadnyitó horgászata a Cibakházi Holt-Tiszán. Január 10-én 50,75 kilogrammos, 122 centiméter hosszú, és 102 centiméter kerületű halat fogott.



A zsákmányolást követően értesítette a Cibakházi Vegyesüzemi Horgászegyesület halőreit rekordlistás fogásáról. Károly az általa kifogott halakat többnyire visszaengedte, mert meggyőződése szerint a „fogd meg és engedd vissza” (catch & release) szemlélet a jövő halállományának záloga. A most kifogott hal, egy pettyes busa tájidegen halfaj, emiatt nem szabad visszaengedni, így a halat felajánlotta a halőri szolgálat részére.

A helyszínre érkező halőri szolgálat vezetőjét és a halőrt is meglepetés érte. A termetes halat nem tudták a 40 kilóig hitelesített mérleggel megmérni, így egy harmadik halőrt hívtak segítségül egy nagyobb teherbírású hiteles mérleggel. A halőrök megállapították, hogy a termetes busát szabályos horgászmódszerrel fogták ki. A hatalmas busa testén sérülés nem volt, így felvették a rekordlistás jegyzőkönyvbe.
A cikk a hirdetés után folytatódik

— Vass Béla barátommal már mindketten a feladás gondolatával játszottunk, amikor elakadt a csalim, mint mikor kőbe vagy tuskóba akad a gumi — mesélte élményeit Sólyom Károly. — Mire tudatosult bennem, hogy itt nincsenek ilyen tereptárgyak, az orsóm már adagolta a zsinórt. Elindult az akadó, de nem is akárhogy, egyenletes tempóban közel 50 méter zsinórt húzott le. Közel negyedóra elteltével már gyanítottuk, hogy nagy a hal, de még nem sikerült a felszínre kényszeríteni. Bevetett egy-két csónak alatt átúszós trükköt, majd megmutatta magát egy hatalmas pettyes busa. Ekkor láttuk, hogy a horog a szájában van, stabilan a vastag porcba fúródva. Néhány kört úszott még a csónak körül, majd hagyta magát beemelni a csónakba, már csak a mozdulatlan tömegével kellett megküzdenünk.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1083 Dátum: 2012. Január 23. - 04:12:23 »

A mult heten kiugrottam egyedul egy delutan 2 oranyira mivel nagyon gyonyoru ido volt, csak egy halat fogtam de ez meg a legnagyobb sullom az iden a 74cm - vel.



- Most a hetvegen a horgaszat meglehetosen jo volt, habar nem voltak plusz fokok,  igy mar melegitett satrakbol nyomtuk.
.....ezek voltak a legszebbek melyeket fogtam :






Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1084 Dátum: 2012. Január 23. - 07:28:48 »

A mult heten kiugrottam egyedul egy delutan 2 oranyira mivel nagyon gyonyoru ido volt, csak egy halat fogtam de ez meg a legnagyobb sullom az iden a 74cm - vel.


Márk, gratulálok!  Igen

Ilyen gyönyörű süllő nincs is, csak a mesében!

Sárga vagyok....

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #1085 Dátum: 2012. Január 23. - 08:17:01 »

Tényleg fantasztikus látvány!
Irigykedem is  Vigyorog, és gratulálok hozzájuk!

Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1086 Dátum: 2012. Január 23. - 14:43:55 »

A mult heten kiugrottam egyedul egy delutan 2 oranyira mivel nagyon gyonyoru ido volt, csak egy halat fogtam de ez meg a legnagyobb sullom az iden a 74cm - vel.

- Most a hetvegen a horgaszat meglehetosen jo volt, habar nem voltak plusz fokok,  igy mar melegitett satrakbol nyomtuk.
.....ezek voltak a legszebbek melyeket fogtam :


Gratulálok! Gyönyörű süllők!  Igen
 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1087 Dátum: 2012. Január 23. - 16:11:04 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1088 Dátum: 2012. Január 24. - 01:19:59 »

Koszonom mindenkinek.

Voldemort

Ne irigykedj es sargulj  Vigyorog te is ugyanekorakot foghatnal ha itt elnel, nem kell nagy hozzaertes ehez.  Logatni pl. egy vertikalis Rapala-t  vagy ehez hasonlokat 5-6m mely vizbe egy lyukon at, es jol megrantani mikor rautnek (amit nem lehet ne venni eszre, mert viszik a botot le a leken) es azutan pillanatok alatt fent is vannak nem kell ehez nagy tudomany. A sullo nem egy harcias hal, amit nem is nagyon banok mert szamomra a legfinomabb......lehet az lazac vagy akarmilyen pisztrangfajta.

Nagy pisztrangokat fogni az nehezebb mivel sokkal melyebb a viz es a hal megy mint a villam akasztas utan, nagyon eros verekedos fajta halak es mindig ott az esely, hogy a damilt elvagja a jeg a leg also peremen ahogy cikaznak a jeg alatt mint a villam.  Braid zsinort ezekhez  nem hasznalunk mert latjak a kristalytiszta vizbe.....en probaltam kivancsisagbol Fireline Crystal-t es semmit nem fogtam, es a tarsamek fluorocarbon damillal mellettem a satorba szedtek ki eleg jol.  Kotottem ra egy 10m-es fluorocarbon eloket es percekre ra kihuztam en is  egy 30.5 inchest. Azzal  veget is ert ott helybe a zsinor  "kiserletem" erre a halfajtara !!  OOO
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1089 Dátum: 2012. Január 24. - 16:01:56 »

Koszonom mindenkinek.

Voldemort

Ne irigykedj es sargulj  Vigyorog te is ugyanekorakot foghatnal ha itt elnel, nem kell nagy hozzaertes ehez.  Logatni pl. egy vertikalis Rapala-t  vagy ehez hasonlokat 5-6m mely vizbe egy lyukon at, es jol megrantani mikor rautnek (amit nem lehet ne venni eszre, mert viszik a botot le a leken) es azutan pillanatok alatt fent is vannak nem kell ehez nagy tudomany. A sullo nem egy harcias hal, amit nem is nagyon banok mert szamomra a legfinomabb......lehet az lazac vagy akarmilyen pisztrangfajta.

Nagy pisztrangokat fogni az nehezebb mivel sokkal melyebb a viz es a hal megy mint a villam akasztas utan, nagyon eros verekedos fajta halak es mindig ott az esely, hogy a damilt elvagja a jeg a leg also peremen ahogy cikaznak a jeg alatt mint a villam.  Braid zsinort ezekhez  nem hasznalunk mert latjak a kristalytiszta vizbe.....en probaltam kivancsisagbol Fireline Crystal-t es semmit nem fogtam, es a tarsamek fluorocarbon damillal mellettem a satorba szedtek ki eleg jol.  Kotottem ra egy 10m-es fluorocarbon eloket es percekre ra kihuztam en is  egy 30.5 inchest. Azzal  veget is ert ott helybe a zsinor  "kiserletem" erre a halfajtara !!  OOO

Gratulálok !
Nekem is a kedvencem a SÜLLŐ és a RAPALA !  Igen Emelem  A Dunán nyáron és ősszel viszonylag jól lehet fogni pergetve woblerekkel . 
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1090 Dátum: 2012. Január 24. - 19:36:15 »

- Most a hetvegen a horgaszat meglehetosen jo volt....
Bentshaft!
Áldás lehet olyan helyen élni, ahol a természet ilyen kincseket rejt!
Remélem OTT vigyáznak is rá...
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1091 Dátum: 2012. Január 25. - 04:52:24 »

Koszonom  Emelem..........

Hat valahogy igy sullozunk telen a Winnipeg tavon ! Gyakran a legnehezebb az egeszbe a tora valo ramenes terepjaroval egy egy nagy hofuvas utan. Napokig egy nagy havazas, hofuvas utan csak motoros szannnal lehet ramenni a tora amig valaki nagy szeles gumis emelt truck-al  nem csinal nyomokat. A quadok hamar kemeny a ho a jegen akkor megfelelnek de maskulonben csak a hernyotalpal szereltek mennek olyankor be, a gond az veluk, hogy nagy hidegbe nem indulnak (-25-30 fok) es felos messzire bemenni veluk vagy egyaltalan hasznalni oket mikor nagyon hideg van (foleg ha csak egy van)
Mindig legalabb parba ajanlatos bemenni a jegre (tehat ket jarmu) es foleg messzire meg terepjaroval is, de minel tobb kocsi van annal jobb (ha az egyik belesulyed a masik kihuzza, de volt, hogy mindketto belesulyedt kihuzaskor a masfel meteres hofuvasba)
Tobbszor fordult elo, hogy elkezdett esni a ho a  szel gyorsan feltamadt es pillanatok alatt nem lattunk 10m-re, es a part kilometerekre-re volt......GPS nelkul ilyenkor baj van, a partot ha meg is talaljuk de az mind erdoseg, befujt oblok, a bejarati  utat kell megtalalni amit ilyenkor nem konnyu (meg a belesulyedes veszelye az mindig ott van)

Fordult elo par eve, hogy bent voltunk 15 km-re jot horgasztunk nem volt hideg (-4 -5 fokok) nem kellett sator, kint ultunk ment a CD lejatszo egesz delutan a baratom truck-jaba, estefele kezdett mar lehulni es mikor indulni akarunk kifele a truck nem indult; az a ki #%^$& CD lejatszo lemeritette az aksit, ejszakara -20 -at igert a radio.
Miutan ki karomkodtuk magunkat, mondtam neki imadkozzon, hogy a telefonok fogjanak mukodni, szerencsere mukodtek es egy baratom hozott be egy aksit ket ora mulva, megadtuk a GPS koordinatakat (meg villogtattuk az elemlampakat a sotetbe) Jo erzes volt latni a snowmobile-ja lampait amint kozeledett, habar azt hittuk sosem er ide, nem mert a terepjarojaval jonni ejszaka mert felt, hogy besulyed es akkor tenyleg hatalmas gond van. Jo volt hallani a  Ford F150 V8-as felmordulasat miutan erore kapott a friss akutol. Gyorsan jottunk kifele nehogy belesulyedjunk mert senki nincs ki kihuzzon, volt ugy, hogy valosaggal repultunk mikor egy kemeny hofuvasra ramentunk. Tanultunk megint akkor este  :Mosolyog             
 



 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1092 Dátum: 2012. Január 25. - 07:22:38 »

Koszonom  Emelem..........

Hat valahogy igy sullozunk telen a Winnipeg tavon ! Gyakran a legnehezebb az egeszbe a tora valo ramenes terepjaroval egy egy nagy hofuvas utan. Napokig egy nagy havazas, hofuvas utan csak motoros szannnal lehet ramenni a tora amig valaki nagy szeles gumis emelt truck-al  nem csinal nyomokat.

Kalandos horgászataitok vannak, az egyszer biztos. Mondjuk a megfelelő felszerelés nélkül esélytelen lenne a dolog, de még így sem kockázat mentes.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1093 Dátum: 2012. Február 06. - 04:43:50 »

A hetvegi sullozes, szombat reggel olyan suru kod volt, hogy a to egy nagy feherseg volt, akar tejbe mennenk.  GPS volt a tajekozodasi eszkoz, egesz delig amikor a kod kezdett feloszlani. Hihetetlen a csend  a tavon kilometerekre bent....(foleg ilyen suru kodbe)  Csak egy-egy  repulot lehetett hallani neha.  A horgaszat jo volt mindket nap, sok halat fogtunk sokat vissza is engedtunk.







"Tailgate party"  ("taigate" a pick-up hatso lenyithato ajtoja) a baratokkal ebedkor (nem, nem  hal volt  :Mosolyog)....sutjuk a bratwurst-ot ...itt kint meglehetos jol megpergelve a kis suton. Neha viszek magyar friss kolbaszt is.



......es ma ezeket vittem haza, es sok nagyot visszaengedtunk mindharman. Gyonyoru ido volt.


 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1094 Dátum: 2012. Február 06. - 07:30:05 »

A hetvegi sullozes, szombat reggel olyan suru kod volt, hogy a to egy nagy feherseg volt, akar tejbe mennenk.  GPS volt a tajekozodasi eszkoz, egesz delig amikor a kod kezdett feloszlani. Hihetetlen a csend  a tavon kilometerekre bent....(foleg ilyen suru kodbe)  Csak egy-egy  repulot lehetett hallani neha.  A horgaszat jo volt mindket nap, sok halat fogtunk sokat vissza is engedtunk.


......es ma ezeket vittem haza, es sok nagyot visszaengedtunk mindharman. Gyonyoru ido volt.


Gratulálok a gyönyörű halakhoz!  Emelem  Igen

A helyszint a mederviszonyok alapján választjátok,, vagy korábbi tapasztalatok, vagy gondolom formán?

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: