Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140181 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #480 Dátum: 2015. április 01. - 20:42:12 »


Fafaragásért 2-8 év ?  Jaj jaj ! Mit fognak kapni a brókerek ?        Röhög Röhög Röhög   (Szerintem 20 egyforma darabra vágják őket és minden megyeházára kitűzik ) Kb . Így lenne arányos és igazságos !        Emelem
Azért ugye nem mondok hülyeséget azzal hogy neked sokkal jobb ha apró cseprő dolgokkal is felkeresnek és nem privátban oldják meg . Már csak úgy financiálisan gondolom. Kacsint Nincs azzal semmi baj hiszen minden szentnek maga felé hajlik a keze . Mind a két megoldásra lehet hozni pozitív és negatív példákat . Vannak kifejezetten jó és ügyes "ámátőrök" és kóklerek is és sajnos a magukat fegyvermesternek nevezők és engedéllyel bírók közt is találni ilyet is olyat is. Azt hiszem egyesek "munkájával" Te is találkoztál mind két oldalról . Senkit nem bíztatok hogy maga szerelje fel távcsövét , maga lője be fegyverét (mert az a vadászterületen ugye szabálytalan) maga vagy barátja faragja meg a fa alkatrészeket stb. A jogszabály adott és az állásfoglalás is . Adott egy engedéllyel rendelkezők véleménye én meg leírtam a magamét. Szerintem így teljes a kép és tényleg mindenki maga döntse el mit vállal de hülyeséget ne csináljon.      Emelem

Én leírtam a véleményemet, minden más csak fingreszelés.

Ha, és, meg, és ha nem úgy..cc., számomra sokat nem jelent.

De,maradok tisztelettel! Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #481 Dátum: 2015. április 01. - 20:44:27 »

A szabadárképzés tényleg érdekes dolgokat tud produkálni. Én részemről a fegyveres szakmában az igazi agyazómestereket ( itt a fórumon is megfordult régebben többször egy fiatal de igazi művésze a szakmának) és azokat a puskaműveseket tartom a szakma krémjének, akik építenek fegyvert a saját elképzelésük alapján. A csupán javítással alkatrészcserével foglalkozó fegyvermesterek szerintem tisztes iparosok, akiknél nem indokolt, hogy pl. egy csősinforrasztást, vagy egy barnitást duplájáért csinálnak mint egy másik, mert tudják, hogy a következőiparos 150 km-re rendel. Emelem


Mint minden szakmában, nálunk is vannak kirívó esetek, ez van.
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #482 Dátum: 2015. április 01. - 20:45:35 »


Fafaragásért 2-8 év ?  Jaj jaj ! Mit fognak kapni a brókerek ?        Röhög Röhög Röhög   (Szerintem 20 egyforma darabra vágják őket és minden megyeházára kitűzik ) Kb . Így lenne arányos és igazságos !        Emelem


Max 4 évet...de azt is majd csak pár fogalmatlan üzletkötő és/vagy "backoffice"-os...
Ebböl 2 letelik előzeteaben, háziőrizetben a per alatt, aztán max bevonulnak egy fél évre, de lehet annyira sem mert fogház lesz belőle.

Tudok olyanról...elég közeli...hogy eladott .22es Toz utan elfelejtett és a szekrény mélyén maradt 2 doboz lőszer kimerítette a büncselekmény fogalmát és felfüggesztett börtönt ért ebben az országban (1 év, kettőre felfüggesztve)...harmincpár év vadászmúlttal...a fegyverek 5 évre ugrottak.

Lenne tippem, h kiket kellene felnégyelni, de inkább megtartom magamnak  Vigyorog

Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #483 Dátum: 2015. április 01. - 20:55:45 »

Szervusztok!

A tuskészítés a következő képen zajlott:

 - Levettem a puskám tusát (amit rövidnek éreztem) és elküldtem az úriemberhez azzal, hogy szeretnék bele toldatni 20 mm-t, valamint kicsit felújíttatni.
 - A puskához a vásárlásakor kaptam egy diófa tömböt, amit az előző gazdája meg akart csináltatni tusnak, de aztán elmaradt.
 - Elküldtem ezt is a tussal, jelezvén, hogy ha tud vele valamit kezdeni, neki adom.
 - Ő telefonon felajánlotta, hogy farag belőle egy új tust nekem, a megfelelő hosszúságúra.
 - Megkérdeztem mennyibe fog ez fájni és kis gondolkodás után beleegyeztem.
 - Mikor mentem a toldott tusért, vittem a puskát, amire rápróbáltuk a majdnem készre faragott tust.
 - Fizettem, a toldott tust hoztam, a másikat pedig később, befejezve elküldte részemre.

Ebben az ügyletben nem gondolom, hogy lett volna bármi szabálytalanság.
Minta után gyártani pedig nem túl bonyolult ügy, a fémiparban ez mindennapos dolog.
A felső a toldott, a puskán az új tus.



 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
sab
Vendég
« Új üzenet #484 Dátum: 2015. április 01. - 21:31:40 »

Szervusztok!

A tuskészítés a következő képen zajlott:

 - Levettem a puskám tusát (amit rövidnek éreztem) és elküldtem az úriemberhez azzal, hogy szeretnék bele toldatni 20 mm-t, valamint kicsit felújíttatni.
 - A puskához a vásárlásakor kaptam egy diófa tömböt, amit az előző gazdája meg akart csináltatni tusnak, de aztán elmaradt.
 - Elküldtem ezt is a tussal, jelezvén, hogy ha tud vele valamit kezdeni, neki adom.
 - Ő telefonon felajánlotta, hogy farag belőle egy új tust nekem, a megfelelő hosszúságúra.
 - Megkérdeztem mennyibe fog ez fájni és kis gondolkodás után beleegyeztem.
 - Mikor mentem a toldott tusért, vittem a puskát, amire rápróbáltuk a majdnem készre faragott tust.
 - Fizettem, a toldott tust hoztam, a másikat pedig később, befejezve elküldte részemre.

Ebben az ügyletben nem gondolom, hogy lett volna bármi szabálytalanság.
Minta után gyártani pedig nem túl bonyolult ügy, a fémiparban ez mindennapos dolog.
A felső a toldott, a puskán az új tus.



 Emelem


Ez, átengedésnek minősülne, ha van fegyv.tart. engedélye.
Ha nem volt,akkor az átengedő sértett jogszabályt. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #485 Dátum: 2015. április 01. - 21:44:24 »

Ez, átengedésnek minősülne, ha van fegyv.tart. engedélye.
Ha nem volt,akkor az átengedő sértett jogszabályt. Emelem

Aztán miért is ? A tust engedte át ami nem esik a jogszabály alá !     OOO
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #486 Dátum: 2015. április 01. - 21:48:03 »

Ez attól függ, hogy mit jelent a "rápróbáltuk".
Ha Nagyi fogta a fémrészt, Fehérfarkas a fát, egybenyomták, passzolt, mert Fehérfarkas tényleg ügyes, nem történt meg a szolgáltatást végző részéről „lőfegyverrel közvetlen és tartós kapcsolat”.
Majd Nagyi megköszönte a vadásztársi szívességet, és ígéretet tett, hogy vendégül látja az önzetlen aranykezű mestert…. ittavégefusselvéle….
De amíg ezt megmagyarázod……. Fejvakarás Fejvakarás Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Szar dolog ám fél évig várni egy nyomorult tárfenéklemezre meg sátorvasra, és csak imádkozni tudsz, hogy azt kapd vissza a rendőrségi papírzsákból, amit elvittek a mestertől. Mer olyankor elvisznek ám mindent.
Tudom, átéltem……… Ördög Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #487 Dátum: 2015. április 01. - 22:14:40 »

Ez attól függ, hogy mit jelent a "rápróbáltuk".
Ha Nagyi fogta a fémrészt, Fehérfarkas a fát, egybenyomták, passzolt, mert Fehérfarkas tényleg ügyes, nem történt meg a szolgáltatást végző részéről „lőfegyverrel közvetlen és tartós kapcsolat”.
Majd Nagyi megköszönte a vadásztársi szívességet, és ígéretet tett, hogy vendégül látja az önzetlen aranykezű mestert…. ittavégefusselvéle….
De amíg ezt megmagyarázod……. Fejvakarás Fejvakarás Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Szar dolog ám fél évig várni egy nyomorult tárfenéklemezre meg sátorvasra, és csak imádkozni tudsz, hogy azt kapd vissza a rendőrségi papírzsákból, amit elvittek a mestertől. Mer olyankor elvisznek ám mindent.
Tudom, átéltem……… Ördög Ördög Ördög
 Emelem




Ha csak a tus van a mesternél hogy visznek tárfenéklemezt meg mindent ?  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #488 Dátum: 2015. április 01. - 22:52:56 »

Ha csak a tus van a mesternél hogy visznek tárfenéklemezt meg mindent ?  Emelem

Általában magam szoktam bárminemű lakkréteget eltávolítani a puskákról (csak türelem, egy éles üvegdarab, víz és megfelelő finomságú smirglik kérdése), de ennél valaki egy gyenge pillanatában a halpikkelyt is lelakkozta. Felhívtam a barátomat, hogy ezt hogy a legjobb eltávolítani, azt mondta, hogy amíg elmondja meg is csinálja…….. vigyem el. Elpofáztuk az időt, mondta, hogy hagyjam ott, majd megcsinálja, és már akkor az egészet le finiseli, hogy tutira egyforma legyen. Ha meg kijön belőle a tárrész, akkor finiselés után kilóghat, benne kéne hagyni, nem fegyver alkatrész, nem fődarab, nincs benne szám..stb.
Ezt el is fogadta csont nélkül a hatóság, csak addig, amíg ezt megmagyaráztam……….. most már   Röhög rata, de akkor bizony volt  Rííí  Woest Fejvakarás
Hogy hogy visznek el mindent..? Nem tudom. Vállat von De az biztos, hogy ami nem teafőző, vagy merőkanál kinézetű fémdarab volt, az bekerült a lepecsételt papírzsákokba. Így az én nem merőkanál formájú fém sátorvasam is…..  A rendőrségi fegyverszakértők ilyenkor komoly szakmai hozzáértésről tesznek tanúságot.  Ördög
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #489 Dátum: 2015. április 02. - 07:26:53 »

Általában magam szoktam bárminemű lakkréteget eltávolítani a puskákról (csak türelem, egy éles üvegdarab, víz és megfelelő finomságú smirglik kérdése), de ennél valaki egy gyenge pillanatában a halpikkelyt is lelakkozta. Felhívtam a barátomat, hogy ezt hogy a legjobb eltávolítani, azt mondta, hogy amíg elmondja meg is csinálja…….. vigyem el. Elpofáztuk az időt, mondta, hogy hagyjam ott, majd megcsinálja, és már akkor az egészet le finiseli, hogy tutira egyforma legyen. Ha meg kijön belőle a tárrész, akkor finiselés után kilóghat, benne kéne hagyni, nem fegyver alkatrész, nem fődarab, nincs benne szám..stb.
Ezt el is fogadta csont nélkül a hatóság, csak addig, amíg ezt megmagyaráztam……….. most már   Röhög rata, de akkor bizony volt  Rííí  Woest Fejvakarás
Hogy hogy visznek el mindent..? Nem tudom. Vállat von De az biztos, hogy ami nem teafőző, vagy merőkanál kinézetű fémdarab volt, az bekerült a lepecsételt papírzsákokba. Így az én nem merőkanál formájú fém sátorvasam is…..  A rendőrségi fegyverszakértők ilyenkor komoly szakmai hozzáértésről tesznek tanúságot.  Ördög
 Emelem



Ilyenkor jöhet a polgári per (örüljenek ha nem hivatali visszaélés és hamis vád  miatti büntető ) kártérítés stb.
Értem én hogy akkor "megszeppentél" örültél hogy ha megúszod de erre való a JÓ ügyvéd. Még így is nagyon hiányos hogy hogyan lett ebből ügy de lényegtelen is. A tus nem fődarab ha más stikli nincs nyerted(volna) az ügyet és utána polgári pert .   
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #490 Dátum: 2015. április 02. - 07:44:55 »

Ha csak a tus van a mesternél hogy visznek tárfenéklemezt meg mindent ?  Emelem

Látszik, hogy nem voltál még jelen lefoglaláson.

Értsd úgy ahogy most mondom.

Mindent amiről úgy gondolják, hogy az ügyhöz kapcsolódhat, visznek, és majd a szakértőt nyilatkoztatják.

Inkább visznek többen, mint kevesebbet.

Volt mikor egy egyszemélyes elkövetéskor én 4 zsáknyi cuccot kaptam, abban összesen 30 tételnyi anyag, abból 3db volt jogsértő, már birtoklásilag is.

Asztalost is vittek már be, és az átadót is, mert "farigcsáltak", farigcsáltattak.

Farigcsáló bűncselekményes lett, felfüggesztettel megúszta, átadó szabálysértéssel, pénzbüntivel, fegyvertartási elvétellel.

Elvált feleség jelentette fel állítólag. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #491 Dátum: 2015. április 02. - 08:06:55 »

Látszik, hogy nem voltál még jelen lefoglaláson.

Értsd úgy ahogy most mondom.

Mindent amiről úgy gondolják, hogy az ügyhöz kapcsolódhat, visznek, és majd a szakértőt nyilatkoztatják.

Inkább visznek többen, mint kevesebbet.

Volt mikor egy egyszemélyes elkövetéskor én 4 zsáknyi cuccot kaptam, abban összesen 30 tételnyi anyag, abból 3db volt jogsértő, már birtoklásilag is.

Asztalost is vittek már be, és az átadót is, mert "farigcsáltak", farigcsáltattak.

Farigcsáló bűncselekményes lett, felfüggesztettel megúszta, átadó szabálysértéssel, pénzbüntivel, fegyvertartási elvétellel.

Elvált feleség jelentette fel állítólag. Emelem



Azért arra nagy tételben ne fogadj hogy nem láttam még lefoglalást,házkutatást , motozást stb.   Kacsint
Mivel elég sokat láttam és elég sokat vezettem is mindjárt ott a helyszíni jegyzőkönyvön alá kell írni hogy élsz e panasszal a lefoglalás ellen .
A panaszt 3 napon belül továbbítani kell az illetékes ügyészségre aki egyébként ismeri jogszabályi hierarchiát és tud olvasni is . Ha csak egy a farigcsálónál megtalált tusról van szó könnyedén eldönti hogy az nem jogsértés . Ha nem tudja eldönteni utasíthatja a hatóságot hogy soron kívül szerezze be a szakvéleményt. Egyébként is ha valaki tutira biztos hogy nem követett el semmit az egész eljárás gyanúsítás stb ellen panasszal élhet az ügyészségen ami általában felgyorsítja a folyamatokat és sok esetben a hatóság seggberúgását is magával vonja. Az említett eseted azért nem jó mert ott biztos nem csak egy fadarab megfaragása volt a vád tárgya mint az ítéletek is bizonyítják. Annyi viszont nagyon tanúlságos és tipikus hogy a családon belüli viszony megromlása esetén nagyon nagyon oda kell figyelni a fegyverekre IS no meg a pénzre vagyontárgyakra stb mert nagyon gyorsan gyűlöletbe és feljelentgetésekbe csaphatnak át a dolgok és a hatóság ha tetszi ha nem kényszerpályára kerül.    Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #492 Dátum: 2015. április 02. - 08:30:11 »


Azért arra nagy tételben ne fogadj hogy nem láttam még lefoglalást,házkutatást , motozást stb.   Kacsint
Mivel elég sokat láttam és elég sokat vezettem is mindjárt ott a helyszíni jegyzőkönyvön alá kell írni hogy élsz e panasszal a lefoglalás ellen .
A panaszt 3 napon belül továbbítani kell az illetékes ügyészségre aki egyébként ismeri jogszabályi hierarchiát és tud olvasni is . Ha csak egy a farigcsálónál megtalált tusról van szó könnyedén eldönti hogy az nem jogsértés . Ha nem tudja eldönteni utasíthatja a hatóságot hogy soron kívül szerezze be a szakvéleményt. Egyébként is ha valaki tutira biztos hogy nem követett el semmit az egész eljárás gyanúsítás stb ellen panasszal élhet az ügyészségen ami általában felgyorsítja a folyamatokat és sok esetben a hatóság seggberúgását is magával vonja. Az említett eseted azért nem jó mert ott biztos nem csak egy fadarab megfaragása volt a vád tárgya mint az ítéletek is bizonyítják. Annyi viszont nagyon tanúlságos és tipikus hogy a családon belüli viszony megromlása esetén nagyon nagyon oda kell figyelni a fegyverekre IS no meg a pénzre vagyontárgyakra stb mert nagyon gyorsan gyűlöletbe és feljelentgetésekbe csaphatnak át a dolgok és a hatóság ha tetszi ha nem kényszerpályára kerül.    Emelem

Nu, kibeszéltük. Igen

Mindenki azt csinál a saját cuccával és annak adja át akinek akarja, ha meg jogsértésen kapják, hát így járt.

Menjünk dolgozni ! Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #493 Dátum: 2015. április 02. - 08:37:30 »

Nu, kibeszéltük. Igen



 Emelem


Lehet naivitás de én még mindig hiszek a jogállamban és abban hogy amit nem tiltanak azt szabad .
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #494 Dátum: 2015. április 02. - 11:36:31 »

Emelem


Lehet naivitás de én még mindig hiszek a jogállamban és abban hogy amit nem tiltanak azt szabad .

"hiszek a jogállamban"

Miben ? Meglepődött

Hol van, mutasd meg gyorsan !  Csodalk
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: