Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1021832 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #345 Dátum: 2009. április 22. - 14:07:06 »

Elhiszem Attila, de ez a szóban forgó bak, szerinted mutat bármi hanyatlás félét? Szerintem ez a bak a jó kondíciót, jó erőnlétet mutatja és semmi sem mutatja azt, hogy jövőre ennél kisebb tömegű, méretű agancsot rakna fel.

És ha tévedsz Zoli, és jövőre csak 690g-ot rak fel.....????
Csak azt a 12g-ot számold, ne a 690g-ot. Kacsint
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #346 Dátum: 2009. április 22. - 14:10:19 »

És ha tévedsz Zoli, és jövőre csak 690g-ot rak fel.....????
Csak azt a 12g-ot számold, ne a 690g-ot. Kacsint
És ha tévedek és jövőre már 725 g.-ot rak fel?
Ezt a kérdést így is fel lehet tenni?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2009. április 22. - 14:12:29 »


 és a agancstő alapján vagy van 6 éves vagy nincs.Egy 6 éves baknak már kifelé folyik a rózsa.

Ezért kérdem én, hogy hogy lehet ez a bak golyóérett?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #348 Dátum: 2009. április 22. - 14:17:43 »

Ha nagyon őszinte akarok lenni, ezt a bakot 5 évesre tippelem. Az agancstő még párhuzamos, a rózsák vízszintesek, de nagy erőt már nem nagyon látok benne. Az ágak hegyesednek.
Ahhoz, hogy igazán ítéletet tudjak mondani, ismerni kellene a területet, a populációt!
Én is szemrebbenés nélkül meglövettem volna! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #349 Dátum: 2009. április 22. - 14:19:14 »

Természetesen teoretikus ez a kérdés.
Ez a bak már ki van lőve,kézben tartva le van bírálva stb....., hát akkor ne örüljetek, hogy Csongrád megyében van ilyen bak (is)....
Én igen is büszke vagyok rá akár csinálták, akár nem ezt a bakot!

Részemről ez az okoskodós faszkodás lezárva... :'( Nem

Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #350 Dátum: 2009. április 22. - 15:29:36 »

Természetesen teoretikus ez a kérdés.
Ez a bak már ki van lőve,kézben tartva le van bírálva stb....., hát akkor ne örüljetek, hogy Csongrád megyében van ilyen bak (is)....
Én igen is büszke vagyok rá akár csinálták, akár nem ezt a bakot!

Részemről ez az okoskodós faszkodás lezárva... :'( Nem


Ne kapd fel a cukrot. Mosolyog
Én csak azt irtam,hogy szerintem nincs hat éves.Azt,hogy kilőtték,jól tették.Én is kilövettem volna,ha lenne ilyen felénk.
Amilyen helyzetben vannak a társaságok,nem lehet viccelni milliókkal.Az még a jobbik eset,ha a szomszéd lövi meg.Akkor legalább valaki örül neki.De,ha kutyák,orvvadászok vagy autó okozza a pusztulását az nagyobb baj.

A másik dolog meg az örökités.Ez a bak 2-3 éven keresztül örökitette a génjeit.Igaz jobb lenne,ha tovább örökithetne,de nem biztos,hogy megéri a kockázatot,hogy  elveszik.Mert az őz különösen és gyakran "eltünő" fajta.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #351 Dátum: 2009. április 22. - 16:29:33 »


"A másik dolog meg az örökités.Ez a bak 2-3 éven keresztül örökitette a génjeit.Igaz jobb lenne,ha tovább örökithetne,de nem biztos,hogy megéri a kockázatot,hogy  elveszik.Mert az őz különösen és gyakran "eltünő" fajta."

Hát nem biztos, hogy eltűnik, de ugyan ilyen agancs felrakása sem biztos. Ezt ugyan is már bebizonyították, hogy erős stressz hatására még csak hasonlót sem rak fel. Volt egy eset, amikor vérfrissítésre hoztak kb 500 g-s bakot. Kertben fül krotáliával, tehát tévedés kizárva, a következő évben a felrakott agancs olyan lett, hogy szinte azonnal elejtésre érdemesnek mondanák, ha nem lett volna a krotália a fülben.
Az örökítés megint kétes dolog, mert ahhoz, hogy ilyen, vagy hasonló agancs rakódjon fel, a sutának is ilyen géneket kell, hogy hordozzon. Mert, ha történetesen egy ághiányos erőssen gyenge baktól született, hasonló trófeára esély sincs!
Valaki előbb írta, nem bank ez! ez pontosan így van! A raubsicon kívül lehet betegség, vagy egyéb baleset és a bak a milliókkal a fején volt nincs! Nem vagyok meggyőződve, hogy ez azért van, mert aki ott gazdálkodik az nem akar jót! Egyszerűen a mi rendszerünkben NEM TUDSZ megőrizni ilyen értékű trófeás vadat!
Fentebb valaki írta, az előtt nem voltak ilyen bakok! Egyrészt őz sem volt ennyi, meg ha vissza olvastok régi könyvekben, nem tekintették igazi vadnak! Sörétessel lőtték! Később kezdődött az érdeklődés, amitől nőtt az egyed szám. Ha szintén vissza olvastok, akkor a ma elejtendő "SELEJT" bakokat meg sem lőtték, mert igen gyenge elejtésre nem méltó. Az akkori "ÖREG" bak meg talán 4 éves volt. Biztos volt öregebb is, de az "olyan silány" agancsot nevelt, hogy puskát sem emeltek rá!( idézet Széchenyitől) Tehát gazdálkodás sem volt vele. Ahol érték lőtték mint a nyulat!
Hogy "natur"-e a bak, az meg egyértelműen látszik az agancstő és az agancs találkozásánál. Nagy agancs, csak nagy (vastag) agancstőről nő természetesen, ha nem természetes, mint volt 2007-ben akkor látszik, hogy a vékony agancstövön csúfoskodik egy bazi vastag szár.
Ergó a bak saját erejéből olyan agancsot nem rakott volna fel!
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #352 Dátum: 2009. április 22. - 16:34:18 »

Az előbb kimaradt!
Hogy hány éves ez a bak, azt Ti is, meg a trófea bírálók is csak találgatjátok, velem egyetemben! Lehet esetleg közelíteni, de pontosan, csak labori körülmények között szövetminta alapján lehet meghatározni!
Még valami, nem látott valaki hanyatlást! Talán mert a kulmináció csúcsán van! Lehet ismerték és tudták az elmúlt évben milyen volt!
Különben is a megfelelő mennyiségű pénz a férfit fiatalítja a bakot öregíti! Bion
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #353 Dátum: 2009. április 22. - 16:36:20 »

"Én igen is büszke vagyok rá akár csinálták, akár nem ezt a bakot"
Steve, én igaz csak különböző fórumokról, de ismerlek vagy 3-4 éve. Nem hiszem el, hogy Te tényleg tudsz örülni egy "csinált" baknak. Kérlek cáfolj, vagy erősíts meg hitemben.
Az én elveim szerint erre nincs magyarázat, hogy ennyire belenyúljunk a természet eme csodájába, itt nem lehet bevételről vagy bármiről beszélni, szerintem közönséges bűnözők akik ilyet tesznek, vagy ilyenben részt vesznek. Most halottam olyanoktól akik ennek szemtanúi voltak, hogy, Gyula környékén egy bizonyos társaságnál, hogy nevelik, majd vadásztatják? ezeket a szerencsétlen jószágokat s hogy verik át a szerencsétlen külföldről jött pénzes 'kilövőket.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #354 Dátum: 2009. április 22. - 16:49:44 »

Én csak annyit kérdeznék, hogy tegye fel a kezét az, aki ezt a bakot nem lövette volna meg?
Az ágak nem tompák, pudvásak, ellenben hosszúak, az egy dolog, hogy nem hófehérek az ágvégek, de ilyen korai vadászatnál ne is várjuk, hogy az agancs színe olyan lesz mint az évkönyvekben.

Ha ez a bak 5 éves akkor emelem kalapom a revírre, ha csinált bak, akkor meg ott egye meg a fene a kezét annak, aki puska elé terelte.
Azért megjegyezném a csinált bakok agancsai nem így szoktak kinézni, azok sokkal "burjánzottabbak", sokkal "többet szoktak mutatni, mint ami" jellegűek, amolyan "elsőre műgyanta relikvia" kinézetük van.
Nekem ez az agancs nem ilyennek tűnik.
Ha háznál lett volna nevelve, bizonyosan tettek volna oda olyan fét, cserjét, amin szépre tud pucolni a bak.
Ezzel ellentétben ez egy meglehetősen színtelek agancs, ami arra utal, hogy sok "színanyagot" nem kapott az agancs...ergo lehet az egy gizes-gazos terület.

Nagy kérdés, hogy mi lett volna egy év múlva vele, rakott volna fel, vagy hanyatlott volna.
Az agancs állapota alapján ez a bak kulmináció környékén lett elejtve...hogy éppen ma, vagy egy év múlva lett volna a kulmináció csúcsa azt csak a bak tudja, mi nem.
Abban azonban biztos vagyok, hogy van olyan korban ez a bak, hogy örökített már.
Éppen ezért én nem mondanék rá kort - hogy 5 éves, vagy 6 - mert ebben már csalatkoztam olyat, hogy az állam leesett amikor az agancsot kifőztük.
(tavaly párzásban lövettem egy bakot, símán 5 évre becsültük, visszarakott, majdnem csurgó rózsákkal, teljesen párhuzamos agancstövekkel, a bak füle alatt volt vagy 2 cm-rel a kis gyenge 6-os agancs vége.
Erre 3 évesre bírálták és a koponya, meg fogazat alapján volt is benne ráció...)

Szóval tartom magam ahhoz, hogy idehaza az őzbakot bírálni a legnehezebb.
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #355 Dátum: 2009. április 22. - 18:09:41 »


Szóval tartom magam ahhoz, hogy idehaza az őzbakot bírálni a legnehezebb.[/quote] Igen
Ez bizony így van! Egy bikát sem könnyű, de sokszorta könnyebb, mint egy bakot!
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #356 Dátum: 2009. április 22. - 18:45:33 »

Hány évesek lehetnek ezek a bakok.Az erdőben csak ennyit látni belőle.Igaz ott látni a testét ami többet mond mint az agancs.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #357 Dátum: 2009. április 22. - 18:52:39 »

Hány évesek lehetnek ezek a bakok.Az erdőben csak ennyit látni belőle.Igaz ott látni a testét ami többet mond mint az agancs.
Szia!
1, 3-4
2, 6-7
3, 5-6
üdv HSanyi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #358 Dátum: 2009. április 22. - 19:12:29 »

Én az első kettőt 4-5, a harmadikat fiatalabbnak ítélem.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #359 Dátum: 2009. április 22. - 20:14:26 »

Hány évesek lehetnek ezek a bakok.Az erdőben csak ennyit látni belőle.Igaz ott látni a testét ami többet mond mint az agancs.
1, 5-6
2, 5-6
3, max.4
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: