Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 471565 alkalommal)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1650 Dátum: 2011. Október 23. - 21:09:31 »

Üdv Mindenkinek!

Kacsa lámpámat lecseréltem egy Olight m3x Tritonra. (700 lumen)

Eddigi tapasztalataim pozitívak:
- valami brutális fényereje van  Mosolyog
- ha 20 méterre használom vagy ha 200m-re, akkor is a céltávcsőben a megvilágított részt látom, ellenben a kacsalámpánál, ahol a távolság függvényében állítani kellett a lámpát
- a megvilágított terület a távolság növelésével csak nő
- 2 db 18650 akku jól bírja a használatot

Egy rókát lőttem az új lámpám segítségével, nem ugrott el, rá is fázott.  Mosolyog
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1651 Dátum: 2011. Október 23. - 21:10:45 »

Szia!

Nem ellenzem, csak a könnyebb utat keresem. Nem vagyok lámpa építő, és azt mérlegeltem, hogy lehet-e rendelni olyan lámpát, amihez nem kell különösebben hozzányúlni. Koncentrált vetítési képpel, kis mérettel rendelkezik, jó fényerővel, magyarul csak szerelék kérdése és fegyverlámpaként használható.

Vele mi újság?

http://www.dealextreme.com/p/ultrafire-wf-008-recoil-thrower-cree-q5-wc-230-lumen-led-flashlight-1-18650-2-cr123a-22934

Használtam, kitalált, jó rendszer, egy 1A-es driverrel leveri az aszferikus lencsés 1A-en hajtott P4 ledes Sacredfire-t. Jó rendszer, de a gyári állapotról alakítani kell (drivercsere, hővezetés tökéletesítése).
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1652 Dátum: 2011. Október 23. - 21:13:25 »

Üdv!
 Tanácsot kérnék:átolvasva a fórumot megvettem a fegyverlámpám egy Uf 501b-t aszférikával.Tényleg kiváló darab.Most ki szeretném próbálni zöld leddel.

Kb. 100m lesz a max hatótávod, mert a zöld led jóval kisebb fényáramot nyújt azonos tápellátás esetén.
Építettem ilyet is.





Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1653 Dátum: 2011. Október 23. - 21:49:01 »

Ezt ne rendeld meg, régebben én is rendeltem 3db-ot, de sajnos nem megy bele az aszferika, kell lesmirglizni belole, ami felesleges munka. Rendeltem pár darabot ebbol a CREE zold ledbol, szerintem a legjobbak, és pontosan belepasszol a 501B-be, ráadásul minimálisan 150m-ig lehet loni:   http://kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=5622  Az aszferikához, vagy a P60-as lámpákhoz még esetleg annyit, hogy gyengébb ledet bele tenni mint az R2, esetleg a Q5, vagy gyengébb elektronikát használni mint az 1A-os driver az kész hulyeség. Én 1400mA-os drivert használok, és simán bírja a puska lámpában a R2-es, és a Q5 is, az intenzív világítást nem tudom hogyan bírná, de egy tipikus puska lámpa nem keresésre való Emelem

Üdv!
 Tanácsot kérnék:átolvasva a fórumot megvettem a fegyverlámpám egy Uf 501b-t aszférikával.Tényleg kiváló darab.Most ki szeretném próbálni zöld leddel.Mi ajánlotok bele?Esetleg megérné ez:http://www.dealextreme.com/p/ultrafire-wf-501b-philips-luxeon-k2-green-led-flashlight-1-18650-2-cr123a-20331
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1654 Dátum: 2011. Október 23. - 22:25:40 »

Ezt ne rendeld meg, régebben én is rendeltem 3db-ot, de sajnos nem megy bele az aszferika, kell lesmirglizni belole, ami felesleges munka. Rendeltem pár darabot ebbol a CREE zold ledbol, szerintem a legjobbak, és pontosan belepasszol a 501B-be, ráadásul minimálisan 150m-ig lehet loni:   http://kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=5622  Az aszferikához, vagy a P60-as lámpákhoz még esetleg annyit, hogy gyengébb ledet bele tenni mint az R2, esetleg a Q5, vagy gyengébb elektronikát használni mint az 1A-os driver az kész hulyeség. Én 1400mA-os drivert használok, és simán bírja a puska lámpában a R2-es, és a Q5 is, az intenzív világítást nem tudom hogyan bírná, de egy tipikus puska lámpa nem keresésre való Emelem


Szia Redbolt,

én az Általad mutatott P60 Dropint rendeltem a lent mutatott lámpába, optikai üveg aszferikus lencsével. Nekem 100m lett volna a maximum, de jó képe volt, tetszett Mosolyog
Az 1400mA-en hajtott Q5 gondolatával már játszottam, ki is fogom próbálni - de túl sokat nem várok, mert a hőellenállás miatt amennyivel nő az áram, annyival nő a magfhőmérséklet is, ami csökkenti a fényerőt... Biztos ad némi pluszt, kérdés, megéri-e Mosolyog Ez ebben a "sütemény", a játék lehetősége Mosolyog

 Wave Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1655 Dátum: 2011. Október 24. - 01:11:56 »

Szia Marksman,
Én az R2-est kedvelem, de a Q5 majdnem ugyan az. A hutesen sokat lehet segiteni. A ledet ARTIC SILVER hutesi ragasztoval kell ragasztani  http://www.mcmelectronics.com/product/20-4975&CAWELAID=797542578  Továbbá a led, és az elektronika kozott van boven hely, és szintén ezzel a ragasztóval alulról bele lehet ragasztani egy réz huto lemezt, és a tobbi részét az uregnek kitolteni áramot nem vezeto huto pasztával. Nem sok munka, de hidd el, nincsen ideje melegedni a lednek a lovés idejéig az tuti. Ha túl melegedik a led, akkor felesleges az egész, csak hamarabb tonkremegy. Azt meg már tobszor említettem, nekem a puskalámpa lovésre kell, nem pedig keresésre. Ha lessz idod, és kedved, próbáld ki, a lovés ideéig bírja a hutést ha így fogod csinálni, de hosszabb világításra nem ajánlom az R2, és Q5-hez az 1400mA-os elektronikát ilyen hutéssel sem.Meg persze vastagabb vezetéket használok a led, és az elektronika átkotéséhez, no de ennek a hutéshez semmi koze, esetleg csak annyi, hogy nem melekszik annyira a vastagabb vezeték Emelem 
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1656 Dátum: 2011. Október 24. - 10:48:44 »

A legkonnyebb út egy ilyen lámpához amit szeretnél a WF-501B-es aszferikával. Nem kell hozzá tudás, az uveget kicseréli egy 10 éves gyerek is pillanatokon belul, egy helyen rendelhetsz mindent, olcsó, konnyu, tehetsz bele szines ledeket, nagy a hatása. Kereshetsz amennyit akarsz, de egyszerubet, és jobbat ebben a kategóriában nem találsz.

Szia!

Emlékszem, hogy a fenti variációt (WF-501B aszferikával) többször, több soron javasoltad, valószínűleg működik is.  Igen
Én a lencsecsere tekintetében egy pontról tudok kiindulni. Egy UltraFire WF504B-m van és teszt jelleggel rendeltem hozzá egy 28 mm-es aszf. lencsét. Próbáltam megbontani a lámpát, de nagyon egyben van és nem akartam tönkretenni. Lehet, hogy nem is bontható a lencse része.
Ezért nem tudom, hogy a WF-501B-nél ez mennyire egyszerű, ugyanis ilyen lámpám nincs.
Persze közben kiderült, hogy az aszf. lencse nem működik XM-LT6-al.
 Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1657 Dátum: 2011. Október 24. - 19:17:58 »

Szia Marksman,
Én az R2-est kedvelem, de a Q5 majdnem ugyan az. A hutesen sokat lehet segiteni. A ledet ARTIC SILVER hutesi ragasztoval kell ragasztani  http://www.mcmelectronics.com/product/20-4975&CAWELAID=797542578  Továbbá a led, és az elektronika kozott van boven hely, és szintén ezzel a ragasztóval alulról bele lehet ragasztani egy réz huto lemezt, és a tobbi részét az uregnek kitolteni áramot nem vezeto huto pasztával. Nem sok munka, de hidd el, nincsen ideje melegedni a lednek a lovés idejéig az tuti. Ha túl melegedik a led, akkor felesleges az egész, csak hamarabb tonkremegy. Azt meg már tobszor említettem, nekem a puskalámpa lovésre kell, nem pedig keresésre. Ha lessz idod, és kedved, próbáld ki, a lovés ideéig bírja a hutést ha így fogod csinálni, de hosszabb világításra nem ajánlom az R2, és Q5-hez az 1400mA-os elektronikát ilyen hutéssel sem.Meg persze vastagabb vezetéket használok a led, és az elektronika átkotéséhez, no de ennek a hutéshez semmi koze, esetleg csak annyi, hogy nem melekszik annyira a vastagabb vezeték Emelem 

Köszi az infokat, ezeket a hűtési procedúrákat már eredménnyel alkalmazom néhány éve. A maghőmérséklet nem függ a hűtéstől, pusztán a rákapcsolt áramtól, a hűtés annyiban jelentős, ha ez a maghőmérséklet nem tud  "távozni" a borda felé, akkor megöli a ledet. De ezekkel szerintem tizstába vagy Mosolyog
Az 1400-as elektronikát megpróbálom, arra eddig nem került sor, de kedvet csináltál hozzá! Egy próbát megér! Mosolyog Bár most a nagy lámpán dolgozom, ott meg 5000mA van Nevet
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
speedimi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #1658 Dátum: 2011. Október 24. - 19:32:21 »

Szia, még a hét elején megjott KD-rol a lencse, és most akartam belerakni a C8-ba, de nem fér bele, kell smirglizni Fejvakarás, próbáltál már koszorulni uveg lencsét villany koszorun? Nincs kedvem annyit smirglizni.

Nekem simán belement.Mi a régi munkahelyemen gyémánttal köszörültük az üveget...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1659 Dátum: 2011. Október 24. - 21:47:12 »

Ide most olvastam be először,de azt hittem egy űrhajóra tévedtem...A felét sem értem némelyik hozzászólásnak!!! OOO
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1660 Dátum: 2011. Október 24. - 22:03:05 »

Nem vagy egyedül! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1661 Dátum: 2011. Október 24. - 23:53:21 »

Köszi az infokat, ezeket a hűtési procedúrákat már eredménnyel alkalmazom néhány éve. A maghőmérséklet nem függ a hűtéstől, pusztán a rákapcsolt áramtól, a hűtés annyiban jelentős, ha ez a maghőmérséklet nem tud  "távozni" a borda felé, akkor megöli a ledet. De ezekkel szerintem tizstába vagy Mosolyog
Az 1400-as elektronikát megpróbálom, arra eddig nem került sor, de kedvet csináltál hozzá! Egy próbát megér! Mosolyog Bár most a nagy lámpán dolgozom, ott meg 5000mA van Nevet
No a 5000mA-ra azért más hutes kell, és persze aku is, de ez neked biztos jól át van számolva Mosolyog A maghomérségletrol csak annyit, hogy nem sokat foglalkoztam vele, inkább a saját, és a fórumokon való mérésekhez tartom magamat, mint pl. a CandlePowerForums. Az R2-es sokat kibír attól fuggetlenul, hogy a 1000mA-t írják az ideális max. áramnak. Kacsint  
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1662 Dátum: 2011. Október 25. - 00:49:28 »

Szia!

Emlékszem, hogy a fenti variációt (WF-501B aszferikával) többször, több soron javasoltad, valószínűleg működik is.  Igen
Én a lencsecsere tekintetében egy pontról tudok kiindulni. Egy UltraFire WF504B-m van és teszt jelleggel rendeltem hozzá egy 28 mm-es aszf. lencsét. Próbáltam megbontani a lámpát, de nagyon egyben van és nem akartam tönkretenni. Lehet, hogy nem is bontható a lencse része.
Ezért nem tudom, hogy a WF-501B-nél ez mennyire egyszerű, ugyanis ilyen lámpám nincs.
Persze közben kiderült, hogy az aszf. lencse nem működik XM-LT6-al.
 Emelem
Nem minden lámpa szétszedheto /legalább 1x igen, ha máshogy nem, kalapáccsal Ördög/, de aWF-501B darabokra probléma nélkul szétszedheto. De hogy nelegyen olyan egyszeru, nem mindegyiknek egyforma a mérete. Párat próbáltam, ez szerintem a legjobb, simán belemegy az aszferika:   http://www.dealextreme.com/p/ultrafire-wf-501b-cree-r2-wc-250-lumen-led-flashlight-black-1-18650-2-cr123a-16240 ráadásul az R2-es valamivei erosebb mint a Q5-os, ezt pl. ne rendeld meg mert habár a tipus ugyan az, ebbe nem fér bele az aszferika: http://www.dealextreme.com/p/ultrafire-wf-501b-philips-luxeon-k2-green-led-flashlight-1-18650-2-cr123a-20331  Az aszferikus lencse jól mukodik az XM-L leddel is, de természetesen nem a P60-as tipusú lámpákban. Más átméro, domborusag, led távolság stb. és megy a dolog. Ez van a lámpákban, hogy sokat kell mérecskélni, számolgatni, kisérletezni. Ez egy hobby, érteni kell hozzá, pedig milyen egyszeru az egész, hisz csak egy fegyverlámpáról van szó Röhög Ezért vannak ilyen fórumok, hogy tanácsokkal segítsunk egymásnak Emelem
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1663 Dátum: 2011. Október 25. - 00:54:38 »

Nekem simán belement.Mi a régi munkahelyemen gyémánttal köszörültük az üveget...
Szia, te konkrétan hol rendelted a C8-ast, és mi a neve? Amint látom a Kínainak 1-2 tized mm nem nagyon számít Vállat von
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1664 Dátum: 2011. Október 25. - 12:05:41 »

Végre ma megjött a HS-802 !! A Vámon pont 1 hétig jegelték, de mindegy, itt van, és nagyon várom az estét.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: