Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 75029 alkalommal)
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #180 Dátum: 2016. április 18. - 12:07:05 »

Sziasztok!  Wave

Első golyós fegyverem vásárlása előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket. Arra, hogy céltávcsövet is és puskát is újat vegyek nincs keret. Viszont céltávcsövet újat szeretnék, így marad a használt csúzli. Mosolyog
Jelenleg két ajánlatot kaptam.
Az egyik egy Zastava 7x64, ami nagyon jó állapotban van, tudjuk ki-é a fegyver, ismerősünk. Egy Zeiss 6x42 céltávcsővel. Ár: 150 000Ft. Ezt a távcsövet majd idővel cserélném egy komolyabbra.
A másik opció pedig egy kedves ismerősöm nekem adná a Fég 7.62x54 R kaliberű puskáját. Csak a műszakiztatását kellene fizetnem. Azon is egy hasonló távcső van mint az előbbi. Így ennél az opciónál a fennmaradó pénzemből tudnék venni egy komolyabb távcsövet és idővel ha úgy döntök akkor egy másik puskát is akár. Csak annyi félét halottam a Fég-ről, meg magáról a 7.62x54 R kaliberről, (pl. nem nagyon lehet lőszert kapni), hogy gondolkodóban vagyok.  Vállat von

Köszönöm a tanácsokat előre is. 




Jó az a  Zastava 7x64 -Zeiss kombó,kezdő flintának meg pláne,ezen szerintem ne is gondolkodj bár a te dolgod!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #181 Dátum: 2016. április 18. - 13:22:42 »

Zastava.
Azért egy szórásképet lövessél belőle mielőtt kifizeted.  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2016. április 18. - 14:49:56 »

Sziasztok!  Wave

Első golyós fegyverem vásárlása előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket. Arra, hogy céltávcsövet is és puskát is újat vegyek nincs keret. Viszont céltávcsövet újat szeretnék, így marad a használt csúzli. Mosolyog
Jelenleg két ajánlatot kaptam.
Az egyik egy Zastava 7x64, ami nagyon jó állapotban van, tudjuk ki-é a fegyver, ismerősünk. Egy Zeiss 6x42 céltávcsővel. Ár: 150 000Ft. Ezt a távcsövet majd idővel cserélném egy komolyabbra.
A másik opció pedig egy kedves ismerősöm nekem adná a Fég 7.62x54 R kaliberű puskáját. Csak a műszakiztatását kellene fizetnem. Azon is egy hasonló távcső van mint az előbbi. Így ennél az opciónál a fennmaradó pénzemből tudnék venni egy komolyabb távcsövet és idővel ha úgy döntök akkor egy másik puskát is akár. Csak annyi félét halottam a Fég-ről, meg magáról a 7.62x54 R kaliberről, (pl. nem nagyon lehet lőszert kapni), hogy gondolkodóban vagyok.  Vállat von

Köszönöm a tanácsokat előre is. 

Szia!

Mindkét puskán nézd meg milyen távcső-szerelék van rajtuk, mert az határozza meg a későbbi távcső cserét! Nem olcsó egy jó szerelék, a nagant-ra meg pláne nem! Amúgy a FÉG-et csak akkor vedd meg, ha "rá vagy cuppanva", ha nincs érzelmi kötődésed hozzá, menekülj tőle! Mondom én, akinek van MN-puskám és nem adnám el! Mosolyog
 Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #183 Dátum: 2016. április 18. - 16:29:19 »

Sziasztok!  Wave

Első golyós fegyverem vásárlása előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket. Arra, hogy céltávcsövet is és puskát is újat vegyek nincs keret. Viszont céltávcsövet újat szeretnék, így marad a használt csúzli. Mosolyog
Jelenleg két ajánlatot kaptam.
Az egyik egy Zastava 7x64, ami nagyon jó állapotban van, tudjuk ki-é a fegyver, ismerősünk. Egy Zeiss 6x42 céltávcsővel. Ár: 150 000Ft. Ezt a távcsövet majd idővel cserélném egy komolyabbra.
A másik opció pedig egy kedves ismerősöm nekem adná a Fég 7.62x54 R kaliberű puskáját. Csak a műszakiztatását kellene fizetnem. Azon is egy hasonló távcső van mint az előbbi. Így ennél az opciónál a fennmaradó pénzemből tudnék venni egy komolyabb távcsövet és idővel ha úgy döntök akkor egy másik puskát is akár. Csak annyi félét halottam a Fég-ről, meg magáról a 7.62x54 R kaliberről, (pl. nem nagyon lehet lőszert kapni), hogy gondolkodóban vagyok.  Vállat von

Köszönöm a tanácsokat előre is. 

Üdv!  Tudok egy eladó   , Zastava 30-06-ost , rajta fix komlói szereléken egy 7x56os Meopta vill pontos távcső  !  A távcső kb  két éve lett feltéve rá , újonan lett véve!             Megnéztem,  teljesen újszerű állapotba van , a puska is és a távcső is,  keveset használt  , egyébként   betegség miatt eladó ! 

Ára :  260ezret kérnek érte  , (ennél olcsóbban már nem adják)     

ha érdekel irj privátot       
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #184 Dátum: 2016. április 18. - 16:57:33 »

Sziasztok!  Wave

A másik opció pedig egy kedves ismerősöm nekem adná a Fég 7.62x54 R kaliberű puskáját. Csak a műszakiztatását kellene fizetnem. Azon is egy hasonló távcső van mint az előbbi. Így ennél az opciónál a fennmaradó pénzemből tudnék venni egy komolyabb távcsövet és idővel ha úgy döntök akkor egy másik puskát is akár. Csak annyi félét halottam a Fég-ről, meg magáról a 7.62x54 R kaliberről, (pl. nem nagyon lehet lőszert kapni), hogy gondolkodóban vagyok.  Vállat von

Köszönöm a tanácsokat előre is. 

Szerintem ne sokat gondolkodj, az ismerős tudja kinél van a puskája. Neked is jó és neki is egy barátság többet ér sokszor.
Ha végig nézed senki nem akar megválni tőle.
Lőszerválaszték lehet rosszabb mint más kalibernél de ott a Privi Partizan SP-je... azért azzal a maggal sok vadat lőttek. Kacsint Legrosszabb esetben marad a töltés ( most kb 6000Ft/doboz árnál nem éri meg).
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #185 Dátum: 2016. április 18. - 17:15:06 »


Lőszerválaszték lehet rosszabb mint más kalibernél de ott a Privi Partizan SP-je...
Pont Te ajánlgatod a privit, pont most?  Tasli
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #186 Dátum: 2016. április 18. - 18:00:58 »

Pont Te ajánlgatod a privit, pont most?  Tasli
 Ördög
Na még szép  Ördög az első volt  5-600 lőszer közül, vagy mennyi közül amivel gyakoroltam.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #187 Dátum: 2016. április 18. - 20:33:43 »

Pont Te ajánlgatod a privit, pont most?  Tasli
 Ördög

Miért is?  Stoel Stoel
"Kibeszélte rá" erre a lőszerre, ár értékben, gyakorlásra lőtéren + vadászatra szerintem megfelelő.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #188 Dátum: 2016. április 19. - 15:42:35 »

Előre jelzem, nem támadás a FÉG GV tulajdonosok felé és személyes tapasztalatom nincs, de amikor a fegyvermestert megkérdeztem, hogy mi a véleménye róla, annyit mondott, hogy ne pazaroljam rá a pénzem, s szavahihető embernek tartom a szakit!  Mosolyog
Sanyooo-nak a szerelékkel kapcsolatban is igaza van.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #189 Dátum: 2016. április 19. - 15:49:39 »

Miért is?  Stoel Stoel
"Kibeszélte rá" erre a lőszerre, ár értékben, gyakorlásra lőtéren + vadászatra szerintem megfelelő.
Amikor egy év böjt után előtted áll a disznó és a privi meg azt mondja, hogy "csett", az sokkal drágább mint egy doboz normális lőszer. Fejvakarás
Az a temérdek nyugtató sem volt olcsó amit megetettem a tesód disznajával, hogy állja a lámpát meg a csettegést, csattogást. Stoel  Még jó, hogy tudtam, sokat szerencsétlenkedő gyakorlatlan vendég érkezik így rákészültem... Röhög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #190 Dátum: 2016. április 19. - 15:51:07 »

Amikor egy év böjt után előtted áll a disznó és a privi meg azt mondja, hogy "csett", az sokkal drágább mint egy doboz normális lőszer. Fejvakarás
Az a temérdek nyugtató sem volt olcsó amit megetettem a tesód disznajával, hogy állja a lámpát meg a csettegést, csattogást. Stoel  Még jó, hogy tudtam, sokat szerencsétlenkedő gyakorlatlan vendég érkezik így rákészültem... Röhög
Ja, ha egy-két hétig nem működik a cerka az nem csak a korodtól van hanem attól a szertől amit a disznóval megetettem mielőtt Sanyi jött... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #191 Dátum: 2016. április 19. - 15:57:43 »

Amikor egy év böjt után előtted áll a disznó és a privi meg azt mondja, hogy "csett", az sokkal drágább mint egy doboz normális lőszer. Fejvakarás
Az a temérdek nyugtató sem volt olcsó amit megetettem a tesód disznajával, hogy állja a lámpát meg a csettegést, csattogást. Stoel  Még jó, hogy tudtam, sokat szerencsétlenkedő gyakorlatlan vendég érkezik így rákészültem... Röhög

Mielőtt kivittem a Brno-t a lőtérre vettem két doboz PPU 30-06 lőszert, ólomhegyűt is meg rézlövedékest is, egy sem volt csettes. Az új széria szerintem megbízható, bár csak két doboznyi tapasztalatom van vele.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #192 Dátum: 2016. április 19. - 15:58:56 »

Mielőtt kivittem a Brno-t a lőtérre vettem két doboz PPU 30-06 lőszert, ólomhegyűt is meg rézlövedékest is, egy sem volt csettes. Az új széria szerintem megbízható, bár csak két doboznyi tapasztalatom van vele.
Mélyre volt ültetve a gyutacs, alig érte el az ütőszeg.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #193 Dátum: 2016. április 19. - 16:12:30 »

Kb. 4-5 doboz Privi nálam is elment már lőtéren, egyikkel sem volt gond. Az tény, hogy a 2015 év eleji széria jobban kormolt, a 2015 végi már nem, mivel más fajta csappantyú került bele.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #194 Dátum: 2016. április 19. - 18:20:59 »

Valami kosz, levélmaradék lehetett mert a lesen töltöttem be, elég erős szél is volt. Szóval bármi lehetséges, szerencsém volt. Most próbaképp ellőttünk egy fél dobozzal semmi fennakadás nem volt.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: