Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1022841 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Június 24. - 18:34:06 »

Lemaradt.
 Éljen Éljen
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Június 25. - 08:57:53 »

Őzbakvadászt keresek!

Anna és Klára nap közötti időszakban keresek olyan ráérős, híváshoz és bírálathoz is értő segítséget egy hosszú hétvégére, aki egy baráti társasággal meglövetne nálam három őzbakot, amiért prémiumként egy negyedik az övé.
Ha sötétedésig nem fogy el az ambíciója, disznólesre is kiülhet.
Etetés, itatás, szállás van, menyecskéről magának kell gondoskodnia.

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Június 25. - 10:15:09 »

Üdv Horrido!

De jó volt ismét olvasni vadászatodról!  Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Június 25. - 10:27:42 »

Júliusi emlék.

Szuperjó Horrido!  Igen Igen
Szép sötét agancsú, jó bak volt, valóban igazi öregúr, a disznó sem semmi, egyszóval valóban jó a történet, szép az eredmény, szép a puska...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Június 26. - 12:53:59 »

Horrido!
 Igen Táncol Taps Mit már anyiszor....... Wave
A Bak-ért, meg kár volt... Bion
Naplózva

Üdv End
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Június 26. - 20:20:56 »

Őzbakvadászt keresek!

Anna és Klára nap közötti időszakban keresek olyan ráérős, híváshoz és bírálathoz is értő segítséget egy hosszú hétvégére, aki egy baráti társasággal meglövetne nálam három őzbakot, amiért prémiumként egy negyedik az övé.
Ha sötétedésig nem fogy el az ambíciója, disznólesre is kiülhet.
Etetés, itatás, szállás van, menyecskéről magának kell gondoskodnia.

 

Szevasz Lajos!

KIhívásként nagy kedvem lenne idegen területen a hívást és a vadásztatást kipróbálni csak sajnos rám még 12 bak kilövetése vár az üzekedés alatt és még azt sem tudom mikor jönnek a vadászaim.
Üdv: Szik
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Június 27. - 08:48:42 »

Sziasztok!

Az alább található (és Szik által idézett) megkeresésben nem kifejezetten Szakmai Tanulmányi Versenyre gondoltam, ez ne rettentsen el senkit. Ha nem lövünk egyetlen őzet sem, de jókat eszünk, iszunk, dumálunk, és elengedünk lövés nélkül pár éretlen bakot, akkor már  "a foglalkozás elérte célját". Ha pedig esik olyan bak, amelyiknek a képét nyugodt lelkiismerettel feltehetjük erre a rovatra, az csak hab a tortán.
Ha mindenáron lövésre törekednénk, csak szólni kéne hivatásosaink valamelyikének. Csakhogy akkor ez, valamilyen szinten már munka. Így meg VADÁSZAT!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kalmár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


Vadász


« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Június 27. - 08:51:55 »

Jó, Jó értjük!

Alapvetően engem érdekelne a dolog, de nem bízom magamban annyira, hogy el mernék vállalni egy ilyen feadatot, főleg mert hívásban semmi tapasztalatom sincs  Szomorú
Naplózva

C30, szamorodni, Mannana, 30-06 és az életed nem fog unalmasan eltelni...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Június 27. - 15:14:31 »

Na vadászok erre varrjatok gombot!

2 vadőrünk csak most - miután volt itt a felügyelő - merte mondani hangosan, hogy láttak már 2-3 esetben kergetőző bakot, amit ilyenkor még sohasem szoktak.
A felügyelő jelezte, hogy a megyében 6 területről jelezték egyértelműen a párzás jeleit, sőt egy helyen sípra is beugrott egy bak.

Valaki tapasztalt hasonlót?
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Június 27. - 15:25:04 »

Na vadászok erre varrjatok gombot!

2 vadőrünk csak most - miután volt itt a felügyelő - merte mondani hangosan, hogy láttak már 2-3 esetben kergetőző bakot, amit ilyenkor még sohasem szoktak.
A felügyelő jelezte, hogy a megyében 6 területről jelezték egyértelműen a párzás jeleit, sőt egy helyen sípra is beugrott egy bak.

Valaki tapasztalt hasonlót?

Én még ilyen korán sosem tapasztaltam üzekedést és egy kicsit kételkedem is benne mert azért még csak június van és egy hónappal vagyunk előbb az idejénél.
A kergetőző bakok meg nem jelentenek semmi különöset. Valami territórium sértés történhetett és a területi vitát kellett rendezni.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Június 27. - 15:48:49 »

Sziasztok!

Az alább található (és Szik által idézett) megkeresésben nem kifejezetten Szakmai Tanulmányi Versenyre gondoltam, ez ne rettentsen el senkit. Ha nem lövünk egyetlen őzet sem, de jókat eszünk, iszunk, dumálunk, és elengedünk lövés nélkül pár éretlen bakot, akkor már  "a foglalkozás elérte célját". Ha pedig esik olyan bak, amelyiknek a képét nyugodt lelkiismerettel feltehetjük erre a rovatra, az csak hab a tortán.
Ha mindenáron lövésre törekednénk, csak szólni kéne hivatásosaink valamelyikének. Csakhogy akkor ez, valamilyen szinten már munka. Így meg VADÁSZAT!


Lajos !

Nálatok mikor van az üzekedés? Nálunk általában júl. 29 aug. 10 közötti időszak. A csúcs az aug 3-6 körül van már évek óta. Általában 10.-én egy csapásra vége, de tavaly ennek ellenére 12.-én besípoltam egy buta kis bakocskát.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Június 28. - 09:43:56 »

Na vadászok erre varrjatok gombot!

2 vadőrünk csak most - miután volt itt a felügyelő - merte mondani hangosan, hogy láttak már 2-3 esetben kergetőző bakot, amit ilyenkor még sohasem szoktak.
A felügyelő jelezte, hogy a megyében 6 területről jelezték egyértelműen a párzás jeleit, sőt egy helyen sípra is beugrott egy bak.

Valaki tapasztalt hasonlót?

Én még ilyen korán sosem tapasztaltam üzekedést és egy kicsit kételkedem is benne mert azért még csak június van és egy hónappal vagyunk előbb az idejénél.
A kergetőző bakok meg nem jelentenek semmi különöset. Valami territórium sértés történhetett és a területi vitát kellett rendezni.

Nem bakok kergették egymást, hanem sutát hajtottak, rosszul fogalmztam.
Mint mondtam a felügyelő is azért kérdezte, mert 6 területről jelezték már.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Június 30. - 09:11:36 »


Lajos !

Nálatok mikor van az üzekedés? Nálunk általában júl. 29 aug. 10 közötti időszak. A csúcs az aug 3-6 körül van már évek óta. Általában 10.-én egy csapásra vége, de tavaly ennek ellenére 12.-én besípoltam egy buta kis bakocskát.

Nagyjából nálunk is bejön az Anna nap (július 26) és a Klára nap (aug. 12) közötti klasszikus időszak, középtájt a legerősebb.
Szombaton este egy jó kondiban lévő, de satnya agancsú bak olyan kaparást végzett a les körül, hogy egy kotorékásó borznak is becsületére vált volna.  Bion 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Július 03. - 10:50:44 »

Na vadászok erre varrjatok gombot!

2 vadőrünk csak most - miután volt itt a felügyelő - merte mondani hangosan, hogy láttak már 2-3 esetben kergetőző bakot, amit ilyenkor még sohasem szoktak.
A felügyelő jelezte, hogy a megyében 6 területről jelezték egyértelműen a párzás jeleit, sőt egy helyen sípra is beugrott egy bak.

Valaki tapasztalt hasonlót?

Szia Roli!
Én tegnap Ócsán tapasztaltam hasonlót.
A zabban volt egy 2 év körüli bak, és egy suta. Ők elvoltak egymástól olyan 50-60 méterre. Nem foglalkoztak egymással.
Egyszer csak balról, jó 150 méterről az erdőből kirepült egy bak és neki a fiatal baknak. Kizavarta a zabból, szerencsére pont mellettem, így nagyon jól meg tudtam nézni, 6 év körüli 320-350 grammos, szabályos 6-os bak.
Miután kizavarta a kis bakot, körbesasolt és észrevette a sutát, ami tőlem olyan 50 méterre volt a zabban. Először ingerűlten, nagy iramban szaladt felé, aztán hogy szél alá került vagy csak érzékelte, hogy suta vagy azt hogy nem szalad el előle, lassan, nyugodtan kocogott felé.
A suta is figyelte az eseményeket és bevárta a bakot 3-4 méterre, majd megugrott előle. Elkezdődött a futkározás. Persze a suta nem akart kimenni a zabból és a bakot sem akarta túl közel engedni, ezért jó 20 percig futkároztak előttem. A vége az lett, hogy beváltottak az erdőbe.
Éjjel, mikor kocsival mentünk haza, láttam őket az erdő végében egy lekaszált réten, egymás mellett álltak, mikor a kocsi lámpája megvilágította a rétet.

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Július 03. - 21:41:13 »

Na vadászok erre varrjatok gombot!

2 vadőrünk csak most - miután volt itt a felügyelő - merte mondani hangosan, hogy láttak már 2-3 esetben kergetőző bakot, amit ilyenkor még sohasem szoktak.
A felügyelő jelezte, hogy a megyében 6 területről jelezték egyértelműen a párzás jeleit, sőt egy helyen sípra is beugrott egy bak.

Valaki tapasztalt hasonlót?

Szia Roli!
Én tegnap Ócsán tapasztaltam hasonlót.
A zabban volt egy 2 év körüli bak, és egy suta. Ők elvoltak egymástól olyan 50-60 méterre. Nem foglalkoztak egymással.
Egyszer csak balról, jó 150 méterről az erdőből kirepült egy bak és neki a fiatal baknak. Kizavarta a zabból, szerencsére pont mellettem, így nagyon jól meg tudtam nézni, 6 év körüli 320-350 grammos, szabályos 6-os bak.
Miután kizavarta a kis bakot, körbesasolt és észrevette a sutát, ami tőlem olyan 50 méterre volt a zabban. Először ingerűlten, nagy iramban szaladt felé, aztán hogy szél alá került vagy csak érzékelte, hogy suta vagy azt hogy nem szalad el előle, lassan, nyugodtan kocogott felé.
A suta is figyelte az eseményeket és bevárta a bakot 3-4 méterre, majd megugrott előle. Elkezdődött a futkározás. Persze a suta nem akart kimenni a zabból és a bakot sem akarta túl közel engedni, ezért jó 20 percig futkároztak előttem. A vége az lett, hogy beváltottak az erdőbe.
Éjjel, mikor kocsival mentünk haza, láttam őket az erdő végében egy lekaszált réten, egymás mellett álltak, mikor a kocsi lámpája megvilágította a rétet.



Zoli!

Te Ócsán vagy tag???
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: