Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 548298 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Október 03. - 20:51:07 »

Én,csak saját részre tartom Őket.Úgyhogy nem kinlódok velük,hanem kiengedem őket és oldják meg.Majd görénnyel összefogom,ha már elegen lesznek.Lehet,hogy telepitésre alkalmasabbak lesznek.Ha nem jön össze,akkor mennek ki az erdőbe a többi közé.Szerintem Ők ennek örülnének a legjobban. Vigyorog

Később én is tervezek egy ilyen kiengedős megoldást, de egyenlőre nincs rá keret, a tenyésztési engedélyt meg nem akarom kockáztatni.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Október 03. - 21:08:54 »

Persze,engedélyel és törzskönyvezett állománnyal más a dolog.Nekem ezek Csak "házi" nyulak. Vigyorog
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Október 03. - 21:19:37 »

Persze,engedélyel és törzskönyvezett állománnyal más a dolog.Nekem ezek Csak "házi" nyulak. Vigyorog

Hát igen... én azért megpróbálok vigyázni a vér tisztaságára... aztán ki tudja, hogy hova vet a sors és mihez kezdek velük. Egyenlőre még azt sem tudom, hogy mihez kezdek majd a szaporulattal. Így most csak hobbiból vannak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Október 03. - 22:11:21 »

Az enyémek is tiszta vérüek.Csak Én mondom,hogy "házi"-Aki nem hiszi vigye DNS vizsgálatra. Nyihi
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Október 04. - 05:56:47 »

Az az igazság, hogy ha ki van engedve egy házi-üregi, akkor kb a negyedik generációs leszármazottja már annyira visszavadul, hogy csak nagyon ritkán jönnek elő különböző színváltozatok, méretkülönbségek-ezek száma annyira elenyésző, hogy azokat is tisztavérűeknek veszik. Ilyenkor lesz az állományban kb. 500-ból egy olyan, mint az lentebbi képeken. Ahonnét hoztam az enyémeket, ott is mondták, hogy nagy-nagyon ritkán látni náluk fehér foltosat vagy feketét, pedig soha nem volt házi kiengedve és az állomány hivatalosan is tiszta. De a faluból ugye ki-ki szökhetett egy nyuszi...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Október 05. - 12:56:18 »

Szerintem sokszor elöjön a más szin az üregiknél.Csak a ragadozók tesznek róla,hogy ne nagyon lássunk ilyet.Az ivarérettséget meg pláne nehezen érik meg.A természet vigyáz magára.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Október 14. - 18:06:25 »

Egy szökevény(volt):





Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Október 14. - 19:49:42 »

Szegény.Szerintem igy  Táncol érezte magát szabadon.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Október 14. - 19:56:31 »

Szegény.Szerintem igy  Táncol érezte magát szabadon.

A kutyák  meg így éreztek  Nyami mikor ránéztek a hatóság meg így  Fa testápoló, mikor meglátják, én meg így  Fejbever , mikor nekilát lerágni mindent az udvarban(bár most a lehullott őszibarack levélre volt rákattanva), a szüleim meg így  Elver, ha ők ezt észreveszik.


 Bion Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Október 14. - 20:00:46 »

 Igen válasz!)))
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Október 14. - 20:03:03 »

Igen válasz!)))

tényleg és mi újság a tieiddel?
Mennyiről indultál, mennyi van most,stb.?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Október 14. - 20:04:04 »

Ja és még valami: röhej, hogy házinyulat szabadon tarthat mindenki, akár el is engedheti a kertbe, oszt szaporodjon ahogy akar, de az üregihez még ketrecben is engedély kell...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Október 14. - 20:47:33 »

Nekünk a szabadon lévők már jó sokan vannak.A télen már szerintem lesből vadásszuk is.A vadászház udvarán bekeritettek nem haladtak semmire tavaly nyáron ezért tavasszal összefogdostuk Őket és kivittük egy újabb helyre.Érdekes módon az udvaron elkezdtek szaporodni.Azt gondoltuk,hogy nem maradt egy sem.Szétszedtük a keritést is.Erre van vagy 20 db a vadászház udvarán. Vigyorog
Amik otthon ketrecbe vannak azok háromszor ellettek,de kisnyulat nem neveltek fel.Most csinálok otthon a kertbe mükotorékot és bekeritem.Onnan könnyen kibirom szedni őket görénnyel,ha már többen lesznek mint kéne.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Október 14. - 20:50:19 »

Elég nagy a kert,igy a szomszédba nem okoznak kárt,ha kikaparnak.Majd olyat ültetek a kerités köré amit szeretnek.Ha van kaja,akkor nem mennek messzire.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Október 14. - 20:57:41 »

2007 januárjába "tévedt" a területre vagy 14 db.Most nem tudom mennyi van.Sok.2-300 db.Több helyen van már.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: