Oldalak: 1 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408080 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #2445 Dátum: 2017. Június 15. - 13:29:41 »

Ó, az nem úgy volt, félreérthető voltam. Nem pergetve fogtam (akkor még jobban örültem volna), hanem simán kukoricával. Az a helyzet, hogy ritkán ülök le pontyozni, és akkor is a jól megszokott pergetőkkel. Nem is nagyon van más botom😃
Szóval ez egy sima úszós-kukoricás ponty.
 Emelem

Így egy kicsit jobb, nem sárgulok annyira.  Stoel
Békés halat gumival becsapni még nem igen volt alkalmam. Egyszer sikerült fehér twisterrel paducot fognom.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2446 Dátum: 2017. Június 15. - 15:37:10 »

Így egy kicsit jobb, nem sárgulok annyira.  Stoel
Békés halat gumival becsapni még nem igen volt alkalmam. Egyszer sikerült fehér twisterrel paducot fognom.
Akkor már jobban állsz, mint én😃
Eddig csak ragadozót pergettem. Abból is a rende balinnal évek óta próbálkozom a balatonon, de nem megy. Igaz évi egy hét kevés, de már bosszant. No de majd idén...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #2447 Dátum: 2017. Június 15. - 16:01:45 »

Akkor már jobban állsz, mint én😃
Eddig csak ragadozót pergettem. Abból is a rende balinnal évek óta próbálkozom a balatonon, de nem megy. Igaz évi egy hét kevés, de már bosszant. No de majd idén...

Én Velencei tavi balinokkal vagyok így, le e sz@rnak.
Balatonon nekem hajnalban adta jobban.
Próbáltam a Dunán is a spécibbnél spécibb csalikat, de rá kellett jönnöm, hogy az egyfarkú, fehér vagy világos motorolaj színű twister nagyon jó. Az ezüst körforgóról nem is beszélve.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2448 Dátum: 2017. Június 15. - 20:00:49 »

Balinra a wobblert, twistert, körforgót és egyéb lassan, csábosan mozgó műcsalit el kell felejteni.
Valami olyan kell, ami ezüstös és egyenesen húzható a felszín alatt 15-20 centire.
Durván akkora sebességgel hogy az orsóban még ne füstöljön a csapágyzsír.
Ne áruljátok el hogy ezt tőlem hallottátok, mert megölnek a balinhorgászok.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2449 Dátum: 2017. Június 15. - 21:22:19 »

Én Velencei tavi balinokkal vagyok így, le e sz@rnak.
Balatonon nekem hajnalban adta jobban.
Próbáltam a Dunán is a spécibbnél spécibb csalikat, de rá kellett jönnöm, hogy az egyfarkú, fehér vagy világos motorolaj színű twister nagyon jó. Az ezüst körforgóról nem is beszélve.
 Emelem
Balatonon szinta csak hajnalban, és naplementekor próbálkoztam. Semmi. Pedig egyik évben küszíváskor voltunk ott. Semmi. No de majd most..
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2450 Dátum: 2017. Június 15. - 21:25:46 »

Balinra a wobblert, twistert, körforgót és egyéb lassan, csábosan mozgó műcsalit el kell felejteni.
Valami olyan kell, ami ezüstös és egyenesen húzható a felszín alatt 15-20 centire.
Durván akkora sebességgel hogy az orsóban még ne füstöljön a csapágyzsír.
Ne áruljátok el hogy ezt tőlem hallottátok, mert megölnek a balinhorgászok.
 Ördög

Pont ez az. Van nekem salmo thrill, ilyen olyan gyorsan kitekerős kitudjamilyen csali, de nem tudom megfogni. Rablásokra rádobok, tekerem, semmi... Aztán felkel a nap, jönnek a sétálók, és kezdődik a nap. Balin nélkül...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #2451 Dátum: 2017. Június 15. - 21:47:25 »

Nekem a thrill nagyon bejött a Tiszán. Kövezésen, befolyónál verhetetlen. 5-ös, esetleg 7-es. De az ötössel jobban muzsikál a kis könnyű botom. Néha az original és a pici fat is elkel a fogatlanoknál.  Táncol
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2452 Dátum: 2017. Június 15. - 23:08:17 »

Balinra a wobblert, twistert, körforgót és egyéb lassan, csábosan mozgó műcsalit el kell felejteni.
Valami olyan kell, ami ezüstös és egyenesen húzható a felszín alatt 15-20 centire.
Durván akkora sebességgel hogy az orsóban még ne füstöljön a csapágyzsír.
Ne áruljátok el hogy ezt tőlem hallottátok, mert megölnek a balinhorgászok.
 Ördög
Tessék mondani, mondhatok ellent? 😆

Tiszán jártunk még régebben, persze balinra nem készültem....naná, hogy hajnalonta ott tomboltak körülöttem.
Önmagában hajigálva sem kanálra, sem woblerre nem jött semmi.
Volt nálam hosszú szárú süllőhorog, a nyaraló melletti telken meg szép fehér-tarka tikok kapirgáltak.
Két nap kudarc után kötöttem pár tollpamacs "legyet", páternoszter füllel egyet a woblertől 10, egy másikat megy 50 centire hurkoltam.
A  módszer nagyon jól bevált.
A "vadászni a vadászóra" elv tetszett a fogatlanoknak, igen jó peca lett a kudarcból.

Viszont azt is meg kell mondanom, hogy a horgásztavunkon nem akar működni a dolog, kettőt tudtam kiimátkozni, azok is kis kölök balinok voltak  Vállat von
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2453 Dátum: 2017. Június 16. - 07:15:48 »

Tessék mondani, mondhatok ellent? 😆

Tiszán jártunk még régebben, persze balinra nem készültem....naná, hogy hajnalonta ott tomboltak körülöttem.
Önmagában hajigálva sem kanálra, sem woblerre nem jött semmi.
Volt nálam hosszú szárú süllőhorog, a nyaraló melletti telken meg szép fehér-tarka tikok kapirgáltak.
Két nap kudarc után kötöttem pár tollpamacs "legyet", páternoszter füllel egyet a woblertől 10, egy másikat megy 50 centire hurkoltam.
A  módszer nagyon jól bevált.
A "vadászni a vadászóra" elv tetszett a fogatlanoknak, igen jó peca lett a kudarcból.

Viszont azt is meg kell mondanom, hogy a horgásztavunkon nem akar működni a dolog, kettőt tudtam kiimátkozni, azok is kis kölök balinok voltak  Vállat von
 Wave

Szerintem tavon és folyón balinozni két külön műfaj . A dunai eredményes műcsalijaim és módszerem mit sem ért a Balatonon , pedig minden nyaralásra vittem a pergetőt is.
A vége az lett hogy pontyoztam nyugodtan karosszékből .  Piál  A Dunán úgy is jobban meg kell szenvedni a pontyér , a balin ott fröcsög a kővégeken és a zátonyoldalba és eszi a jó woblert a körforgót a támolygót a twistert ..............   . Csak el kell találni mikor melyiket .  Fejvakarás

Ellent mondanék én is hogy a wobler nem jó balinra ! Most tudtam beszerezni egy CD-5 öst kékes árnyalatban . Az elődje egy CD-5 B volt amit ha sikerült a rablások közelébe juttatni szinte tuti hogy meg lett a balin. Sajnos ez már nem kapható de hozzá hasonló igen . Ha csak fele olyan fogós lesz mint az elődje akkor - Igen     Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2454 Dátum: 2017. Június 16. - 07:16:23 »

Valami olyan kell, ami ezüstös és egyenesen húzható a felszín alatt 15-20 centire.
Durván akkora sebességgel hogy az orsóban még ne füstöljön a csapágyzsír.
Ne áruljátok el hogy ezt tőlem hallottátok, mert megölnek a balinhorgászok.
 Ördög

Ezt meg tudom erősíteni, a felszí alatt húzott csecsebecse időnkét csodákra képes!

Ezt a csalit az Ali-ról rendeltem, amikor először feltettem két kővégről 5 dobásból adott 3 balint.



Azóta is tartja a varázsát, amikor látom a rablást, túldobom kicsivel, beér a megfelelő sávba, már üti is. Kicsi, jól dobható (15 g) és nagyon jól húzható a felszín alatt.

Még van úton pár ilyen, szerintem ezek is jók lesznek:

https://www.aliexpress.com/item-img/Fishing-Trout-Spoon-Metal-Lure-Bass-Fishing-Spinner-Bait-7g-10g-14g-18g-Stainless-Hooks-With/32624994760.html

https://www.aliexpress.com/item-img/4Pcs-lot-3-5cm-3-2g-Metal-Fishing-Lure-Bait-3D-Eyes-Hard-Plastic-Lures-Bait/32687868606.html?spm=2114.10010108.1000017.2.pmDH1k

https://www.aliexpress.com/item-img/2015-GT-BIO-brand-sequins-metal-hard-fishing-lure-gold-silver-7g-14g-18g-with-free/32287187872.html



Emelem






Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #2455 Dátum: 2017. Június 16. - 08:50:03 »

Balinra a wobblert, twistert, körforgót és egyéb lassan, csábosan mozgó műcsalit el kell felejteni.
Valami olyan kell, ami ezüstös és egyenesen húzható a felszín alatt 15-20 centire.
Durván akkora sebességgel hogy az orsóban még ne füstöljön a csapágyzsír.
Ne áruljátok el hogy ezt tőlem hallottátok, mert megölnek a balinhorgászok.
 Ördög

Igaz. Nagyon régen horgásztam már rendszeresen balinra, de akkor a klasszikus balinólom, előtte két műlégy variációval nagyon sokat fogtam.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2456 Dátum: 2017. Június 16. - 09:13:08 »

Igaz. Nagyon régen horgásztam már rendszeresen balinra, de akkor a klasszikus balinólom, előtte két műlégy variációval nagyon sokat fogtam.

Szerintem nem lehet azt kategorikusan kijelenti,  hogy ezt, vagy azt a csalit aztán tuti nem eszi! Néha azon a helyen, amit horgászol ólmos/legyes cuccal nem bírsz kapást elérni, pedig ott fröcsög, felteszel egy wobblert/körforgót/pilkert/támolygót, azt meg azonnal támadja. Vagy éppen fordítva.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2457 Dátum: 2017. Június 16. - 15:41:28 »

Voldi, szep halak  Igen
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2458 Dátum: 2017. Június 16. - 17:12:44 »

Ezt meg tudom erősíteni, a felszí alatt húzott csecsebecse időnkét csodákra képes!

Ezt a csalit az Ali-ról rendeltem, amikor először feltettem két kővégről 5 dobásból adott 3 balint.



Azóta is tartja a varázsát, amikor látom a rablást, túldobom kicsivel, beér a megfelelő sávba, már üti is. Kicsi, jól dobható (15 g) és nagyon jól húzható a felszín alatt.

Még van úton pár ilyen, szerintem ezek is jók lesznek:

https://www.aliexpress.com/item-img/Fishing-Trout-Spoon-Metal-Lure-Bass-Fishing-Spinner-Bait-7g-10g-14g-18g-Stainless-Hooks-With/32624994760.html

https://www.aliexpress.com/item-img/4Pcs-lot-3-5cm-3-2g-Metal-Fishing-Lure-Bait-3D-Eyes-Hard-Plastic-Lures-Bait/32687868606.html?spm=2114.10010108.1000017.2.pmDH1k

https://www.aliexpress.com/item-img/2015-GT-BIO-brand-sequins-metal-hard-fishing-lure-gold-silver-7g-14g-18g-with-free/32287187872.html



Emelem







No és ennek mi a neve. Kell nekem is! Addig fogom ostorozni a vizet, még nem fogok. Nem akarok én sokat fogni, elég volna egy is a jobbik fajtából, de nem jön össze. Lehet, hogy idén fogom kipróbálni a balinólmos-legyes petyerkát. Az eddig elmaradt.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2459 Dátum: 2017. Június 16. - 19:47:55 »

No és ennek mi a neve. Kell nekem is! Addig fogom ostorozni a vizet, még nem fogok. Nem akarok én sokat fogni, elég volna egy is a jobbik fajtából, de nem jön össze. Lehet, hogy idén fogom kipróbálni a balinólmos-legyes petyerkát. Az eddig elmaradt.

Egyelőre ebben a boltban nincs. Keresni kell.

https://www.aliexpress.com/item/1pc-Spoon-Lure-20g-15g-13g-8g-7g-Metal-Fishing-Bait-Silver-Spoon-Bass-Baits-8/32721862620.html?spm=2114.13010608.0.0.FQWomt
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: