Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150250 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #690 Dátum: 2015. December 29. - 14:00:49 »

Ha hozza a paramétereket minden tekintetben, akkor sok teendő nemigen van vele. Előfordul ez máshol is, hogy töltési sorozatonként változik valami, én azoktól a változtatásoktól tartok, amelyeket kívülről nem is látok, csak a jó Istennek sem tudom, hogy miért kell állítani a technikán, pedig ki sem vettem a legutóbbi doboz óta a szekrényből Mosolyog
Ha már a Blaser CDP nél tartunk kedves barátom használja szintén ebben a kaliberben, van egy két maradványtestem belőle, lesvadászatokon elejtet sertésből származnak, a közeli lövések alkalmával csont találatnál szinte a felismerhetetlenségig deformálódott és jó ha az egyharmada egyben van, de ezek mellett fontosabbnak tartom, hogy az ólom a végéből is eltűnt a második kamrából mivel az hátrafelé el tudott távozni. Ez utóbbi oka nekem gyanús csak remélni merem, hogy  nem a lőporgázok fújták ki. A minőségi osztott(particionált) lövedékeknél a hátsó ólom kamra fenekét  lezárják valamivel, ennél a CDP-nÉl ilyet nem tapasztaltam.

Oconor nézz már utána a dolgoknak mielőtt lektorálsz !



Olyan orbitálisat meg nem is hallottam , hogy a lőporgázok kifújják ! OOO OOO OOO

Üdv az OGRE
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #691 Dátum: 2015. December 29. - 14:04:04 »

Oconor nézz már utána a dolgoknak mielőtt lektorálsz !

...

Olyan orbitálisat meg nem is hallottam , hogy a lőporgázok kifújják ! OOO OOO OOO

Üdv az OGRE

Vazze, ez nem traktor vagy motorfűrész, egy kicsit óvatosabban ugorj neki a kollégának... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #692 Dátum: 2015. December 29. - 14:25:22 »

Oconor nézz már utána a dolgoknak mielőtt lektorálsz !



Olyan orbitálisat meg nem is hallottam , hogy a lőporgázok kifújják ! OOO OOO OOO

Üdv az OGRE


Valószínű kihagytam egy köztes halmazállapotot, vagyis előtte megolvasztották.

Lektorálás:
 A lektorálás egy ellenőrzési eljárás, melynek során a lektor összeveti a forrásnyelvi és a célnyelvi szöveget és a megfelelő jelölések, megjegyzések alkalmazásával elvégzi a szükséges stilisztikai és esetenként grammatikai javításokat, illetve javaslatot tesz a szükséges javítások elvégzésére.

Valami ilyesmire gondoltál. Vagy, ha  valami másra akkor bontsd ki.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
forester73
Vendég
« Új üzenet #693 Dátum: 2015. December 29. - 14:26:49 »

Ok Nem szól szám , de most finom voltam !  Röhög Röhög Röhög

Amúgy csípem Oconor olvtársat de pont egy töltögető , rutinos fórumozó legyen pontosabb ! Főleg ha a kedvenceimről oktat !

Üdv Én !
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #694 Dátum: 2015. December 29. - 14:32:40 »

Ok Nem szól szám , de most finom voltam !  Röhög Röhög Röhög

Amúgy csípem Oconor olvtársat de pont egy töltögető , rutinos fórumozó legyen pontosabb ! Főleg ha a kedvenceimről oktat !

Üdv Én !


Nincs PhD. végzettségem töltögetésből. Viszont nézd a dolgok jó oldalát, végre hosszú idő után megtudtad, hogy mi az a lektorálkás.
 Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #695 Dátum: 2015. December 29. - 14:59:10 »

Oconor nézz már utána a dolgoknak mielőtt lektorálsz !



Olyan orbitálisat meg nem is hallottam , hogy a lőporgázok kifújják ! OOO OOO OOO

Üdv az OGRE


Most nézem, hogy valami szövegértési anomália is van a dologban, mert te bemásoltad a Nosler Partitiont,(ami rendelkezik fenék zárással) én meg beszélek a CDP ről mint olyanról, a melyiknek maradványtesténél, nem tapasztaltam a fenék lezárására szolgáló lap, meglétét. A Noslert mint a particionált lövedékek legtöbbjét ellenpéldaként említem a CDP nél tapasztaltakkal szemben, Ha nem így sikerült dekódolnoi, akkor most tedd meg.
Remélem egyről beszélünk, ha nem akkor még reszelhetünk rajta.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #696 Dátum: 2015. December 29. - 15:00:52 »

Mondtam én, hogy nem motorfűrész... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #697 Dátum: 2015. December 29. - 15:04:32 »

Mondtam én, hogy nem motorfűrész... Ördög Ördög Ördög

Kedvelem a fórum társat nyílt őszintesége miatt. Ördög
Azt csak remélni merem, hogy a felmenői közt nem azok voltak, akik Galilei alatt meggyújtották a máglyát. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #698 Dátum: 2015. December 29. - 15:06:44 »


Azt csak remélni merem, hogy a felmenői közt nem azok voltak, akik Galilei alatt meggyújtották a máglyát. Ördög

Hová gondolsz?
Galilei idejében Ogre felmenői még négykézláb mászkáltak a mocsárban... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #699 Dátum: 2015. December 29. - 15:17:59 »

Hová gondolsz?
Galilei idejében Ogre felmenői még négykézláb mászkáltak a mocsárban... Ördög

Nem értem én ezt, direkt feladom neki a magas abdát történelemből, nyugodtan leolthatna, hogy nézzek utána, hogy nem is Galilei, volt az hanem Giordano Bruno, erre nem él a lehetőséggel. Vállat von  Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
forester73
Vendég
« Új üzenet #700 Dátum: 2015. December 29. - 18:49:32 »

Nem értem én ezt, direkt feladom neki a magas abdát történelemből, nyugodtan leolthatna, hogy nézzek utána, hogy nem is Galilei, volt az hanem Giordano Bruno, erre nem él a lehetőséggel. Vállat von  Kacsint

Nem mert vadászni volt !

Az NP ( a képen is látszik) nem zárt végű . Nincs csak 2 maradvány testem de azok második kamrája egyben maradt pedig nem zárt végű .

Ez utóbbi oka nekem gyanús csak remélni merem, hogy  nem a lőporgázok fújták ki. A minőségi osztott(particionált) lövedékeknél a hátsó ólom kamra fenekét  lezárják valamivel, ennél a CDP-nÉl ilyet nem tapasztaltam.

Mellesleg erre reagáltam .

Üdv a mocsárlakó !
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #701 Dátum: 2015. December 29. - 20:11:09 »

Az Np nincs lezárva , csak kissé visszaperemezve.
Ha a vadtestben megfordul, akkor szokta a hátulját elveszíteni.
284-es NP-vel jártam így többször.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #702 Dátum: 2015. December 29. - 21:18:46 »

Nem mert vadászni volt !

Az NP ( a képen is látszik) nem zárt végű . Nincs csak 2 maradvány testem de azok második kamrája egyben maradt pedig nem zárt végű .

Mellesleg erre reagáltam .

Üdv a mocsárlakó !


Az első hozzászólásomban egy szót nem szoltam a Nosler Prtitionról. Csak azt írtam, hogy a minőségi osztott(partitionált) lövedékek.

Ezt Te egyből a Nosler Partitionra értetted ami jó, de nem lezárt a feneke. Viszont van( most itt meg nevezni nem kívánt gyártmány bőven) aminek a feneke le van zárva.
De spongyát rá. Ördög
 Más a véleményvezér megemlítette, hogy robbanómotoros fanyüvő szerkezetek menedzselése, a szakterületed ezért ha segítenél abban, hogy drága anyósom által vásárolt, villámdelejes kézifűrész, miért eszi úgy a kenő olajat, hogy nem győzöm pótolni akkor azt megköszönném. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #703 Dátum: 2015. December 29. - 21:36:22 »

Az első hozzászólásomban egy szót nem szoltam a Nosler Prtitionról. Csak azt írtam, hogy a minőségi osztott(partitionált) lövedékek.

Ezt Te egyből a Nosler Partitionra értetted ami jó, de nem lezárt a feneke. Viszont van( most itt meg nevezni nem kívánt gyártmány bőven) aminek a feneke le van zárva.
De spongyát rá. Ördög
 Más a véleményvezér megemlítette, hogy robbanómotoros fanyüvő szerkezetek menedzselése, a szakterületed ezért ha segítenél abban, hogy drága anyósom által vásárolt, villámdelejes kézifűrész, miért eszi úgy a kenő olajat, hogy nem győzöm pótolni akkor azt megköszönném. Emelem

A partitionált az nem egy márka jelzés, és jelen esetben nem a Nosler Partitiont jelenti. A kifejezés biztos ismerős a számítástechnikából vagy a parcella szóból, megosztást, felosztás jelent, durva fordításban, tehát az osztott kamrás lövedékekre gondoltam amikor az iniciáló komentet elkövettem. Ha valahol elbeszéltünk az én hibámból egymás mellet, akkor így értelmezd.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
forester73
Vendég
« Új üzenet #704 Dátum: 2015. December 29. - 22:02:14 »

Ez ugye a CDP metszete:



Szerintem ez a mag  majdnem NP (már az előzőekben belinkeltem a képét) az én tudomásom szerint a Blaser CDP minőségi mag (Norma gyártja ) .

Ez is osztott  köpenyes ezt is a Nosler gyártja:



Ez is prémium .

Aminek  az alja/vége be van zárva az az RWS DK . Ha ezen kívül tudsz még Partitionalt lövedéket akkor légyszi áruld el mert nagyon szeretném megismerni ! S.Peti
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: