Oldalak: 1 ... 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 [496] 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1137434 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7425 Dátum: 2017. április 15. - 05:40:44 »


Nézd, halvány lila fingom sincs, hogy a faszi mire alapozza ezt a 150, meg 165 graines jóllövést, de a 180 már nehéz...... Vállat von Vállat von Fejvakarás Lehet, hogy az E-tip a sz@r..... Vállat von
A neten én azt találtam, hogy a rate of twist az 1:10 inch.... az pedig az álmoskönyv - és saját tapasztalatom - alapján azt jelenti, hogy 150-220 grain között általában jól lő....
Igazából az én 1:10-es csövem a 130 graines Speert is jól lőtte, de legyünk földönjárók.......ki a túró lövöldözik 130 grainnel egy .30-as kaliberű rendes puskából??
OK.. esetleg a 30-30, de az megint más tészta.
 Emelem



Igen, az 1:10-es twistet nyugottan lehet venni egy atlag, legtobb puskanal alkalmazott, a lovedeket megforgato egyutthatonan. Viszont nem szabad elfeledni hogy, vannak beutaltak leginkabb a precizios loveszet katagoriaban ahol pl. sajat megrendelesre a .270 Win. csovet 1:12 twistel, nemejik .30-06 –os csovet ugyan ugy 1:12-es es hogy mit ne mondjak a .300magnum csovet 1:14-es csavarral szeretik hasznalni.
Altalaban ez a variacio nem csinal eszreveheto kulombseget. Alacsonyabb twist rate talan ad egy kicsivel alacsonyabb nyomast, ugyan ugy  talan ad a konnyebb lovedekeknek egy nagyobb pontossagot. Talan stabilizalja a nehezebb lovedekeket is egy praktikusnak vet vadaszias tavolsagon.
Ezek utan esetleg en el tudom kepzelni, az altalam idezett paciens kicsivel folotte volt az Eu-ban vadaszias tavnak nevezett hataron, nem lehet tudni. Es meg az is elkepzelheto hogy ezert tunt neki a Cz 557-esbol kilott alacsonyabb sujju magok amik igazoljak a puskat. A nehezebb mag tortenetesen a 180 graines amivel nem volt megelegedve, mert mar nem volt neki eleg a1:10-es ret. Vegul is egy 30-06 nem egy hosszutavra kitalalt kaliber, es abban is biztos vagyok hogy a nem “megelegedes” nem azt jelenti hogy mostmar fujjogni kel.
Az meg hogy, 1:10 csovel te jol lotted a 130 graint csak azt bizonyitja hogy a kissebb lovedeksujnak konnyen dukal az alacsonyabb twist. Ha let volna egy 1:12-1:14-es twiszted lehet hogy atirattad volna az almoskonyvet, megvaltoztatva a twist rate viszonyat a lovedek sujjanak fugvenyebe.
Vegeredmenyben ha a kerdesre akarunk valaszolni es mivel a kerdeses CZ csovenek 1:10 a un. “twist of rate” es a caliber 30-06 a leg ajanlatosabb lovedeksujjokat a felajalt repertual kozepso reszebol a leg esszerubb valasztani.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7426 Dátum: 2017. április 15. - 07:58:48 »

Istók Zicsi, nem kötözködésképpen, de melyik tudományág segítségével közelítettél - minden bizonnyal kiválóan átgondolt - válaszod megadásakor???
(....húbakker, ez nagyon trollosra sikeredett, de tényleg nem így akartam...  Stoel Stoel Vigyorog)
 Emelem

A tapasztalat tudománya !   Kacsint  Röhög   Mint tudod én az akkor új Steyrt 13 grammos Lapuával lőttem be és meg is írtam az első disznó elejtését, akkor meg is lepődtem mert és valami hibára gyanakodtam  olyan halknak tűnt a Bumm . Egyébként ha az összes vadászt aki nem a kaliberhez , lövedékhez , huzagemelkedéshez nem az ideális csőhosszú fegyvert választja mind a bolondokházába zárnák eléggé telelennének eme műintézmények . Persze legalább neked lenne hely idekint .   Emelem       Stoel
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7427 Dátum: 2017. április 15. - 08:22:31 »

A tapasztalat tudománya !   Kacsint  Röhög   Mint tudod én az akkor új Steyrt 13 grammos Lapuával lőttem be és meg is írtam az első disznó elejtését, akkor meg is lepődtem mert és valami hibára gyanakodtam  olyan halknak tűnt a Bumm . Egyébként ha az összes vadászt aki nem a kaliberhez , lövedékhez , huzagemelkedéshez nem az ideális csőhosszú fegyvert választja mind a bolondokházába zárnák eléggé telelennének eme műintézmények . Persze legalább neked lenne hely idekint .   Emelem       Stoel

Szerintem most csak, a tudatosan választók halmazát definiáltad, és állítottad szembe annak ellenkezőjével. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7428 Dátum: 2017. április 15. - 08:50:05 »

Szerintem most csak, a tudatosan választók halmazát definiáltad, és állítottad szembe annak ellenkezőjével. Emelem

Az is tudatosan választ aki az utánkereséshez rövid csőhosszú fegyvert vesz de az is aki a leshez választja ezt . Valamiért mindenki megfontolja a választást. Pl. nekem már az is elég indok hogy az tetszik . Hátha még a többi előnyt is hozzátesszük az állítólagos nagyon nagy durranással szembe .     Ördög 
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7429 Dátum: 2017. április 15. - 09:04:33 »

Az is tudatosan választ aki az utánkereséshez rövid csőhosszú fegyvert vesz de az is aki a leshez választja ezt . Valamiért mindenki megfontolja a választást. Pl. nekem már az is elég indok hogy az tetszik . Hátha még a többi előnyt is hozzátesszük az állítólagos nagyon nagy durranással szembe .     Ördög 

OK, értem amit írsz, de akkor ki kerül a bolondok házába, mert hogy valaki kerül az már biztos. Viszont azért az emocionális alapon tudatosan választó, és a technikai, műszaki paraméterek alapján választó "gondozottak" Ördög véleményem szerint nem ugyan abba a kórterembe kerülnek. Az, hogy bizonyos fizikai jelenségeket különbözőn tolerálunk, és azokra keressük a megoldásokat, még nem ok a megosztásra. Ezt a fingot különböző profilú reszelőkkel már elreszeltük egy párszor lásd még fegyver visszalökés, stb, stb.

Ja-: és Békés Feltámadást Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7430 Dátum: 2017. április 15. - 09:21:38 »

A tapasztalat tudománya !   Kacsint  Röhög   Mint tudod én az akkor új Steyrt 13 grammos Lapuával lőttem be és meg is írtam az első disznó elejtését, akkor meg is lepődtem mert és valami hibára gyanakodtam  olyan halknak tűnt a Bumm . Egyébként ha az összes vadászt aki nem a kaliberhez , lövedékhez , huzagemelkedéshez nem az ideális csőhosszú fegyvert választja mind a bolondokházába zárnák eléggé telelennének eme műintézmények . Persze legalább neked lenne hely idekint .   Emelem       Stoel

Ó, ne aggódj miattam, majd szorítanak így is egy kis helyet nekem „idekint”! Habár a gondozó bácsik a műintézményben megfenyegettek, hogy ha rendszeresen kések a kimenőről, szobafogság lesz a vége…………
Van egy fórumtárs, na, ő kifejezetten nem volt megelégedve a 13 grammos Lapuával 52 centis csőből, kicsinek tartotta az átütőerőt. Gyakorlati tapasztalat híján én nem tudtam ehhez hozzá szólni………
Ő nem ilyen „katalógusmókus”, mint amilyen szerinted én vagyok, hanem időnként meglehetős méretű sertevadakkal szokta volt tapasztalati úton begyűjteni a tudományos megalapozottságot. Majd megszólal ez ügyben, ha kedve tartja……..
Igazság szerint én úgy gondolom, hogy ha te véletlenül valamit úgy agyonlőnél, hogy nem szaladgál szegény jószág utána még jó sokat, tán meg is lennél sértődve…..
Merthogy rendszeresen kifejted, hogy a vadászathoz elsősorban kutty kell. A többi csak utána jön! Ugyi, kutty nélkül nem is vadász a puskás ember. A kaliber mindegy, csak ne magnum legyen, a golóbis mindegy, csak ne modern prémium legyen………a lényeg fegyvertechnikai szempontból, hogy fröcsögjön az eleje (nem kell rosszra gondolni)………… Én, tudod, mint komoly autentikus forrásnak, mindig ittam, és jól meg is jegyeztem minden szavad.  Kacsint Nem kell jól agyonlőni, merminek?..minthogy a kutty úgyis ott van, majd megkeresi…… ha te nem hallod meg, majd meghallja ő………… ha hideg van, meg még melegít is….. Igen Na, ez a tökéletes szimbiózis, csak még nem tanítják az oskolában, ezzel a hülye fagyönggyel butítják a gyerkőcöket az isiben is!!
Az, hogy nincs mindenkinek lehetősége kutyát tartani, foglalkozni vele… az teljesen elhanyagolható tényező. Tehát teljesen egyet értek veled, neked tényleg tök mindegy, hogy mivel vadászol, Csipetke úgyis megtalálja. Igen
Végül is….. ez a tapasztalati tudomány!
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7431 Dátum: 2017. április 15. - 12:23:36 »

Ó, ne aggódj miattam, majd szorítanak így is egy kis helyet nekem „idekint”! Habár a gondozó bácsik a műintézményben megfenyegettek, hogy ha rendszeresen kések a kimenőről, szobafogság lesz a vége…………
Van egy fórumtárs, na, ő kifejezetten nem volt megelégedve a 13 grammos Lapuával 52 centis csőből, kicsinek tartotta az átütőerőt. Gyakorlati tapasztalat híján én nem tudtam ehhez hozzá szólni………
Ő nem ilyen „katalógusmókus”, mint amilyen szerinted én vagyok, hanem időnként meglehetős méretű sertevadakkal szokta volt tapasztalati úton begyűjteni a tudományos megalapozottságot. Majd megszólal ez ügyben, ha kedve tartja……..
Igazság szerint én úgy gondolom, hogy ha te véletlenül valamit úgy agyonlőnél, hogy nem szaladgál szegény jószág utána még jó sokat, tán meg is lennél sértődve…..
Merthogy rendszeresen kifejted, hogy a vadászathoz elsősorban kutty kell. A többi csak utána jön! Ugyi, kutty nélkül nem is vadász a puskás ember. A kaliber mindegy, csak ne magnum legyen, a golóbis mindegy, csak ne modern prémium legyen………a lényeg fegyvertechnikai szempontból, hogy fröcsögjön az eleje (nem kell rosszra gondolni)………… Én, tudod, mint komoly autentikus forrásnak, mindig ittam, és jól meg is jegyeztem minden szavad.  Kacsint Nem kell jól agyonlőni, merminek?..minthogy a kutty úgyis ott van, majd megkeresi…… ha te nem hallod meg, majd meghallja ő………… ha hideg van, meg még melegít is….. Igen Na, ez a tökéletes szimbiózis, csak még nem tanítják az oskolában, ezzel a hülye fagyönggyel butítják a gyerkőcöket az isiben is!!
Az, hogy nincs mindenkinek lehetősége kutyát tartani, foglalkozni vele… az teljesen elhanyagolható tényező. Tehát teljesen egyet értek veled, neked tényleg tök mindegy, hogy mivel vadászol, Csipetke úgyis megtalálja. Igen
Végül is….. ez a tapasztalati tudomány!
 Emelem


Na most már csak egy kérdésem van . A Te (te) teóriád szerint amely 52 centis csőből kilőtt lövedék nem öli meg a vadat azt 60  centis csövű fegyvert használva biztos vérbefagyva találod a legközelebbi bokor alatt ?  Fejvakarás De vajon miért is ?  Vállat von  A logikát ha lehet tudománynak nevezni , az mondatja velem hogy tévhit hogy a Joulok növelésével egész biztos az a vad amit 3800 Joulos energiával nem tudtál terítékrehozni az majd 5200 Joullal meg lesz vagy meg lett volna. Egyébként pontosan fordítva történt a dolog : Azt gondoltam hogy a 7x64 vagy 30-06 után ha 9,3x62 re váltok akkor aztán mindent pár méteren belül véres kondenzcsíkon megtalálok. Aztán nem úgy lett ! Aztán lett a Csipetke .
A pirossal jelzetthez meg annyit hogy horgászni is azért szoktam vékony zsinórral mert fárasztásnál cukrosodik a vére a halnak !  Ördög  Röhög   Na én így szeretem !  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7432 Dátum: 2017. április 15. - 12:53:44 »


Van egy fórumtárs, na, ő kifejezetten nem volt megelégedve a 13 grammos Lapuával 52 centis csőből, kicsinek tartotta az átütőerőt. Gyakorlati tapasztalat híján én nem tudtam ehhez hozzá szólni………
Ő nem ilyen „katalógusmókus”, mint amilyen szerinted én vagyok, hanem időnként meglehetős méretű sertevadakkal szokta volt tapasztalati úton begyűjteni a tudományos megalapozottságot. Majd megszólal ez ügyben, ha kedve tartja……..



Ó már hányszor átrágtuk ezt a csontot . Én már csak maradok ilyen ómódi olombú készült "puha" fogós lövedéket kedvelőnek . Az se aggaszt hogy azok még olcsók (?) is , egyesek által lenézettek is.
Tényleg ez már annyira lerágott hogy nem klampácsolok miatta. Akit érdekel elolvashatja egy szerintem tapasztal szerző írását . Most ajánlottam egy fiatal vadásztársamnak is elolvasásra aki a nemrég vásárolt CZ550  hez kapott S&B lövedéket készül leváltani . De mire ? Eddig 3 lövés 3 disznó ! (Egyébként Ő az akinek a történetét megírtam a tacskósban dec.17.-én itt.:http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,59.3060.html )

http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&id=309&muvelet=view&lang=hu
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7433 Dátum: 2017. április 15. - 13:21:44 »

Túl vagyok idei első (lehet hogy utolsó) őzbak vadászatomon.
Az 5 kg-os vaspuskám cipelése a kb. 10 km-es cserkelésen, fizikálisan kissé megviselt.
Régóta kacérkodom egy 51cm csövű, 3 kiló alatti 9,3-as kancellár asszonnyal. Ördög
Most akkor, le akartok beszélni róla?
A nejlon nem érdekel, nem az unokámnak veszem, a visszarúgást meg lesz..rom.
 OOO
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7434 Dátum: 2017. április 15. - 13:54:32 »

Túl vagyok idei első (lehet hogy utolsó) őzbak vadászatomon.
Az 5 kg-os vaspuskám cipelése a kb. 10 km-es cserkelésen, fizikálisan kissé megviselt.
Régóta kacérkodom egy 51cm csövű, 3 kiló alatti 9,3-as kancellár asszonnyal. Ördög
Most akkor, le akartok beszélni róla?
A nejlon nem érdekel, nem az unokámnak veszem, a visszarúgást meg lesz..rom.
 OOO

  Röhög      Hát nem @arral focizol ! Őzbakra 9,3 -assal cserkelni és ráadásul lőni ?!  :Mosolyog    Gondolkodik  Esetleg kisebb kaliber ?  :S Stoel Stoel  ( Csak nagyon óvatosan merem kérdezni !)
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7435 Dátum: 2017. április 15. - 14:32:48 »

  Röhög      Hát nem @arral focizol ! Őzbakra 9,3 -assal cserkelni és ráadásul lőni ?!  :Mosolyog    Gondolkodik  Esetleg kisebb kaliber ?  :S Stoel Stoel  ( Csak nagyon óvatosan merem kérdezni !)
Bocs, Stefi!
AZ őzre 300WM-el cserkeltem, 13g Lapua Megával lőttem.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7436 Dátum: 2017. április 15. - 14:54:15 »

Bocs, Stefi!
AZ őzre 300WM-el cserkeltem, 13g Lapua Megával lőttem.
 Röhög


   Kész csoda hogy meg lett !   Ördög
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7437 Dátum: 2017. április 15. - 17:02:56 »


Régóta kacérkodom egy 51cm csövű, 3 kiló alatti 9,3-as kancellár asszonnyal. Ördög


Géza!
Már megint a nők... Stoel Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #7438 Dátum: 2017. április 15. - 17:06:49 »

Túl vagyok idei első (lehet hogy utolsó) őzbak vadászatomon.
Az 5 kg-os vaspuskám cipelése a kb. 10 km-es cserkelésen, fizikálisan kissé megviselt.
Régóta kacérkodom egy 51cm csövű, 3 kiló alatti 9,3-as kancellár asszonnyal. Ördög
Most akkor, le akartok beszélni róla?
A nejlon nem érdekel, nem az unokámnak veszem, a visszarúgást meg lesz..rom.
 OOO
Ne hagyd magad lebeszélni Géza!Semmivel sem rosszabb az 51centis cső!Sőt nagyon gyorsan megszerethető!Nekem is ugyan abban az 5kg-os puskával volt,mint Neked!Eladtam,mert hátfájós vagyok  Kacsint .Vettem egy Helix-et hosszú csővel.Nagyon jó,de még is foglalkoztat a gondolat,hogy jobb volna ehhez is 51cm-es cső! Vigyorog
A rövid csővel lőtt kb 30 körüli disznómból sosem sikerült maradvány testet találni!A vadat mindig átütötte a lövedék(9,3x62 Geco Plus).Sosem tapasztaltam semmi hátrányát a rövid csőnek!Előnyét annál inkább! Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7439 Dátum: 2017. április 15. - 17:37:46 »

Ne hagyd magad lebeszélni Géza!Semmivel sem rosszabb az 51centis cső!Sőt nagyon gyorsan megszerethető!Nekem is ugyan abban az 5kg-os puskával volt,mint Neked!Eladtam,mert hátfájós vagyok  Kacsint .Vettem egy Helix-et hosszú csővel.Nagyon jó,de még is foglalkoztat a gondolat,hogy jobb volna ehhez is 51cm-es cső! Vigyorog
A rövid csővel lőtt kb 30 körüli disznómból sosem sikerült maradvány testet találni!A vadat mindig átütötte a lövedék(9,3x62 Geco Plus).Sosem tapasztaltam semmi hátrányát a rövid csőnek!Előnyét annál inkább! Emelem

Nem is az ölőhatással van a gond ,lesz pl. a 30.06-osból kurta csővel egy kiváló 308-as,hanem a torkolattűz,csőfelvágódás,hang combóval.
Itt úgy beszélünk el egymás mellett örökké,mintha nem lenne meg a 4 elemink.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 [496] 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: