Oldalak: 1 ... 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 [334] 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586049 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4995 Dátum: 2020. Május 01. - 13:28:05 »

Géza for ministerpresident! Ördög Igen
Amúgy Klárikát dughatod szanzsé, csak azt a jelentéktelen másfél méter távolságot kell megrartanod tőle Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #4996 Dátum: 2020. Május 01. - 14:23:13 »

Géza for ministerpresident! Ördög Igen
Amúgy Klárikát dughatod szanzsé, csak azt a jelentéktelen másfél méter távolságot kell megrartanod tőle Nyihi
Igaz, nem Klárika!  Ördög

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #4997 Dátum: 2020. Május 01. - 17:51:58 »

Most,hogy már tisztába vagyok a nemzetközi fuvardíjakkal. Kezdem vágni a CRM, ADM, SGS-t is, Még mindig nem tudom, milyen nyomtatványt kell kitöltenem, ha megszeretném d..ni Klárikát a komfortos zártlesemen. Túljutottam a platótisztításon, elmagyaráztam hogy az AXE tusfürdő vonzólag hat a vaddisznóra (azt nem érteték, hogy akkor egy vadász hétvége után miért jövök haza olyan büdösen,hogy a macska Macs).
 Röhög
Ehhez alkalmasint nem nyomtatványt kell kitölteni hanem Klárikát. Harangozás nem ér...abban az esetben nem Klárikát b@szhatod hanem a nyomtatványaidat... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #4998 Dátum: 2020. Május 01. - 19:55:57 »

Mert ők svédek akik itt laknak?

 Emelem

Ja. Olyanok vannak nálunk tömegével. Okos  Az egyik vadásztárs. Hazajött szegény és kinn sem volt egyszer sem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #4999 Dátum: 2020. Május 02. - 11:01:38 »

Ez egy mai álláspont:
Idézet
14 napra kerülnek hatósági házi karanténba a külföldről hazatérő magyarok, de mentesülnek ez alól azok, akik

    -igazolhatóan legalább 2 hétig karanténban voltak külföldön a határ átlépése előtt;
    -és a határátlépéskor kötelező orvosi vizsgálat által is igazolhatóan tünetmentesek.

A külföldről hazatérő magyar állampolgároknak a kötelező hatósági házi karanténtól szóló dokumentumot, illetve egy piros színű figyelmeztető matricát adnak át, amelyet kötelező kihelyezni azon a helyen, ahol a kéthetes karantént fogják tölteni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #5000 Dátum: 2020. Május 16. - 17:26:25 »

Ez egy mai álláspont:

Feleségem úgy döntött, hogy szeretné letenni a vadászvizsgát és emiatt megfordult a fejünkben pár kérdés.
Azt tudom, hogy a fegyvertartásihoz kell érvényes vadászjegy, de ez fordítva is így van?
Egyenlőre nem biztos, hogy szeretne fegyvert venni ha e nélkül is megoldható lenne. Mert ha együtt megyünk ki átengedhetném neki az én fegyverem, de ahhoz meg az kell, hogy neki is legyen golyósra engedélye, ha jól tudom, van erre valami megoldás?

Ha csak levizsgázik köztelező kiváltani a vadászjegyet ? Elévülhet a vizsga ?

Előre is köszönöm a segítséget!
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #5001 Dátum: 2020. Május 16. - 19:06:14 »

Feleségem úgy döntött, hogy szeretné letenni a vadászvizsgát és emiatt megfordult a fejünkben pár kérdés.
Azt tudom, hogy a fegyvertartásihoz kell érvényes vadászjegy, de ez fordítva is így van?
Egyenlőre nem biztos, hogy szeretne fegyvert venni ha e nélkül is megoldható lenne. Mert ha együtt megyünk ki átengedhetném neki az én fegyverem, de ahhoz meg az kell, hogy neki is legyen golyósra engedélye, ha jól tudom, van erre valami megoldás?

Ha csak levizsgázik köztelező kiváltani a vadászjegyet ? Elévülhet a vizsga ?

Előre is köszönöm a segítséget!
 Emelem

A vadászjegyet kiválthatja akkor is ha nincs fegyvertartási engedélye.
De, akkor az épp semmit sem ér.
Ugyanis nem engedheted át neki a fegyvered, ha nincs vadászfegyverre tartási engedélye.
Ha van, akkor átengedheted.
Ha van azonos kategóriára, akkor át is adhatod.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #5002 Dátum: 2020. Május 17. - 14:55:04 »

A vadászjegyet kiválthatja akkor is ha nincs fegyvertartási engedélye.
De, akkor az épp semmit sem ér.
Ugyanis nem engedheted át neki a fegyvered, ha nincs vadászfegyverre tartási engedélye.
Ha van, akkor átengedheted.
Ha van azonos kategóriára, akkor át is adhatod.


Ezek szerint akkor nincs valami élhetőbb megoldás amiben reménykedtem Szomorú
Köszönöm!
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5003 Dátum: 2020. Május 31. - 16:59:08 »

https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/e634bf0a604981feaab1ac901d52a3551017411e/megtekintes

2021 január 01-től közfeladatot ellátó személy lesz a hivatásos vadász és a halőr is.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5004 Dátum: 2020. Május 31. - 17:25:47 »

Urak,

egy picit off, egy picit mégsem, korona vírus kérdés:

Ausztria felé valaki lépett át határt mostanság személyautóval?
Ha jól tudom, 4 napnál nem régebbi orvosi igazolás kell negatív korona vírus tesztről, de egy külön formanyomtatványra kell ráírnia a háziorvosnak konkrétan az igazolás kiadásának időpontján kívül a vírus teszt teszt időpontját is (és ugye melyiktől számít a 4 nap?). Szóval nem is a leletet kérik, hanem a háziorvosod által kitöltött igazolást a negatív leletről.  Fejvakarás

Viszont semmi infom arról, hogy ez az RCP teszt kell legyen-e (ami a jelen pillanatban mutatja, hogy beteg vagy-e, orrból vett mintából, 32e Ft de 3 nap, míg eredményt kapsz), vagy az antitest teszt kell, ami azt mutatja, VOLTÁL-E beteg előzőleg, és azt helyben a háziorvosodorvos meg tudja csinálni ujjbegy megszúrással, ha viszed a 10e Ft-os tesztedet, bár eléggé bizonytalan a pontossága.

Ha 8-án hétfőn reggel kell kimennem, de ha egy RCP teszt eredménye 3 nap alatt jön meg, akkor hétfőn egyszerű matekkal sem tud kimenni senki, hisz a 2 hétvégi nap rögtön 5 napra növeli a teszt távolságát időben.

Június 15-től ezt feloldják, de nekem sajna előbb kell kimennem. Valaki tud erről mondani bármit? Személyautóval kellene kimenjek, hivatalos ügyben (tul képp "áruért" megyek), de nem hivatásos sofőrként. Mennyire komolyan ellenőrzik, mit kérnek, stb...
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #5005 Dátum: 2020. Május 31. - 17:57:03 »

Mi a zölden járunk át. Kacsint semmiféle teszt nem kell. Viccet mellőzve tudomásom szerint csak  munkavállalási engedéllyel mehetsz át.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5006 Dátum: 2020. Május 31. - 18:07:34 »

Mi a zölden járunk át. Kacsint semmiféle teszt nem kell. Viccet mellőzve tudomásom szerint csak  munkavállalási engedéllyel mehetsz át.

https://bmi.gv.at/news.aspx?id=314A5A707A4547684D55733D

Personen, die aus Nachbarländern nach Österreich einreisen wollen, haben ein ärztliches Zeugnis über ihren Gesundheitszustand mit sich zu führen, das einen negativen molekularbiologischen Test auf SARS-CoV-2 bestätigt. Das Zeugnis darf bei der Einreise nicht älter als vier Tage sein. Personen, die ein solches Zeugnis nicht vorlegen können, wird die Einreise verwehrt.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5007 Dátum: 2020. Május 31. - 18:10:44 »

Mi a zölden járunk át. Kacsint semmiféle teszt nem kell. Viccet mellőzve tudomásom szerint csak  munkavállalási engedéllyel mehetsz át.
Ez változott valamikor talán a hét elején.
Osztrák és magyar állampolgárok az említett teszt birtokában jöhetnek-mehetnek, és karanténba sem kell menniük.
Jöttek volna azonnal az osztrák vendégeink is, de hazafelé megint be kell mutasson egy 4 napnál nem régebbi tesztet, amit ez esetben
itt nálunk kell megcsináltatniuk.
Na, ezt sajnos nem vállalják be, így várjuk az üzekedést, akkor talán már kevesebb cirkusszal megoldható lesz a történet.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #5008 Dátum: 2020. Május 31. - 18:56:20 »

https://bmi.gv.at/news.aspx?id=314A5A707A4547684D55733D

Personen, die aus Nachbarländern nach Österreich einreisen wollen, haben ein ärztliches Zeugnis über ihren Gesundheitszustand mit sich zu führen, das einen negativen molekularbiologischen Test auf SARS-CoV-2 bestätigt. Das Zeugnis darf bei der Einreise nicht älter als vier Tage sein. Personen, die ein solches Zeugnis nicht vorlegen können, wird die Einreise verwehrt.

Valóban kell a mezei állampolgárnak... de szúrópróbaszerűen ellenőriz az osztrák. A háziorvosomnál ki van írva a covid tesztet akár 3 nyelven is kiállítják és 9800 Ft-ba kerül, gondolom az megfelel nekik..
Ja és az osztrák tömegével keresi a melósokat, hirdetés hirdetés hátán.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5009 Dátum: 2020. Május 31. - 18:59:08 »

Urak,

egy picit off, egy picit mégsem, korona vírus kérdés:

Ausztria felé valaki lépett át határt mostanság személyautóval?
Ha jól tudom, 4 napnál nem régebbi orvosi igazolás kell negatív korona vírus tesztről, de egy külön formanyomtatványra kell ráírnia a háziorvosnak konkrétan az igazolás kiadásának időpontján kívül a vírus teszt teszt időpontját is (és ugye melyiktől számít a 4 nap?). Szóval nem is a leletet kérik, hanem a háziorvosod által kitöltött igazolást a negatív leletről.  Fejvakarás

Viszont semmi infom arról, hogy ez az RCP teszt kell legyen-e (ami a jelen pillanatban mutatja, hogy beteg vagy-e, orrból vett mintából, 32e Ft de 3 nap, míg eredményt kapsz), vagy az antitest teszt kell, ami azt mutatja, VOLTÁL-E beteg előzőleg, és azt helyben a háziorvosodorvos meg tudja csinálni ujjbegy megszúrással, ha viszed a 10e Ft-os tesztedet, bár eléggé bizonytalan a pontossága.

Ha 8-án hétfőn reggel kell kimennem, de ha egy RCP teszt eredménye 3 nap alatt jön meg, akkor hétfőn egyszerű matekkal sem tud kimenni senki, hisz a 2 hétvégi nap rögtön 5 napra növeli a teszt távolságát időben.

Június 15-től ezt feloldják, de nekem sajna előbb kell kimennem. Valaki tud erről mondani bármit? Személyautóval kellene kimenjek, hivatalos ügyben (tul képp "áruért" megyek), de nem hivatásos sofőrként. Mennyire komolyan ellenőrzik, mit kérnek, stb...

Ha munkaügyben mész, nem kell vírus teszt, munkaszerződés kell a cégtől/IGEN a magyar cégtől aki küld/, de kettő, egy magyar és ua. német nyelvű, ez működik Sopronnál és Hegyeshalomnál, a többi határt nem tudom, Rédicsen elég a magyar nyelvű, de gondolom nem akarsz Szlovénnak kerülni.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 [334] 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: