Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1021747 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #330 Dátum: 2009. április 22. - 12:19:15 »

Nos Uraim!

Szél Úrtól kapott telefonos tájékoztatás szerint a bakot éppen golyóérettre, 6 évesre bírálták. Amit ő is kiemelt az az agancs színe! Amint mondta szegénynek nem ártott volna valamilyen fás terület, mert mint azt megtudtam Őfelsége egy erős gazos területen élt és halt. Így csak a zárazgaz szárán bírt letisztítani....

Hát ezek a szűkebb tények.

Azután, hogy ez született tehetség vagy "csinált" bak-e azt nem lehet tudni....egyenlőre... Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #331 Dátum: 2009. április 22. - 12:37:03 »

Nos Uraim!

Szél Úrtól kapott telefonos tájékoztatás szerint a bakot éppen golyóérettre, 6 évesre bírálták.

Az, hogy most valaki a 6 éves bakra azt mondja, hogy golyóérett, az egy dolog. Lőttem már 5 éves bakot is, ami már visszarakott, de a szóban forgó bak, közelében sincs a visszarakásnak. Nekem, teljes mértékben lejött a képről, hogy ez egy 6 év körüli, jó adottságú bak, ami még legalább egy, de lehet két évig nem rakott volna vissza, max. erősödött volna.
Viszont azt nem vitatom, hogy élőben bírálva ezt ilyen "könnyen" el lehet dönteni.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #332 Dátum: 2009. április 22. - 12:49:53 »

Valahogy hiányérzete van az embernek ezt a bakot nézve!
A színe sem az igazi! Maradhatott volna is pár évet!
Viszont ha az elejtőnek tetszett fizessen és vigye,nekem nem kéne!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #333 Dátum: 2009. április 22. - 13:23:18 »

Az, hogy most valaki a 6 éves bakra azt mondja, hogy golyóérett, az egy dolog. Lőttem már 5 éves bakot is, ami már visszarakott, de a szóban forgó bak, közelében sincs a visszarakásnak. Nekem, teljes mértékben lejött a képről, hogy ez egy 6 év körüli, jó adottságú bak, ami még legalább egy, de lehet két évig nem rakott volna vissza, max. erősödött volna.
Viszont azt nem vitatom, hogy élőben bírálva ezt ilyen "könnyen" el lehet dönteni.

Zoli!

Szél Úrnak nem ez volt az első ekkora bakja amit bírált. Szerintem fogadjuk el ezt tőle, mivel az a hivatalos. Több szem látta, több véleményt ütköztettek kezükben a trófeával míg mi csak a képekre hagyatkozhatunk! Egyébként meg megy az OBT-hez is az agancs. Majd ők is mondanak rá valamit...Arról is beszámolok ha lesz infóm.
A színe az vitathatalanul lehetne szebb, de hát ilyenek azon terület adottságai... Vállat von

Addig is szerintem meg örüljünk neki, hogy hazánkban még teremnek ilyen bakok. Emelem
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #334 Dátum: 2009. április 22. - 13:24:23 »

Ja még csak annyit, hogy itt még nem volt olyan kapitális trófea ami mindenkinek az igényét kielégítette volna. Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #335 Dátum: 2009. április 22. - 13:27:59 »

Zoli!

Szél Úrnak nem ez volt az első ekkora bakja amit bírált. Szerintem fogadjuk el ezt tőle, mivel az a hivatalos. Több szem látta, több véleményt ütköztettek kezükben a trófeával míg mi csak a képekre hagyatkozhatunk! Egyébként meg megy az OBT-hez is az agancs. Majd ők is mondanak rá valamit...Arról is beszámolok ha lesz infóm.
A színe az vitathatalanul lehetne szebb, de hát ilyenek azon terület adottságai... Vállat von

Addig is szerintem meg örüljünk neki, hogy hazánkban még teremnek ilyen bakok. Emelem

Támogatom. Igen
A VT és a hivatásos vadászok is gondolom fellélegeztek, amikor  puskavégre került. Könnyen dumálunk itt az irodából, amikor ott, akár családok megélhetéséről dönt egy ilyen bak.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #336 Dátum: 2009. április 22. - 13:30:23 »

Igazatok van!
Mindenki lőjön olyat, ami kiáll elé, aztán kész. Végül is a bírálati rendszerünk is erről szól.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #337 Dátum: 2009. április 22. - 13:34:47 »

Ja, és ezek után, tényleg örülhetünk, hogy esik még ekkora "fiatal" bak!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #338 Dátum: 2009. április 22. - 13:42:13 »

Az ilyen bakok szoktak a területről csak úgy "szó nélkül" eltűnni!
Ezért mondta egykori öreg vadászbarátom: Az ilyet akkor kell meglőni, amikor beáll!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #339 Dátum: 2009. április 22. - 13:42:46 »

Igazatok van!
Mindenki lőjön olyat, ami kiáll elé, aztán kész. Végül is a bírálati rendszerünk is erről szól.

Zoli!

6 évesen ne legyen már fiatal egy bak...,mert ezek után már az jön, hogy a 10 éves bak hírtalan váratlanul, megöregedett... Meglepődött

Csak egy példa! Ha(!) Te vagy a vadásztató(hivatásosvadász), és a vendéged -aki mondjuk nem teljesen hülye a bírálathoz- éppen nagyon nagy bakot(kat) akar lőni, és ez a bak ki áll lőhető távolságban még a revíren éppen belül, Te mit teszel????
Nem lőhető mert szerintem még két évet adni kell neki ugyanis még csak 4 éves szerintem....?????
Nézz magadba Zoli! Ott bújkál a válsz mint a kis Ördög.... Mosolyog Kacsint
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #340 Dátum: 2009. április 22. - 13:50:35 »

Zoli!

6 évesen ne legyen már fiatal egy bak...,mert ezek után már az jön, hogy a 10 éves bak hírtalan váratlanul, megöregedett... Meglepődött

Csak egy példa! Ha(!) Te vagy a vadásztató(hivatásosvadász), és a vendéged -aki mondjuk nem teljesen hülye a bírálathoz- éppen nagyon nagy bakot(kat) akar lőni, és ez a bak ki áll lőhető távolságban még a revíren éppen belül, Te mit teszel????
Nem lőhető mert szerintem még két évet adni kell neki ugyanis még csak 4 éves szerintem....?????
Nézz magadba Zoli! Ott bújkál a válsz mint a kis Ördög.... Mosolyog Kacsint
Pisti, a "fiatal" nem véletlen tettem idézőjelbe. A golyóérettséghez képest fiatal!
A kilövésről annyit, mint egy pár hozzászólással előbb le is írtam, hogy a területen elbírálni nem egyszerű. Lehet, sőt szinte biztos, hogy én is kilövettem volna.
Én nem a kísérőt, aki kiadta az engedélyt a kilövésre, okolom. Én azt a bírálatot vélem a képek alapján tévesnek, hangsúlyozom, a képek alapján, ami kézbe véve ezt a bakot 6 évesen golyóérettnek minősítette! 
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #341 Dátum: 2009. április 22. - 13:55:11 »

Zoli!

6 éves korban nálunk Albertirsán igen csak öreg, visszarakott a bak! Akár hihető, akár nem, egy ötéves bak már hanyatlik.
Egy hét éves bak, már olyan öreg, mint máshol egy tíz.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #342 Dátum: 2009. április 22. - 13:58:11 »

Zoli!

6 éves korban nálunk Albertirsán igen csak öreg, visszarakott a bak! Akár hihető, akár nem, egy ötéves bak már hanyatlik.
Egy hét éves bak, már olyan öreg, mint máshol egy tíz.
Elhiszem Attila, de ez a szóban forgó bak, szerinted mutat bármi hanyatlás félét? Szerintem ez a bak a jó kondíciót, jó erőnlétet mutatja és semmi sem mutatja azt, hogy jövőre ennél kisebb tömegű, méretű agancsot rakna fel.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #343 Dátum: 2009. április 22. - 14:03:49 »

De csak ha megéri a jövő évet.
Határbaknál ez azért kevésbé valószínű, mint egy lakatlan szigeten, bár még ott is vízbe fulladhat.  Ördög
Nyilván túl nagy volt a kockázat, hogy kísérletezzenek vele.

Az igazvadász énem nekem is kicsit tiltakozik, de sajnos a mai viszonyok között kevesen engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy ilyen "csekélységek" zavarják őket. Meg igaza van Horridonak, hogy ebből a bakból kijön a hivatásos évi bére azért.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #344 Dátum: 2009. április 22. - 14:05:38 »

Zoli!

6 éves korban nálunk Albertirsán igen csak öreg, visszarakott a bak! Akár hihető, akár nem, egy ötéves bak már hanyatlik.
Egy hét éves bak, már olyan öreg, mint máshol egy tíz.
Ez igy van.Nem messze vagyunk onnan és hasonlóan homokos terület.5 éves korára kész van az agancs.Mi is végeztünk a vadásztatással és majd teszek fel képeket.
A földeáki bak szerintem nem természetes és a agancstő alapján vagy van 6 éves vagy nincs.Egy 6 éves baknak már kifelé folyik a rózsa.
Amiről beszéltetek,hogy fehérek a rózsák ott azért utánanéznék a kifőzésnek és a hidrogénezésnek is.Érdekes módon Nálunk nem fehérek a rózsák.Még a fiatalabb bakoknak sem.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: