Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 112596 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #345 Dátum: 2012. November 22. - 14:53:36 »

Így teljes egy novemberi reggel:



Szeretem ha valaki tartós strapabíró dolgokat használ (meggyőződésem hogy hosszútávon az az olcsóbb ) ha ez  tradicionális eszközökben ölt testet az még jobb !  Igen

Alsókulcsos , 8x30 Zeiss Jena ? bőr véreb vezeték + véreb   Wave
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #346 Dátum: 2012. November 22. - 19:12:41 »


Szeretem ha valaki tartós strapabíró dolgokat használ (meggyőződésem hogy hosszútávon az az olcsóbb ) ha ez  tradicionális eszközökben ölt testet az még jobb !  Igen

Alsókulcsos , 8x30 Zeiss Jena ? bőr véreb vezeték + véreb   Wave

Bizony, nincs jobb az igazi dolgoknál... Én is abban a mondásban hiszek, hogy nem vagyok olyan gazdag, hogy bóvlit vegyek. A vezetéket vérebes barátom készítette, a távcső nagyapámé volt. Van egy másik öreg Zeiss nagyobb, Multicoated lencsével, de még jó a szemem és ezzel is addig látok, mint a puskatávcsővel. A vérebezés meg soha nem változott a történelem során. Amióta puskás vadászat van, azóta ugyanezt és ugyanígy csinálják a vérebbel/vérebek. Ezt is bírom. Mosolyog A vadászat meg legyen kényelmetlen és nehéz egyébként is.  Mosolyog
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #347 Dátum: 2012. November 22. - 19:29:40 »

Idézetet írta: Space Cowboy link=topic=1
46.msg192057#msg192057 date=1353607961
A vadászat meg legyen kényelmetlen és nehéz egyébként is.  Mosolyog

Igy igaz.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2012. December 15. - 10:54:42 »

Sziasztok

Első golyósomhoz gyűjtök infót. A külső kakas és a kengyelkulcs miatt a Marlin fegyverei is az utánajárandók listájára kerültek. Kérdezném mennyire megfelelő pl az alábbi linken látható fegyver vadászathoz, első golyósként?

Pl ez a fegyver: http://www.vadaszat-vadaszbolt.hu/?oldal=2&kat=452&termek=816

Továbbá az is érdekel, mennyire tartja vadásziasnak a magyar vadásztársadalom? Van ugye ezeknek a kengyelkulcsosoknak egyfajta western-film hangulata (engem nem ez a része fogott meg), ezért gondolom, hogy esetleg nem szívesen látják a vadászterületeken.

Köszönettel.



 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #349 Dátum: 2012. December 15. - 11:04:42 »

Sziasztok

Első golyósomhoz gyűjtök infót.
 Emelem

Első fegyvert keresel.

Jártál már a gavalléroknál, most az alsó kulcsosok táján kolbászolsz.
Ideje lenne betérned az ismétlő kategóriába immár!

Pl.: http://www.magnumvadasz.hu/s/shop.php?op=look&gr=1&id=PROD120822150244
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #350 Dátum: 2012. December 15. - 11:37:50 »

Első fegyvert keresel.

Jártál már a gavalléroknál, most az alsó kulcsosok táján kolbászolsz.
Ideje lenne betérned az ismétlő kategóriába immár!

Pl.: http://www.magnumvadasz.hu/s/shop.php?op=look&gr=1&id=PROD120822150244
A számból vetted ki a szót...(Ujjamból a betűt???... Vigyorog)
Oerdescu! Szerintem szánd rá az időt és olvasd végig a golyós topicot. Annakidején én megtettem...Első golyósnak a legtöbben,forgó tolózáras,308 w,30-06,7x64 és 8x57 kaliberű puskákat fognak ajánlani. ZKK,CZ,Zastava és újban a Marlin xl 7 a kezdővadász pénztárcáját kímélő lehetőségnek számít.  Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #351 Dátum: 2012. December 15. - 12:02:20 »

Voldemort, saigy

Teljesen igazatok van. Ha most ebben a pillanatban kéne döntenem, akkor a Marlin XL7 a nyerő. Ezt a típust már akkor kinéztem, amikor még csak a vizsgákra készültem. Pont ezért is érdekel, hogy miért látjátok előnyösebbnek a forgó-tolózáras fegyvert mondjuk az alsókulcsosnál?

Olvastam mindenféle fegyverről és több egyéb lehetőség is felmerült. Tartom magam ahhoz, hogy nem sürgős a vétel, így mindent megpróbálok megfelelően körbejárni. Igen, felmerült az IZS 18 is, mert tetszik és olcsó. Eltanácsoltak tőle, nem baj. Amiben tanácsot kérek, abban igyekszem is tartani magam a kapott javaslatokhoz.

A Marlin golyósok új árait néztem és persze megnéztem minden egyéb fegyvert is, csak a kíváncsiság miatt. Így került látókörbe az alsókulcsos Marlin is. Egyszerűen csak érdeklődöm. Majd meglátjuk melyik marad fent a rostán a végére.

Az eredeti kérdésemre is kaphatnék választ? Továbbra is érdekel, hogy mik a tapasztalatok egy ilyen fegyverrel?


Köszönöm az eddigi segítségeteket is.   Mosolyog Emelem


Üdv;
Dani
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #352 Dátum: 2012. December 15. - 12:15:26 »

"Az eredeti kérdésemre is kaphatnék választ? Továbbra is érdekel, hogy mik a tapasztalatok egy ilyen fegyverrel? "

Szia!
Jó fegyver, de nem első (egy) golyósnak való! Ha van valakinek három-négy nagyvadas puskája, akkor az egyik legyen ilyen Mosolyog !
Előnyei:
rövid, könnyen szállítható
nagy tárkapacitású
gyorsan lehet vele ismételni
"romantikus" Mosolyog

Hátrányai:
gyengébbek a bele való lőszerek a kívánatosnál
kicsi a lőszerválaszték, nem is tartanak sok boltban
üríteni csak egyenkénti kiismétléssel lehet
a cső tisztítása nehézkes, szerszámmal kell szétszedni
fix a sütése, kemény
vastag a fogása az alsó kulcs miatt

Ennyi jutott eszembe! Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #353 Dátum: 2012. December 15. - 13:03:09 »

"Az eredeti kérdésemre is kaphatnék választ? Továbbra is érdekel, hogy mik a tapasztalatok egy ilyen fegyverrel? "

Szia!
Jó fegyver, de nem első (egy) golyósnak való! Ha van valakinek három-négy nagyvadas puskája, akkor az egyik legyen ilyen Mosolyog !
Előnyei:
rövid, könnyen szállítható
nagy tárkapacitású
gyorsan lehet vele ismételni
"romantikus" Mosolyog

Hátrányai:
gyengébbek a bele való lőszerek a kívánatosnál
kicsi a lőszerválaszték, nem is tartanak sok boltban
üríteni csak egyenkénti kiismétléssel lehet
a cső tisztítása nehézkes, szerszámmal kell szétszedni
fix a sütése, kemény
vastag a fogása az alsó kulcs miatt

Ennyi jutott eszembe! Mosolyog
 Emelem

Szia

Köszi a választ.

Olvastam néhány cikket és ismertetőt a fegyverről. Tisztul a kép. Úgy látom megint ott lyukadok ki, hogy kezd több lenni az ellenérv, mint az előny.
Nem figyeltem eddig, de a csőhosszak lényegesen rövidebbek, mint a kimondottan vadászatra tervezett fegyvereknél. Én is arra jutok, hogy ez a fegyver nem egyedüli puskának való. Rövid távra, viszonylag kis testű vadakhoz alkalmasnak írják. Első "mindenes-golyósnak" tényleg nem lesz ez jó. Ez is felkerül arra a listára, ahol a második, harmadik fegyverek kérnek bebocsájtást a fegyverszekrénybe. Mosolyog


 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #354 Dátum: 2012. December 15. - 13:14:20 »

" a csőhosszak lényegesen rövidebbek, mint a kimondottan vadászatra tervezett fegyvereknél."   Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #355 Dátum: 2012. December 15. - 13:18:20 »

Oerdescu  Emelem !
 A legfontosabb milyen területen fogsz vadászni és milyen nagyvad lehetőségeid lesznek .
Mikor először mentem nagyvadra teleraktam a tárat / Zkk 600-s 7x64 /  Röhög
másodszor már csak kettőt , később  meg már csak egy töltényt .   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #356 Dátum: 2012. December 15. - 13:34:41 »

"Az eredeti kérdésemre is kaphatnék választ? Továbbra is érdekel, hogy mik a tapasztalatok egy ilyen fegyverrel? "

Szia!
Jó fegyver, de nem első (egy) golyósnak való! Ha van valakinek három-négy nagyvadas puskája, akkor az egyik legyen ilyen Mosolyog !
Előnyei:
rövid, könnyen szállítható
nagy tárkapacitású
gyorsan lehet vele ismételni
"romantikus" Mosolyog

Hátrányai:
gyengébbek a bele való lőszerek a kívánatosnál
kicsi a lőszerválaszték, nem is tartanak sok boltban
üríteni csak egyenkénti kiismétléssel lehet
a cső tisztítása nehézkes, szerszámmal kell szétszedni
fix a sütése, kemény
vastag a fogása az alsó kulcs miatt

Ennyi jutott eszembe! Mosolyog
 Emelem

Ebben minden benne volt  Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #357 Dátum: 2012. December 15. - 13:36:07 »

Oerdescu  Emelem !
 A legfontosabb milyen területen fogsz vadászni és milyen nagyvad lehetőségeid lesznek .
Mikor először mentem nagyvadra teleraktam a tárat / Zkk 600-s 7x64 /  Röhög
másodszor már csak kettőt , később  meg már csak egy töltényt .   Emelem

Milyen igaz! De én már töltény helyett egy pakli magyar kártyát viszek és lejátsszuk a disznóval a meccset!  Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #358 Dátum: 2012. December 15. - 13:42:03 »

Oerdescu,
én nem adok tanácsot, hogy milyen puskát vegyél,csak még az elhangzottakat némileg kiegészítve írnék egyet s mást.
Az, hogy a 338 Marlin gyenge lenne, nem gondolnám akkor, amikor a 308-as Winchestert szinte kivétel nélkül mindenki kiválónak tartja az itthoni vadászatokhoz. A Marlin "ereje" még nagyobb is, tekintettel a nagyobb és vastagabb lövedékre.
De az, hogy egy csőtáras puska olyan pontos soha nem lesz mint egy lengő csövű fegyver, az biztos!
Nagyon impozánsak, azok a demo videok, amelyben Hornady Jr. kimegy és kétszáz, - háromszáz valamennyiről egy lövéssel lecsavarja vele a pronghornt, úgy hogy az összeesik mint a rongybaba. Aha...
Hát én még kengyelkulcsos Marlin tulajdonossal, használóval - magamat is beleértve - nem találkoztam olyannal, aki azt mondta volna, hogy tud annyit pontosságra, mint egy bármilyen szerkezetű lengő csövű fegyver!
A Sanyooo által írtak szerintem egyébként remekül összeszedték a lényeget....

Üdv,   Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #359 Dátum: 2012. December 15. - 17:01:58 »

De az, hogy egy csőtáras puska olyan pontos soha nem lesz mint egy lengő csövű fegyver, az biztos!

Huszlavika a számból vette ki a szót. Ez nagyon fontos, s erősen kapcsolódik a fegyver ezen tulajdonsága ahhoz is, hogy hol fogsz vadászni.
Ha pl. az Alföldön, vagy nagyobb nyílt térségekkel tarkított vadászterületen, ahol lehetőség van a terepviszonyok miatt a 150, esetleg 200 m-es lövésre, akkor én is egy forgó zárdugattyús puskát javasolnék Neked.
Viszont ha a terület majdnem teljes egésze erdőből áll, ahová 100 m-en felül igen ritkán tennél lövést, akkor szerintem beleférne az alsókulcsos is.
Mindenesetre a lengőcső, a pontosság és az esetlegesen beépített schneller miatt Nálam biztosan a zárdugattyús puska felé billenne minden esetben a mérleg nyelve.

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: