Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 798737 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #720 Dátum: 2010. Január 07. - 20:11:14 »

Tegnap vadászni menet kihúztam egy kisgyermekes szánkázásból visszatért nagycsalád Suzuki Sedan-ját a hóból, amibe bekapartatták. Tényleg óvatosan húztam, de a vonószem leszakadt az autóról... Fejvakarás Szerencsére akkora már kint volt az autó.

Azért megköszönték... :Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #721 Dátum: 2010. Január 07. - 20:13:45 »

Nem akarok ünneprontó lenni, a de vonóhorog függőleges terhelhetősége nagyon minimális, talán 75 kg és ebből húsz a rács. Egy akadékoskodó közeg tehet fel kellemetlen kérdéseket.

A közeg nem tesz fel kérdéseket, hanem ott helyben agyonlő mindenkit! Mosolyog  A gépjármű külső mérteinek megváltoztatása engedélyköteles, azt bejegyzett járműgépész mérnök által megtervezett rajz alapján lehet elkészíteni, ami után vizsgáztatni kell a járművet! Minden más illegális! Ez kb 10 éve van így, addig én is gyártottam gallytörőket-vadrácsot. (amúgy 50 kg a függőleges terhelhetőség)  Ha tévedek majd megcáfoltok, de nem hinném!  Wave
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #722 Dátum: 2010. Január 07. - 20:18:48 »

Nem akarok ünneprontó lenni, a de vonóhorog függőleges terhelhetősége nagyon minimális, talán 75 kg és ebből húsz a rács. Egy akadékoskodó közeg tehet fel kellemetlen kérdéseket.

Ez igaz. Mármint a rendőr.
A gyakorlatban eddig 170 kg-ig teszteltem.  A rács kb 8 kg lehet.  Abban igazadvan, hogy az ember amikor így ránéz akkor úgy érzi, hogy a rács széttörik a súy alatt. Nem fog. A vonóhorog a leggyengébb része a szerkezetnek, nem a rács. De nem enged az olyan könnyen....
Naplózva

Jó szelet!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #723 Dátum: 2010. Január 07. - 20:21:59 »

A közeg nem tesz fel kérdéseket, hanem ott helyben agyonlő mindenkit! Mosolyog  A gépjármű külső mérteinek megváltoztatása engedélyköteles, azt bejegyzett járműgépész mérnök által megtervezett rajz alapján lehet elkészíteni, ami után vizsgáztatni kell a járművet! Minden más illegális! Ez kb 10 éve van így, addig én is gyártottam gallytörőket-vadrácsot. (amúgy 50 kg a függőleges terhelhetőség)  Ha tévedek majd megcáfoltok, de nem hinném!  Wave

Nem változtatod meg a jármű méreteit, csak felszerelsz rá egy kiegészítőt ami nem engedélyköteles.
Ennek a megengedett kinyúlása lehet max 400mm.
Ha úgy lenne ahogy írod, nem lehetne kerékpár szállítót sem felszerelni.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #724 Dátum: 2010. Január 07. - 20:34:29 »

Úgy tudom, 75 kilóig terhelhető a vonóhorog! Vállat von
Szerintem sem kell rá engedély!

Különben is, én nem akarok azzal közlekedni hazáig, de a területen sokszor jó lenne, hogy a meleg vadat ne keljen betenni a kocsiba. Pl a zsigerelt, meleg őz szagát, -hogy finom legyek-  nem igazán szeretem, és egy hétig szellőztetem a kocsit utána.
Kint a területen, meg  FuckOff
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #725 Dátum: 2010. Január 07. - 20:36:16 »

Nem változtatod meg a jármű méreteit, csak felszerelsz rá egy kiegészítőt ami nem engedélyköteles.
Ennek a megengedett kinyúlása lehet max 400mm.
Ha úgy lenne ahogy írod, nem lehetne kerékpár szállítót sem felszerelni.
A kerékpárszállítónak van műbizonylata. Anélkül még egy gallytörőt sem rakhatsz fel...lassan már azzal sem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #726 Dátum: 2010. Január 07. - 20:43:47 »

A gallytörő más történet, ott az ütközésvédelem volt a nagy ellenérv. (kivételt képez a Mazda B2500 és az új Niva, mert azok gyári rácsok és úgy adták ki rá a típusbizonyítványt.
Azok nem is csapják szét a gyalogost. ??? OOO
Abban igazad van, hogy kerékpárszállítók tényleg el vannak látva minősítő jellel. Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #727 Dátum: 2010. Január 07. - 20:44:36 »

Nem változtatod meg a jármű méreteit, csak felszerelsz rá egy kiegészítőt ami nem engedélyköteles.
Ennek a megengedett kinyúlása lehet max 400mm.
Ha úgy lenne ahogy írod, nem lehetne kerékpár szállítót sem felszerelni.

"felszerelsz rá egy kiegészítőt ami nem engedélyköteles."---De, engedélyköteles! Ha nincs műbizonylatod, a gyártónak meg "H" engedélye, szorulsz! Mosolyog   (az más, hogy a Józsi rendőr a haverod és nem büntet meg)  Wave
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #728 Dátum: 2010. Január 07. - 20:52:44 »

"felszerelsz rá egy kiegészítőt ami nem engedélyköteles."---De, engedélyköteles! Ha nincs műbizonylatod, a gyártónak meg "H" engedélye, szorulsz! Mosolyog   (az más, hogy a Józsi rendőr a haverod és nem büntet meg)  Wave

Nem engedélyköteles!
A felszerelt kiegészítőnek rendelkeznie kell(ene) jóváhagyási jellel (E), vagy minősítő jellel (H), de a felszereléshez semmiféle átalakítási engedély nem szükséges.
Ha ez állandó (hegesztett) kiegészítő lenne akkor kellene eng.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #729 Dátum: 2010. Január 07. - 21:01:14 »

Nem engedélyköteles!
A felszerelt kiegészítőnek rendelkeznie kell(ene) jóváhagyási jellel (E), vagy minősítő jellel (H), de a felszereléshez semmiféle átalakítási engedély nem szükséges.
Ha ez állandó (hegesztett) kiegészítő lenne akkor kellene eng.

Akkor mégis engedély köteles? Mosolyog  Mert a"H" jel az!  Tudod ezt végig csináltam, nem az ujjamból szoptam, mint zalatnai Mosolyog  Egyedileg gyártottam terepjáró felszereléseket. Addig b@szogatták az iparosokat a hülyébbnél hülyébb rendeletekkel, míg végül abbahagytuk a gyártást! Egy-két nagymenő talpon maradt, megérne egy misét, hogyan, a kicsik meg lehúzták a rolót! Én is!
Ugyan ez jön most a "zöld kártya"-val! Sok szerelő beleölte a pénzt műszerbe-számítógépbe, most meg megvonják tőlük a jogot!  Szomorú
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #730 Dátum: 2010. Január 07. - 21:09:58 »

Akkor mégis engedély köteles? Mosolyog  Mert a"H" jel az!  Tudod ezt végig csináltam, nem az ujjamból szoptam, mint zalatnai Mosolyog  Egyedileg gyártottam terepjáró felszereléseket. Addig b@szogatták az iparosokat a hülyébbnél hülyébb rendeletekkel, míg végül abbahagytuk a gyártást! Egy-két nagymenő talpon maradt, megérne egy misét, hogyan, a kicsik meg lehúzták a rolót! Én is!
Ugyan ez jön most a "zöld kártya"-val! Sok szerelő beleölte a pénzt műszerbe-számítógépbe, most meg megvonják tőlük a jogot!  Szomorú

A gyártás engedélyköteles, nem a felszerelés.
A zöldkártya jogot nem vonták meg. Megszűnt az igazolólap, és az új rendszer még nem egészen alakult ki. Nyihi
Mindenki újra engedélyeztetheti jó pénzért, az új rendszert(KÖKIR), és dolgozhatunk vele tovább, csak miután megint beledobsz egy milliót a végén meg kevesebb marad,
átgondolod hogy folytatod-e. Taps
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #731 Dátum: 2010. Január 07. - 21:26:42 »

A gyártás engedélyköteles, nem a felszerelés.
A zöldkártya jogot nem vonták meg. Megszűnt az igazolólap, és az új rendszer még nem egészen alakult ki. Nyihi
Mindenki újra engedélyeztetheti jó pénzért, az új rendszert(KÖKIR), és dolgozhatunk vele tovább, csak miután megint beledobsz egy milliót a végén meg kevesebb marad,
átgondolod hogy folytatod-e. Taps

Nm szerelhetsz föl akármilyen csövet, mint régen, CSAk műbizonylatos terméket, melynek arra a tipusra van igazolása, amire fel kívánod szerelni. A legtöbb gallytörő-vadszállító fixre van szerelve, nagyon kevés olyan, amit a vonóhorogra csavaroznak, de annak is engedélyes terméknek kell lennie. a fix-eknek meg pláne! Csűrheted-csavarhatod, ahogy akarod, ez az igazság!  Taps
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #732 Dátum: 2010. Január 08. - 13:05:00 »

Mi a helyzet a samurai elején lévő gyári galytörővel?
Naplózva

Jó szelet!
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #733 Dátum: 2010. Január 08. - 13:09:16 »

Rakd platóra..  Ördög Ördög Ördög
Régebben hallottam, hogy a lőtt vadat szállítani csak zárt terű járműben lehet. Erről mit tudtok?
A zsigert meg el kell ásni a területen... Ezt biztos ti is így szoktátok Nyihi
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #734 Dátum: 2010. Január 08. - 18:18:57 »

http://www.a5.hu/cikkek/74/37952.shtml
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: