Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169613 alkalommal)
Pinti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Új üzenet #315 Dátum: 2011. Május 16. - 18:59:11 »

Sziasztok.

Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha valakinek bevonják két évre a fegyvertartásiját akkor annak ujra kell vizsgáznia mindenből, vagy csak fegyverből? vagy vadászatból is? köszi elöre is
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #316 Dátum: 2011. Május 16. - 19:37:10 »

Sziasztok.

Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha valakinek bevonják két évre a fegyvertartásiját akkor annak újra kell vizsgáznia mindenből, vagy csak fegyverből? vagy vadászatból is? köszi előre is.

Legjobb tudomásom szerint, elölről kell kezdeni az egészet.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #317 Dátum: 2011. Május 19. - 14:42:01 »

Gyorsabb ügyintézés a fegyvertartási engedélyek megújítása során

2011.05.16

Az Országos Igazságszolgáltatási Tanács Hivatala, valamint az ORFK köszöni a vadászok türelmét és megértését a fegyvertartási engedélyek megújítása során tapasztalt hosszadalmas ügyintézés miatt.

A kényelmetlenség oka, hogy késett annak az informatikai rendszernek a felállítása, mellyel az illetékes rendőrkapitányságok közvetlenül hozzáférhetnek a cselekvőképességet igazoló okmány kiállításához.

Örömmel tájékoztatjuk a vadászkamara tagjait, hogy a mai naptól az érdekképviseletek, az ORFK és az Igazságszolgáltatási Tanács együttműködésének eredményeként a rendszer működésbe lépett, ezzel elhárult az akadály az időben benyújtott fegyvertartási engedélyek rövid határidőn belüli meghosszabbítása elől.

OMVK

(http://www.omvk.hu/hirek.php#h78)

 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #318 Dátum: 2011. Május 20. - 06:19:55 »

 Emelem
Üdv Mindenkinek!

05. 10-én küldtem egy e-mailt az OITH részére és kulturáltan kértem őket az elmaradt adatszolgáltatás pótlására.  Figyelmes olvasás
05. 12-én kézhezkaptam ajánlva a kért okmányt.  Taps
Másnap bementem vele a rendőrségre ahol ki is állították a megszerzésit.
Úgyhogy mostmár lehet  Sam6  Vadász

Naplózva
Pinti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Új üzenet #319 Dátum: 2011. Május 20. - 19:45:28 »

én 05.05 óta várok a vásárlási enedélyre, mit te hogy megjöjjön mielöbb?
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #320 Dátum: 2011. Május 20. - 21:37:36 »

Ha van fluxus-kondenzátorod használd ki bátran!  Ördög Stoel
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #321 Dátum: 2011. Május 21. - 07:02:52 »

én 05.05 óta várok a vásárlási enedélyre, mit te hogy megjöjjön mielöbb?

Kiszera méra bávatag.

03.07.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #322 Dátum: 2011. Május 21. - 10:10:00 »

én 05.05 óta várok a vásárlási enedélyre, mit te hogy megjöjjön mielöbb?

Fohászkodj!
De ha figyelted nem hogy 14 nap alatt, de két hónapra sem jönnek meg az engedélyek!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #323 Dátum: 2011. Május 21. - 10:46:49 »

Bizony nem. Nemzetközi kiviteli engedélyre várok és nem tegnaptól. A románok el sem hiszik, hogy menni szeretnék vadászni. Az őzek már ki sem látszanak a fűből, vetésből. Azért arra valaki adhatna magyarázatot, hogy a 6000 Ft-on kívül mi értelme van, az engedéllyel tartott fegyvereim kiviteli engedélyéhez az egész procedúrát végigcsinálni????  Fejvakarás Az a 6000 Ft meg biztosan nem fedezi az állami alkalmazottak munkaidejének a költségét, amíg ezzel foglalkoznak. Woest
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #324 Dátum: 2011. Május 22. - 11:10:36 »

Gyorsabb ügyintézés a fegyvertartási engedélyek megújítása során

2011.05.16

Az Országos Igazságszolgáltatási Tanács Hivatala, valamint az ORFK köszöni a vadászok türelmét és megértését a fegyvertartási engedélyek megújítása során tapasztalt hosszadalmas ügyintézés miatt.

A kényelmetlenség oka, hogy késett annak az informatikai rendszernek a felállítása, mellyel az illetékes rendőrkapitányságok közvetlenül hozzáférhetnek a cselekvőképességet igazoló okmány kiállításához.

Örömmel tájékoztatjuk a vadászkamara tagjait, hogy a mai naptól az érdekképviseletek, az ORFK és az Igazságszolgáltatási Tanács együttműködésének eredményeként a rendszer működésbe lépett, ezzel elhárult az akadály az időben benyújtott fegyvertartási engedélyek rövid határidőn belüli meghosszabbítása elől.

OMVK

(http://www.omvk.hu/hirek.php#h78)

 Emelem


Tehát ez most azt jelenti,hogy visszatértünk a jó öreg egy hónaphoz?Nevet
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #325 Dátum: 2011. Május 22. - 15:00:27 »

Az, hogy a törvényeket 10évenként érdemes volna átgondolni és a társadalom változásait és igényeit követni a törvény vonalon is. Bürokrácia labirintusa Magyarország... Röhej... Nem csak a fegyvertartás ügyben, sok egyéb mást nem lehet elintézni. Ide menj, oda menj, aztán nap végén vissza küldenek a kezdőponthoz stb... Nekem az a véleményem, hogy sok minden másképp lenne ha szeretnének dolgozni, és dolgoznának is a kedves eltartott bürokratáink. Ha akár a legutolsó láncszem is, de tudja, hogy nem működik a rendszer ha nagyon akarná eltudná érni, hogy változzon. A csókosoknak meg ugyan mindegy, nekik minden pik pak megy...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #326 Dátum: 2011. Május 22. - 15:14:26 »

Szerintem végtelenül egyszerű lehetne a megoldás.
1.)  A kérvény beadása, az illeték és formaságok elintézése után automatikusan meghosszabbítanák az engedélyt. Végül is az ártatlanság vélelmét itt is figyelembe lehetne venni! Aláíratnának velünk egy papírt, hogy amennyiben az eljárás során bármi gond lenne, az engedélyt a törvényes előírásoknak megfelelően bevonják! Nem kellene hónapokat várni, nem telefonálgatna naponta több ember felháborodva (én sem! Mosolyog ) elég lenne egy úttal egy fél napunkat elcseszni!

2) Esetleg eltörölhetnék ezt a rendszeres csesztetést! Ha valaki olyat követ el amiért be kell vonni a fegyverét, hát vonják be. Minden fegyvertartó nyilván van tartva a rendőrségen, így ha elkövet valamit, csak bele kell nézni az anyagába, és már lehet is hivatalból intézkedni. Az igaz, hogy így nem lehetne öt évente több ezer forintokat kiszedni a zsebünkből! Fejvakarás


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #327 Dátum: 2011. Május 22. - 15:55:34 »

Szerintem végtelenül egyszerű lehetne a megoldás.
1.)  A kérvény beadása, az illeték és formaságok elintézése után automatikusan meghosszabbítanák az engedélyt. Végül is az ártatlanság vélelmét itt is figyelembe lehetne venni! Aláíratnának velünk egy papírt, hogy amennyiben az eljárás során bármi gond lenne, az engedélyt a törvényes előírásoknak megfelelően bevonják! Nem kellene hónapokat várni, nem telefonálgatna naponta több ember felháborodva (én sem! Mosolyog ) elég lenne egy úttal egy fél napunkat elcseszni!

2) Esetleg eltörölhetnék ezt a rendszeres csesztetést! Ha valaki olyat követ el amiért be kell vonni a fegyverét, hát vonják be. Minden fegyvertartó nyilván van tartva a rendőrségen, így ha elkövet valamit, csak bele kell nézni az anyagába, és már lehet is hivatalból intézkedni. Az igaz, hogy így nem lehetne öt évente több ezer forintokat kiszedni a zsebünkből! Fejvakarás

Attila, szerintem sokan belemennénk abba, hogy befizetjük a különböző sarcokat, csak ne kelljen hónapokig várni a papírokra.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #328 Dátum: 2011. Június 12. - 20:21:48 »

Nem fogjátok elhinni!
A beadástól számított 78 nap után megvan az érvényes fegyvertartási engedélyem! :Mosolyog
Na azért nem ilyen egyszerűen!
Június kilencedikén ismételten (sokadszorra) érdeklődtem a Monori kapitányságon, hogy mi van már az április 27.-én lejárt engedélyemmel. A válasz a szokott: nem jött meg az OITH engedélye!
Elöntötte a szar az agyamat, és felhívtam az OITH illetékes vezetőjét. Elmondtam problémámat, meghallgattak, és azt ígérték, hogy utána néznek.
Még egy felesleges ígéret!-gondoltam.
Nem így történt. Egy bő fél óra múlva visszahívott - az egyébként nagyon kedves, - hölgy, és közölte, hogy május 26.-án !! megküldték az anyagomat a kapitányságra. Most öntötte el igazán a kása az agyamat. Újból felhívtam az előadót aki váltig erősítette, hogy nem érkezett meg, de ígérte még egyszer utána néz.
Később visszahívott, és tájékoztatott, valóban 8.-án!! megkapták az anyagot, de hozzá még nem jutott el! Bolhás kutya  legyek, ha meg tudom érteni, hogy egy elektronikusan megküldött irat hol a pics.ba tudott kóvályogni két hétig! Lényeg, 10.-én soron, és ügyfélfogadáson kívül megkaptam az engedélyt!

Már csak arra leszek kíváncsi vajon kapok e választ az Országos Rendőr-főkapitánynak elküldött panaszlevelemre.  Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #329 Dátum: 2011. Június 12. - 22:04:21 »

Nem fogjátok elhinni!
A beadástól számított 78 nap után megvan az érvényes fegyvertartási engedélyem! :Mosolyog
Na azért nem ilyen egyszerűen!
Június kilencedikén ismételten (sokadszorra) érdeklődtem a Monori kapitányságon, hogy mi van már az április 27.-én lejárt engedélyemmel. A válasz a szokott: nem jött meg az OITH engedélye!
Elöntötte a szar az agyamat, és felhívtam az OITH illetékes vezetőjét. Elmondtam problémámat, meghallgattak, és azt ígérték, hogy utána néznek.
Még egy felesleges ígéret!-gondoltam.
Nem így történt. Egy bő fél óra múlva visszahívott - az egyébként nagyon kedves, - hölgy, és közölte, hogy május 26.-án !! megküldték az anyagomat a kapitányságra. Most öntötte el igazán a kása az agyamat. Újból felhívtam az előadót aki váltig erősítette, hogy nem érkezett meg, de ígérte még egyszer utána néz.
Később visszahívott, és tájékoztatott, valóban 8.-án!! megkapták az anyagot, de hozzá még nem jutott el! Bolhás kutya  legyek, ha meg tudom érteni, hogy egy elektronikusan megküldött irat hol a pics.ba tudott kóvályogni két hétig! Lényeg, 10.-én soron, és ügyfélfogadáson kívül megkaptam az engedélyt!

Már csak arra leszek kíváncsi vajon kapok e választ az Országos Rendőr-főkapitánynak elküldött panaszlevelemre.  Fejvakarás

Én is a türelmesebb fajtából való vagyok. Nekem március 16. óta van bent a megszerzési kérelmem. A múlt héten azt a tájékoztatást kaptam, hogy a OITH-tól "nem egyértelmű a találat"
hogy ez mi a bánat lenne nem tudom, de valami adatbázis hibára hivatkozva, közel kilencven emberből 30-nak nem jött meg a jóváhagyás. Kicsit azt hiszem kezd fogyni a türelmem... Fejvakarás Egy elérhetőséget adhatnál ehhez a csodás hivatalhoz... Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: