Oldalak: 1 ... 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 [355] 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585007 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5310 Dátum: 2022. Május 19. - 11:55:00 »

Teljesen egyetértek a hangtompító engedélyezésével, mert itt nem csak a sportvadászokra kell gondolni, akik jobb esetben egy doboz lőszert lőnek el egy évben, hanem akik sokat vadásznak, illetve vadásztatnak. Nekem már jó néhány vendég sütötte el a fülem mellett a magnum fegyverét, nem is eredménytelenül, mert a hallásom már károsodott. Ezt a következő generáció megelőzheti!

Azért itt van egy kis ellentmondás...
A vendéget nem kötelezheted a hangtompító használatára, tehát megintcsak ott tartunk, hogy neked kell valami hallásvédő eszközről gondoskodni. Ami aztán jó lesz a söréteshez, a duplagolyóshoz, a vendég vadásztatáshoz is és még a lapát füledet is eltakarja... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5311 Dátum: 2022. Május 19. - 11:56:35 »

Én pl. kifejezetten örülnék neki ha engedélyeznék, mert a puska mellett töltött időm legnagyobb részét a lőtéren és versenyeken töltöm.
Nyilván itt van az emberen fülvédő, de a sportlövészetben már nemcsak a zajról van szó.
Tavaly nézegettem egy német oldalt, ahol reprezentatív tesztekkel illusztrálták, hogy adott esetben jobb szórást lehet elérni a silencer-ekkel.
És nem mellékesen a lőterekről is kevesebb zajártalom érné a környezetet, pláne ahol laknak is a közelben.
Persze itt a sörétessel nem lehet egyelőre mit kezdeni, max földsánc/egyéb zajvédőfal építésével, amit 10 éve a tatabányai lőtéren is el kellett végezni a lakók miatt.
Mondjuk aki oda költözött az utcába, az sejthette, hogy miért olyan olcsók a házak, telkek... Ördög

B+ a hangtompítódat!  Tasli Ha még az is javít a szóráson, akkor mire fogjuk eztán a bénázást?  Vállat von
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #5312 Dátum: 2022. Május 19. - 12:22:06 »

B+ a hangtompítódat!  Tasli Ha még az is javít a szóráson, akkor mire fogjuk eztán a bénázást?  Vállat von
 Ördög

Ja, hogy innen fúj a szél?  Ördög
Mindenhez is kell a kifogás!  BeBeee
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5313 Dátum: 2022. Május 19. - 13:54:46 »

és igen erősen gondolkozom azon is, hogy az apróvadas hajtásokra is be kellene szerezni egy megfizethető árú fülbe illeszthető (in-ear) elektronikus kivitelt ami csak a lövések hangját vágja le de a beszédet továbbra is rendesen hallani. Egyébként ha valakinek van esetleg ez utóbbira egy bevállt típusa akkor szívesen veszem az ajánlásokat!  Emelem

Hasonló gondolatok miatt én is szívesen várom az ötleteket, tapasztalatokat.  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5314 Dátum: 2022. Május 19. - 15:38:15 »

Ja, hogy innen fúj a szél?  Ördög
Mindenhez is kell a kifogás!  BeBeee
Mert ha annyira megfogná a lövészajt, hogy senki se hallja, simán le lehetne tagadni a hibázást, de így... Fejvakarás
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #5315 Dátum: 2022. Május 19. - 20:04:21 »

Hasonló gondolatok miatt én is szívesen várom az ötleteket, tapasztalatokat.  Emelem
Kb 2 éve körbejártam ezt a kérdést. Sajnos a rejtett készülékek többsége nem alkalmas a célra, ami meg alkalmas volt 300e Ft-ba került darabja.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #5316 Dátum: 2022. Május 20. - 07:59:41 »

Kb 2 éve körbejártam ezt a kérdést. Sajnos a rejtett készülékek többsége nem alkalmas a célra, ami meg alkalmas volt 300e Ft-ba került darabja.

Én is körbenéztem és jelenleg 3 lehetőséget találtam:
- Opsmen M20 (kb. 35k): Ennyi pénzért nem várok csodát nyilván de a legnagyobb bajom vele inkább az, hogy csak 2 hangbeállítás van rajta a leírás szerint (beltéri-kültéri), emiatt úgy gondolom, hogy ez nem állítható úgy ahogy én szeretném. Nem hiszem hogy a gyári beállítás pont jó lenne mindenkinek- főleg nem kültéren.
- 3M Peltor EEP-100 (kb. 80-100k): Ez már szimpatikusabbnak tűnik (és elvileg egyedileg állítható is ha jól emlékszem) de sajnos ezzel sincs konkrét tapasztalatom.
- Kaliber (kb. 250k): Ez biztos jól illeszkedik és kényelmes hosszútávon is, mert a test egyedileg készül 3D nyomtatással saját fül-lenyomat alapján.

Persze könnyebb lenne ha lenne valami konkrét infó ezekről (vagy valami másik de bevállt típusról), mert őszintén szólva 100-250k-ért próbálgatni nem szeretnék én sem Mosolyog
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #5317 Dátum: 2022. Május 23. - 15:06:17 »

Amíg nem engedélyezik a hangtompítót, addig (és persze azután is) én maradok a 65 centis csövű fegyvereknél, Mauser zárral. (Az egyeneshúzású fegyverek töltényűrje közelebb van az emberhez, ergo a csővég is).

Arra is kíváncsi lennék, hogy akik eddig lehülyéztek a hosszú csövű, - szerintük - nem eléggé kezes fegyvereimért, mondván, hogy az 52 centis pont ugyanolyan jó, csak sokkal kezesebb, azok mit fognak gondolni, ha még egy zajcsökkentőt fel kell húzni a végére?  Röhög
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #5318 Dátum: 2022. Május 24. - 00:43:21 »

Amíg nem engedélyezik a hangtompítót, addig (és persze azután is) én maradok a 65 centis csövű fegyvereknél, Mauser zárral. (Az egyeneshúzású fegyverek töltényűrje közelebb van az emberhez, ergo a csővég is).

Arra is kíváncsi lennék, hogy akik eddig lehülyéztek a hosszú csövű, - szerintük - nem eléggé kezes fegyvereimért, mondván, hogy az 52 centis pont ugyanolyan jó, csak sokkal kezesebb, azok mit fognak gondolni, ha még egy zajcsökkentőt fel kell húzni a végére?  Röhög

"fel kell húzni a végére?"  ... Kell???   Csodalk
Reméltem hogy csak arról van szó, hogy esetleg, lehet.
Arról hogy kell, két vegyescsövű, duplagolyós és kipplauf tulajdonosaként rémálmaimban sem álmodtam.
Értem én hogy van olyan helyzet, ahol lehet létjohosultsága, de azért ne legyen már kötelező!

Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5319 Dátum: 2022. Május 24. - 16:07:52 »



Arra is kíváncsi lennék, hogy akik eddig lehülyéztek a hosszú csövű, - szerintük - nem eléggé kezes fegyvereimért, mondván, hogy az 52 centis pont ugyanolyan jó, csak sokkal kezesebb, azok mit fognak gondolni, ha még egy zajcsökkentőt fel kell húzni a végére?  Röhög
Semmi gond, ezután is lehülyéznek... Ördög Ördög Ördög
 Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5320 Dátum: 2022. Augusztus 02. - 07:39:39 »

A hódgyérítési jogszabály változásba még egy másik módosítás is bekerült:



Nagy kárókatonára vonatkozó rendelkezések módosulása:


A nagy kárókatona (Phalacrocorax carbo) gyérítése során nem minősül a vadászat rendje megsértésének, valamint tiltott vadászati eszköznek és módszernek:

a) a halőr által vadászjegy nélkül végzett gyérítési tevékenység,

b) nagy teljesítményű, 7,5 joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, lőfegyvernek minősülő légfegyver használata, vagy

c) a nem csak röptében történő elejtés.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #5321 Dátum: 2022. Augusztus 02. - 09:07:32 »

A hódgyérítési jogszabály változásba még egy másik módosítás is bekerült:



Nagy kárókatonára vonatkozó rendelkezések módosulása:


A nagy kárókatona (Phalacrocorax carbo) gyérítése során nem minősül a vadászat rendje megsértésének, valamint tiltott vadászati eszköznek és módszernek:

a) a halőr által vadászjegy nélkül végzett gyérítési tevékenység,

b) nagy teljesítményű, 7,5 joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, lőfegyvernek minősülő légfegyver használata, vagy

c) a nem csak röptében történő elejtés.




 Meglepődött  Fejvakarás



Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #5322 Dátum: 2022. Augusztus 02. - 10:00:06 »

Meglepődött  Fejvakarás




Pedig egyértelmű: ha halőr vagy és van Field Targethez 16J-os légpuskád beírva lőhetsz vele ülő kormoránt Mosolyog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5323 Dátum: 2022. Augusztus 02. - 15:21:13 »

Pedig egyértelmű: ha halőr vagy és van Field Targethez 16J-os légpuskád beírva lőhetsz vele ülő kormoránt Mosolyog

Ha halőr vagy, nincs csípőből  fegyvertartásid. Fegyvertartási nélkül nem vehetsz 7.5 jule feletti légpuskát, mert az lőfegyvernek minősül. Vadászfegyver tartásival sem hiszem hogy vehetsz, mert a légpuska nem vadászfegyver.
Ha sportcélra veszel nagy teljesítményű légpuskát, azt meg szerintem nem használhatod vadászati célra, ahogy pl. a sportpisztolyt sem.
Szóval, nem értem az egészet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5324 Dátum: 2022. Augusztus 02. - 22:42:23 »

https://www.vadaszmester.hu/index.php/kezdolap/friss-hirek/13405-uj-vadaszvizsga-rendelet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 [355] 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: