Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 376901 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1380 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 09:10:44 »

Persze, hogy az egymás mellett álló disznókat leszedd egy duplával...ronda síszer... Ördög

Nyilván!

Hosszas vadászmúltam alatt megfigyeltem, hogy a disznók többször vannak egymás mellett, mint egymás fölött. Persze ez is megesik, de mindenképpen ritkábban, úgyhogy a hagyományos csőelrendezésű dupla jobban kihasználható, mint a golyós bock.  Utóbbi tehát nyilvánvalóan luxus kategória.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1381 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 09:24:34 »

Nyilván!

Hosszas vadászmúltam alatt megfigyeltem, hogy a disznók többször vannak egymás mellett, mint egymás fölött. Persze ez is megesik, de mindenképpen ritkábban, úgyhogy a hagyományos csőelrendezésű dupla jobban kihasználható, mint a golyós bock.  Utóbbi tehát nyilvánvalóan luxus kategória.  Vigyorog

Lajos   Igen Ördög Ördög Ördög

Különben is, ha egymás fölött vannak, akkor nem illik lőni  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1382 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 10:11:43 »

Mindig is egy saját útján járó "tökös gyereknek" tartottalak,


    Meghajol       Ördög


a Steyrt betenni a középkategóriába, pláne úgy hogy van is egy nem is akármilyen pofás darab a birtokodban, háát, te tudod..... Meglepődött  OOO Vigyorog


Lehet hogy pont azért mert van is belőle és van- volt olyan is amikkel egy polcra tettem az az CZ ,Tikka , Sako,- Steyr így sorrendbe . Tehát egy felső középkatogóriának tartom . Nagyjából úgy érzem hogy alulról súrolhatja a prémiumot ( Lehet hogy az SM 12 meg is üti ) de az előzőkben sorolt fegyverekkel összehasonlítva nem ad annyival több műszaki és esztétikai pluszt. A CZ és Tikka fegyverekről az a véleményem hogy kicsi odafigyeléssel vagy kicsi ráfordítással nagyon kellemes megbízható és pontos puskát lehet belőlük csinálni ha már az a hülye gyártó nem figyel az olyan apró részletekre ami filléres dolog lenne és jelentősen emelné az ázsióját. (PL a CZ nél 10 ből 8 fegyver csöve érinti sőt szorítja az előagyat ).


              Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1383 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 17:30:55 »

Cz-m nem volt bár sokat vadásztama a kezdetekkor ZKK/CZ , Zastava fegyverekkel , nekem nem tetszettek , de az előbb említett okok miatt nem minősíthetem objektívan . Viszont a T3 Hunter Tikka-tól vásáribb puskám nem volt . Még a géppuska csöves vadásziasított FÉG golyósom is jobban tetszet a maga bumfordiságával . De mindegy mert Eistein óta minden relatív.

Üdv az OGRE
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1384 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 19:11:35 »

Ahhhh...!


    Meghajol       Ördög



Lehet hogy pont azért mert van is belőle és van- volt olyan is amikkel egy polcra tettem az az CZ ,Tikka , Sako,- Steyr így sorrendbe . Tehát egy felső középkatogóriának tartom . Nagyjából úgy érzem hogy alulról súrolhatja a prémiumot ( Lehet hogy az SM 12 meg is üti ) de az előzőkben sorolt fegyverekkel összehasonlítva nem ad annyival több műszaki és esztétikai pluszt. A CZ és Tikka fegyverekről az a véleményem hogy kicsi odafigyeléssel vagy kicsi ráfordítással nagyon kellemes megbízható és pontos puskát lehet belőlük csinálni ha már az a hülye gyártó nem figyel az olyan apró részletekre ami filléres dolog lenne és jelentősen emelné az ázsióját. (PL a CZ nél 10 ből 8 fegyver csöve érinti sőt szorítja az előagyat ).


              Emelem

     
         
Mikor megvettem a CZ-t, próbáltam behúzni a vékony papírlapot a cső és az előagy közé, de nem sikerült. Szétszedve látszott, hogy csak a lakkozás ér hozzá egy kis darabon a csőhöz.
Egy perc alatt kicsiszoltam, újra lakkoztam, most már tökéletes.
Belövésnél, 20 mm-en belül volt a 3 lövés 100 méterről.

           
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #1385 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 20:09:36 »

Ahhhh...!
     
         
Mikor megvettem a CZ-t, próbáltam behúzni a vékony papírlapot a cső és az előagy közé, de nem sikerült. Szétszedve látszott, hogy csak a lakkozás ér hozzá egy kis darabon a csőhöz.
Egy perc alatt kicsiszoltam, újra lakkoztam, most már tökéletes.
Belövésnél, 20 mm-en belül volt a 3 lövés 100 méterről.

           

Nekem a ZKK szíjkengyelének a csavarja volt gyárilag úgy becsavarva, hogy belógott és megtámasztotta a csövet! Fejvakarás Nem nagyon figyel a MEO ezekre az apróságokra.
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1386 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 20:30:27 »

Nem nagyon figyel a MEO ezekre az apróságokra.
Ha meg figyelne, akkor beleépítenék a meós bérét a puska árába és az lenne a baj, hogy "csak tudnám, mi kerül ezen a puskán xxxxxxx forintba?!" Ördög
Arról sem vagyok meggyőződve, hogy van náluk meo.....
Nekem a  CZ-m dobálta ki a tárat, de ennek ellenére szerettem azt a puskát.
Az első 308-asom volt és nagyon sok élménnyel gazdagított.
No meg húzhattak érte a kollégák, hogy hajtáskor az első lövés után a földön kotortam, keresve a kiesett tárat, miközben egy disznó-vonat elzakatolt mellettem Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1387 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 07:53:59 »

Ha meg figyelne, akkor beleépítenék a meós bérét a puska árába és az lenne a baj, hogy "csak tudnám, mi kerül ezen a puskán xxxxxxx forintba?!" Ördög
Arról sem vagyok meggyőződve, hogy van náluk meo.....
Nekem a  CZ-m dobálta ki a tárat, de ennek ellenére szerettem azt a puskát.
Az első 308-asom volt és nagyon sok élménnyel gazdagított.
No meg húzhattak érte a kollégák, hogy hajtáskor az első lövés után a földön kotortam, keresve a kiesett tárat, miközben egy disznó-vonat elzakatolt mellettem Nyihi

Nem volt nálad befőttes gumi vagy kötegelő ?  :Mosolyog     Ugye milyen kis pénzből "fullextrás" prémiummá tehető a CZ !   Röhög
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1388 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 09:06:17 »


Ha meg figyelne, akkor beleépítenék a meós bérét a puska árába és az lenne a baj, hogy "csak tudnám, mi kerül ezen a puskán xxxxxxx forintba?!" Ördög
Arról sem vagyok meggyőződve, hogy van náluk meo.....
Nekem a  CZ-m dobálta ki a tárat, de ennek ellenére szerettem azt a puskát.
Az első 308-asom volt és nagyon sok élménnyel gazdagított.
No meg húzhattak érte a kollégák, hogy hajtáskor az első lövés után a földön kotortam, keresve a kiesett tárat, miközben egy disznó-vonat elzakatolt mellettem Nyihi

Akkor nem is bánom annyira, hogy az enyém nem kivehető táras...  Táncol
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1389 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 10:57:59 »

Akkor nem is bánom annyira, hogy az enyém nem kivehető táras...  Táncol

Na ez az amit sose bántam sőt én egy fillérrel sem adnék többet azért hogy kivehető táras legyen a puska .
Kíváncsi vagyok a Steyrét mikor hagyom el ?  OOO   
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1390 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 11:44:01 »

Akkor nem is bánom annyira, hogy az enyém nem kivehető táras...  Táncol
Azért hajtásban a Tikkánál nem volt rossz, hogy a kis kapacitású tárból lapult még kettő megtöltve a zsebemben.
Ritkán kellett kihasználni, de akkor igen hasznosnak bizonyult Kacsint
Mondjuk ehhez az is kellett, hogy annál a puskánál a tárcsere villámgyorsan elvégezhető volt, nem kellett vele sokat szarakodni, vajsimán jött ki az üres és ment a helyére a teli tár.

Az elmúlt idényben töltögettem kerti vadászaton egy spanyolnak a Steyr-Mannlicherét, amibe azt az (elnézést a szóhasználatért) idióta műanyag dobtárat tették.
Na az recsegett-ropogott a gyors töltésnél és minden berakásnál, az egyik el is törött OOO
Igaz a gazdája tisztában lehetett ezzel a "jó" tulajdonságával, mert volt is nála 5 db tár Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1391 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 12:18:04 »

Há' mondom én, hogy hajtásba a legjobb a Remington pumpás golyósa...
10 (azaz TÍZ!) lövetű tárat is lehet hozzá kapni.
És ismétli is rendesen azt a ménkű sok lövést! Lő
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1392 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 12:48:10 »

........
Na az recsegett-ropogott a gyors töltésnél és minden berakásnál, az egyik el is törött OOO
..........

Na akkor meg is van, hogy Cini kiről is vette a mintát a dalához:
"Az ivóba hogyha belép,
 felhörpinti láda sörét,
 félkezében széttörik négy...korsó,
 ő a sziklaöklű Joe."

Még mindig jobb öt ócsó makrolon tár, abból törhet is, veszhet is el.... Habár lehet, hogy azok sem ócsók.
Az e-gunon 300 ojróért vesztegettek az enyémhez egy 5 lövetű bádogtárat. Meg is vette akinek kettő darab édesanyja van... vagy erre a bádogdarabra 300 ojrója  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1393 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 13:03:38 »

Kerti "vadászaton" vagy esetleg sertésólban biztos nagy hasznát lehet lelni ha az embernél több tár is van de ahol én szeretek vadászni az az szabadtérben elég az az egy tár is. ( Sajnos még olyan vadászaton nem voltam ahol azt azt egyet is sikerült volna kiüríteni!  Rííí )
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1394 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 13:59:46 »

Kerti "vadászaton" vagy esetleg sertésólban biztos nagy hasznát lehet lelni ha az embernél több tár is van de ahol én szeretek vadászni az az szabadtérben elég az az egy tár is. ( Sajnos még olyan vadászaton nem voltam ahol azt azt egyet is sikerült volna kiüríteni!  Rííí )
Nem lehet hogy Te vagy lassú?  Nyihi Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: