Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haditechnika  (Megtekintve 120227 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #585 Dátum: 2013. Január 18. - 20:22:31 »

A pozitív és negatív élmények sorolása közben azért arról ne feledkezzetek meg, hogy akkor a sorkatonaságból leszerelt obsitost a bevonulás előtti munkahelynek kutya kötelessége volt visszavenni, és megadni azt a fizetést amit azalatt a többiek elértek!
Most azt hiszem, még egy  hónapos sorkötelezettség is padlóra küldene családokat! Fejvakarás


Ez egy nagy marhaság Attila! Ki tiltja meg, hogy "fizetés"-t kapjon a sorkatona, mint minden rendes hadseregben? Nevezheted felőlem "illetménynek" is! 
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #586 Dátum: 2013. Január 18. - 20:35:46 »

Sanyooo!

Nem a sorkatonai szolgálat alatti "zsoldról", hanem a leszerelés utáni munkahelyről beszélek!!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #587 Dátum: 2013. Január 18. - 20:46:03 »

Véleményem szerint van egy olyan dolog, amire igenis megtanított a sorkatonai szolgálat, teljesen függetlenül attól, hogy ki, hol és milyen egységnél töltött el hosszabb-rövidebb időt.
Ez pedig a gondolatvilág egészséges szintű átprogramozása az "Én" kezdetűről a "Mi" kezdetűre......
Hogy ez hány öntelt, f@szkalap polgártársnál hiányzik manapság!
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #588 Dátum: 2013. Január 18. - 23:18:40 »

Véleményem szerint van egy olyan dolog, amire igenis megtanított a sorkatonai szolgálat, teljesen függetlenül attól, hogy ki, hol és milyen egységnél töltött el hosszabb-rövidebb időt.
Ez pedig a gondolatvilág egészséges szintű átprogramozása az "Én" kezdetűről a "Mi" kezdetűre......
Hogy ez hány öntelt, f@szkalap polgártársnál hiányzik manapság!
Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #589 Dátum: 2013. Január 18. - 23:20:26 »

A pozitív és negatív élmények sorolása közben azért arról ne feledkezzetek meg, hogy akkor a sorkatonaságból leszerelt obsitost a bevonulás előtti munkahelynek kutya kötelessége volt visszavenni, és megadni azt a fizetést amit azalatt a többiek elértek!
Most azt hiszem, még egy  hónapos sorkötelezettség is padlóra küldene családokat! Fejvakarás
Ez működött akkor. Most meg naponta szűnnek meg cégek, a kutyát nem érdekelné, hogy valaki épp katonáskodik az állományból.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #590 Dátum: 2013. Január 18. - 23:25:33 »

Nem arról van szó,hogy nekem jó volt -e,hanem, hogy volt-e,van -e értelme. Higgyetek nekem abban,hogy ha a gyerekeinket (fiainkat) 18 éves korukig liberálisan neveljük,akkor a néhány hónap diktatúra többet árt mint használ. A társadalom nagy tömegeinél nem beszélhetünk gyereknevelésről. Ne akarjuk felnőttekkel elkezdeni. (spártában sem így működött,ugye?)
Ebben nagyon tévedsz.
A gyerekszobában lehet liberalizmus, de a munkahelyen diktatúra lesz, legyen az köz vagy versenyszféra. Most ne azokról van szó, akiknek apuci már megcsinálta a munkahelyet, céget, pozíciót, hanem azokról, akik hatalmas egóval bekerülnek egy munkahelyi közösségbe és azt hiszik, övék a világ.
Nem véletlen, amit írnak a külföldi hozzáállásról, hogy nagyobb becsülete van annak aki volt katona. Az ugyanis tudja, mi az a csapatjáték...(a többieknek meg kitalálták a csapatépítő tréningeket amiből nagyon jól pénzel pár ügyes ember...)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #591 Dátum: 2013. Január 18. - 23:49:33 »

 4 év egyházi kollégium és a főiskolai mindent-túlélő éveinek tapasztalatai után, a katonaság hat hónapja ujjgyakorlat volt csupán. Szerintem minden az alkalmazkodó-képességen múlik. A csapatépítést én is fontosnak tartom,de ehhez nem feltétlenül a sorkatonaságot képzelem el. Lehetne gyerekkortól kezdve a fiúkat nevelni,egyfajta "levente-mozgalommal" bár ez pejoratív. A lövészet,lőfegyver-használat oktatása sem ördögtől való...de csak fokozatosan és az önkéntességre építve.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #592 Dátum: 2013. Január 19. - 02:06:51 »

4 év egyházi kollégium és a főiskolai mindent-túlélő éveinek tapasztalatai után, a katonaság hat hónapja ujjgyakorlat volt csupán. Szerintem minden az alkalmazkodó-képességen múlik. A csapatépítést én is fontosnak tartom,de ehhez nem feltétlenül a sorkatonaságot képzelem el. Lehetne gyerekkortól kezdve a fiúkat nevelni,egyfajta "levente-mozgalommal" bár ez pejoratív. A lövészet,lőfegyver-használat oktatása sem ördögtől való...de csak fokozatosan és az önkéntességre építve.

Az eleje megvan  Ördög , de engem már sorozni sem vittek...
Az egyházi kollégiumot ott és akkor utáltuk, így tizenegynéhányév távlatából viszont kezd derengni az értelme.  Kacsint

Nem feltétlen a liberalizáltságon van szerintem a hangsúly, hanem a jóléten. Minden van, minden elérhető. Egy gyereknek ma mi a kihívás? Megkap mindent, hozzájut mindenhez. Ezzel egy dolog veszik el, mégpedig a motiváció. Értem én, szerencsétlen szülő többségében örül, hogy így, vagy úgy elkaristolnak, nem fogja szívatni a saját vérét. CSak amikor odajut a  csemete, hogy neki kéne zuhanni a' életnek, ott jönnek a kapufák. Ha kapott korábban néhány jóindulatú és nevelő célzatú "sallert" innen-onnan, úgy azért máshogy tekint előre az emberfia: erre pl. jó volt a kollégium, meg ha jól sejtem, a honvédség is.

Ma ez nincs, ami lehet gond, de lehet, hogy nem, mert szerintem a' élet úgyis szembejön.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #593 Dátum: 2013. Január 19. - 08:37:20 »

 Emelem
  Egy néhány gondolat a kollégiumi életről, amibe részem volt Makón.
  79-81 ben az eltávozás függvénye volt a tanulmányi eredmény , magatartás,
  és a szoba tisztasága, amit minden nap értékeltek.Közepes szoba rendnél még a városba sem mehetett ki a
  háló lakói ,heti két rossz eredmény eltávot sem kaptunk.A kollégium igazgatónk és tisztelettel írom a nevét
  Mágori Mihály mondotta , mi ide senkit nem hívtunk ,akinek a házirend nem tetszik el is mehet.
  A sorkatonai szolgálatot 85. februárban kezdtem 18 hónapot műszaki alakulat .
  Itt azzal kezdték ,akkor fognak hazamenni ,ha Este Tamás egyet lép .Mit ad ég hát a szoborra gondolt Rííí
  A kollektív szankciók célja volt a bajtársiasság ez kétségtelen ,de néha túlkapásokba ment át .
  Ennyi év után való igaz csak a jókra emlékszik az ember ,már akinek jutott belőle .
  Amikor bevonultam akkor volt egy hetes újszülött a fiam ,halasztásról szó sem lehetett,de később nem is bántam.
  Aszt hiszem sokat formálódik az ember ,de a fiaink csak mosolyognak rajta.
Naplózva
zander7
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #594 Dátum: 2013. Január 21. - 12:55:25 »

Én erről azt gondolom, hogy rendet, tisztelettudást, munkaszeretetet, fegyelmet, függelmet és felelősségérzetet a családban is meg lehet tanulni, a gyerekekkel otthon is meg lehet tanítani.
Impotens szülő az, aki az iskolától, vagy a katonaságtól várja el, hogy embert faragjon a fiából.

Meggyőződésem, hogy az én lelkemen csak rontott a katonaság. Talán csak annyi haszna volt, hogy egy életre meggyűlöljek minden reguláris rendszert és eszembe ne jusson rendőrségnél, tűzoltóságnál, vagy adóhivatalnál dolgozni.

Legjobban azt szeretem (most nem a jelen rovaton hozzászólókra gondolok), amikor lányok, asszonyok verik a tamtamot a sorkatonai szolgálat visszaállításáért. Kb. olyan, mint amikor a katolikus pap mondja az igét, hogy milyen szép a nagy család. Húzz le vazze' egy negyedszázadot az anyósoddal egy fedél alatt, aztán utána lehet osztani az eszet".
Sziasztok!
Teljes mértékben egyet értek!
99aug.-99nov-ig szolnok,majd 90nov-ig Taszár akku.töltő voltam.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #595 Dátum: 2013. Január 27. - 15:08:49 »

Tisztelt urak! Emelem

Ha van valakinek olyan hozzátartozója a II. VH-ból akiről nincs információja a családnak,  valamilyen okból nem tért vissza (elesett hadifogság) a mellélelt honlap segítségével kisebb nagyobb  esély van a megkeresésére. Sok sikert a kereséshez. Emelem

http://www.hadifogoly.hu/web/hadifogoly/index
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #596 Dátum: 2013. December 17. - 13:59:30 »

Üdv Urak!

A szomszéd gyerek találta ez a  Fejvakarás valamit. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet ez? Övcsathoz nagyon vékony az anyaga. Kb egy tenyérnyi.

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #597 Dátum: 2013. December 17. - 14:18:48 »

Üdv Urak!

A szomszéd gyerek találta ez a  Fejvakarás valamit. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet ez? Övcsathoz nagyon vékony az anyaga. Kb egy tenyérnyi.


Az biztos, hogy az Osztrák-Magyar-Monarchia idejéből való. Szerintem tiszti csat.   Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #598 Dátum: 2013. December 17. - 16:49:32 »

Üdv Urak!

A szomszéd gyerek találta ez a  Fejvakarás valamit. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet ez? Övcsathoz nagyon vékony az anyaga. Kb egy tenyérnyi.


Üdv

Ez egy sapkajelvény szerintem.
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #599 Dátum: 2013. December 17. - 17:15:49 »

Az biztos, hogy az Osztrák-Magyar-Monarchia idejéből való. Szerintem tiszti csat.   Vállat von

http://latvanytar.savariamuseum.hu/adatbazis/?catID=35&ID=4109&term=&from=840
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: