Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elöltöltők  (Megtekintve 61187 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Dátum: 2008. április 12. - 01:12:11 »

Régi fórum hozzászólásai
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 12:38:48 »

Sziasztok !

A fórum moderátoraival történt egyeztetés után, szeretném felhívni a figyelmeteket egy E-magazinra amelyet mi írunk, szerkesztünk és terjesztünk a regisztrált felhasználóink számára, havi rendszerességgel.
Ezt az olvasói kört szeretném kibővíteni veletek, Vadászokkal !
Akiket érdekelnek a régmúlt idők fegyverei, azok biztosan értékelni fogják a cikkeket és a kép illetve videó anyagokat amelyek a magazinban találhatóak.
Ez a magazin jelenleg kizárólag elektronikus formában létezik, nyomtatott változata nincs ! Az elérhetősége természetesen ingyenes mindenki számára !
Eddig 11 számunk jelent meg és egyre nő olvasóink tábora, ahogy terjed a híre a Füstölgő című  ingyenes E-magazinnak.
Jó szórakozást kívánok az olvasgatásához, remélem mindenki talál benne értékes új információkat !
Fogadjátok olyan szeretettel, mint amilyennel mi készítjük !
A magazinhoz úgy tudtok hozzájutni, hogy ellátogattok a www.kapszli.hu portálra és regisztráltok valamilyen néven egy bármilyen de élő E-mail címmel. Ezután tudjátok letölteni a magazin számait melyek pdf. formátumban készültek.
Szerettem volna egyszerübben megoldani a hozzáférést de sajnos a magazin egyes számainak mérete (4-7MB) nem teszi lehetővé, hogy közvetlenül beillesszem őket csatolmányként ide a fórumba. A magazinon kívül a felhasználóink hozzáférhetnek 60 szakmai jellegű cikkhez és egyéb érdekes információkhoz is.

Üdv:  Vgaby

Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 13:33:06 »

 Üdv Vgaby. Nem jött össze az elöltöltő vadászat? Vártam a beszámolót.
Gyálon kint lesztek a jövő héten? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 20:12:57 »

Bocsi Lacus kiment a fejemből, majd pótolom !
A jövő hétvégén lesz a három napos Országos Bajnokságunk Ballószögön, ott leszek !
Üdv:  Vgaby
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 20:24:14 »

majd pótolom !

 Igen Én várom! Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 23:01:59 »

Üdv Vgaby. Nem jött össze az elöltöltő vadászat? Vártam a beszámolót.
Gyálon kint lesztek a jövő héten? Wave

Szia Lacus!

Lehetne erről a gyáli dologról tudni valamit?  Szívesen átmennék innen a szomszédból!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 07:14:58 »

 Erdőjáró Wave ! Elszámoltam magam  Fejvakarás , 26-28-án lessz a verseny. A Kapszli  portálján lehet megnézni
 a verseny számokat.Én lehet  vasárnap mennék ,de megkérjük Vgabyt irja meg ,melyik nap érdekesebb  !
  Wave

 
 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 15:53:36 »

Sziasztok !

Az a verseny a CAS (Cowboy Action Shooting) OB lesz !  Vasárnap lesz az elöltöltős verseny (Goldminer).
Ha van időtök, menjetek ki látványos buli lesz !  gyozo
Üdv:  Vgaby
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 13:15:26 »

Lacus!
Köszönöm!

Sajnos a 27-28.-i hétvégém már "betelt"  akkor nem tudok kimenni!
Marad a péntek!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Október 19. - 21:41:40 »

Tegnap sikerült belőnöm végre az .50-es Pedersoli Denali puskámat !
Néhány bemelegítő 80 grain-es töltettel beállítottam a 8x56-os távcsövet, azután durr bele bummm az igazi 120 graines töltettel is kipróbáltam. Mindkét töltethez a Lyman Plains 395 graines lövedékét használtam. A töltése nem volt túl könnyű mert egy kicsit plusszos a lövedék átmérője a Denali csőhöz képest, de megérte a fáradságot ! A jelenlévő lövészkollégák már a 80 graines első lövésre is felsírtak a gyönyörtől !
Egy kicsit magam is meglepődtem mert a puska elég goromba módon viselkedett.
Néhány szoktató lövés után a teljes töltettel 120 grain CH2 is lőttem néhányat. Hát emberes a puska, még a zselés agytalppal is határozottan goromba. Mindez nem olyan meglepő ha megnézzük a sebességmérő adatait. 395 graines lövedékkel 120 grain CH2 töltettel 536 m/s sebességet mértünk a csőtorkolat előtt 5 méterrel, ez 3677 Joule !!!  Taps  gyozo
Ki az aki azt mondja, hogy ez a fegyver alkalmatlan a vadászatra ????
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Október 19. - 21:46:32 »

Így néz ki a lövedék !
Az átmérője alul .498"  felül .508" a tömege 395 grain vagyis 25,5 gramm.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Október 20. - 15:35:13 »

Szia
Nem voltal Te a "hagyomanyorzo primitiv " fegyverek fan-je ....ugy remlik  a masik forumrol ??
... szentsegtorest kovettel el es kiprobaltad  ezt a "break open" in-line-t...?? Bion
Mivel a vadaszat nem engedelyezett veluk, szorakozasi loveszeteken  kivul mire hasznalod oket ??

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Október 20. - 15:47:54 »

Szia
Nem voltal Te a "hagyomanyorzo primitiv " fegyverek fan-je ....ugy remlik  a masik forumrol ??
... szentsegtorest kovettel el es kiprobaltad  ezt a "break open" in-line-t...?? Bion
Mivel a vadaszat nem engedelyezett veluk, szorakozasi loveszeteken  kivul mire hasznalod oket ??



Szia !

Én most is megszállott elöltöltős vagyok !
A vadászat engedélyezett velük minden kulturált országban így Bajorországban is. Ott fogok vadászni vele decemberben és majd később itthon is, ha egyszer Magyarország is belép a kulturált országok sorába !  Wave
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Október 20. - 16:48:47 »

"ha egyszer Magyarország is belép a kulturált országok sorába !"

Gondolom, ezt úgy értetted, hogy az elöltöltős vadászati lehetőségek kérdéskörében...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Október 20. - 16:56:18 »

Is!!!    Sába! 
 Bion Is!!!!!


Bocsi, hogy belepofáztam!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: