Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314875 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1425 Dátum: 2023. Május 18. - 21:26:11 »

Géza!!! Miért tetted oda a tizedes vesszőt!? És miért nem tetted oda a 3 után  nullát!? Ne szépítsd a dolgot! Annyi oszt annyi.
Öreg nógrádi/hevesi vadász azt mondja, jó az ha a kalap letakarja.
OK, nekem sombrerom van.
 Lő
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1426 Dátum: 2023. Május 18. - 22:00:14 »

Mondjuk, én sz@r vadász vagyok, nálam előfordul hogy a jól meglőt vad is elmegy 50-60 métert.  Stoel

Javasolnám egy 8x57-es beszerzését Stoel

Komolyra fordítva a szót, tényleg nem túloztam, de ez adódhat a lőtávolságaimból is, ami többnyire jóval 100m alatt van.

Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1427 Dátum: 2023. Május 19. - 01:10:50 »

Javasolnám egy 8x57-es beszerzését Stoel

Komolyra fordítva a szót, tényleg nem túloztam, de ez adódhat a lőtávolságaimból is, ami többnyire jóval 100m alatt van.


Gondolod, hogy a 8x57-el eredményeseb vadász leszek?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1428 Dátum: 2023. Május 19. - 08:28:24 »

Gondolod, hogy a 8x57-el eredményeseb vadász leszek?

Hogy eredményesebb vadász leszel-e, azt nem tudom, de hogy hazai (nagy)vadfajokra az egyik(ha nem a) legjobb kaliber, abban biztos vagyok.
(Tudom, mindenki a maga lovát dicséri).
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #1429 Dátum: 2023. Május 19. - 09:58:53 »

Gondolod, hogy a 8x57-el eredményeseb vadász leszek?

Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1430 Dátum: 2023. Július 24. - 16:34:13 »


Így hetvenen túl, arra a következtetésre jutottam, hogy illene belépni az igaz vadászok  sorába. Minek az a snob 300-s, vagy a divatja múlt 7x57-s, kell egy 308, az ám az igazi.
Vagy 15 éve pihen a szekrényben a 243 Zasti. Anno azt gondoltam jó lesz őzezni meg dúvadra, de csalódtam. A pontosságra nem volt panasz, de amit művelt a vadban  Fejvakarás. Eladni sajnáltam, nagyon simán működik, úgy hogy kaliber módosítás lett a vége. Walter cső, kicsit felújított farész. A puding próba most következik az őzhíváson.   




 Wave
Naplózva

Üdv Chris
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1431 Dátum: 2023. Július 25. - 09:40:59 »

Jó lett!👍
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1432 Dátum: 2023. Július 25. - 12:47:11 »

Így hetvenen túl, arra a következtetésre jutottam, hogy illene belépni az igaz vadászok  sorába. Minek az a snob 300-s, vagy a divatja múlt 7x57-s, kell egy 308, az ám az igazi.
Vagy 15 éve pihen a szekrényben a 243 Zasti. Anno azt gondoltam jó lesz őzezni meg dúvadra, de csalódtam. A pontosságra nem volt panasz, de amit művelt a vadban  Fejvakarás. Eladni sajnáltam, nagyon simán működik, úgy hogy kaliber módosítás lett a vége. Walter cső, kicsit felújított farész. A puding próba most következik az őzhíváson.   




 Wave

Szép lett!

60 cm-es a cső?

Milyen lőszerrel lőtted be?


Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1433 Dátum: 2023. Július 25. - 15:50:48 »

 Emelem
Igen, 60 cm cső és S&B 11.7 g SPCE lőszerrel lett belőve 150 m-s nullaponttal. A lőtéren kiváló volt a szórás, kíváncsi vagyok hogy muzsikál a vadtestben.
Naplózva

Üdv Chris
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1434 Dátum: 2023. Július 26. - 06:04:22 »

Emelem
Igen, 60 cm cső és S&B 11.7 g SPCE lőszerrel lett belőve 150 m-s nullaponttal. A lőtéren kiváló volt a szórás, kíváncsi vagyok hogy muzsikál a vadtestben.
Nagyon jó lesz  Kipipal
Naplózva
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #1435 Dátum: 2023. Szeptember 08. - 10:52:19 »

Kedves Vadásztársak!

308.Win puskát sikerült most beszereznem és kutakodni szeretnék picit.Jelenleg Norma Bondstrike-ot használok nagy megelégedéssel egy ünőt két nagytestű disznót egy 120kg körüli kocát és egy jó 130kilós kant sikerült lőnöm vele,és egy süldőt mondjuk azt fejbe így végülis az nem mérvadó.Érdeklődnék nagytestű vadra ki mit használ?Mert mivel sokat vadászom és sokat lövök ez a bő 30,00Ft.- dobozonkénti ár kicsit érzékenyen érint a váltáson gondolkodok,de első körben mindenképpen valami olyat akartam venni ami jó mert annyira még nem tudom ennek a kalibernek a határait,így tehát nem feltétlen mertem megvenni az olcsóbb sima fröccsenős soft point lövedékeket.Viszont azért éves szinten ez picit sok.Érdeklődnék ki mit használ?Főleg az érdekelne aki egy évben több nagytestű vaddisznót,és szarvast esetleg bikát is lő többet is.Lapua megán gondolkodok illetve geco pluszon amiről sokan mondják hogy túl kemény.30-06 ban használtam nem jött be 7x64 ben viszont kiváló volt így felmerült bennem ez a lőszer is mert elég jó az ára!Valaki esetleg használja?Geco Teilmantelről azt mondta a vadászboltos hogy kicsit puha nem ajánlja de másik oldalról meg azt mondják hogy hozza az is a kívánalmakat.Federált nem ismerem ami árban még jó...A variációk lehetősége eléggé széles.Tapasztalatokat várnám nagytestű vadakkal kapcsolatban,mennyire adja jól a vért ölő erő stb..?!Róka,őz ilyesmi kilövése számomra annyira nem mérvadó,az érdekelne nagytestű vadra ki mit használ jó szívvel.Volt aki ajánlotta a cseh SPCE-t is de egy barátomnak pl. meggyűlt vele a baja...Bár bevallotta hogy nem élete legjobb lövései voltak de valahogy nem volt az igazi azt mondta!
Válaszokat előre is köszönöm!
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1436 Dátum: 2023. Szeptember 13. - 10:18:43 »

Kedves Vadásztársak!

308.Win puskát sikerült most beszereznem és kutakodni szeretnék picit.Jelenleg Norma Bondstrike-ot használok nagy megelégedéssel egy ünőt két nagytestű disznót egy 120kg körüli kocát és egy jó 130kilós kant sikerült lőnöm vele,és egy süldőt mondjuk azt fejbe így végülis az nem mérvadó.Érdeklődnék nagytestű vadra ki mit használ?Mert mivel sokat vadászom és sokat lövök ez a bő 30,00Ft.- dobozonkénti ár kicsit érzékenyen érint a váltáson gondolkodok,de első körben mindenképpen valami olyat akartam venni ami jó mert annyira még nem tudom ennek a kalibernek a határait,így tehát nem feltétlen mertem megvenni az olcsóbb sima fröccsenős soft point lövedékeket.Viszont azért éves szinten ez picit sok.Érdeklődnék ki mit használ?Főleg az érdekelne aki egy évben több nagytestű vaddisznót,és szarvast esetleg bikát is lő többet is.Lapua megán gondolkodok illetve geco pluszon amiről sokan mondják hogy túl kemény.30-06 ban használtam nem jött be 7x64 ben viszont kiváló volt így felmerült bennem ez a lőszer is mert elég jó az ára!Valaki esetleg használja?Geco Teilmantelről azt mondta a vadászboltos hogy kicsit puha nem ajánlja de másik oldalról meg azt mondják hogy hozza az is a kívánalmakat.Federált nem ismerem ami árban még jó...A variációk lehetősége eléggé széles.Tapasztalatokat várnám nagytestű vadakkal kapcsolatban,mennyire adja jól a vért ölő erő stb..?!Róka,őz ilyesmi kilövése számomra annyira nem mérvadó,az érdekelne nagytestű vadra ki mit használ jó szívvel.Volt aki ajánlotta a cseh SPCE-t is de egy barátomnak pl. meggyűlt vele a baja...Bár bevallotta hogy nem élete legjobb lövései voltak de valahogy nem volt az igazi azt mondta!
Válaszokat előre is köszönöm!
 Emelem

13 g Hammerhead  Emelem
(habár nemtom most mennyibe kerül és kapható-e, de a norma-nál biztos olcsóbb)
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #1437 Dátum: 2023. Szeptember 13. - 11:43:30 »

Kedves Vadásztársak!

308.Win puskát sikerült most beszereznem és kutakodni szeretnék picit.Jelenleg Norma Bondstrike-ot használok nagy megelégedéssel egy ünőt két nagytestű disznót egy 120kg körüli kocát és egy jó 130kilós kant sikerült lőnöm vele,és egy süldőt mondjuk azt fejbe így végülis az nem mérvadó.Érdeklődnék nagytestű vadra ki mit használ?Mert mivel sokat vadászom és sokat lövök ez a bő 30,00Ft.- dobozonkénti ár kicsit érzékenyen érint a váltáson gondolkodok,de első körben mindenképpen valami olyat akartam venni ami jó mert annyira még nem tudom ennek a kalibernek a határait,így tehát nem feltétlen mertem megvenni az olcsóbb sima fröccsenős soft point lövedékeket.Viszont azért éves szinten ez picit sok.Érdeklődnék ki mit használ?Főleg az érdekelne aki egy évben több nagytestű vaddisznót,és szarvast esetleg bikát is lő többet is.Lapua megán gondolkodok illetve geco pluszon amiről sokan mondják hogy túl kemény.30-06 ban használtam nem jött be 7x64 ben viszont kiváló volt így felmerült bennem ez a lőszer is mert elég jó az ára!Valaki esetleg használja?Geco Teilmantelről azt mondta a vadászboltos hogy kicsit puha nem ajánlja de másik oldalról meg azt mondják hogy hozza az is a kívánalmakat.Federált nem ismerem ami árban még jó...A variációk lehetősége eléggé széles.Tapasztalatokat várnám nagytestű vadakkal kapcsolatban,mennyire adja jól a vért ölő erő stb..?!Róka,őz ilyesmi kilövése számomra annyira nem mérvadó,az érdekelne nagytestű vadra ki mit használ jó szívvel.Volt aki ajánlotta a cseh SPCE-t is de egy barátomnak pl. meggyűlt vele a baja...Bár bevallotta hogy nem élete legjobb lövései voltak de valahogy nem volt az igazi azt mondta!
Válaszokat előre is köszönöm!
 Emelem

Szia!  Emelem

A .308 Win kaliberhez szerencsére nagyon sok jó töltény kapható, még akkor is, ha az RWS-t a drágasága miatt nem használod. Helyedben a következő töltényeket kipróbálnám, attól függően, hogy melyiket hordja jól a puska:
Norma Alaska 11.7g
Sako Hammerhead 11.7g
Sellier&Bellot SPCE 11.7g
Sellier&Bellot Nosler Partition 11.7g
Lapua Mega 12g
Federal Fusion 11.7g és Nosler Partition
Írd majd meg a tapasztalataidat, mások számára is hasznosak lehetnek.

 Wave
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1438 Dátum: 2023. Szeptember 13. - 12:44:22 »

Kedves Vadásztársak!

308.Win puskát sikerült most beszereznem és kutakodni szeretnék picit.Jelenleg Norma Bondstrike-ot használok nagy megelégedéssel egy ünőt két nagytestű disznót egy 120kg körüli kocát és egy jó 130kilós kant sikerült lőnöm vele,és egy süldőt mondjuk azt fejbe így végülis az nem mérvadó.Érdeklődnék nagytestű vadra ki mit használ?Mert mivel sokat vadászom és sokat lövök ez a bő 30,00Ft.- dobozonkénti ár kicsit érzékenyen érint a váltáson gondolkodok,de első körben mindenképpen valami olyat akartam venni ami jó mert annyira még nem tudom ennek a kalibernek a határait,így tehát nem feltétlen mertem megvenni az olcsóbb sima fröccsenős soft point lövedékeket.Viszont azért éves szinten ez picit sok.Érdeklődnék ki mit használ?Főleg az érdekelne aki egy évben több nagytestű vaddisznót,és szarvast esetleg bikát is lő többet is.Lapua megán gondolkodok illetve geco pluszon amiről sokan mondják hogy túl kemény.30-06 ban használtam nem jött be 7x64 ben viszont kiváló volt így felmerült bennem ez a lőszer is mert elég jó az ára!Valaki esetleg használja?Geco Teilmantelről azt mondta a vadászboltos hogy kicsit puha nem ajánlja de másik oldalról meg azt mondják hogy hozza az is a kívánalmakat.Federált nem ismerem ami árban még jó...A variációk lehetősége eléggé széles.Tapasztalatokat várnám nagytestű vadakkal kapcsolatban,mennyire adja jól a vért ölő erő stb..?!Róka,őz ilyesmi kilövése számomra annyira nem mérvadó,az érdekelne nagytestű vadra ki mit használ jó szívvel.Volt aki ajánlotta a cseh SPCE-t is de egy barátomnak pl. meggyűlt vele a baja...Bár bevallotta hogy nem élete legjobb lövései voltak de valahogy nem volt az igazi azt mondta!
Válaszokat előre is köszönöm!
 Emelem


PPU 11,7g ?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1439 Dátum: 2023. Szeptember 13. - 17:45:21 »


PPU 11,7g ?

Üdv!
Nekem Cz 557 varmint a PPU-t nem vitte jól kb 5 cm szórás 150m-en,   viszont az SB Spce -t kimondottan szerette.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: