Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 471563 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2340 Dátum: 2012. December 14. - 11:50:27 »

És a bevonatolásért?  Röhög

Szívesen!  Piál

Én is köszönöm mindkettőtöknek!  Vigyorog Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2341 Dátum: 2012. December 14. - 21:08:24 »

És a bevonatolásért?  Röhög

Szívesen!  Piál

Összességében gondoltam a segítségért a köszönetet. De komolyan Mosolyog  Emelem Emelem Emelem Emelem Kézfogás
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Pityesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Új üzenet #2342 Dátum: 2012. December 26. - 01:08:03 »

Szia,
az XM-L-ledek kulombozoek,nézd meg a CREE datasheet - ét, ott le van írva milyenek vannak. A gyártók nem szokták nagyon pontosan leírni melyik ledet használták, így lehet kulonbseg kozottuk. Még esetleg az e-bay-nál azt is meg kel nézni, hogy kell-e fizetni postát, meg hogy melyik álamokba nem kuldik a terméket. Pl. hozzánk az elso linkes C8-ast nem kuldik.   

Üdv Urak!
A visszaolvasottak alapján vetem egy  UniqueFire C8 CREE XM-L T6 3-Mode 800LM Flashlight (1*18650) Led lámpát.
http://www.dinodirect.com/flashlight-3mode-800lm-uniquefire-c8-cree-xm-l-t6.html
Az lenne a kérdésem, hogy lehet e még tuningolni esetleg vagy érdemes e?
Fényerő, fókusz, módok ki iktatása, lencse csere, foncsor csere, színszűrő ?
Elsősorban a fókusza zavaró, számomra mert puskalámpának használnám.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv István
 
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2343 Dátum: 2012. December 26. - 04:41:00 »

Üdv Urak!
A visszaolvasottak alapján vetem egy  UniqueFire C8 CREE XM-L T6 3-Mode 800LM Flashlight (1*18650) Led lámpát.
http://www.dinodirect.com/flashlight-3mode-800lm-uniquefire-c8-cree-xm-l-t6.html
Az lenne a kérdésem, hogy lehet e még tuningolni esetleg vagy érdemes e?
Fényerő, fókusz, módok ki iktatása, lencse csere, foncsor csere, színszűrő ?
Elsősorban a fókusza zavaró, számomra mert puskalámpának használnám.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv István
 

Hát miért ezt vetted? A dinoról lehetett volna olcsóban is.én pl. ebbol szoktam rendelni: http://www.dinodirect.com/torch-flashlight-1300lm-light-bulb-led.html?DDID=3520-616 , joval olcsob, és nem rossz. Eloszor is nem értem ezt a mondatodat: "Elsősorban a fókusza zavaró, számomra mert puskalámpának használnám." 1./ez nem fokuszolható, és nem is lehet átcsinálni, 2./ a fokuszolható lámpák szerintem legjobbak a vadászatra, puskalámpának is. Itt csak drivert lehet cserélni, esetleg aszferikát beletenni. A driver attól fugg, hogy hány módot akarsz. Szerintem max. 2 módú driver a jó, amely eloszor minden kapcsolásnál a legerosebb fényre kapcsol, és utána a gyengébbre, amit pl. keresésre lehet használni. A driver legyen képes min. 2800-3000mA-ra. Erre jók a 8x AMC7135-os KD driverek. Emelem
Naplózva
Pityesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Új üzenet #2344 Dátum: 2012. December 28. - 13:15:46 »

Hát miért ezt vetted? A dinoról lehetett volna olcsóban is.én pl. ebbol szoktam rendelni: http://www.dinodirect.com/torch-flashlight-1300lm-light-bulb-led.html?DDID=3520-616 , joval olcsob, és nem rossz. Eloszor is nem értem ezt a mondatodat: "Elsősorban a fókusza zavaró, számomra mert puskalámpának használnám." 1./ez nem fokuszolható, és nem is lehet átcsinálni, 2./ a fokuszolható lámpák szerintem legjobbak a vadászatra, puskalámpának is. Itt csak drivert lehet cserélni, esetleg aszferikát beletenni. A driver attól fugg, hogy hány módot akarsz. Szerintem max. 2 módú driver a jó, amely eloszor minden kapcsolásnál a legerosebb fényre kapcsol, és utána a gyengébbre, amit pl. keresésre lehet használni. A driver legyen képes min. 2800-3000mA-ra. Erre jók a 8x AMC7135-os KD driverek. Emelem

Mondjuk én is ere gondoltam csak nem fogalmaztam pontosan mert nem tudtam mit lehet vele kezdeni.
Szóró távolságon szeretném egy kicsit összehúzni a fényt ahogy te is említetted: aszferikát beletenni,esetleg hol lehet beszerezni ? a drivert már ki iktattam a visza olvasottak szerint 1 modos lett. Olvastam valamit a led n lévő félköríves védő eltávolításáról (dedómolt xm-l-lel), szerinted javíthat rajta?
Üdv István
Naplózva
Pityesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Új üzenet #2345 Dátum: 2012. December 28. - 13:22:42 »

Hát miért ezt vetted? A dinoról lehetett volna olcsóban is.én pl. ebbol szoktam rendelni: http://www.dinodirect.com/torch-flashlight-1300lm-light-bulb-led.html?DDID=3520-616 , joval olcsob, és nem rossz. Eloszor is nem értem ezt a mondatodat: "Elsősorban a fókusza zavaró, számomra mert puskalámpának használnám." 1./ez nem fokuszolható, és nem is lehet átcsinálni, 2./ a fokuszolható lámpák szerintem legjobbak a vadászatra, puskalámpának is. Itt csak drivert lehet cserélni, esetleg aszferikát beletenni. A driver attól fugg, hogy hány módot akarsz. Szerintem max. 2 módú driver a jó, amely eloszor minden kapcsolásnál a legerosebb fényre kapcsol, és utána a gyengébbre, amit pl. keresésre lehet használni. A driver legyen képes min. 2800-3000mA-ra. Erre jók a 8x AMC7135-os KD driverek. Emelem

Esetleg az általad említett 1300lm es led külön megrendelése? ha esetleg tudnál segíteni melyik lehet az?
Előre is köszönöm.
Üdv István.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2346 Dátum: 2012. December 28. - 13:25:02 »

Esetleg az általad említett 1300lm es led külön megrendelése? ha esetleg tudnál segíteni melyik lehet az?
Előre is köszönöm.
Üdv István.

Szia István!

Az ominózus led a Cree XM-L T6-os binű ledje, de ez a büdös életben nem lesz 1300 lumen, pláne a csúcsáram alatt hajtva... Mosolyog
Másképp mondva az Általad vásárolt 800 lumenes lámpa 800 lumenje kb. egyelő a másik 1300 lumenével  Ördög

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Pityesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Új üzenet #2347 Dátum: 2012. December 28. - 14:29:44 »

Szia István!

Az ominózus led a Cree XM-L T6-os binű ledje, de ez a büdös életben nem lesz 1300 lumen, pláne a csúcsáram alatt hajtva... Mosolyog
Másképp mondva az Általad vásárolt 800 lumenes lámpa 800 lumenje kb. egyelő a másik 1300 lumenével  Ördög

 Emelem

Szia Marksman!
Akkor mi a különbség mert nem értem. Más a drivere?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2348 Dátum: 2012. December 28. - 14:37:42 »

Szia Marksman!
Akkor mi a különbség mert nem értem. Más a drivere?

A kínaiak messzi vannak, mind azt mond, amit akar...
Mosolyog
Alapvetően egyébként mind hazugság, mert sosem OTF lument adnak meg, hanem a led gyári tudását hazudják fel, az égig...
Az ANSI mérési adatlap a hihető, így néz ki:



Ilyet az olcsóbb kategóriánál nemigen fogsz találni...

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Pityesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Új üzenet #2349 Dátum: 2012. December 28. - 19:43:05 »

Tisztelt lámpaguruk!
Még ezeket a kérdéseket szeretném tisztán látni.
Segítenétek?
Mondjuk én is ere gondoltam csak nem fogalmaztam pontosan mert nem tudtam mit lehet vele kezdeni.
Szóró távolságon szeretném egy kicsit összehúzni a fényt ahogy te is említetted: aszferikát beletenni,esetleg hol lehet beszerezni ?
Driver : legerösebb fényre kapcsol, és utána a gyengébbre, amit pl. keresésre lehet használni. A driver legyen képes min. 2800-3000mA-ra. Erre jók a 8x AMC7135-os KD driverek.
hol lehet beszerezni a drivert ? Én a bennlévőt már ki iktattam a vissza olvasottak szerint 1 modos lett ( direkt bekötés nyáklapból kivágott megfelelő formában beforasztva).
Olvastam valamit a led n lévő félköríves védő eltávolításáról (dedómolt xm-l-lel), szerinted javíthat rajta?
Üdv István
Naplózva
m6692
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #2350 Dátum: 2012. December 31. - 19:39:28 »

Sziasztok
aszferika engem is erdekelne ebbe a lampaba. Probalta mar valaki?
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2351 Dátum: 2013. Január 01. - 11:49:17 »

Tisztelt lámpaguruk!
Még ezeket a kérdéseket szeretném tisztán látni.
Segítenétek?
Mondjuk én is ere gondoltam csak nem fogalmaztam pontosan mert nem tudtam mit lehet vele kezdeni.
Szóró távolságon szeretném egy kicsit összehúzni a fényt ahogy te is említetted: aszferikát beletenni,esetleg hol lehet beszerezni ?
Driver : legerösebb fényre kapcsol, és utána a gyengébbre, amit pl. keresésre lehet használni. A driver legyen képes min. 2800-3000mA-ra. Erre jók a 8x AMC7135-os KD driverek.
hol lehet beszerezni a drivert ? Én a bennlévőt már ki iktattam a vissza olvasottak szerint 1 modos lett ( direkt bekötés nyáklapból kivágott megfelelő formában beforasztva).
Olvastam valamit a led n lévő félköríves védő eltávolításáról (dedómolt xm-l-lel), szerinted javíthat rajta?
Üdv István

Hát szoro távolságra nem nagyon fontos osszehúzni a fényt, sot sokkal jobb ha széles mivel nem zavarja annyira a vadat mint az osszehúzott eros fény. Ha már aszferika, akkor a zoom lámpák a legjobbak. De ha visszaolvasol, itt már majdnem minden le volt írva ezzel kapcsolatban, talán ezért sem válaszol már ugyanazokra a kérdésekre senkisem. A C8-nal XML-ledel aszferikával nem érsz el sokat. A C8-nak elég mély foncsora /thrower/ van, habár nem a legmélyebb, de az XM-l ledre jó. Ha 1 modot akarsz, akkor jó a driver nélkuli bekotés. Ha keresni is akarsz vele akkor ezt a drivert ajánlom:   http://kaidomain.com/product/details.S020073  Ha még novelni akarsz a fényeron, cseréld ki a ledet egy U2-re. mint pl. ez:  http://kaidomain.com/product/details.S009989                               Emelem
Naplózva
Pityesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Új üzenet #2352 Dátum: 2013. Január 01. - 20:51:25 »

Hát szoro távolságra nem nagyon fontos osszehúzni a fényt, sot sokkal jobb ha széles mivel nem zavarja annyira a vadat mint az osszehúzott eros fény. Ha már aszferika, akkor a zoom lámpák a legjobbak. De ha visszaolvasol, itt már majdnem minden le volt írva ezzel kapcsolatban, talán ezért sem válaszol már ugyanazokra a kérdésekre senkisem. A C8-nal XML-ledel aszferikával nem érsz el sokat. A C8-nak elég mély foncsora /thrower/ van, habár nem a legmélyebb, de az XM-l ledre jó. Ha 1 modot akarsz, akkor jó a driver nélkuli bekotés. Ha keresni is akarsz vele akkor ezt a drivert ajánlom:   http://kaidomain.com/product/details.S020073  Ha még novelni akarsz a fényeron, cseréld ki a ledet egy U2-re. mint pl. ez:  http://kaidomain.com/product/details.S009989                               Emelem
ű

Tisztelt redbolt!
Köszönöm a válaszodat pont ezekre a kérdésekre adott válaszodra voltam kíváncsi.
Hogy konkrétan az én lámpámmal mit tudok kezdeni ha már megvetem. mert a visszaolvasottakból nekem az jött le, hogy ez a led jó választás.
akkor még nem merült fel bennem a fókuszos lámpa gondolata, csak a led minősége illetve lámpák közül ez vagy egy UltraFire WF-501B ben gondolkodtam.
Mert ezekről és ezek átalakításáról olvastam a legtöbbet a régebbi hozásszólásokban, mivel az aszférikus lencsékről azt írtak, hogy már nem olyan ívűek mint régen ezért elvetettem.
A led demódolása meg működik mert megtudom erősíteni mert nekem is sikerült véletlenül sérülés nélkül levenni a ledről.
Az eredmény 4m ről falra vetített középső fényesebb kör demódolás előtt 40cm átmérő volt mert mértem, a demódolás után az új méret 25 cm re csökkent nekem így jobban tetszik.
Bízom az éles kipróbálásban mert valami hasonlót szeretem volna elérni a szóró távolságon a középső fényesebb mező kicsit kisebb legyen. Az általad említett drivert még szeretném megvalósítani mert az új 18650 es akkuval bekapcsolás után pár másodperc után kikapcsolt, ezért alkalmaztam valamelyik tisztelt lámpaguru tanácsát és megnöveltem a kapcsoló vezetékének a hosszát. most már így szuperül működik.
Ha ennyivel jobb egy fókuszos vadászatra beültetted a bogarat a fejembe lehet, hogy kerül ez mellé egy másik kis fókuszos párnak.

Még Egyszer Köszönöm a segítségedet és az eddigi segítséget is. Emelem
Üdv István
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2353 Dátum: 2013. Január 02. - 00:30:46 »

Szia István,
orulok, hogy tudtam segíteni, és látom, hogy mindent 100%-ra megértettél. Ami a ledrol valo burkolat leszedését illeti, még nem próbáltam, mivel eddig meg voltam elégedve a teljesítményével, de már sok helyen olvastam róla, majd kipróbálom. Szerintem háklisabb lessz a fedo nelkul, de már az XML nem nagy drágaság. Valójában a led "takarója" is egy aszferika, amely az XM-L datasheetje szerint elég széles, azaz 125 fokba vetíti a led sugarát. Ami a zoom lámpákat illeti, ha a késobiekben érdekelni fog valami, jelentkezz privátban, amúgy a driver, és a led is az kell bele mint a C8-ba, csak a test más, nem nagy ugy az egész.
B.Ú.É.K. minden tisztelt fórumozónak!!!! Piál
Naplózva
peter76
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2354 Dátum: 2013. Január 11. - 22:49:16 »

Sziasztok!
Szükségem lenne gyorsan egy db XM-L ledre 16-os emitteren (dedomoltam és a fényerő közelít a 0 lumenhez Röhög )
Ha lenne valakinek elfekvőben egy db szívesen átvenném.
Előre is köszönettel:

Peti
Naplózva
Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: